Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vérzés terhesség alatt fórum

Vérzés terhesség alatt (beszélgetős fórum)


22. ina87
2013. nov. 11. 21:23
Ha huzamosab ideig vérzél az már nem jó,figyelj oda h mit mond az orvos.sajnos tapasztalat ha folyamatos a vérzés,sok vérzés és vér alvadás is van akk vetélés lehet a vég,volt egy ismerös ő 3honap után volt mikor ezek végett meghalt a magzat!
21. sT 007
2013. nov. 11. 19:09
En barnaztam a 8. hettol Utrogestan mellett. Altalaban akkor jott elo, amikor megeroltettem magam. A 14. heten megprobaltuk abbahagyni a gyogyszert, de megint barnaztam ugyhogy vegul 16. hetig volt ra szukseg. Ami erdekes, hogy anyum es a hugom is barnazott terhesen, sot anyu verzett is. Anno erre nem adtak gyogyszert es a hugomnak sem kellett progi potlas.
2013. nov. 11. 10:18
Lenne még egy kérdésem.Ki tapasztalt olyat a terhesség első pár hetében,hogy néha vérzik és néha meg csak barnás folyás van máskor meg semmi.n sajna így vok.Lehet,hogy a hormon gyógyszer miatt van?Görcsölni még mindig nem görcsölök.Köszönöm ha válaszoltok.
19. 3aeb86a367 (válaszként erre: 18. - Bébibogyó 1980)
2013. nov. 9. 10:36
Köszönöm szépen :) Úgy néz ki kislány lesz
18. Bébibogyó 1980 (válaszként erre: 17. - 3aeb86a367)
2013. nov. 9. 08:58
Nagyon szépen köszönöm.Gratulálok az ujjabb kisbabához.Tudjátok mi lesz?
2013. nov. 9. 07:26

Első terhességem alatt 3* volt vérzésem, 24, 26 majd 32 hetesen. Minden alkalommal kórházba kerültem, kaptam infúziókat meg egy rakás gyógyszert.Őszintén szólva nem is emlékszem, hogy milyen gyógyszereket kaptam, talán csak a Pipolphenre. Aztán a harmadik vérzés után már nem is tudtam hazamenni mert 33hetesen felment a vérnyomásom ami a sok gyógyszertől sem ment lejjebb, így rögtön vittek a műtőbe császározni majd megszületett a fiam 1310gr-al. Sajnos meg is lett az eredménye mert lyukas szívvel született valamint 3éves kora körül derült ki, hogy hypotonias paraparesise van. Ez egyfajta mozgássérültség. De mostmár 12éves :)


Most újra kisbabám lesz, 21hetesek vagyunk :) Mindez úgy, hogy a fiam születése után azt mondták az orvosok nem lehet több gyerekem!


Kicsit eltértem a témától, de gondoltam megosztom a történetemet. :)

Neked pedig sok kitartást, pihenést, nyugalmat és boldog babavárást kívánok!

2013. nov. 8. 16:12
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Igyekszem pozitív maradni.:-)
15. 93d2586711 (válaszként erre: 13. - 93d2586711)
2013. nov. 8. 11:30

ország 3 legjobb ultrahanggal foglalkozó orvosa közül az egyik...

Pfff... Megzavartak. :D

14. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Bébibogyó 1980)
2013. nov. 8. 11:22

Szia!


Barátnőmnél volt ugyanez a környezetemben, de itt sokan vannak, akikkel megtörtént ez. Már leírták a jó tanácsokat előttem! :) Sajnos a barátnőmnél nem maradt meg a terhesség, de itt nagyon-nagyon sok pozitív példa van, akinél megmaradt, így legyél nagyon pozitív és ne idegeskedj! :)

13. 93d2586711 (válaszként erre: 1. - Bébibogyó 1980)
2013. nov. 8. 10:12

Szia!


Nekem is volt vérzésem. Szednem nem kellett semmit, csak 3 hétig az ágyat nyomni. Csak zuhanyozni és wc-re mehettem ki. Még az étkezést is ágyban kellett megoldani.


Érdekes, hogy Anyukámnak is volt... Neki is azt mondták, amit itt az egyik hozzászóló, hogy ha a Baba meg akar maradni, megmarad.


Nagyon féltem, hogy valami baja lesz a Babának, de szerencsém volt, mert az ország 3 legjobb ultrahanggal foglalkozó orvosa volt a magánorvosom és Ő folyamatosan nézte a Babát. Nekem min. 3-szor annyi UH-om volt, mint másnak. Így ha azt mondta, semmi baj, én elhittem Neki. És igaza is lett. A legszebb, legokosabb Fiút kaptam. :D (Illetve egy problémám volt... Mindig magyarázkodnom kellett, hogy Fiú az a Baba, nem pedig Kislány, mert annyira szép arca volt/van. :D )


Tehát nyugalom!!! :)

12. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 10. - Bébibogyó 1980)
2013. nov. 8. 10:02
Szeded vagy használod? Mert a szájon át szedhető nem olyan hatákony, mint a hüvelyi.
11. Tulli (válaszként erre: 10. - Bébibogyó 1980)
2013. nov. 8. 09:41
Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. Nagyon sok terhességnél van ilyen tisztázatlan eredetű vérzés. Az utrogestant kúp formában használod? Állítólag az jobb. Nekem az első két gyerekemnél nem volt semmi, de a harmadiknál többször is kb. a 8. hétig. Nagyon megijedtem én is, megértelek. Utrrogestan kúpot kaptam 2*1-et és használt, pedig dolgoztam, nem tudtam pihenni.:-(. A magnézium tényleg jó, fel a fejjel!
2013. nov. 8. 09:29
Köszönöm a hozzászólásokat.Aranyosak vagytok.Eperke nekem napi 3*1 tablettát kell szednem.
2013. nov. 8. 09:03

Ne magne b6-t szedj, mert abban csak 250 mg magnézium van.

Írass fel magnesi citirit, 500 mg magnézium van és 180 Ft a 10 db.


Utroból mennyit kell használnod? Nekem 2*3-t kellett, pedig nem véreztem, csak előzőleg alacsony volt a progim.

2013. nov. 8. 09:00
Szia! En a kezdetektol hasznaltam 2x2 utrogestant es meg igy is volt barnazas a 8. heten. Emeltuk az adagot 3x2-re es kaptam melle Rutascorbint. 3 het piheno (napi 3x20 perc seta volt megengedett). Ha nem verzel nagyon es nincsenek gorcseid, akkor jok az eselyek. Drukkolok!
2013. nov. 8. 09:00
feltétlen szedj Magne B6-ot és a Rutascorbin is jó, mert az érfalerősítő, gyakori orrvérzésnél is javasolják
2013. nov. 8. 08:58
Én is véreztem 7 és 11 hetesen. Feküdtem és szedtem napi 6x2 Magne B6-ot. Most 4 hónapos a kisfiam! Ha maradni akar a baba, marad is, te csak pihenj ez nagyon fontos! :)
2013. nov. 8. 08:52
Szia!én is véreztem a 6. hétben egy kicsit,aztán a 10hétben nagyon és be is kerültem a kórházba hematomával 1 hónapra.de kb 3 hónapig véreztem,de a végén már inkább barnás volt mint piros.én ettől függetlenül nem kaptam gyógyszert csak esetleg magneb-6t.ne izgulj nem lesz semmi baj.pihenés-pihenés.semmi megerőltetés! és kitartás harcol az a kis babóca az életéért :)
2013. nov. 8. 08:52
Ja, és magnesolv -t kellett innom napi egyet.
2013. nov. 8. 08:51
Nekem amikor így voltam rutascorbint kellett szednem 3X2-t (vény nélkül kapható bármely patikában), duphastont 2X1-t, és feküdni kellett, és reménykedni.
2013. nov. 8. 08:50
Pihenj és pihenj!És ne stresszelj!Próbálj lazítani!Jó lenne ha szednél magne B6-ot.
2013. nov. 8. 08:46
Sziasztok.Én még csak ma regisztráltam.Tegnap reggel volt vérzésem és rögtön mentem orvoshoz.Megvizsgáltak és élő terhességet állapítottak meg.a 6-7 hétben vok.Kaptam utrogestan kapszulát.Ma reggelre már nem volt vérzésem.Feküdtem egész nap és most délutánra megint van.Görcseim nincsenek.Sajnos wc-és után mindig tapasztalok vért,kis mennyiségben.Mit tegyek?Köszönöm ha válaszoltok.Első baba lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook