Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák fórum

Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
245. Ici-pici (válaszként erre: 244. - Pmjudit)
2008. nov. 12. 21:03

Épp múlt csütörtökön volt szó az őssejt levételről. Tegnap meg megkérdeztük róla az Orosz doktor urat. Az ő véleménye szerint igen kicsi az esély arra, hogy a gyermeknek 10 éves koráig olyan betegsége legyen melyen segíteni lehet őssejt kezeléssel. A tudomány fejlődése mellett, pedig a 20 évre való előretervezés teljesen felesleges. Szerinte csak akkor érné meg, ha a levételre kerülő sejteket mindenki számára elérhetővé tennék, mivel inkább a 20 év feletti korosztálynak van rá szüksége.

Gondolatmenetének 2. felével egyetértek, hogy 20 évre nem lehet tervezni és célszerű lenne, ha engedélyezni lehetne a gyermek őssejtjeinek közhasznú felhasználását.

Arról azonban nincsenek kielégítő információim, hogy pontosan milyen fajta betegségek esetén alkalmazható az őssejt és azt sem tudom, hogy mekkora a gyógyulás esélye ilyen kezeléssel és hogy Mo-on végeznek-e ilyen kezelést. Neked vannak a témáról infóid?

Mi nagyon gondolkodunk a dolgon, de még egy lépést sem tettünk meg a döntés felé vezető úton :S

244. pmjudit (válaszként erre: 243. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 20:49

Oké, nem akarok én itt vitázni. Lehet, hogy én reagáltam túl. Bocsi.


Igaz, ami igaz, tényleg többet vár/na/ az ember egy megyei kórháztól, de ez van.

De hidd el, tapasztalatból mondom -én nem voltam előtte szülőszobalátogatáson, tehát én csak élesben láttam először-, hogy ott tényleg nem számít. Csak az számít, hogy minden rendben legyen a babával.

Sajnos vagy szerencsére, én is nagyon kényes vagyok, a szülészet tisztasága nagyon elkeserítő...

Ha viszont elfogadsz egy tanácsot, még van időtök gondolkodni rajta - a köldökzsinórvért, ha megoldható feltétlenül vetessétek le.

A mi gyerekeinknek ez az éltebiztosításuk, remélem sosem le rá szükségünk.


Ha van kérdése, szívesen válaszolok két terhességgel láttam-hallottam ezt-azt.

243. Ici-pici (válaszként erre: 242. - Pmjudit)
2008. nov. 12. 20:40

Ne haragudj! Nem akartalak megbántani.

Az alábbi sorokkal,

"...szerintem az egyéni igény, hogy ki mit vár el. Az életben szerzett tapasztalatok alakítják ki mindenkinél. "

pont azt kívántam kifejezni, hogy talán én vagyok kényes, nagyon sajnálom, ha félre értetted! Az igénytelenség másról szól, nem csak arról, hogy mennyire fontos számodra egy adott környezet.


Azt sem mondtam, hogy te nem aggódtál!

"csak az első babájukat váró kismamák aggódnak ennyire." Mondatodra reagáltam azzal, hogy elmondtam a tapasztalataim alapján a gondolatom:

"igazat adok abban is, hogy az első baba előtt többet aggódik az ember. De nem mondanám, hogy a 2. babások nem aggódnak."


Végül tényleg had kérjek még egyszer elnézést tőled. Nem állt szándékomban megbántani téged.Nem rólad írtam, hanem az én véleményemet mondtam el. Sajnálom, ha ezt magadra vetted.

242. pmjudit (válaszként erre: 231. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 19:58

Szóval igénytelen vagyok....

No comment.


Képzeld én pedig Veszprémet választottam Várpalota helyett.


Ja és tényleg, te azt is tudod, hogy én nem aggódtam a másodikért , sőt tudod mit az elsőért sem.

Mit tudsz te rólam???

Szóval sem mondtam, hogy tökéletesen megfelel, csak azt, hogy szülés közben nem az a legfontosabb.

241. Ici-pici (válaszként erre: 240. - Hold2)
2008. nov. 12. 19:32
Igen, ismerem a győri lehetőségeket. Van ismerősöm aki mind a két lányát ott hozta a világra :) Ő is nagyon dicséri. Mint írtam engem tényleg a kilométerek befolyásolnak. Igazából szeretnék oda járni terhesgondozásra, előadásokra meg mindenfélére, ahol szülők. Győr ahhoz túl messze van, hogy heti 2x, 3x felmenjek.
240. Hold2 (válaszként erre: 231. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 18:49

Szia!


Én megértem a kétségeidet. Nem akarlak lázítani Veszprémmel szemben, szerintem is mindenki ott szüljön ahol BIZTONSÁGBAN érzi magát. Van akinek jó itt, van akinek nem, mindenkinek más jellegűek az igényei. De még van időd gondolkodni, informálódni. Akkor felelősségteljes a döntés, ha körbejártuk, nem igaz? Látom nagyon tudatos vagy és gyűjtöd az információkat, remélem csodaszép szülésed lesz, mert megérdemled!

Én 34 hetes terhes vagyok, és Győrben fogok szülni, ha az égiek is úgy akarják.. Győr alternatív kórház és bababarát. Van fürdőkád, több apás szülőszoba, szabad mozgás. Ha gondolod nézz utána.. 87 km, bő egy óra. Van szülőszék, a szülőágy állítható. Nekem csábító, én "érzékenyebb", típus vagyok, nekem kell a nyugalom és a béke, az hogy szabadabb lehessek, mert a korlátok megbénítanak.. Nem vagyok olyan erős, hogy ne hassanak rám a negatív dolgok, ne befolyásoljanak még ha csak tudattalanul is.

Szóval ha gondolod nézz utána és dönts a belátásod szerint úgy, ahogy neked a legjobb. A lényeg, hogy a TE döntésed legyen, mert az a Te napod, a Te szülésed, a Te gyermeked napja lesz!

Kívánok minden jót!

239. kataanya (válaszként erre: 232. - Maresz 77)
2008. nov. 12. 18:23
Kitartást kívánok a hátralevő időre! :) Hamar elmegy ám!
238. kataanya (válaszként erre: 233. - Maresz 77)
2008. nov. 12. 18:22
Én mindegyikről csak jót tudok mondani. Én a málnalevelet ittam, és biztos, hogy segített. Volt szobatársam, aki viszont a bogyókat szedte, neki is megkönnyítette a vajúdását. A szülésznőknek is csak pozitív véleményük van ezekről.
237. Maresz 77 (válaszként erre: 235. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 16:42
Azért nem megyek el ezekre az előadásokra, mert én Kővágóörsön lakom, és elég nehéz lenne megoldani,hogy fel tudjak járni.. De ha ennyire nem tetszett a látvány amit láttál, lehet hogy jobb is ha nem látom előre, bár ez miatt ne aggódjak.
236. muslinca1 (válaszként erre: 235. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 15:43

Én szívesen elmennék előadásokra, de még dolgozom, és márciustól leszek csak szabad.

Remélem akkor is lesz ilyen lehetőség.

235. Ici-pici (válaszként erre: 232. - Maresz 77)
2008. nov. 12. 15:29
Miért nem jössz el ezekre az előadásokra? Minket simán bevittek tegnap 3x7-es turnusokban.
234. Ici-pici (válaszként erre: 233. - Maresz 77)
2008. nov. 12. 15:27
Én nem tervezem homeopátiás szerek szedését, bár nem is nagyon ismerem őket. Sajnos sok növényi dologra vagyok allergiás, így nem is szeretek velük próbálkozni. Csak a vitamin kapszuláim fogyasztom és próbálok változatosan étkezni.
2008. nov. 12. 15:22
Ma elkezdtem inni a málnalevél és palástfű tea keveréket. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatba? És terveznék homeopátiás szereket is szedni, de azt még nem vettem meg..Valaki szedett ? És segített is valamit? Ha igen, mit szedtetek?
232. Maresz 77 (válaszként erre: 224. - Rizsiló)
2008. nov. 12. 15:19

Nagyon tündéri a kis Bencéd :-))

Már én is nagyon kiváncsi vagyok a pocaklakónkra..:-)

Én elég nehezen viselem már ezeket a napokat, heteket.Egyre többet kell menni vizsgálatokra , védőnőhöz, pont most mikor már alig tudok mozogni. Már éreztem jósló fájásnak mondott fájásokat, de azt mondják ez már természetes. És hogy majd a szülés beindultával is hasonlót fogok érezni, csak sokkal erősebben és gyakrabban.

A szülőszobáról csak annyit,hogy ha össze jön akkor apás szülést szeretnénk, viszont mikor érdeklődtem azt mondták nincs szükség előre szülőszoba látogatásra, mivel túl terheltek, és nincs sok lehetőség, üres járat, amikor látogatni..Tehát majd éllesbe fog menni az ismerkedés..

Jó babázást...Majd még jövök..

231. Ici-pici (válaszként erre: 230. - Pmjudit)
2008. nov. 12. 14:50

Igen, már néztem őket. Azokhoz nem is merek hasonlítani :D Viszont a háziorvosom rendelőjéhez igen ;) A magán kórházzal az a bajom, hogy amikről tudok és vannak infóim, azok messze vannak. Még Székesfehérvár is 1 óra! Ha valami gond adódik akkor lőhetem :( Ha meg sima lefolyású a szülésem akkor nincs miről beszélni, szóval ez a 21-es csapdája. Most abban reménykedem, hogy a fejlesztés meg lesz az elkövetkező 6 hónapban és akkor majd minden aggodalmam a múlté. :)

Egyébként szerintem az egyéni igény, hogy ki mit vár el. Az életben szerzett tapasztalatok alakítják ki mindenkinél. Biztos van olyan akinek tökéletesen megfelel a veszprémi kórház szülészete. Viszont vannak olyanok is akik 2008-ban többet várnának egy megyei szintű kórháztól és ezek közt az emberek közt sok orvos is van.

Valójában most nem azt vitatom, hogy meg lehet-e szülni ott vagy sem, mert elég sokan szültek és szülnek. DE attól még nem megfelelő. Egyszerűen ez van Veszprémben, ezt kell elfogadnia annak aki itt akar szülni. Vagy választhat szabadon is másik kórházat csak kérdés, hogy az adott napon eljut-e odáig!

Annak nagyon örülök, hogy téged nem zavart a környezet és igazat adok abban is, hogy az első baba előtt többet aggódik az ember. De nem mondanám, hogy a 2. babások nem aggódnak. Nagyon sok ismerősöm szült elsőre Veszprémben, majd a 2.-at máshol, pedig mint mondták ők is, akkor már "rutinosak" voltak.

Nekem is sokan mondták, hogy ne szüljek itt, de az orvosommal annyira meg vagyok elégedve, hogy nehezen cserélném le.

230. pmjudit (válaszként erre: 228. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 14:29

Változtatlanul tartom a véleményemet, hogy szülés közben nem foglalkoztam azzal, hogy milyen a szülőszoba.

Szülés után lehet, hogy te sem arra fogsz emlékezni.

Mondjuk én mindkettőt az apásban szültem, de ezen csak az első babájukat váró kismamák aggódnak ennyire.


Nem akarok durva lenni, de ha ennyire nem felel meg vannak magánkórházak, ahol tárt karokkal /és sok pénzzel/ várnak.

229. gerduska (válaszként erre: 228. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 10:56
igazad van,szeritem is elég elretentö a szülöszoba,pedig én sose féltem a szüléstöl.gondolhatod,én mindkettöt pont váltásba szültem, jöttek.mentek a dokik aszisztensek növérek stb..azt se tudtam ki kivel van :)).föleg igy elsö babavároknak rossz élmény,de hidd el A szülés annál szebb :D.egyik szobatársam szülésére még a karbantartó pasi is bement :Dén amugy mindkettöt a középsö ágyon szültem.
228. Ici-pici (válaszként erre: 227. - Pmjudit)
2008. nov. 12. 10:43

Hát szerintem elég fontos, hogy a kismama biztonságban érezze magát. Legyen megfelelő személyzet, műszerezettség (nem csak 3 ágy és kéj gáz)! A szülést nagyban segíti, ha kismama nyugodt, szóval nem utolsó szempont, hogy milyen körülmények közt jön életre a bébi. Én szeretném, ha nem kellene például vadidegenek nézelődését eltűrnöm, miközben szülők! Szeretnénk lezuhanyozni, esetleg mozogni, ne adj isten valamivel lefoglalni magam vajúdás közben.És ha már a vajúdásról van szó, szerintem sok embernek könnyebb elviselnie, ha ott van vele a párja, édesanyja, vagy akit választott.

Hárman fekszünk egy szobában, hallom, hogy a többieknél mi van. Valakinél esetleg nincs rendben valami, akkor azt ne mondja nekem senki se, hogy az abban a pillanatban nem fog rám hatni erőteljesen!

Szóval rengeteg kétség van bennem és tudom ezek egy része jogos is, mivel maga a szülés-nőgyógyász is elismerte.

227. pmjudit
2008. nov. 12. 10:30

Én nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem szülés közben annyira nem érdekelt, hogy milyen a szülőszoba.

A szülőágy kényelmetlen rettentően - ezt ők is elismerik, de a többi - szerintem nem lényeges az adott pillanatban.

2008. nov. 12. 09:34

Sziasztok!


Hát lehet kihagyhattam volna a tegnapi előadást! :S

Meglátogattuk a szülészetet! Nem semmi! Mintha az előző évszázadból maradt volna itt :S Az előkészítő meg egyenesen "egyedi". a szülőszobában azok a paravánok sem fokozták a "biztonság" érzetem, hogy de jó itt szülni! Most már igazán megfontolom azt, hogy ne menjek-e át Székesfehérvárra vagy Győrbe. Ti voltatok már szülőszoba látogatáson? Ha még nem, akkor csak annak ajánlom aki aztán tényleg nem parázik a szüléstől. Szerintem nagyon gáz, hogy azért nem lehet gerinc közeli érzéstelenítést kérni, mert nincs elég orvos. A szülésznő választásról meg inkább ne is beszéljünk! Szóval rettenetes élményeim voltak tegnap. :(


Az előadás egyébként jó volt. A vitaminokról és a különböző anyagok beviteléről volt szó. Ehhez nem kaptunk webes elérhetőséget, így most nem tudok linket adni. Amik így eszembe jutnak:


Elevitet szedők mindenképp pótolják a jódot!! Ugyanis az elevitben nincs jód. A jód bevitele egyenes arányosságban van a gyerek intelligenciájával az Orosz doktor szerint. ( Az Orosz doktor egyébként egy fiatal "srác":D)


Étkezés:

Naponta:

- 3-5 színes gyümölcs, zöldség (alma! A sok alma akár 50% is csökkentheti a kóros elváltozásokat. mogyoró, dió, mandula!)

- 2-3 pohár tej

- sok folyadék

Hetente:

- 2x hal fogyasztás


Nagyon sokat beszélt arról, hogy a különböző anyagok bevitelével miknek a kockázatát lehet csökkenteni. Szóval tényleg figyeljen mindenki oda a táplálkozására, még szülés után is a szoptatás alatt. Ő végig javasolja a vitamin szedést. Azt mondta, hogy nem kell félni a nagy babától, mivel a szülés nehézségét úgyis 3 dolog határozza meg:

- szülési fájások erőssége

- medence mérete

- baba mérete

(Azért én megjegyzem, hogy a baba mérete így 33%-kal van bent a dologban, továbbá a medence méretét a babához kell nézni, tehát lehet még többel)

Viszont a nagyobb babának (nem a kórosan nagynak!) jobbal az esélyei.ű


Azt hiszem így első szuszra ennyi.

225. gerduska (válaszként erre: 223. - Maresz 77)
2008. nov. 11. 20:40
szio.az én fiam 2honapos ,és KICSI babának,2800gr körül mondta a dokim,szülés elött 1héttel.erre megszületett noel 4100gr és 55centivel!!!ja és összvissz 5órás volt a szülés.hajnal 3kor keltem itthon az elsö fájásra,6ra a korházba voltunk,és 8ra meglett. Sok sikert neked is !:)
224. rizsiló (válaszként erre: 222. - Ici-pici)
2008. nov. 11. 19:00

Szió, én is olvasgatlak titeket, csak Benő mellett nem nagyon jut időm sokat írni... De azért ne add fel!


Hogy viseled a pocakosságot?


És te, Maresz? Még 2 hetet ki kéne húznod, utána már tényleg bármikor jöhet... Amiatt meg ne aggódj, hogy nagynak mondják, az hogy könnyen szülsz-e majd, nem feltétlenül ettől függ.

223. Maresz 77 (válaszként erre: 222. - Ici-pici)
2008. nov. 11. 15:53

Szia.

Én tegnap elolvastam, és hasznos infok is vannak benne, olyanok amivel még nem találkoztam,csak épp nem volt időm reagálni.

Ma voltam 36 hetes uh és az első NST-n , minden rendben ,de nagy babának igérik. :-)

És azzal riogatnak, hogy bármikor jöhet a babó..Már kezdtem félni..Na de csak túl leszünk rajta előbb utóbb.

Én is látom ,hogy eléggé lelassult ez az oldal, de én minen nap elolvasom ,ha van új bejegyzés, még ha nem is szóllok hozzá.

A mai előadásról ha lesz infód vagy beszámolód, azt is szivesen olvasnám..

Szioka.

2008. nov. 11. 14:43

Sziasztok!


Hát azért ennyire nem lehet izgalmas az a link amit bemásoltam :D! Teljesen megállta az élet. Én tegnap mentem volna az előadásra, ha lett volna, de eltévesztettem az időpontot, így ma megyek :)

221. Ici-pici (válaszként erre: 220. - Muslinca1)
2008. nov. 10. 11:37

Hú, két órás előadást leírni :D Nem hiszem, hogy egyszerű dolog lenne.

[link]


Ezen az oldalon megtalálod az előadás vázlatát, legalábbis a múlt csütörtökiét biztosan. Sajnos ez csak egy nagyon rövid vázlat arról, hogy miről tájékoztatott minket. Számomra a legfontosabb talán azoknak a "tüneteknek" a megemlítése, felsorolása volt, melyek esetén tudjuk, hogy jön a baba. Elmondta, hogy mikor kell gyorsan, mikor azonnal (mentővel) bemenni, illetve mikor tudunk még otthon várni pár órát.

Aztán beszélt a különböző vizsgálatokról, de csak röviden és elmondta, hogy miként zajlik egy szülés, illetve mikor lehet, kell császárt csinálni. Szóval ilyenek. Nagyon érdekesnek találtam.

220. muslinca1 (válaszként erre: 219. - Ici-pici)
2008. nov. 10. 10:30
Szia, nem tudok járni, mert dolgozom, de azért leírhatnád mi volt :)
2008. nov. 10. 09:31

De ha már újra fellendül a fórum, még ha csak kérdezgetések révén is, akkor én is csatlakoznék!


Ki jön ma előadásra?

2008. nov. 10. 09:30
Én biztos nem ;)
2008. nov. 10. 09:25
Sziasztok. Van valaki aki január végére várja a babáját?
216. rizsiló (válaszként erre: 215. - B359bd6cb3)
2008. nov. 6. 12:06
Én is, énisénisénis! Már a szülés másnapján! Pedig fááájt. De azért jól van ez kitalálva, nem igaz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook