Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák fórum

Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2009. márc. 23. 15:00

Sziasztok!!


Én azt szeretném megtudni ,hogy az apás szüléshez kell még igazolás,hogy voltunk szülőszoba látogatáson?

Köszönöm a válaszokat...

334. muslinca1 (válaszként erre: 332. - Muslinca1)
2009. márc. 22. 19:52
:(
333. kataanya (válaszként erre: 332. - Muslinca1)
2009. márc. 19. 21:10
passz....
2009. márc. 19. 19:23

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a kórházon belül hol tartják a szülésre felkészítő előadásokat?

Úgy tudom márc 26-án lesz egy, de nem tudom hol, és mikor :(


Köszi, ha tud valaki segíteni...

331. Hold2 (válaszként erre: 330. - Szerenke25)
2009. jan. 17. 16:23

Remélem sikerül megbeszélned az éjszakai szopit! De ha véletlenül nem jön össze, próbálj meg ne nagyon idegeskedni, amennyire lehet. Szerintem sem tudják 3 nap alatt a dolgot elrontani, az igény szerinti szoptatással mindent helyre lehet hozni. Ha van kedved nézd meg a La Leche honlapját, sok jó tanácsot találsz.


Ha bármi gond van, szívesen segítek, ha tudok. Az első babámnál voltak kisebb nehézségek, sokat foglalkoztam ezzel a témával.

2009. jan. 13. 17:06
Köszi szépen. Csak az a rossz hogy most vagyok a 37.hétben és bármikor szülhetek. De ha nem szülök meg a 39. héten felkeresem a főnővért és beszélek vele. Én örülnék a legjobban ha társaságom lenne a kórházban de az első lányomat nem tudtam szoptatni és a fiamat pedig nagyon szeretném. És megpróbálok mindent amit lehet.
329. b359bd6cb3 (válaszként erre: 328. - Szerenke25)
2009. jan. 13. 16:58
Igen, de ne akkor amikor bekerülsz próbáld előre megbeszélni vele. De hát ugye ez mindig lutri, mert ha nem időre jön hanem 1-2 nappal korábban vagy később és vannak a szobában azokat nem tehetik ki. De mond el az érveidet miért akarod, mert a legtöbb kismama (tisztelet a kívételnek) maga miatt akar oda kerülni, hogy neki nyugisabb legyen. Mondd el neki hogy miért fontos ez neked és segíteni fog ha tud.
328. szerenke25 (válaszként erre: 327. - B359bd6cb3)
2009. jan. 13. 16:47
Szia. Azt mondták hogy nagyon nehéz oda az egy ágyasba bekerülni. Kinek érdemes szólni? Talán az ottani főnővérnek?
327. b359bd6cb3 (válaszként erre: 326. - Szerenke25)
2009. jan. 13. 16:35
Szia! Ha sikerül magad 1 ágyasba kérni amiből asszem 1 vagy 2 van akkor talán megengedik, de hajnalban 4 kor vannak a vizsgálatok , vérvétel stb. akkor ott kell lennie a többi csecsemővel. A többi szoba sokágyas és zavarná a többi kismamát ill. már anyukát.
326. szerenke25 (válaszként erre: 325. - Pucok)
2009. jan. 13. 16:30
Szia. Szerinted hova rakták a többi anyatejet? Szerintetek ha megkérem őket megengedik hogy szoptassam éjjel ha kimegyek hozzá? Mért nem adják oda éjszakára aki kéri. Nem értem.
325. Pucok
2009. jan. 13. 13:27

Sziasztok!

Én is Vp-ben szültem dec. 25-én, csodás szülésélménnyel jöttünk haza. A szülésznők, a csecsemős nővérek mind-mind nagyon aranyosak!

A tejcsim szerencsére beindult a 3. napon (mindketten jól megdolgoztunk érte:), de voltak dolgok, amiket nem értettem. Az utolsó éjszakára már le tudtam fejni 80 ml tejet a kisfiamnak, hogy tápszer helyett azt kapja meg, aztán reggel az ápolási lapon ezt olvastam: 20 ml anyatej, 40 ml tápszer, meg telenyomták cukrosvízzel... Végül nem vontam kérdőre, de nagyon kíváncsi lennék, mi lett a többi tejcsivel??!

Természetesen a cumisüveget elfelejtik, az én kisfiam teljesen be van indulva a cicire, szinte beleremeg, ha tudja, szopi jön...:-)

2009. jan. 12. 07:29
Ha el is viszik hadd lehessen bemenni szoptatni éjjel én felkelek az bíztos és fogok menni. Nekem ez nagyon fontos.
2009. jan. 12. 07:28
Nem tartom jónak igy ha nem adják oda mert a lányom folyamatossan kapta a tápszert és mikor reggel kihozták csak aludt és nem akart szopni.
322. pmjudit
2009. jan. 11. 10:23

Szerintem jó a veszprémi rendszer. Reggel 6-tól este 10-ig veled van a baba, éjszak ki tudod pihenni a szülést.

Ha minden rendben van, mire beindul rendesen a tej, lehet hazamenni.

Én mindkét gyereknél utolsó éjszakára tudtam tejet beadni azt megkapták cumisüvegből. Semmi gond nem volt abból, hogy az elején látott cumisüveget. Utána úgysem tudták mi az.:)))

321. kataanya (válaszként erre: 319. - Szerenke25)
2009. jan. 11. 10:05
Megkérdeztük, Veszprémben azért nem adják oda éjszakára, mert akkor csinálnak vizsgálatokat, vérvételt, stb. Így nappal általában nincs megzavarva a szopirend.
320. Hold2 (válaszként erre: 319. - Szerenke25)
2009. jan. 10. 17:23
Győrben szültem..
319. szerenke25 (válaszként erre: 318. - Hold2)
2009. jan. 8. 16:34
Mikor szültél? Tényleg oda adják a babát éjjel a kórházba? Én is szeretném éjszakára de azt mondták hogy nem adják oda.
318. Hold2 (válaszként erre: 317. - Kataanya)
2009. jan. 8. 14:35

Köszönöm! Nem lett nagy baba, 3420g-mal született. Tényleg jó szülés volt és nem bánok semmit, már a gátmetszés nyomai is felejtődnek.. Hihetetlen, hogy a két szülés mennyire különbözött egymástól! Az első babánál otthon szülésnek indult, elhúzódott, 9cm-nél bementünk a kórházba. Ennek ellenére szép emlék maradt, mert jó volt otthon vajúdni. A második hipp-hopp megszületett, húzósabb is volt kicsit ezáltal, minden "felturbózódott", de ez így volt jó.. (A kórház mindkét esetben csak 1 órás szerepet játszott, aminek örülök. Milyen jó lett volna állva szülni, vagy térden- és nem fekve! Rossz volt feküdni! Szerencsére csak itt a végén tudtak irányítgatni..)

Tényleg jó volt, hogy a szobában velem lehettek a többiek, és éjjel a kislányom is.

317. kataanya (válaszként erre: 316. - Hold2)
2009. jan. 6. 21:29

Gratulálok a babához!

Azért biztos, hogy nagyon jó volt Győrben az, hogy sokat bemehettek hozzád. Legalább a szobában beszélgethettetek, nem pedig a folyosón.

Nem rossz, nem volt hosszú szülésed. Mekkora lett a baba?

316. Hold2
2009. jan. 6. 10:00

Caulophillium c30-at szedtem a 36. héttől 3*3 golyócskát, előbb nem szabad elkezdeni. A vajúdás alatt félóránként-óránként 5 golyócskát kell bevenni, cicimfugával (c30) kevertem néha.


Végül is Győrben szültem, mert itt velem lehetett éjjel is a baba, a családom pedig sokat bent volt a szobában, így a kisfiammal is együtt tudtam lenni. Egyébként nem olyan jó kórház, mint gondoltam, legalábbis én nem fogtam ki jó fejeket. Délután 2 körül jöttek az összehúzódások és 9-kor még elaltattam a kisfiamat. 10 után értünk a kórházba, adminisztráció stb.. fél 11 lehetett, amikor 4 cm-nél jártam. 11.23-kor pedig a kezemben volt a kislányom. A szépséghiba csak a gátmetszés volt, amiről nem is tudtam, csak amikor közölte az orvos, hogy varrni fog. Rettenetesen mérges voltam, de nem mertem szólni, mert a kezében volt a tű..

Egyébként minden úgy történt, ahogy előtte terveztem. Sok mindenre nemet mondtam (pl. beöntés), nem volt gond belőle. Szóval bátran el kell mondani, ha valaki valamit nem akar. Van sok hülyeség, amit ki lehet kerülni..


Azt még el kell mondanom, hogy a jógalégzés rettenetesen! sokat segített és a szülőpozíciós gyakorlatok is. Aranyfonal légzést használtam szinte végig (levegő be és nagyon hosszan résnyire nyitott ajkakkal ki- az orvos is mondta, hogy ez így nagyon jó..-szóval tudom ajánlani!

Van az Alexandránál egy nagyon jó jógáskönyv kismamáknak..


Üdv mindenkinek!

315. muslinca1 (válaszként erre: 313. - Hold2)
2009. jan. 3. 11:55

Mi még csak a 20. héten vagyunk, de engem is érdekelne, hogy miket kell szedni.

Volt gátmetszésed, vagy megúsztad azt is? :)

314. szerenke25 (válaszként erre: 313. - Hold2)
2009. jan. 3. 11:35
szia. Miket szedtél, engem nagyon érdekelne. Mikor kezdted el? Én a 36.hétben járok.
313. Hold2
2009. jan. 2. 19:17

Sziasztok!


A homeopátiás bogyókat mindenkinek csak ajánlani tudom! Az első gyermekemmel nagyon lassan tágultam, most a másodiknál 4cm-rel mentem be a kórházba és másfél óra múlva már a kezemben tartottam a kislányomat. Gondolom a bogyóknak is köze volt hozzá..

2008. dec. 17. 19:15
Köszönöm, ez megnyugtató, nekem is őt ajánlották, hogy nagyon kedves, rendes!
311. kataanya (válaszként erre: 309. - Adrienne82)
2008. dec. 17. 14:29
Ő tényleg jó fej doki. És már ő is csinál Vp-ben 4d uh-ot.
310. 3a9f5bee37 (válaszként erre: 309. - Adrienne82)
2008. dec. 16. 20:55
Szia! Én nála szültem a lányunkat, 2007. aug-ban. Nem volt választott orvosom, mert akkor még nem lehetett választani, ő volt pont bent. Akkor jött, váltás után, mert reggel szültem. Nagyon oké a doki, rendes volt. Nem adtunk pénzt neki, mégis minden nap bejött, megnézett engem is és a Picit. A szabadnapján mentünk volna haza, és bejött, hogy megvizsgáljon a végleges hazaengedés előtt. Szóval, ha a köv. babánál is hozzá kerülök, akkor nagyon nyugodt lennék. :)
2008. dec. 16. 14:30
Szeretnék infót Vincze Gábor nőgyógyászról! Ha tudtok valamit, megköszönném az infót!
308. b359bd6cb3 (válaszként erre: 298. - Hugi7705)
2008. dec. 10. 20:36
jó fej, nem jártam hozzá de ő császározott.
307. Pucok
2008. dec. 10. 08:51
A homeos bogyókról én is sok jót hallottam, én is szedem a 36. héttől, remélem, segítségemre lesz. Van vkinek még pozitív tapasztalata róla? A málnalevélteát meg se kóstoltam, mert tudtam magamról, hogy nem bírom a gyógynövényteák ízét...
306. Pucok
2008. dec. 10. 08:48

Sziasztok,

én is a Gáspárhoz járok terhesgondozásra, én is megerősítem, hogy precíz, de nem túl bőbeszédű, "cimbizni" nem lehet vele, de nekem az nem is hiányzott. Én már vágom a centit, mert 10 napon belül megszületik a kisfiúnk, holnap még megvizsgál, örülnék neki, ha éppen ő lenne az ügyeletes is szüléskor.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook