Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Siófokon szült kismamák véleményére lennék kíváncsi fórum

Siófokon szült kismamák véleményére lennék kíváncsi (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 5. 09:25

Sziasztok!

Én másfél éve szültem Siófokon, fogadott orvossal és szülésznővel. A szülésznővel maximálisan elégedett voltam, végig mellettem volt, megtett mindent, bátran ajánlom bárkinek, Kovács Tímeának hívják.

A fogadott orvos is jött azonnal, aztán 2 óránként benézett, de mivel nem tágultam, már könyörögtem, hogy tegyen valamit, de a végsőkig kitartott amellett, hogy természetes úton legyen baba. Végül amikor a baba már tachikard lett, akkor császároztak meg, addigra a kicsi fertőzést kapott és utána napokig inkubátorban volt és antibiotikumot kapott. Szóval én biztosan nem nála szülök, ha lesz még egy babánk. De ezen kívül normális, rendes orvos, csak itt valahogy nem volt a helyzet magaslatán.


A csecsemősnővérek között is van kedves és kevésbé kedves is. De szerintem ez mindenhol így van, bármelyik kórházban ki lehet fogni bunkó nővéreket.

Az orvosnak elvileg a magánrendelési díj 10x-ét "illik" adni, ha valaki megteheti. Mi a szülésznőnek adtunk többet a tervezettnél a munkája miatt és a dokinak kicsit kevesebbet, mint terveztük.

31. ilda85
2013. nov. 2. 13:20
Mindenkinek boldog babavárást és könnyű szülést kívánok!
30. ilda85
2013. nov. 2. 13:18

Sziasztok!

Én idén májusban szültem Siófokon, Bata Barnabásnál.

Bár a vajúdás és a szülés nem volt egyszerű (26 óra..), maximálisan elégedett voltam az orvossal és a szülésznővel is. (szülésznőt nem fogadtunk)

Az újszülött osztályon a nővérek nagy része kedves, segítőkész, persze volt olyan is aki kevésbé. :)

Az osztályon 2 és 3 ágyas szobák vannak, mindegyikhez külön zuhanyzó és mosdó.

29. Mucika7 (válaszként erre: 28. - Milduska)
2013. okt. 1. 11:58

Akkor Ti már együtt karácsonyozhattok:) Én még szeretném ha a pociban töltené a szilvesztert is! Megbeszéltük. Apukám 3 nappal azután halt meg, hogy megtudtuk van szívhangunk, bár Ő mindig kislány unokára vágyott, valahogy mégis azt éreztem kisfiú jön helyette. Szerintem nem véletlen.

Ha ez tényleg így van ahogy doki mondja az korrekt, a 30 ezret előre kell odaadni, vagy csak ha nem lesz ügyeletben? Szülésznő fronton nem ismerek senkit, úgyhogy nem tudom még mi lesz. Igaz az sem eldöntött, hogy szülhetek-e természetes módon, mert mindkét szememet nagyfokú rövidlátás miatt műtötték. Ha mindenképp császár lenne emiatt akkor meg gondolom annyira nem is szükséges a szülésznő.

28. milduska (válaszként erre: 27. - Mucika7)
2013. szept. 30. 17:54

Szia! Igen.. "illik" szülésznőt is fogadni.. mi is fogadtunk.. de lehet, hogy csak azért, mert a páromnak van ismerőse.. ha nem lett volna ismerős.. lehet, hogy kihagyjuk.. Mi is így vagyunk.. a nagyobb/drágább dolgokat nekünk is meg kellett vennünk (mindent).. a ruhácskák nagy részét leszámítva.. sokat kaptunk tesómtól (a gyerekeiről maradtak..) Egyébként, tudod már, hogy kislányt vagy kisfiút vársz? :) Nálunk kislány lesz.. :) <3

Igen, az őssejt levétele nagyon jó dolog szerintünk is.. de számunkra ez elérhetetlen.. többször is kaptunk róla tájékoztatást.. és ha csak a levételért kellene fizetni (az sem kevés) és nem lenne ún. tárolási díj (amit évente kell fizetni) még lehet, hogy be is vállalnánk.. de így már nagyon sok lenne..

Az eredeti kérdésre visszakanyarodva, nekem már nincs sok vissza (4 hét).. úgyhogy szégyen ide-szégyen oda.. (bár egyáltalán nem volt ciki a helyzet.. normálisan reagálta le a kérdést..) rákérdeztem a dokinál az anyagiakra.. hiszen végül is, az a biztos, amit ő mond.. és azt mondta, hogy a készenléti díjat kell fizetni (30e), ami azért van, hogy ha esetleg nem ügyeletes épp, amikor megindul a szülés, akkor is behívják szabadidejében.. magáért a szülés levezetéséért nem kér külön pénzt.. ez így korrekt szerintem.. és a magánrendelésére sem kell már mennem.. Most már mindig az NST-k után a kórházban fog csak vizsgálni..

Ha esetleg van kérdésed, szívesen válaszolok.. További szép napot és kitartást a hátralévő időre! :)

27. Mucika7 (válaszként erre: 26. - Milduska)
2013. szept. 16. 18:31
Igen, állítólag szülésznőt is "illik" fogadni.Mi ráadásul az őssejtet is le akarjuk vetetni, hát nagyon jól jönne valami lottónyeremény :( Nekünk közel s távol sincs sehol babás rokon így mindent meg kell vennünk mert semmit nem kapunk. Nekem még azért van vissza, 23 hetes vagyok. Én csak jövőre akarok szülni :)
26. milduska (válaszként erre: 25. - Mucika7)
2013. szept. 16. 16:28
Igen, tényleg van hová tenni a pénzt.. és ahogy hallom/olvasom a fórumokon a kismamáktól.. "illik" adni a szülésznőnek (még ha nem is fogadott), ha jól végzi a munkáját és segítőkész.. és a csecsemősnővéreknek is valamit.. sok kicsi sokra megy.. /és ahogy olvasom, a szülésznő többet tud segíteni, mint maga az orvos..persze a vészhelyzetben vagy komplikáció esetén nyilván sok minden múlik az orvos döntésén.. de komplikációmentes szülésnél állítólag csak a végén van jelen.. a szülésznő pedig végig a vajúdás alatt segít..úgyhogy lehet, hogy "jobban megérdemli" a hálát.. mint az orvos.. nem tudom../ és tényleg már az a 30ezer se kevés.. ha hozzáveszem még az előbb említetteket.. és még ha ezen felül kér az orvos is.. Tényleg jó lenne tudni, hogy mégis mire számítson az ember.. Remélem, a barátnőd ki tud deríteni valamit! :) Addig is: minden jót és probléma mentes várandósságot! :) Egyébként, Neked mennyi van még vissza?
25. Mucika7 (válaszként erre: 24. - Milduska)
2013. szept. 16. 15:22
Tényleg ilyen van, hogy készenléti díj???? Azért a 30 se kevés..Én nem is láttam....Hát igen elég ciki megkérdezni, bár én nem tapasztaltam, hogy nyers lenne a modora. Az is ciki ha keveset ad az ember, és túlfizetni sem szeretnénk, mert azért babaszületéskor van hova tenni a pénzt. Nekem is az első baba, de a barátnőm a kórházba dolgozik majd mondom neki puhatolozzon ott.
24. milduska (válaszként erre: 23. - Mucika7)
2013. szept. 16. 14:34
Nagy segítség lenne.. előre is köszönöm, hogy próbálsz segíteni..! A magánrendelőjében láttam kiírva, hogy a készenléti díj 30ezer... Azt sem tudom, hogy ez pontosan mit takar.. és hogy ezen felül még illik (elvárja-e), hogy adjon az ember..(?)hiszen a magánrendelésre is elhordják a kismamák végig a pénzt.. Tudom, az lenne a legtisztább, ha nála kérdeznék rá.. de elég nyers a modora.. nem tudom, hogy reagálna.. és illik-e ilyet kérdezni.. (?) Első babámat várom, úgyhogy nemigen van tapasztalatom ilyen téren.. Mégegyszer: köszönöm, hogy próbálsz segíteni! :)
23. Mucika7 (válaszként erre: 22. - Milduska)
2013. szept. 16. 12:53
Hát erre én is kíváncsi lennék......Próbálok én is érdeklődni ha esetleg még időben tudok valamit akkor jelzek.
2013. szept. 16. 09:30

Sziasztok! Nekem is a Takács dr. Úr a fogadott orvosom és nála szeretnék szülni. Tudna valaki segíteni, aki mostanában esetleg nála szült, hogy mennyit illik adni a szülésért? Vagy esetleg megmondja konkrétan, hogy mennyi az annyi, ha rákérdezek? (bár nem tudom, hogy ezt mennyire illik..) Sajnos nincs a környezetemben olyan kismama, aki nála szült mostanában.. így tanácstalan vagyok.. Előre is köszönöm a válaszokat!

33 hetes kismama

21. timi345 (válaszként erre: 18. - Mafalda)
2013. júl. 17. 18:22
Köszönöm a reagálást és a jókívánságokat.Én meg jó egészséget kívánok!
2013. júl. 17. 18:19
Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólást.Mucika7 igazad van,hogy ajánlani nem jó,én is csak puhatolózom.
2013. júl. 17. 15:00
Látjátok, pont ez az, hogy minden orvosról lehet jót is és rosszat is hallani. Egy ismerősöm most szült márciusban, a Bata volt a fogadott orvosa és a szülésznő hiába könyörgött neki, hogy rossz a baba szívhangja nem volt hajlandó a magánrendelését ott hagyni. Az ügyeletes orvos sürgősségi császárt végzett, ha a Batára hallgatnak a baba meghallt volna. És akkor még megkérdezte, hogy varratszedésre úgye hozzá megy vissza?! Hát nem! Ő mélységesen csalódott benne.Mindig van pro és kontra. Tökéletes nincs! Az a lényeg mindenki a saját orvosában bízzon és vele legyen elégedett. Én úgy vagyok orvost, munkahelyet és partnert jobb ha nem ajánlgat az ember, mert ha mégsem jön be akkor rám aztán ne haragudjanak.:) Tapasztalatot és véleményt persze szívesen megosztok, aztán mindenki szűrje le magának ami fontos.
2013. júl. 16. 23:33

Igaza van horvathjk-nak,mindegyikről hallani jót is rosszat is.

Takácsról én is hallottam olyat,hogy pont a szülésnél nem volt ott(pedig várható volt az időpont)és az egy problémás terhesség volt.Viszont számos pozitív véleményt is hallottam.

Én Batához járok(már idős vagyok,th.a szülés nem téma),meg vagyok vele elégedve.Műtött is,lelkiismeretes.

Sokan Viroveczet dicsérik.Róla rosszat még nem hallottam.SZTK rendelésen egyszer találkoztunk,alapos volt.

Minden kismamának szép babavárást és könnyű szülést kívánok!

2013. júl. 16. 22:16
Aranyos vagy,köszönöm a részletes beszámolót.Egyetértek veled,hogy minden orvosról lehet jót is,rosszat is hallani.Nekem is vannak rossz tapasztalataim is,és jók is.Mi 5éve költöztünk ide,Siófoktól 25km.-re nem ismerek szinte egy orvost sem.(szerencsére)A véleményed elég jelentős támpont nekem.
16. horvathjk (válaszként erre: 15. - Timi345)
2013. júl. 16. 20:19
Egyébként szerintem is az a lényeg, hogy akit választasz abban az orvosban megbízz és érezd, hogy melletted áll. Nekem is volt aki majdnem leszedte a fejem, hogy miért pont a Takács, stb. meg jöttek azzal, hogy XY szülésénél ez meg ez volt és akkor inkább menjek az ő orvosukhoz, stb. Minden orvosra mondanak jót is rosszat is, ők is emberek, ráadásul felelős munkával, feladatokkal. Én még soha nem csalódtam benne, ezért nem érdekel, ki melyik orvosra próbál rábeszélni, mindről hallani jót is rosszat is. Egy évben született apósommal, már akkor is vezetett le szüléseket, amikor én megszülettem, megbízom a tapasztalatában. Dícsérik egyébként a Viroveczet is, Batát is, illetve még 2011-ben voltam szakrendelésen dr. Szabó Imrénél, nekem ő is szimpatikus volt és alapos is volt, ami pozitív egy sima sztk-s rendelésen. Hát kb. ennyit tudok a siófoki nőgyógyászokról :)
15. timi345 (válaszként erre: 14. - Horvathjk)
2013. júl. 16. 19:35
Köszönöm a válaszod,akkor figyeljük a reagálásokat.Én még nem választottam orvost,ezért érdeklődöm,jó lenne mindjárt a megfelelőnél kezdeni.
2013. júl. 16. 19:32
Bár még nem szültem, 8 hetes várandós vagyok, nekem is Takács Dr. az orvosom és meg vagyok vele elégedve. Tavaly műtött is, akkor is odafigyelt rám maximálisan, szóval megtartom :) De én is nagyon kíváncsi vagyok tapasztalatokra a kórházzal kapcsolatban.
13. timi345 (válaszként erre: 12. - Mucika7)
2013. júl. 15. 17:30
Ha ilyen jók a tapasztalataid,akkor biztos nem fogsz benne csalódni szüléskor sem.Megkérdezhetem,hogy hány éves vagy?Ha van kedved írhatunk egymásnak,amikor időnk engedi.Első baba?
12. Mucika7 (válaszként erre: 11. - Timi345)
2013. júl. 15. 15:25
Nekem már 20 éve az orvosom és nem is kerestem mást, olyan jóhírű szuper orvosról nem hallottam itt aki miatt érdemes lett volna váltanom. Engem már 3x is műtőtt nőgyógyászatilag és volt, hogy a szabadságát áldozta fel. Ezidáig nem volt rá panaszom. Remélem a szüléskor sem fog cserben hagyni (15 hetes vagyok.)
11. timi345 (válaszként erre: 6. - Mucika7)
2013. júl. 15. 13:33
Neked mi a tapasztalatod a dokiddal kapcsolatban?
10. timi345 (válaszként erre: 5. - B.Marcell)
2013. júl. 15. 13:32
Köszönöm,számításba veszem.
9. timi345 (válaszként erre: 4. - Mucika7)
2013. júl. 15. 13:30
Azért nem igazán bízom a fogadott orvos ügyben mert,3 terhességemből kettőnél fogadott orvosom volt,mégsem voltak ott a szülésnél.Vagy épp síelt,vagy épp nyaralt.Szépen elnézést kért,hát mit tudtam mondani,gondoltam a kiruccanást csak nem szakíthatja meg miattunk.Borzasztó ,hogy kiszolgáltatott kismamákkal ill. általában az egészségügyben a betegekkel így lehet bánni,de aki ilyen pályát választ abban miért nincs emberség.Szerintem az nem tud valakiből kiveszni.
8. timi345 (válaszként erre: 2. - 41d3c0b96f)
2013. júl. 15. 13:26
Köszönöm a választ.Ha van időd kicsit bővebben is megismerném a történetet.Remélem nem sértelek meg,hogy letegeztelek?Én 38 éves vagyok. Ő a 4.babánk.Véletlen,de nagyon örülünk neki.
7. timi345 (válaszként erre: 3. - B.Marcell)
2013. júl. 15. 13:24
Még nem voltam dokinál,ezért is kérdezem,hogy kivel érdemes kezdeni,mert jó lenne előre tudni.Van már tapasztalatom néhány rákszűrés alkalmából,és hát azok nem jók.Mármint a doki hozzáállása nem éppen színpatikus volt.Nem sietek mindjárt orvoshoz,megvárom amíg az első Uh.már jól látható eredményeket ad.Neked mi a tapasztalatod?
6. Mucika7 (válaszként erre: 5. - B.Marcell)
2013. júl. 15. 12:34
Ennek örülök, mert nekem is Ő az orvosom és én még szülés előtt állok...
2013. júl. 15. 11:53
Mi a Takacs Doktorral voltunk kapcsolatban a fogadott orvosunk O volt(en nem panaszkodom ra)
2013. júl. 15. 11:22
Egyetértek Marcellel....szerintem is a fogadott orvosodtól függ. Viszont az a lényeg Ő mindig ott legyen amikor szükséged van rá, mert egyébként meg a többi orvos nem fogalkozik veled. Az orvosok meg olyanok, kinek ez- kinek az, attól függ éppen milyen tapasztalatod volt vele.
2013. júl. 15. 11:07
Attol fugg kit fogsz ki :-)van fogadott orvosod?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook