Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák fórum

Veszprémben szült vagy szülni fogó kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
275. zogitta
2008. nov. 17. 14:03
Sziasztok! Most Költözünk Zánkára, Nyíregyházáról. 3. gyerekemet várom, csak császárral szülhetek. Mivel műtősnő voltam tapasztalatból tudom nem bíznám ezt a műtétet akárkire! Az első két gyermekemmel fogadott orvosom volt. Kit ajánlanátok?
2008. nov. 17. 11:36

Sziasztok!


Én a kisfiam fogantatásakor még szfvári voltam, de a várandósságom alatt ide költöztem Veszprémbe. Mivel ott kezdtem el terhesgondozásra járni, és nem utolsó sorban mert ott még lehet választott orvosnál szülni, úgy döntöttünk, ott fogunk szülni.

Az orvosom az itteni Orosz doki édesapja, Orosz András volt:)

A fehérvári szülészet patyolat,pár éve újították fel, 4 szülőszobával, 2 szobánként zuhanyzóval, szülőszékkel, labdával, bordásfallal, hangszórókkal a szobában. EDA-t lehet kérni, csak ezt előre le kell egyeztetni egy aneszteziológussal, mert nem tudják garantálni, hogy akkor, amikor szülsz, éppen lesz szabad doki.

Az egyetlen gyenge pontja a szülészetnek épp a szülőágy...Siralmas, de ezekre állítólag már nem volt pénz.

Az osztályon a szobák 2-6 ágyasak, a babák kezdettől fogva a mamák mellett lehetnek, de természetesen van csecsemős szoba is, ahová be lehet vinni őket, ha szükség van rá.

Mi-igaz hogy január 2-án éjfél körül indultunk- fél óra alatt beértünk a kórházba, szóval szerintem megoldható a dolog.

(Szülőszoba látogatás egyébként ha jól emlékszem minden szerdán délután van.)

A kórházban én összességében mindennel elégedett voltam, nem bántam meg az átjárkálást, sőt, lehet, hogy a következő babámat is ott fogom szülni, kivéve persze, ha addig normalizálódnak az állapotok a veszprémi szülészeten. Reméljük!


Ja, és még valami. A homeobogyókról ugye tudjátok, hogy a szedése alatt semmi mentolosat

enni, sem mentolos fogkrémet használni nem szabad?! (csak mert én nem tudtam, pedig nagyon szorgalmasan szedtem őket. Jó hosszú is lett a vajúdásom...)



Üdv mindenkinek,

Eszter

273. rizsiló (válaszként erre: 272. - Maresz 77)
2008. nov. 16. 21:20

Szió, sajnos túl korán, hajnali fél 2-kor kezdett folyni a magzatvíz, 4-re értünk a kórházba, de mivel első babám, ezért nem mertem itthon maradni, mert nem tudtam, mire számítsak. a Nőgyógyász is a lelkemre kötötte, hogy ha elfolyik a víz, akkor indulás! A gond csak annyi volt, hogy nem alul repedt meg a burok, ezért a víz folyamatosan csorgott, míg a baba meg nem született - csakhogy így nem voltak igazán erős fájásaim sokáig, és ami nagyobb baj volt, hogy nem illeszkedett be a babó feje rendesen, hiszen volt még ott víz. Burkot meg nem repesztettek, mivel már folyt a víz... Du. fél 3-kor született meg a fiam, de kb 11-ig otthon is vajúdhattam volna - az igazi "buli" csak akkor kezdődött.


A homeopátiában szerintem kicsit hinni is kell, vagy talán elég, ha nyitott vagy rá, de én azt láttam, hogy a gyakorlatban is működik, nem is egy lány szült pikk-pakk, vagy jött be eljesen felpuhult méhszájjal, aki homeózott. Én csak Arnica-t szedtem, de alig véreztem, pedig a vákum után kaptam majdnem 100 varratot, annyira szétvágtak-szakadtam, még valami ér is elrepedt (most is vasat szedek, mert a vérveszteségtől vérszegény lettem). De baromi gyorsan gyógyult a sebem, szóval az Arnica tényleg hatásos. És ha az hatott, tuti, hogy más is hat. Szóval szedjétek bátran!

272. Maresz 77 (válaszként erre: 271. - Rizsiló)
2008. nov. 16. 13:30

Szia.

Most olvaslak,hogy mi az amit nem teszel meg a következő szülésednél.. Mennyire korán mentél be a kórházba? És van tapasztalatod a szülés és a homeopátia kapcsán? Engem is érdekelne,hogy mi az. Szedtél valamit ami segített?

271. rizsiló (válaszként erre: 265. - Hold2)
2008. nov. 16. 10:26

Őszintén szólva neked is teljesen igazad van, éppen ezért olyan nehéz kérdés is ez. Mert ugye egyik oldalon ott van a szülő nő, aki a legjobbat szeretné a babájának és magának is (mindenki igényeihez mérten, van, aki vízzel-káddal, van aki "csak" a testhelyzet szabad megválasztásával, az igényekbe pedig minden belefér!), és nyilván itt érthető és fontos elvárás a jól felszerelt környezet, legtöbbünknek a kórház, orvossal-egyebekkel, mert bizony ez is biztonság! A másik oldalon ott egy évtizedek óta nyilvánvalóan csak az orvos számára jól működő rendszer, ami ellen lehet tiltakozni, és ha bátor vagy, lehet otthon szülni, de igazi nagy változásokat egyikkel sem fogsz elérni. Nem gondolom, hogy a lehetőségek kihasználása, a legjobb módszer megkeresése, vagy az alternatív szülés bármelyik fajtája kényeskedés lenne, és csak az a "kemény csaj" aki fekve szült!!! De az én döntésem az volt, hogy nekem ez is jó, és szerintem ez sem volt rossz döntés. Legközelebb lehet, hogy mást keresek, most, hogy a kórházi módit már ismerem :).

Teljesen igazad van abban, hogy jogunk lenne szabadon, a saját tempónkban úgy szülni, ahogy MI, nők szeretnénk, de ha nincs rá lehetőség??? Akkor mi a teendő?

Én nagyon irigyellek téged, hogy ilyen szuper körülmények között szülhettél, biztos ez is sokat adott ehhez a hihetetlen élményhez! Elárulod, hol született a kislegény?

Azt hiszem az első szülésnél, mikor naivan az ember lánya csak a jóra készül, igen sokat lehet tanulni! Én már tudom, hogy 3 dolgot NEM fogok megtenni a következő szülésemnél: NEM megyek be ilyen korán a kórházba, inkább otthon vajúdok, NEM fogom azt hinni, hogy a homeopátiával még ráérek, mert tényleg működik, és NEM fogok annyit foglalkozni azzal, hogy mit várnak el tőlem a körülöttem levők (vagyis megpróbálok jobban befelé figyelni). Ja, és másodszor sem fogok még elgondolkodni sem azon, hogy milyen fájdalomcsillapítási lehetőségeim vannak. Nekem személy szerint sokat adott a fájdalom, és nagyon büszke vagyok magamra, hogy végig tudtam csinálni!!!

270. Hold2
2008. nov. 14. 20:01

Köszönöm az információkat! Hű a málnalevél teából 1-2 litert elfogyasztani nem semmi! :) Hát...

Beszerzek a bogyókból is párat..

269. Ici-pici (válaszként erre: 268. - Maresz 77)
2008. nov. 14. 12:27

:D A málna teáról pont tegnap beszélt a szülésznő és azért jegyeztem meg, hogy mennyit ajánl, mert elképedtem :) Egyébként csak a 34. héttől! De akkor 1 liter legyen meg, jobb esetben 2 liter. Beszélt több bogyeszról is, de mivel nem vagyok járatos a homeopátiában így csak ezt a könnyen megjegyezhetőt tudom név szerint :)

És a bogyókat vigyétek a vajúdóba!! Sokat segít.

268. Maresz 77 (válaszként erre: 266. - Hold2)
2008. nov. 14. 11:28

Szia.

Látom Ici-pici nagyon sok infót tud a málnalevél teáról. Én nem mertem ilyen sokkal kezdeni, és nem is finom:-) , így csak 2x egy csészényit készitek, egy egy kiskanál teakeverékből,amit a víz felforrása után teszek bele és 5-10 percig áztatom lefedve.Utánna leszürve még melegen fogyasztom.

A homeos golyókról a tegnap én is találtam még infót, ide be is másolom..

1 db Gelsemium 15 CH :szülés előtti félelmek, szorongás esetén. 1x5 golyócskát elszopogatni naponta.


2 db Arnica montana 9 CH : Felkészíti az ereket és az izmokat a szülésre, szülés után gyorsítja a sebgyógyulást, fájdalomcsillapító hatású.

A szülés előtti utolsó hónapban: naponta 1x5 golyócskát elszopogatni. Szülés utáni pár napban naponta 1-2x5 golyócskát elszopogatni.


2 db Caulophyllum talicthroides 5 CH: Előkészíti a méhet a szülésre, a

vajúdás alatt pedig könnyíti a tágulást. A szülés kiírt időpontja előtti egy-két hétben naponta 1x5 golyócskát elszopogatni, majd a vajúdás alatt negyedóránként Cimicifuga racemosa 9 CH-val felváltva 5-5 golyócsa.


2 db Cimicifuga racemosa 9 CH: rendszerezi a fájásokat, és csökkenti a

fájdalmakat. Vajúdás alatt Caulophyllum 5 CH-val negyedóránként felváltva.


1 db Delphynium staphysagria 9 CH : segíti a gátseb gyorsabb gyógyulását.

Naponta 3x5 golyócskát elszopogatni.


1 db China rubra 9 CH: a folyadék és vérveszteség helyreállítására,

fáradtság leküzdésére. Szülés után napi 2x5 golyócskát elszopogatni egy-két hétig.



1 db Ricinus communis 5 CH : szülés után a tejelválasztás serkentésére.

Kezdetben minden szoptatás előtt 5 golyócskát elszopogatni, majd a

tejelválasztás beindulásával az adagolást ritkítani napi 2x5 golyócskáig.


Szerintem mindenki eldöntheti,hogy mire lehet szüksége . Nekem a védőnő adott kölcsön egy füzetecskét amiből kinézhettem,hogy mire lehet szükségem . Szerintem megférnek egymás mellett a tea és a bogyók .Mind a kettő gyógynövényekből van.

267. Ici-pici (válaszként erre: 266. - Hold2)
2008. nov. 13. 21:40

A málna léről pont a mai előadáson volt szó :) Nagyon sokat segít! Puhítja, lazítja a méhszájat. Ha jó a kapacitásod akkor 2 litert fogysz, ha viszont csak 1 liter megy le egy nap alatt akkor nagyobb koncentrációjú italt készíts.

Veszprémben a Szabadka doktor igen jó homeopata és segíti is abban, hogy mit mikor szedj. A szülésznők közül Széplábi Éva, - aki ma tartotta az előadást - nagyon segítőkész és szintén rettenetesen pártolja a homeopátiás készítményeket. Sőt, ezeket a bogyókat be lehet vinni a vajúdóba is.

266. Hold2 (válaszként erre: 264. - Maresz 77)
2008. nov. 13. 19:26

Szia!

A málnalevelet naponta hányszor kell inni? A 36. héttől kell kezdeni?

Én ezt találtam: "36.héttől Caulophyllum C-30-at érdemes elkezdeni szedni, amelyből napi 3*3-at érdemes elszopogatni. Ez a szer tágulást segít elő, felpuhítja a méhszájat, csökkenti a túlhordás esélyét" Hát jól hangzik, te nem hallottál róla?

Nem tudom, esetleg a tea és a homeobogyó nem üti-e egymást?

265. Hold2
2008. nov. 13. 19:18

Hát nem szép dolog kényeskedőnek titulálni valakit, csak mert esetleg nem akar a gravitáció ellenében felfelé nyomni, vagy mert ki akarja használni a víz Isten adta lazító és fájdalomcsillapító hatását!!! Ha a szülő nőnek jó, a babának is jó, és egyáltalán nem önző okból fordul az ember az alternatív szülés felé. Mért kell lenézni azt, aki vállalja önmagát és aszerint dönt?

Én fájdalomcsillapító nélkül, szép környezetben vajúdtam a kisfiammal és csodálatos volt. Igenis zenét hallgattam, táncoltam, vagy éppen feküdtem, mikor mi volt a jó- és nem volt elviselhetetlen a fájdalom! Szerintem nem szabad ennyire riogatni egy várandós nőt, mert ha át tudja magát adni a szülés folyamatának, el tud lazulni, akkor beindulnak természetes fájdalomcsillapító folyamatok. Sokat segít a légzés. De ha az ember nem tud saját tempójában haladni, esetleg "cseszegetik" akkor könnyen görcsös lehet, és akkor jobban fáj.

Ez az én szerény véleményem.

(Egyébként 32 órát vajúdtam fájdalomcsillapítás nélkül- eszembe sem jutott, hogy kérjek- és "nem saját magammal voltam elfoglalva- hanem a babára gondoltam!)Másrészt itt nem a kórház színéről van szó, hanem arról hogy SZABAD MARADHASSON AZ EMBER ÉS KÖVETHESSE TESTE JELZÉSEIT.

264. Maresz 77 (válaszként erre: 251. - Szerenke25)
2008. nov. 13. 13:34
Szia. A tea keveréket azért keztem el inni, mert úgy tudom ,hogy a málnalevél segít a tágulásnál, a palástfű meg a méh izom erősítésben és vérzés csökkentő hatású. Még szeretnék Arnika Montana 9CH golyócskát szedni, szintén a szülésre való felkészülés miatt. Talán az is jó már most 3-4 héttel szülés előtt, az ereknek ,majd a vérzés csillapításra és a gyorsabb sebgyógyulásra. És ha már ott tartunk majd, akkor tejelválasztásra is szeretnék szedni golyócskákat, mivel azt hallottam hogy gyorsabban beindul a tejtermelés mint egyébként.
263. pmjudit (válaszként erre: 262. - Pmjudit)
2008. nov. 13. 13:12
EDA-t bocs! :))
262. pmjudit
2008. nov. 13. 13:12

Igen az EDCA-t aneszteziológus adja és hiány abból va.

Szeritem orvos és szülésznőt kérdésben nincs hiány Veszprémben.

Az alternativ szülési lehetőség pedig egyszerűen helyhiány miatt nem megoldható. Mondjukm én spec. nem vajúdnék kádban -tuti csak én vagyok iylen finnyás, de a saját kádunkon kívül nem ülök bele másikba.

Annyi előre lépés volt a két szülésem között, hogy már van labda. Nem gondoltam, de tényleg "jó", már amennyire ez jó -bár attól függ honnan nézzük. Ha a fájdalmat, akkor azt elkerülné az ember,ha azt, hogy éppen életet adok a már akkor imádott babámnak, akkor tényleg jó.

261. rizsiló (válaszként erre: 257. - Panka)
2008. nov. 13. 12:02

Teljesen egyetértek!!!

Én nem voltam szülőszoba látogatáson, nem tudtam, mire számítsak, és őszintén szólva nem is voltak különösebb elvárásaim, azon kívül, hogy a baba egészségesen jöjjön a világra. Valószínűleg ezért nem csalódtam semmiben. Nem érdekelt a környezetem, mert befelé figyeltem, magamra és a babámra, a biztonságot nekem az adta, hogy kórházban vagyok, szimpatikus a doki, hozzáértő és kedves a szülésznő és a férjem velem lesz a végén. A vajúdás alatt én lazítottam, sétáltam, de nem vágytam se társaságra, se labdára. Tudom, hogy ez nagyon egyéni dolog - mármint, hogy ki mit szeretne, de néha úgy érzem, ebből a "úgy szülök, ahogy én szeretnék" dologból is túl nagy ügyet csinálnak. Jó lenne, ha a kismama választhatná meg a pózt, ha ismerős környezetben szülhetnénk, dehát nem lehet, akkor minek bosszankodni rajta? Én az otthonszülést nem merném bevállalni, a kórház meg ennyit tud. Ez van. A baba a fontos, ő meg így is, úgy is meglesz...

Ja, tavasszal a következőt mondták az érzéstelenítésről: Veszprémben BÁTOR szülés van. Vagyis nem lehet kérni semmit. Ja, gázt, de attól nem lesz sokkal jobb. Hát ezek után én nem is töprengtem, hogy mi lesz - egyértelmű volt, hogy ki KELL bírni. És kibírtam, pedig volt egy "császáros" pont, amikor még azt is bevállalom, meg olyan is, amikor sírtam, hogy sose lesz meg a baba, de ez szerintem normális. Ezt is meg kell élni. Marhára fáj, nagyon. De simán ki lehet bírni. (Amúgy az EDÁ-t nem az aneszteziológus adja be, és abból nincs elég? Nem tudom ám, nem leharapni a fejem!)


Lányok, ne féljetek, amint ott a baba, akár sünre is ültök majd, csak Ő lesz a fontos!!! Ne aggódjatok, az csak árt. Bízzatok magatokban, a testetek tudja, mi a dolga. Bízzatok a babátokban, az orvosban, a szülésznőben, de ne a fájdalomcsillapításban és a labdában. Tényleg nem azért, mert ez extrém kívánság, hanem azért, mert sajna itt Vpben úgysincs rá lehetőség. De anélkül is jó lesz :)!

260. Ici-pici (válaszként erre: 258. - Panka)
2008. nov. 13. 11:41

A fájdalom relatív. Ki, mit mond. Van aki azt mondja, hogy a lábtörésével többet szenvedett :) Én például meg se éreztem, mikor eltörött és utána a műtét, meg az egész herce-hurca alatt nem is fájt.

Szóval én nem riogatnék senkit sem azzal, hogy jobban fáj, mint bármi amit eddig tapasztalt! Van aki a testi és van aki a lelki fájdalmat viseli jobban. A fájdalom tudtommal alapos felkészüléssel és az utasítások betartásával elviselhető.

(Ha meg nem Veszprémben szül az ember akkor lehetősége lehet a gerinc közeli érzéstelenítésre.)

259. Ici-pici (válaszként erre: 257. - Panka)
2008. nov. 13. 11:33

:D Jól megmondtad és biztos, hogy a falszín elég kevés embert érdekel. Engem a felszereltség aggaszt, az alacsony orvos és szülésznői létszám, a szüléssel kapcsolatos beavatkozások szűk tárháza. Mondjuk Judit mondta, hogy a létszám máshol se jobb, de a felszereltség igen. Én azért aggódom, hogy ha komplikáció lép fel, igenis meg legyen minden esélye a babának és nekem is!

Az anya állapota meg igen sokban befolyásolja a szülést. Tehát én amondó vagyok, hogy aki mondjuk többek közt a falszínt sem tudja elfogadni, az inkább szüljön máshol. Szerintem igenis fontos, hogy a szüléskor a kismama biztonságban érezze magát. Aztán, hogy ez az érzés kinél mitől erősödik az már egyéni. Nekem személy szerint a saját orvosom adja a legtöbbet hozzá, ha nem így lenne akkor biztos másik kórházba mennék, de azt is főképp az orvos alapján választanám ki. Nálam ez az elsődleges szempont.

Azt is elismerem, hogy van olyan anyuka aki azt mondja, hogy koncentráljunk a gyerekre, jöjjön ki, aztán kész. Igen, sima lefolyású szülést szeretne mindenki. De ha ez nem jön össze?

258. panka
2008. nov. 13. 11:21

ui. Az első szölő nők soha nem éerettem mitől félnek??????????????????????????????


Minden ember más,minden szülés is!Sok nőnek a 2dik vagy a 6dik jobban fáj mint az első...


Mindenki megszendved a gyerekéért és a baba is az anyával együtt,az anya nagyban megtudja könnyíteni a baba kijövetelét az orvosok a szüléxnők is azért vannak a szobában.Tehát no para ha tetszik ha nem akkor is kijön és fájni fog,annyira mint még soha semmi az életben amit eddig tapasztaltál,de amit a végén meglátsz,és amit akkor érezni fogsz,kárpotol mindenért és akkora boldogságod lesz,amit elötte soha nem tapasztaltál!


Valamiért valamit ;) na télleg menek puszi mkinek :)

257. panka
2008. nov. 13. 11:16
Sziasztok :) olvasgatom itt, hogy a Vexp korház a téma én Januárba szültem a ott a kislányom aki a negyedik gyerekem a másik hármat Várpalotán szültem fogadott orvosomnál aki jo barátom is.Nekem semmi marha rossz élményem nincs a vexp.korházrol esetleg a higénia ami necces de az sem természetesen a szülőszobára értetettem,hanem a wc és fűrdő tisztaságára.A szüléxnők rendesek a dokik csak vészhelyzetbe avatkoznak be,én a fájásaim alatt a folyoson és a wcbe tartozkodttam,sétáltam és vártam hogy Niki kibujjon amikor ugyéreztem hogy jön a tolofájás szoltam,felfeküdttem az ágyra,betartottam,és együttműködttem a szülésznő utasításaival és símán megszültem 3800gr és 53cm-vel a Nikit,marhára nemérdekelt,hogy milyen színű a szoba,vagy hogy fém az ágyam vagy műanyag,csak az,hogy kijöjjön egészségesen a gyerekem.Fájások alatt eszembe sem volt labdára pattanni,pezsgőfűrdőbe áztatni magamat meg hasonlo baromságok!Aki ilyeneken meditál az saját magával van elfoglalva,nem a gyerekével aki szendved hogy kijöjjön! Csak a gyerekkel szabad foglalkozni rá kell koncentrálni együtt kell vele működni ha ezt bárki eléri,szép és teljesen normális szülése lesz,helytől,falszíntől,teljesen függetlenül!Ez az ÉN véleményem! :)
256. pmjudit (válaszként erre: 255. - Ici-pici)
2008. nov. 13. 10:23

Biztosan bátor leszel, mert már annyira, de annyira fogod várni, annyira a kezedben akarod majd tartani.


Mi az elsőért évekig jártunk orvostól-orvosig, míg megtaláltuk AZ ORVOST, aki segített. 1 doboz tablettára volt szükségen és már a következő menstruációm meg sem jött. :))

Igen, én mindkettőt mindenféle érzéstelenítés nélkül szültem. Mindkettő indított szülés volt az első 16 óra alatt, a második 5 óra alatt lett meg. :))De csodálatos élmény volt.


Én mindenkinek úgy mondom, hogy a Föld és az Ég egy pillanatra összeér a születés pillanatában.

Majd meglátod. :))

255. Ici-pici (válaszként erre: 254. - Pmjudit)
2008. nov. 13. 10:15

Na, akkor szorítok magamnak, hogy minél kevesebb június végig babással találkozzak :D

Egyenlőre még nem tudom, hogy választanám-e a gerinc közeli érzéstelenítést, ha lehetne, mivel még nagyon az elején vagyok. Csak szeretem ha vannak lehetőségeim. A kéj gázt már most megemlítették nekünk, amikor szülőszoba látogatáson voltunk.

Ezek szerint te mindenféle fájdalom csillapítás nélkül csináltad végig mind a kettő szülésed? Le a kalappal! Én azért parázok tőle, bár ahogy egyre jobban "terhesedem" úgy kezd a szorongásom oszladozni :) Lehet mire oda érek, már bátor leszek, mint az oroszlán! :D

254. pmjudit (válaszként erre: 253. - Pmjudit)
2008. nov. 13. 09:45

Az tény, hogy Veszprémben nem "divat" az érzéstelenítő.

Az első babámat még fogadott orvosnál szültem /akkor lehetett - a másodiknál nem/ és szóba sem került az érzéstelenítő.

Mondjuk én nem bánom, végig akartam szenvedni, érezni a babus minden rezdülését, tudni, hogy ő most mit csinál.

De utána tudatosult bennem, hogy felk sem ajánlották.


A másodiknál, mivel nagy baba volt és gyorsan született ajánlották a gázt, de szerintem cselesen, akkor mondták, amikor már a végéhez közeledett a fájás.

De utólag örülök, hogy nem kértem.

pedig 7 cm-ről egy óra alatt meglett a 4150g-os babám gátvédelemmel.

253. pmjudit (válaszként erre: 252. - Ici-pici)
2008. nov. 13. 09:41

Nem tudom.


Nekem mindkétszer szerencsém volt, szabad volt az apás szülő - de kint sem szült senki.


Mikor a kisfiam született, tele volt a szülőszoba dokikkal és szülésznőkkel, mivel éppen váltás volt és csak én szültem.:))Nekem ez jó volt, biztonságban éreztem megam. :))

252. Ici-pici (válaszként erre: 250. - Pmjudit)
2008. nov. 13. 09:11
Na, akkor ezt még egyszer körbe járom majd, ugyanis azt az infot kaptam, hogy Veszprémben azért nem elérhető a gerinc közeli érzéstelenítés, mert nincs elég ember. Viszont ha másol is csak ennyien vannak, akkor ott hogyan tudják megoldani?
251. szerenke25 (válaszként erre: 233. - Maresz 77)
2008. nov. 13. 09:07
Szia. Én szedek homeopátiás bógyókat mert nagyon fáj a szeméremcsontom és alig tudok menni. Temire iszod a málnalevél és a palástfű keveréket?
250. pmjudit (válaszként erre: 249. - Ici-pici)
2008. nov. 13. 08:59

Orvos szerintem a többi állami intézményben kb. annyi van mint Veszprémben.


Naponta 2 ügyeleters orvos és szülésznő van bent, + 1 tartalék orvos, akit behívnak, ha sok a szülés.

Ez évek óta így van, kipróbált rendszer.

249. Ici-pici (válaszként erre: 248. - B359bd6cb3)
2008. nov. 13. 06:36

Debrecen :D Na addig végképp nem akarok menni :D. Pedig voltam már ott és az élményfürdőben biztos jókat tudnék lazítani a szülés előtt :D


Viszont a győri kórházról eddig csak ezt az egy negatív "élményt" hallottam. Meg igazából a Veszprémben nem is a tisztasággal van problémám, hanem a kevés személyzettel és műszerezettség hiányával. Eddig 3 szülész-nőgyógyásszal, 1 gyógytornásszal és 1 szülésznővel találkoztam. Mindegyik kedves, barátságos volt. A kérdéseimre alapos és megfontolt válaszokat kaptam, tehát a felkészültségükben is bízom (bár tegyük hozzá, hogy azokéban akikkel eddig találkoztam)

Viszont nem tudom, hogy kellő ellátásban részesülők-e komplikált szülés esetén, főleg ha éppen 2-en, ne adj isten 3-an vagyunk bent. Ettől azért tartok, mert semmit nem ér a jó szándék a szakmai tudás, ha kevesen vannak, nem jut ember aki odafigyelne rám, vagy éppen a felszerelés színvonala miatt kell bonyolultabb, esetleg rizikósabb úton eljutnom a szülés végére.

248. b359bd6cb3 (válaszként erre: 240. - Hold2)
2008. nov. 12. 22:32

Szia !

Én 1 éve lakom Veszprémben előtte 10 évig Győrben laktam. Mondhatnám csöbörből vödörbe. A győri kórház rettenetesen koszos, még a veszpréminél is igénytelenebb, de az igaz hogy több a lehetőség. Hát igen válasszunk :-))) Ja 6 évet laktam Debrecenben na az már valami.

247. Hold2 (válaszként erre: 241. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 22:24

:)


Hát tényleg lehetne közelebb... Minden egyszerűbb lenne. Ha így érzel, tényleg jobb, ha maradsz Veszprémnél, remélem minden rendben lesz!

Sok szép napot nektek!

246. pmjudit (válaszként erre: 245. - Ici-pici)
2008. nov. 12. 22:06

Meglep az orosz doktor véleménye - én éppen nála szültem a másodikat és ő vette le az őssejteket :)) -bár a döntésünkhöz semmi köze nem volt, hivatlaból leveszi a szülést levezető orvos.


Szóval furcsa, mert a tévében éppen a napokban erősítette meg a Czeizel professzor, hogy ez a jövő gyógymódja. Mivel bármelyik hibás gént ki tudják a segítségével cserélni jó génre.


Egyébként a kisfiam őssejtjeit 20 évre tárolták, húsz év múlva kell döntenünk arról, hogy tároltatjuk-e tovább.

Az addig rendben van, hogy kicsi az esély 10 éves korig a súlyos betegségre, de ha éppen ő esik bele abba a kis százalékba, soha nem bocsátom meg magamnak, hogy nem tettem érte semmit.

Biztosan hallottad sokszor a sajtóban, hogy Kínába utaznak őssejtkezelésre. - ha megvan a saját őssejt nem kell azon izgulni, hogy találnak--e olyat, ami a génállománynak megfelel.

Tul.képpen eddig is gyógyítottak őssejtekkel,mert amit a csontvelőből nyernek az is őssejt, csak az beavatkozással jár.

A szülésnél pedig teljesen fájdalommentes babának, anyának.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook