Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák fórum

Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
305. szerenke25 (válaszként erre: 303. - Hugi7705)
2008. dec. 9. 20:20
Szia. Én Gáspár Leventét ajánlanám nekem ő az orvosom és nagyon meg vagyok vele elégedve. Még nem szültem nála de remélem akkor is olyan preciz lesz mint a terhesgondozáson.
304. szerenke25 (válaszként erre: 302. - Maresz 77)
2008. dec. 9. 20:18
Szia.ÉN még nem tartok ott mert most vagyok a 32. hétben de sok jót hallottam róla és én is fogom inni. Állitólag sokaknak bejött és elöbb megindult a szülés. Annyit hallottam hogy jó töményen kell inni. Az első babámnál semmit nem mertem meg is lett az eredménye egy hetet ráhúztam és 30 órát vajudtam. Úgyhogy most fürdés, szex, málnalevél tea és homeopátiás bogyók. Erre készülök.
2008. dec. 9. 13:52
sziasztok, ti melyik nőgyógyászt ajánlanátok?
2008. dec. 9. 13:45

Sziasztok.


Első baba lesz, fiú. Csütörtökre vagyok kiirva és azt mondta a védőnő, akinél ma voltam, hogy ha addig semmi változás, akkor csütörtök reggel vonuljak be a kórházba .Gondolom ott megvizsgálnak és a látottak alapján döntenek. De még mindig reménykedem,hogy addig meggondolja magát a kismanó és elindul kifelé..

Szerenke25! Te is ittál málnalevél teát? És mennyit? Én napi fél literrel szoktam inni, és hát nem tudom mennyire hatásos..Vagy többet kellene letuszkolni a torkomon? Mert hát nem nagyon izlik..:)

301. pmjudit (válaszként erre: 299. - Maresz 77)
2008. dec. 8. 20:29

Szia!


Miután lejárt az időd, másnap kell befeküdni.

Nekem szerdán járt le az időm, csütörtökön be kellett feküdnöm.


Pénteken OPT vizsgálatot követően burkot repesztettek és így indították a szülést.

Holnap lesz 21 hónapja 4150g-os 57cm-rs csodáltos kisfiam született.

2008. dec. 8. 17:27
Szia. Ha befekszel várnak pár napot és ha nem jön a baba magától beinditják. Igyál málnalevél teát. Az felpuhitja a méhszájat és beindulhat a vajúdás. Első baba?
2008. dec. 8. 16:20

Sziasztok.

Nagyon eltünt mindenki innen..

Azt szeretném kérdezni bárkitől is, hogy ha spontán beindul a szülés kell e regisztrációval tőlteni az időt, vagy lehet menni egyenessen a szülészetre? És ha nem indul be és a kiirt napon be kell mennem akkor mi a dolgom? Ugyanis csütörtökre vagyok kiirva és semmi jelét nem mútatja a pocaklakóm,hogy ki szeretne jönni előbb. De azért még nem adtam fel teljesen..

Előre is köszi aki tud válaszolni..

2008. dec. 8. 13:52
van valaki aki a bagarus doktorhoz jár?
297. Hold2 (válaszként erre: 292. - Rizsiló)
2008. nov. 27. 14:38

Szia!

A magzatvíz újratermelődik, ha jól emlékszem valamikor régen ezt olvastam.. Lehet, hogy nem akartak rosszat, azért nem repesztettek burkot, mert nem akartak beavatkozni az utolsó percig. Nem tudom... Vajon mért gyengülhettek a fájásaid? Lehet, hogy zavart valami.. Mikor kaptál oxitocint? Mikor kellett bemenni a szülőszobába, hány cm-nél? A szülőszéket nem lehet állítani? Vagy a férj nem tarthat hátulról? Kengyel is van, vagy "csak" felhúzott lábakkal kell szülni? (Háton fekve elnyomjuk a farokcsontunkat, és a baba feje a csontos, kemény szeméremcsonthoz nyomódik, így sokkal nehezebb dolga van. + a gravitációval is meg kell küzdenie, a félig ülő helyzet mégiscsak jobb valamivel..


Tudod miért szeretnél még egyszer szülni? Inkább idézek egy könyvből:

" A fájdalom természetes önvédelmi reakcióját szülés alatt úgy iktatja ki a természet, hogy endorfinokat termel az agy, ami boldogság érzetet kelt. Ezért sok nő, aki eljut az extázis szintjére, szülését mint legcsodálatosabb élményét írja le."

-persze csak ha el tud lazulni, nem zavarja semmi és nagy szerepe van a kilégzésnek is. Azt írja a könyv belégzéskor érzelmi és racionális blokkokat állítunk, amikor viszont kilégzünk az idegrendszer és az agy ellazul, az energia felszabadul.


Szóval kaptál biztos te is a boldogsághormonból! :))))


Benézek én is a szülőszobára, mert a kisfiam miatt mégsem megyek Győrbe. Tudom, hogy itthon jobb helye van és hiába megyek messzire, ha miatta aggódom, úgysem sikerül úgy a szülés, ahogyan szeretném. Ha jó helyen tudom, az már fél eredmény. Bár lehet, jobb nem bemenni, mert elmegy a kedvem. Mindenesetre lelkileg készülök, és igyekszem mindent kiharcolni, amit lehet.


600 könyv és cikk elolvasása után úgy tűnik, akkor indulok befelé a kórházba (ha nincs semmi gond), ha már 40 másodpercig tartanak a fájások. Te mit gondolsz erről? Egyébként, hogy teljesen összezavarják az embert, nem találtam két hasonló támpontot. Te most szültél, még frissek az élmények.. Mikor indulnál?

296. gerduska (válaszként erre: 295. - Hugi7705)
2008. nov. 27. 11:32
hello.lényegében az,hogy ha itt akarsz orvost fogadni ,akkor a korház számlájára kell 100ezret fizetned,és még a dokival is meg kell külön egyezned,hogy milyen vizsgálatokra kell hozzá járni meg ilyenek.ott az egyik csaj kiszámolta,kb 150ezer egy szülés veszprémbe!!!!hát az anyjuk pi...át !:))a körülmények,meg a szülöszoba +a tisztaság az egy nagy rakás...!igy kérnek ennyi pénzt?!pofátlanság...szerintem.én 2öt szültem ott,de nem fizetnék érte az tuti.
295. hugi7705 (válaszként erre: 294. - Gerduska)
2008. nov. 27. 09:30
szia sajna nem láttam! És miről volt benne szó?
2008. nov. 26. 20:13
sziasztok. láttátok ma a tények c müsort????veszprémi kórház volt benn.
293. pmjudit
2008. nov. 26. 19:40
A Tiboldi doktor visszjött már Angliából?
292. rizsiló (válaszként erre: 291. - Hold2)
2008. nov. 26. 19:05

Igen ilyenkor azt gondolom, nem vagyok teljesen eszemnél, mert most nagyon nehéz ezzel a csöppséggel, hát kéne nekem hamar egy másik ??? De már lányneveken gondolkozom...


NST-t csináltak egyszer 20 percig, nyomkodni is kellett, aztán akkor rakták a hasamra a pántokat, mikor bementünk a szülőszobára. Nézték Benő szívét, meg az összehúzódásokat, de elég gáz volt, mert rossz volt a pánt és a szülésznő mellettem állva tartotta a hasam alján, plusz az infúzió madzagja, amit pont az állvánnyal ellentétes karomba tudtak bekötni, hááát, öléggé vicces volt a fel-le mozgás az ágyra. Lehet, hogy inkább az zavart, hogy körbekerítettek, miközben kínlódtam a fájásokkal (akkor már nem lehetett sétálni): jobbról Magdika, balról a zuram meg az infúzió :). Maga az NST nem zavart volna... Asszem...


Nekem amúgy rengeteg vizem volt, mert kb fél decinként folyt az első 4-5 órában (egy-egy fájásnál jött egy-egy adag), de az UH még így is normál mennyiséget mutatott. Utána már csak csordogált, de azt megállás nélkül. Őszintén szólva, én nem mertem otthon maradni, pedig tiszta volt a víz, de olyan sok, hogy attól akár hamarabb is szülhettem volna... Legközelebb okosabb leszek.

291. Hold2 (válaszként erre: 289. - Rizsiló)
2008. nov. 25. 14:29

Az Nst cuccot mikortól biggyesztették rád?

Szóval már a következőre gondolsz..!! :)))

290. Hold2 (válaszként erre: 286. - Ici-pici)
2008. nov. 25. 14:26
Úgy tudom, hogy magzatvíz szivárgásnál csak akkor kell bemenni, ha mekóniumos (zöldes színű és szagos) a magzatvíz. Itthon kisebb a fertőzés veszélye, mert a kismama a megszokott környezetében van, a vizsgálatok is csak fokozzák a fertőzést.
2008. nov. 23. 22:37

Sziasztok, bocs, de nem voltam gépközelben, ez a drága gyermek teljesen leköt...


Hold, igazad van, nagyon rajtunk múlik, és IGEN nekünk, nőknek kellene tenni valamit, mert amíg nem "szólunk" semmi nem változik. Jó tudni azért, hogy ha kinyitod a szád, akkor odafigyelnek... Nekem jobb volt, hogy irányítottak, de ettől még nem éreztem magam passzív résztvevőnek. Legközelebb mindenesetre tudatosabban szeretném megélni azokat a misztikus fájdalmakat, amikről írtál (szerintem is azok).

Nekem pl csak a sétálás maradt a vajúdásra, mert mire labdaközelbe jutottam, addigra tolófájásaim voltak. Az NST cucc a hasamon zavart, de ez mentette meg a babám életét, mikor leesett a szívhang. Szóval ezekkel meg tudok bírkózni. Az már neccesebb, hogy a nagyüzemben arra nem volt idő, hogy rendesen megnézzék, miért is csorog a magzatvíz majdnem 12 órája, és mivel nem alul repedt a burok, így a babám feje sem volt a helyén. Eredmény: tripla adag oxitocin, 2,5 órás kitolás, fájásgyengeség. Arra gondolok, hogy ha burkot repesztenek, akkor lehet, hogy 2 óra alatt meglett volna Benő. Mindegy. Így történt, így volt jó. Legközelebb jobb lesz.


Perverz vagyok, alig telt le a 6 hét, és már a következőt tervezem :))).

288. Hold2
2008. nov. 20. 12:06

és még egy videó...


[link]

-negyedik videó "Szülés" címmel (02:12)

287. Hold2
2008. nov. 20. 11:58

Csak érdekességképpen egy videó... :)


[link]

2008. nov. 19. 13:14

Mikor kell bemenni a kórházba:

Először szülőnél ha a fájások 5-3 percesek már legalább 1 órája.

Többedszer szülők már előbb menjenek, mivel gyorsabban tágulnak, tehát max az 5 perces fájásokat várják meg.


Sürgősen, azonnal kell menni:

Ha piros, élénk színű vérzést tapasztalsz, mivel ez méhleválásra utalhat.

Ha magzatvíz elfolyt egy az egyben, ekkor kb. 1 dl ürül. Ilyenkor azért fontos, hogy gyorsan bejuss, mert alul repedt meg a burok. A köldökzsinór a víz megindulásával előre sodródhat és beszorulhat a baba feje alá, tehát elzáródik!

Ebben a két esetben, nem összecsomagolni, nem lemosdani, hanem irány befelé!!


1-3 órán belül:

Ha a magzatvíz elkezd szivárogni. Ekkor még lefürödhetsz, összepakolhatsz. Azért kell bemenni, mert nagyobb a fertőzés veszély.


Vajúdás:

Nem vagy ágyhoz kötve, sőt a baba figyelőt úgy is tudják használni, ha közben állsz vagy járkálsz! Persze csak addig mehetsz, amíg a vezeték elér. Szülés alatt óránként vagy félóránként mérnek, ezt nem tudom pontosan. Lehet labdára csücsülni, sétálni, beszélgetni, meg bármit csinálni, amit ott meg tudsz valósítani. Szerintem még le is lehet zuhanyozni, bár a zuhany az előkészítő helységben van ami elég hideg és nem is "barátságos".

A szülésznő direkt felhívta a figyelmünket rá, hogy nem kell megszeppenni! Inkább mindenki mondja meg mit szeretne, nem kell állandóan azt lesni, hogy mit mond a szülésznő :) Ő persze ad instrukciókat, de ha neked az nem felel meg akkor egyből szólj, nagyon készségesek (legalábbis azok akikkel eddig én találkoztam).

285. Hold2 (válaszként erre: 281. - Kataanya)
2008. nov. 19. 11:55

Most újraolvastam a naplódat, és kicsit összeszorult a torkom. Csak egy kis odafigyelés, pár jó szó és biztatás kellett volna, hogy minden jól menjen. Szerintem másnál is előfordul, hogy akadályokba ütközik a szülés, ha negatív mondatok hangzanak felé, és ha nem hagyják a saját medrében haladni.

Tudom, már túltetted magad rajta hál' Istennek, és a mának örülsz. De azért felmerül bennem a kérdés, hogy miért kellett így lennie?

Úgy gondolom, nekünk szülés előtt állóknak érdemes lenne tanulni belőle, bár ilyen helyzetben nem tudom mit lehet tenni..


Azért ez a Veszprém sem fenékig tejfel. Kérdés: mi mit tehetünk, hogy jobb legyen, és minden rendben legyen? mennyire áll rajtunk a dolog?

284. Hold2
2008. nov. 19. 11:43

Szia Panka! Én a következő mondatodra reagáltam a múltkor pár sorral:

"Fájások alatt eszembe sem volt labdára pattanni, pezsgőfűrdőbe áztatni magamat meg hasonlo baromságok!Aki ilyeneken meditál az saját magával van elfoglalva, nem a gyerekével aki szendved hogy kijöjjön!"

-------------------------------

Más:

Fáj a szülés, de nem úgy, nem teljesen fizikai.. Kicsit olyan misztikus, más dimenzió. "kellemes fájdalom", mint egy beavatás, átlépni egy kapun, egyszerre fáj és izgalmas és csodálatos, de ez nem olyan fájdalom.. nem tudom igazán leírni... szerintem nem szabad tőle félni..

-------------------------------

-------------------------------

Köszönöm a többi infót! Örülök a jó híreknek! Akikkel én beszéltem, azok azt mondták pisilni sem mehettek ki, alig mozoghattak, mert a gép rájuk volt kapcsolva.. én nem is értem az egészet.. lehet, hogy nekik így volt jó és fel sem merült bennük, hogy sétáljanak, vagy bármit tegyenek, ami jólesik?

--------------------

283. panka
2008. nov. 19. 10:44

Sziasztok .) Hold2 :) senkit nem tituláltam "kényeskedőnek " és oda is írtam,hogy ez az Én" véleményem :D Ezek a forumok azért vannak hogy eszmét cseréljünk és én így gondolom a szülést és az azzal járo procedurát :) ha véxhelyzet van egy ajto választ el a műtőtöl és nem egy orvos van a vexprémi korházban és két xüléxnő egy xülésnél,nekem bőségzavara volt a Várpalotaihoz képest!

Nem korlátoztak semmiben sem,sétáltam elvoltam magamnak,nem utasítottak semmire,nem gátoltak semmiben,tehát nekem semmi negatív tapaxtalatom nincsen ami a babát vagy engem vexélyeztett volna vagy xarhelyzetbe hozott volna.

Az a 4nap és teljesen kibírhato volt amit bent tőltöttem,igaz vágytam haza szülés után már egy orával a másik három gyerekemhez de hát.. :D :D


A fájdalomrol meg annyit,nekem tényleg jobban fájt eddig bárminél,de tudtam van értelme a szendvedésemnek,nem akartam senkit "riogatni" de ámítani sem!!!! Ha te gy fogtad fel az a te dolgod :D Aki tud a sorok közt olvasni csak megérti ha meg nem,hát nem,értse mki ugy ahogy akarja :D csak egy xerény véleményt mondtam el és tapaxtalataimat,perxe hogy teljesen kibírhato a szülés külömben ki lenne az a barom aki xülna 2dikat ? :DDDD De fáj,nagyon,és ez tény! Pux.

2008. nov. 19. 07:57
Sziasztok: Nem kötnek oda az ágyhoz mikor vajudsz.Én 30 órát vajudtam és folyamatossan mászkáltam kiengedtek és csak közben egyszer egyszer néztek szivhangot. Szóval elég rugalmassak. Igaz ez 2005-ben volt. A barátnőm egy hónapja szült és ő mondta hogy éjszakárra is oda adják a babaát ha kéred és alá írsz egy papirt. De előtte kell kérni mielőtt megszülsz.Úgy tudom.
281. kataanya (válaszként erre: 280. - Hold2)
2008. nov. 19. 07:03
Éjszaka nem lehet kint a baba veled. Tízkor be kell vinni, reggel lehet érte menni. Ez azért van, mert a legtöbb vizsgálatot, vérvételt, stb éjjel csinálják meg, így napközben nem zaklatnak.
280. Hold2 (válaszként erre: 271. - Rizsiló)
2008. nov. 18. 20:07

Szia!


Azt hiszem teljesen értjük egymást, és nagyon igazad van a három dologban! Lehet, hogy ha valaki kezébe veszi (normális és ésszerű keretek között) az irányítást, akkor teljesen mindegy, hogy hol szül. Most mesélte nekem valaki, hogy ő itt Veszprémben is szabad tudott maradni, megkérte a szülésznőket, hogy ne kapcsolják rá a gépet, jött-ment-mozgott, néha volt szívhanghallgatás. Azt tanácsolta, hogy határozottnak kell lenni.. Jó volt hallgatni.. Ezek szerint nem is olyan szigorúak a szabályok? Te hogy gondolod ezt? Szerinted is ez a kulcsa a dolgoknak? Azt mondta, végig együtt volt a babával és érezte a rezdüléseit, csodaszép élmény volt neki. Hagyták, hogy befelé figyeljen és nem zaklatták. Néha próbálták irányítani, ami volt hogy jól jött, volt hogy nem, ilyenkor nemet mondott és kész.. Nem volt gond.

Hát nem tudom...

Én is sokáig otthon maradnék vajúdni, és ha mégis Veszprémet választom, így teszek. Még utána kell nézni, mikor érdemes elindulni.

Bevallom, gondolkodóba estem.

Állítólag éjszaka is velünk lehet már a baba? Ez működik a gyakorlatban is?

279. eszter77 (válaszként erre: 278. - Rizsiló)
2008. nov. 17. 20:42

Szia,

igen, az Orosz doki mindkét fia nőgyógyász, a másik szintén a fehérvári kórházban dolgozik:)...és az unokatesóm évfolyamtársai voltak az egyetemen:)

278. rizsiló (válaszként erre: 274. - Eszter77)
2008. nov. 17. 17:37

Szió, nekem elég meggyőző volt a fehérvári kórház bemutatása, végül is tényleg nincs messze, még az is lehet, hogy legközelebb megfontolom...


Azt hallottam, hogy az kisebbik Orosz dokinak (a vp-i) van egy egypetéjű ikertesója, aki szintén nőgyógyász! Ez tényleg igaz lehet? Azért mókás ez a nőgyi család...

277. rizsiló (válaszként erre: 275. - Zogitta)
2008. nov. 17. 17:34
Bagarus Sándor is nagyon jó, szerintem őt is csak ajánlani lehet.
276. Ici-pici (válaszként erre: 275. - Zogitta)
2008. nov. 17. 15:45
Dr. Gáspár Levente egyben aneszteziológus is, ha jól tudom. Nem beszédes, inkább vizsgál aztán beszél, de csak annyit amennyit szükséges :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook