Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki vezetett már presszót, vendéglátó egységet, kérem segítsen!! fórum

Aki vezetett már presszót, vendéglátó egységet, kérem segítsen!! (beszélgetős fórum)

1 2
55. lisa65 (válaszként erre: 54. - Nadine81)
2010. szept. 21. 07:15
Hát ha a forgalom nem növelhető, akkor másik helyet érdemes nézni, bár minden új helynek van egy befutási időszaka, azért erre számits!
54. nadine81 (válaszként erre: 53. - Lisa65)
2010. szept. 20. 23:06

Igen,már kaptam pár pékségtől árlistát,hát egyáltalán nem éri meg.A zsemle beszerzési ára 22-23Ft,akkor hogy adhatnám 18-20Ft-ért ahogy terveztem,szóval erről is letettem.Hát,igen,egy szónak is száz a vége,a legmegfelelőbb válasz az egész témára,hogy lassan forog az áru.A kifizetni valók pedig határidősek.Már elkezdtem másik helyet nézni,ahol kevesebb a bérleti díj,s talán több lesz a forgalom is.Talán ott a nyerőgép,szendvicsek,zenegép is menni fog.


Az árakat nem növelni,csökkenteni akartam,de féltem,hogy új vendég nem jön,a meglévő meg még olcsóbban iszik,még kissebb lesz az árrés,s még annyim se lesz.

53. lisa65 (válaszként erre: 47. - Nadine81)
2010. szept. 20. 18:09

Ha növeled az árakat, akkor még kevesebb lesz a bevételed, mert az emberek elmennek más olcsóbb helyre! Erre vigyázni kell, mert igy csak még több veszteséget fogsz termelni.

Nem az árukészlettel van a baj, hanem azzal, hogy kevés a forgalmad. Hiába teszel be több pénzt áruba, ha nem fog elfogyni! Az áru forgási sebességét kell nézned, hogy mennyi idő alatt fogy el a készlet. A pékáru üzlet is csak annak éri meg, aki saját maga süti a süteményeket és pékárut is. Nincs rajta nagy haszon. De gondolom erre már kaptál választ a másik fórumodon is.

A pékek is akik sütnek is árulnak mást is pl. tejterméket, előrecsomagolt szalámit, stb.

Már sok mindent leirtunk mivel tudod a forgalmadat megnövelni.

2010. szept. 15. 00:31
*hogy sokan beírtak*
2010. szept. 15. 00:30

Nem arról van szó, hogy nem tetszik, segíteni akartam, hogy miért van az, hogy van egy sokan beírtak, mit kellene kezdjél a helyzettel - ötletek, hogy dobd fel a profitot. Nem azért nem a kérdésedre válaszoltak (nennyivel növeld a forgótőkét), mert nem tudnak olvasni.


ÉN az egész témát elolvastam. Te viszont nem tudsz a sorok között olvasni.

2010. szept. 14. 23:54
Persze hogy folyton azt kérdezem,mert ezt a részét nem értem.De ha nem tetszik,hát ne olvasd a kérdéseimet,érdekes,mást nem zavar.Ez volt a eredeti kérdésem is amúgy,hogy nem-e a forgótőke összegével van gond.A téma elejét se ártana elolvasni.Nem rálegyintettem amúgy,hanem döntöttem.
2010. szept. 14. 23:38

szerintem rosszul gondolkodsz. x százezer pluszban betett pénz nem jelenti azt, hogy utána automatikusan több a hasznod. te folyton csak azt kérdezed, mennyi pénzt toljál bele pluszban.


tehetsz te bele még két millát is, ha a hely nem úgy üzemel, hogy a ráfordítás/haszon arány megfelelő legyen.


tehát meg kell nézni, milyen ráfordítással mennyire lehet növelni a produktivitást. ehhez pedig a felmerült ötleteket átgondolni, nem rálegyinteni, hogy úgysem jó.

2010. szept. 14. 23:21
Nagyon siralmas amúgy a helyzet,már itthon se nagyon tudnak anyagilag támogatni,a múlt havi rezsi sincs még befizetve.Hétfőn kemény 2700(!)Ft forgalom volt,ma 9ezer.
2010. szept. 14. 23:20
Hát igen,nagyon úgy néz ki,veszteséges az egész.Úgy egyeztem meg a tulajjal,hogy a presszó részét vissza adom neki,s csak a másik,üres helyiséget kérem,abból csinálok pékáru boltot.Mert azt odaadja fél áron.A 2 üzlethelyiség együtt lenne 150ezer,ezt képtelenség ott kitermelni.nem tudom,pékárun mennyi árrés,haszon van,most ez után nyomozok.Mert ahhoz hogy az is jó legyen,kellene ott is legalább 200ezer haszon.Tehát ehhez kb.400ezer forgalom kell,ugye?Én eddig hó végén úgy számoltam,hogy összeadtam a kiadásokat,kivontam a forgalomból kaptam,pl.60ezer körüli összeget,s azt kerestem,hova lett,ha áru is alig van.Ezek szerint nem az a gond hogy kevés a forgótőkém?Ha pl.120ezerért bevásárolnék hó elején segítene?Mert kb.annyi áru elfogy.ha pl.mindent dupla áron adok,az 240ezret ér hó végén.Akkor 120ezret tudnék kivenni hó végén,ugye?Hogy megmaradjon a 120ezer forgótőke köv.hónapra is.
46. lisa65
2010. szept. 14. 18:35

Ugyanis pont az a lényeg, hogy mennyi a rezsid, és egyéb kiadásod. Nagy valószinűséggel ezek a kiadások kb. 200.000.-Ft körül vannak.

Addig amig a forgalmad nem fedezi a kiadásaidat, addig mindig kell pénzt betenned, tehát ez nem csak egyszeri alkalom!

A forgalmat kell növelni, akkor leszel nyereséges!

Összeg szerint mindig úgy néz ki, hogy az össz kiadásod - a bevételed! Ha marad plusz akkor tudsz kivenni pénz is!

45. lisa65
2010. szept. 14. 18:32
A havi forgalom alapján veszteséges vagy?
2010. szept. 14. 17:58
Augusztus havi forgalmam 228.270Ft volt.90.510-ért vittem árut.A kiadások(amiben nincs bennt a rezsi,bérleti díj,járulékok stb.),tehát azok a kiadások,ami pl.üzemanyag,beugrós fizuja...53.950Ft volt.
43. lisa65
2010. szept. 14. 17:46
Ahhoz kellene tudni, hogy kb. mennyi a havi forgalmad, mennyi árut veszel ehhez és mennyi az egyébb kiadásod. Tehát a könyvelésből teljesen kitünik.
2010. szept. 7. 19:56
Értem.De esetleg konkrét számokkal-a megadott adatok alapján-ki tudnád nekem számolni,mennyi forgótőkét kellene betennem,hogy tudjak kivenni pénzt?Vagy hogy csináljam?
41. lisa65 (válaszként erre: 40. - Nadine81)
2010. szept. 7. 09:23
Addig amig nincs hasznod, addig nem tudsz kivenni pénzt a vállalkozásból! Ehhez dupla annyi haszon kell, mint amennyi most van. Ezt csak a forgalom megduplázásával tudod elérni, igaz akkor több kell áruból is.
2010. szept. 6. 22:59
De menjünk vissza az eredeti kérdésemhez,nekem igazából abban kellene segíteni,hogy mennyi forgó tőkét kellene beraknom,ha havi kb.300 ezret szeretnék kivenni"tisztán",tehát ami fedezi a kiadásokat,a munkabért stb.,s ezen felül még maradjon is áru úgy,hogy a köv.hónapra is meglegyen ugyanez a forgótőke.Mert végülis összeadtam a múlt havi napi forgalmakat,s összesen kijött majdnem 300ezer,de mégsincs egy vasam se belőle.Visszaforgott folyamatosan árura,tehát amit az elején is írtam,ha volt 8ezer forgalom,másnapra kellett 4ezerért áru,a maradékért tankoltam,aztán annyi volt.Tehát engem az érdekelne,aki vezetett már ilyen üzletet,hogy csinálta a költségvetést,hogyan-mikor vett ki pénzt,s hogy maradhat állandós a forgótőke?Azt kiszámoltam,kb.havi 120ezret költök árura.Ha ennyiért pl.holnap bevásárolnék egy összegben,s elég is lenne 1 hónapra,a végén valószinűleg ki tudnék annyit venni amennyit akarok,de akkor gondolom újra meg kell vennem 120ezerért az árut.Vagy hogy csináljam?Mert a kiadások hó közben vannak.De így hogy állandóan vissza kell forgatni árura,szinte semmire se marad.
2010. szept. 5. 19:19
Az nem gond,ha a pékáru bolti vevők nem jönnek be a kocsmába,végülis az a célom,hogy a 2 üzlet érjen legalább egyet,amiből könnyebben fenn tudom tartani,nő ott az átmenő forgalom stb.A gulyásfőző verseny jó ötlet,bár így hogy egyre romlik az idő,nem is tudom,mit lenne jó főzni.
38. lisa65
2010. szept. 4. 17:43
Az a baj, hogy aki tej- és kenyérért megy az nem fog bemenni a kocsmába! Igy meg azon nincs sok haszon, illetve nem tudsz rátenni mert akkor máshová fognak menni ahol olcsóbb!
37. lisa65
2010. szept. 4. 17:42
Okés értem! Én a helyedben rendeznék különböző versenyeket az embereknek, pl. halászléfőző, gulyás, stb. Úgy láttam van hozzá helyed, de lehet, hogy a kép csal. Mindenki hoz mindent magával és főz a végén pedig lehet nyerni valamit!
2010. szept. 4. 16:06
A szendvicset azért nem tartom jó ötletnek,mert arra a lakóterületre ez nem jellemző.Majdhogynem falu,ami annyit jelent,hogy otthon tele a fagyasztó ládájuk,disznóölések stb.A közelben van egy étterem-panzió,a vendégmunkások onnan szoktak átjönni,mert az ital nálam olcsóbb.Vacsit kapnak ott,a reggelit meg talán akkor megveszik nálam.Én bízok ebbe az egészbe,mert ha már a kenyér+ a tej se kell az embereknek,a fene megette az egész kereskedelmet.
35. lisa65 (válaszként erre: 34. - Nadine81)
2010. szept. 4. 06:35

Attól függ, mire szól most a működési engedélyed!

Amúgy a pékáru nem olyan macerás, érdemes utánna menned.

Én még mindig javaslom, hogy próbáld meg a hidegkonyhai termékeket, szendvicseket azok nagyon jól fogynak általában! És tényleg semmi más nem kell hozzá, csak egy hűtő. Az árút becsomagolva hozod már a hidegkonyháról, csak hűtést igényel! Nálam nagyon ment a vagdaltos, rántott husis, és a szalámis szendvics! Ja és a melegszendvics!

Szurkolok, hogy sikerüljön!

2010. szept. 3. 23:09
Azt nem tudjátok,az ANTSZ miket követel a pékáru üzlethez?Gondolom ahhoz külön működési engedélyt is kell váltanom,hiába egy üzlet.Akkor meg már új kassza,annak a beüzemeltetése stb.Nehéz lesz pénz nélkül.A Ferrosüt-öt felhívtam,azt mondták szállítják az árut,s köv.hónapba kell fizetni.Ez mondjuk előny.A pult,polcok meg lesznek oldva úgy néz ki,hűtőt meg egyenlőre nem veszek,olyan sütiket rendelek,amik nem igényelnek hűtést.Ha lesz rá igény,utánanézek,na meg nem ártana 1-2 tejterméket is tartani.Reménykedek,mert ott a buszmegálló is,talán a gyerekek is bejönnek reggeliért,akik mennek melóba ők is,meg talán 1-2 környékbeli is ott veszi meg a kenyeret,tejet,szerencsére a bolt több utcára arrébb van,hipermarket,szupermarket sincs a közelben.
33. lisa65
2010. szept. 3. 14:41

Nézz hidegkonyhákat a közeledben, én mondjuk a XVI kerületből hordtam a szendvicseket és hidegtálakat! Adtak róla képeket is, és leírást, hogy miben mi van! Ezt Te is árulhatod!


Hűtőket pedig expresszben is találsz, meg különböző hirdetéseknél! Egy elég!

32. Gigi80
2010. szept. 3. 13:51
Vaterán,tesz-veszen viszonylag olcsón tudsz venni a pékárú bolthoz pultot polcot stb.
2010. szept. 3. 13:18
Megnéztem a príma pék honlapját,franchise rendszerű az is,300 000ft a belépési díj.Fornettinél ugyanez,kemencénként 150 000+áfa.Van egy kék kültéri karácsonyi izzósor az ajtó feletti háromszögre felrakva,de sajna nem villog.Ilyent meg majd csak szezonban,decemberbe tudok csak venni majd.
30. lisa65 (válaszként erre: 29. - Nadine81)
2010. szept. 3. 06:45

Keress egy olyan helyet, ahol csinálnak szendvicseket, hidegtálakat. Én is ilyen helyről hoztam hajnalban el a szendvicseket, meg rántott húst amig külön én csomagoltam minden nap zsemlébe. Vettem fel hidegtálrendeléseket és az is nagyon jól fogyott! Sőt karácsony körül csináltak kocsonyát azt is műanyag edényben hoztam el és csak egy hűtő kell hozzá, amiben külön kell tárolnod!

Nem kell új hűtő, hirdess, hogy vennél vitrines kis hűtőt, szerintem fogsz kapni!

Most bejöttek hárman kávézni, de ha még valami szendvicset is tudnak venni maguknak akkor még többen be tudnak jönni!

Kérdezd meg a primapéket, hogy mi kell ahhoz, hogy ott helyben sütött kis finomságokat árulj! Régen ők adtak mindent, neked csak az üzlethelyiséget kellett biztositani!

Esetleg próbálj meg hot-dogot, hamburgert is árulni, ahhoz sem kell sok! Meg a melegszendvics!

tudod amikor én csináltam én is reggel korántól este későig nyitva voltam és előbb utóbb beszoktak az emberek! Hidd el kell hozzá kitartás!

Próbálj meg olyan helyről szerezni olcsón dolgokat, ahol látod, hogy épp bezár egy bolt!

Vegyél karácsonyi villogó égősort és tedd ki a fenyőkre, igaz ez csak este sötétben jó, de most már egyre hamarabb fog sötétedni!

2010. szept. 2. 23:02
Elkészült a szórólap,hétvégén kiszórjuk.A napokban korán nyitottam,egy 3fős munkás brigád jött is minden nap kávézni.Vittem pár db pogit,az is elég jól elfogyott.Vittem buszjegyet,mert a közelben a túloldalon van a buszmegálló,ki is írtam oda is,hogy van.Arra gondoltam,inkább pékáru üzletet nyitok a másik helyiségben,mert a cukrászda maceránsabb,pl.nincs fehér mosogatóm.Meg szerintem jobban elvitelre vesznek majd úgyis.Az lenne a célom,hogy reggelente a gyerekek akik mennek a buszra,ott vegyék meg a reggelit stb.,tortákat rendeljenek...Jó lenne:)De fogalmam sincs,honnan lesznek polcaim a kenyereknek,pultot kell csináltatni...Ez mind pénz,s az a legkevesebb:(Még egy rohadt hitelt se tudok felvenni,hogy forgótőkét tudjak berakni,meg a másik üzletet megnyitni.A villogós reklámok,reklámfelületek is nagyon drágák.Sopronisokkal van szerződésem,volt is világító reklám fennt,de a vihar letépte,s azóta se kaptam újat,azt mondta az üzletkötő,nincs.Még egy rohadt poharat se kaptam tőlük.Nemhogy napernyőt,krétástáblát stb.Colásokkal nem kötök szerződést,mert az üdítő szinte nemis fogy.Nekik meg komoly követeléseik vannak.
28. Gigi80
2010. szept. 1. 14:43

Megnéztem a képeidet.Továbbra is mint laikus mondom szerintem is valami tábla kell hogy megálljanak.

Szerintem abban is nagy lehetőség van hogy az út szélén vagy így a fáradt autósok megállhatnának.Mondjuk egy nagy tábla ami a parkolót mutatja.Ilyesmi.


És a szórólap is nagyon jó,szombat estére mondjuk(van ilyen?)korlátlan zenegép használattal.Helyi ktv nincs?Azokban elég olcsón lehet hírdetni,és sokan látják.

27. lisa65
2010. szept. 1. 10:28

Megnéztem a képet! Kell a megállitó tábla oda az útszélére, hogy aki autóval megy el, az is megálljon ha akciód van!


Ott lehet zenés-táncos estéket szervezni!

Lehet, hogy ha majd lesz pénzed érdemes egy kevés ételt is bevezetned! Szerintem jó az épület, csak kevés a feltűnő reklám! Kérj engedélyt és tegyél ki már jóval előtte hirdetőtáblát!

26. lisa65 (válaszként erre: 25. - Nadine81)
2010. szept. 1. 10:24

Hirdess, plakátozz, és szórólapozz!

Nyerőgépeket is és a zene-táncot is! Tegyél ki megállitó táblákat (adnak a cocacolások is) arra is mindennap más akciót irj ki!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook