Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vendéglátás / pro és kontra fórum

Vendéglátás / pro és kontra (beszélgetős fórum)


22. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 21. - Pannita)
2009. jún. 22. 01:14
Hajjaj, nagyon okosnak hiszik magukat a gagyi oltonyukben, és szerintem alig várják, hgoy levegyék amikor hazamennek, ez csak ilyen álgizdák, és még rosszul is áll nekik :D
21. Pannita (válaszként erre: 18. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 21. 14:29
Teljesen egyetértek veled!! Velünk is az abszolút macsók nagyon kedvesek, normálisak (persze vannak kivételek, de 10 %-a) és az öltönyös .... hát igen. Többsége azért mert van diplomája. Hát ez az. Gyrososba dolgozom, mint pultos, mert nagyon jól fizet és van egy Közgazdasági DIPLOMÁM!! Ők meg kapják a 90 ezret és azt hiszik istenek.
20. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 19. - Unax)
2009. jún. 21. 01:09

Szia! Nagyon jól ki lehet ezeket védeni! Ha bejon és elkezd ott inni olyat amit nem ott vettek, akkor meg lehet mondani, hogy ami büntetést majd kiszabnak Rátok akkor Ti(mármint a diákok) azt majd kifizetitek!ugyse tudják a vendéglátos szabályokat nálunk ezek bevállnak! :D egybol nem isszák meg és elteszik!ha meg még mindig nagy az arca,akkor meglehet mondani, hogy hozom a számlát és legyen szives távozni!ez is bevállik, mivel nálunk az étterembe bejonnek, hogy megisznak egy-két sört (hozzáteszem, oltonyos kozépkoruak),majd fogja és eloveszi a látványpékséges pogácsát és elkezdi enni, ekkor durran Kia agya, hogy legalább kérdezze meg, vagy valami...megkérem, hogy legkozelebb szoljon h van nála ilyen mivel étterem vagyunk, és h megszeretné enni azt a pár falatot...de ha még nagy a szája is, akkor már lehet ugyanugy reagálni részben...kértem már meg embert, hogy távozzon, ha nem tartja be a mi éttermunk szabályait, és nem vágta foldhoz az éttermet, hogy nem fog visszajonni 2 korsot meginni hálIstennek!

a másik fele, ha meg bejonnek hatan egy teára akkor meg kell nekik mondani szépen, hogy ez nem egy konyvtár, h itt ultok 1 tea felett 2 orát és elfoglaljátok az asztalt mások elol!legalább igyon mindenki egy colát!néha oda kell lépni, mert nagyon elkanászodnak a vendégek!

az, h nem koszonnek már fel se tunik, néha odanyogjuk a kollégával, hogy: Köszönni meg csak én fogok, nem? :) akkor észbe kapnak egy páran!

meg már idomítjuk őket:

-Két cola!- vendég szájábol

-Kérsz?- felszolgáló szájából

van persze kivételes esetek, amikor már esélytelen a lelkem, és idomíthatalan!de szerintem azért már kevesebben vannak! :)mostmárcak 67% :)

19. unax
2009. jún. 20. 18:04

Sziasztok!

Örömmel olvasom ezt a fórumot, mert eddig azt hittem, velem van a probléma, és én fogom fel túl tragikusan, amikor bunkók az emberek, nem köszönnek, stb. De már látom, nem csak én vagyok megütközve ezen (ez jó, mert ezek szerint nem engem neveltek a szüleim maradinak, tényleg divat még udvariasnak lenni, köszönni).

Internet kávézónk van, pontosabban a kávézó a páromé, és én is itt dolgozom. Egy Spar pénztárosi állást hagytam ott, hogy ide jöjjek, és akkor még úgy voltam vele, hogy annál rosszabb, ami a Sparban volt, már nem lehet.

Óriásit tévedtem.

A kávézó egy szakközépiskola mellett van, ahova így természetesen bejárnak diákok is, nem kevesen. Ezzel önmagában semmi probléma nem lenne, ha nem hatan jönnének be, felhúzott orral, köszönés nélkül, a kislibák lejárt sarkú tűsarkúban (úgy imádom a lejárt sarok koppanását a márványpadlón, olyan jellegzetes hangja van). Szóval bejönnek hatan, és kérnek egy teát. Összesen. Ülnek egy órán át, elszívnak egy doboz cigit, megy az elszívó ezerrel, mindezt egyetlen egy teáért (de legalább minden nap más issza a teát). A másik diákcsapat még azt is meg merte csinálni, hogy kértek négyen két kólát, felmentek az emeletre, elővették a sparos s-budget vörösbort, és nekiálltak boroskólázni... És nekik állt feljebb, amikor megkértem(!) őket, hogy azt tüntessék el. Az egyik srác megkérdezte, hogy miért nem ihatják meg itt. Mondtam, azért, mert nem itt vetted. Erre azt mondja: De itt drágább! Hát akkor menjél a sparba, vedd meg ott, de idd is meg ott!

És ez még csak a jéghegy csúcsa. Eddig nap mint nap hadakoztunk velük, hála Istennek, most vége az iskolának, de szeptembertől kezdődik az egész elölről. Addig is éljenek a keletnémetek... És azok, akik még mindig nem tudnak köszönni.

2009. jún. 19. 23:51

Én már jó ideje dolgozom vendéglátásban, és már fel se tünik ha mi koszonunk és ok nem koszonnek vissza, már azt is megszoktuk, hogy ugy kérnek, hogy: LESZ egy cola!De amikor ezt még tetőzik, hogy:

KELL egy cola, vagy ugy, hogy:COLÁT! na akkor már durran az agy! azért valamilyen stilust eroltessenek magukba az emberek!és ami a legdurvább, hogy amikor meglátsz egy abszolut macso, agyonszolizott, a legujabb BMW-ből kiszálló, tetkos,elvagyokpattanva magamtól izmos palit és bejon hozzád az étterembe vagy a kávézóba és akkor lepodsz meg: Tud koszonni, normálisan kérni, megköszön MINDENT,TISZTELETTUDÓ STB, és akkor elgondolkodsz és miért itéled el elsőre amikor ŐK a legnormálisabbak az irodista öltönyösökkel szemben, mert azok már bocsánat az igazi bunkok!na ilyenkor van bajom, meg a kollégáknak is!

17. Pannita (válaszként erre: 16. - Rozália)
2009. jún. 19. 14:02
Igen, mert megtehetem :)
16. Rozália (válaszként erre: 12. - Pannita)
2009. jún. 16. 19:06
Nem panaszkodsz, dicsekszel?
2009. jan. 4. 18:27
mindig a felszolgálonak kell előre köszönnie! ez tény!az, hogy ők bunkók és nem koszonnek az őket minosíti!
2009. jan. 4. 18:22
Hát az etikett az egy egészen más "téma". Gondolom benne van, hogy ha vki köszön akkor illik visszaköszöni. Na ez nálunk nagyon sokszor elmarad... De hát az emberek ilyenek. Úgy gondolják, hogy ők a fizető személyek, akkor "kiskirályok". Pedig mindenki mindenkiért van.
13. da5acc16b1 (válaszként erre: 9. - Pannita)
2008. dec. 31. 15:41
Ne haragudj, de ez ebben a témában nem igaz. Tanultam etikettet, valóban aki benyit, az köszön, de vendéglátóhelyeken ellenkezőleg: amint belép a vendég, Neked kell neki először köszönni, és utána jön a vendég. Ez biztos, úgyhogy lehet, hogy nem csak te hanem ők is csodálkoztak :)
2008. dec. 28. 18:46

Én még "csak" 3éve dolgozom vendéglátásba.


Már túl vagyok a holtponton. Már nem akarom feladni. Szeretem a helyem, mert nagyon jó főnököm van, meg a kolléganőm egyben a legjobb barátnőm. Elég sokan járnak hozzánk, nagy forgalmunk van, jó a kaja :) (hambi, gyros, stb) így egy kicsit sokat megengedünk magunknak. Hamarabb visszaszólunk..., mert kimutatjuk ellenszenvünket. Szóval nem panaszkodhatom...

2008. dec. 28. 18:36
tudod: az ember a legnagyobb állat, tehát idomítható :D
2008. dec. 28. 18:36
ezen már meg se lepődök! engem már nem hatnak meg ezek a dolgok! jokat szoktam kuncogni a kollégámmal, és akkor észre szokták magukat venni!néha!lehet oket kezelni!
2008. dec. 28. 18:30

Hát a köszönés egy másik gyenge pontom.


Az emberek 80 % nem tudja, hogy ha bemegy vhova neki illik előre köszöni...

2008. dec. 28. 18:17
ez igy van, aki alacsonyabban iskolázott az mindig normális, mint ahogy a kulfoldi vendég, bejon az ajton, koszon, megáll és megvárja mig a heylére kisérjuk, addig a magyar oltonyos, vagy magasabb iskolai bizonyítvánnyal rendelkezo, bejon nem koszon, és törtet előre mint egy tulok!ezeken már meg sem lepodunk, ha meg rákoszonunk akkor meg meg van lepődve de akkor se koszon vissza! imádom ezt a játékot! foleg akkor amikor már egy magyarnak angolul vagy németul koszonsz és kérdeze meg h miben segithetek, és akkor rávágja magyarul dehát én magyar vagyok! :D imádom
2008. dec. 28. 18:12

kiara25 és Bévi48 teljesen igazatok van!!


Hozzánk is bejár minden féle-fajta ember. Az öltönyöstől a szakmunkásig. És az a tapasztalat, hogy egy alacsonyabb iskolázott ember, sokkal, de sokkal "normálisabb". El tudja mondani rendesen mit kér, nem affektál, és ami a meglepő, hagy borravalót!! Öltönyösökről ez nem mondható el.(persze tisztelet a kivételnek. Van 2 ügyvég vendégünk, és annyira kedvesek, normálisak)


És ami a vendéglátást illeti, persze sokan lenéznek minket, hogy ez gálya munka. De míg én hazaviszek havonta 140-160 ezret addig az irodában dolgozok vagy 90et.


Ja és amúgy van egy közgazdász diplomám...

6. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - Pannita)
2008. dec. 28. 18:00

Szerintem intelligencia kérdése,ki hogy viselkedik a vendéglátósokkal.


A sok pénz nem mindig takar magas intelligenciát,így általában a pénzesebbek a pökhendibbek,ők bántják a vendéglátós személyzetet. Persze,tisztelet a kivételnek.


Az egyszerűbb ember úgy gondolom normálisan képes viselkedni. Bár ez sem mindig meghatározó.

2008. dec. 28. 17:57

a vendégnek mindig igaza van, kivéve akkor amikor baromságot mond(ki lehet javitani), vagy ha az sérti a felszolgálot, vagy pultost!akkor se szabad ugy véleményt nyilvánitania a felszolgálonak/pultosnak, hogy az sértse a vendéget!igen ott kolti el a pénzét, és ha jo megfigyelo vagy,akkor a vendéglátás a legszebb szakma! ott derul ki igazán,hogy menniyre buták az emberek!persze,tisztelet a kivételnek! imádom, 8 éve vagyok vendéglátos, és néha olyan élményekben van részem...

miért nem lehet szépen beszélni a vendéglátosokkal?azért mert oket általában lenézik az emberek, sokan azt hiszik, hogy ok csicskák,mert nem oltonyben iroasztal mogott gubbaszt x osszegért!

4. 8565183eb5 (válaszként erre: 3. - Pannita)
2008. dec. 28. 17:56
Mindenhol vannak dilis emberek. Pl üzletekben orvosnál postán mindenhol. Sajnos egyik füleden be másikon ki a megoldás különben bele lehet bolondulni.
2008. dec. 28. 17:51

Csak szerintem az a gáz, hogy ezt mindenki így gondolja. És sokszor tényleg úgy bánnak az emberrel, mint ha vmi csicska lenne. De mindenki dolgozik vhol. És lehet aki velem egyik nap "úgy" viselkedik, másnap Ő "szolgál" ki vhol.


Kicsit mindenki alkalmazkodhatna.

Miért nem lehet szépen kérni, szépen beszélni a vendéglátósokkal??

2. da5acc16b1 (válaszként erre: 1. - Pannita)
2008. dec. 28. 17:46

A vendégnek MINDIG MINDENBEN igaza van. Kivéve, ha részeg. Tudod, miért? Mert OTT költi el a pénzét. Ha valami nem teszik neki, átmegy máshová, és oda viszi a pénzét és a törzstagságát, és a véleményeket is!

Ha pedig máshová megy, és így lesz másokkal is ha nem Nekik lesz igazuk, Neked megszűnik a munkahelyed!


A munkahelyen ez van, aztán majd kiadod valahol a gőzt.

Sajnos, ez van!

2008. dec. 28. 17:40

Sziasztok.

Én egy gyorsétteremben dolgozó, fiatal lány vagyok. Arra lennék kíváncsi, hogy a hasonló helyen dolgozóknak milyen tapasztalataik vannak a munkájukkal és a vendégekkel kapcsolatban. Mik azok amik szinte kibírhatatlan számukra.


És a vendégnek tényleg mindig igaza van??!


Mert szerintem nem...


Mindenki mindenkiért!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook