Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. ápr. 12. 16:27
Sziasztok! Lenne egy nagyon fontos kèrdèsem, nagyon megkoszonnèm, ha gyorsan vàlaszt kapnèk rà! Màr majdnem 2 ève szedem a Mercilont, de ilyet mèg nem csinàltam ès nem tudom, hogy milyen kovetkezmènyei lennènek. Kihagytam egy gyògyszerszunetet az elozo hònapban, vagyis rogton elkezdtem szedni az ùj levelet. ès ki szeretnèm hagyni az e havit is. Nagyon fontos lenne. Nem talàlkoztam a baràtommal màr 7 hònapja, ès pont most talàlkoznànk, amikor menstruàlnèk! Ezt nagyon nem szeretnèm... Az lenne a kèrdès, hogy igy nem lehetek terhes, ha elkezdem megint az ùj levelet, mivel szedem a gyògyszert, de nagyon felboritanàm vele a hormonhàztartàsom? ès ha igen, milyen kovetkezmènyei lehetnènek? Ha nem jonne meg utàna, akkor gondolom elèggè megijednèk, hogy terhes lettem... Szòval szerintetek kihagyhatok mèg egy szunetet? Van itt valaki, aki màr csinàlta igy? Arra is gondoltam, hogy megtartom a szunetet, de csak 2 napig, mikor mèg nem jon meg, ès utàna kezdem az ùjat, de ez nem jò, mert akkor attòl mèg ugyanùgy megjohet :(. Lègyszi vàlaszoljatok! koszonom
424. Drommo
2011. márc. 25. 00:28

Sziasztok.


Én közel 9 éve szedtem a mercilont,most döntöttem úgy hogy befejezem.Híztam közben egy csomót, a libidóm az utóbbi 3-4 évben....ne is beszéljünk róla és szinte már nincs is menzeszem.Még nem tudom ,hogy mit vagy hogy csinálok ezután ,de nem nagyon szeretnék gyógyszert szedni..Szóval csak óvatosan.Ugyan nem vagyok szakértő ,de nem hiszem, hogy egy ilyen gyógyszer tartós szedése egy idő után nem okoz gondot.

423. Kittybébi (válaszként erre: 422. - Rius77)
2011. márc. 8. 15:59
Elvileg nem lehetsz terhes! Én amikor szedtem, akkor folymatosan tolódott el a mensi napja...lehet neked is ez van! De ha megynugtat vegyél a tesztet.
422. Rius77
2011. márc. 7. 19:24
Sziasztok! Na most vagyok megijedve. 3 hónapja szedem a Mercilon,minden nap azonos időben, szépen beállt minden, de most baj van. Ma van a 4. gyógyszermentes napom, mensi meg sehol:(:(:( LEhet terhes vagyok gyógyszer mellett?
421. Szilva88 (válaszként erre: 420. - Hellcat)
2011. márc. 7. 15:21
Kitartás,elfog múlni!
420. Hellcat
2011. márc. 7. 11:00
Még mindig megvan egy kicsit,ilyen barnás most meg...de csak kevés mennyiségben.Ugyanúgy szedem a gyógyszert,nem tudom mi lehet a baj:s de félek nagyon:(:(
419. Hellcat
2011. márc. 6. 10:46
:)köszönöm a választ...nagyon megijedtem,mert eddig nem volt semmi ilyen.Aztán reggel bevettem,után meg együtt voltam párommal...aztán délután meg elmentem WC-re és akkor látom,hogy van egy kis rózsaszínes folyás:s nagyon beparáztam,azt se tudtam hirtelen mivan.De mára el is múlt.Aztán olvastam a papírján,hogy az első 3 hónapban lehet pecsételő meg áttörő vérzés,mert még szokja a szervezet a hormont.Csak ugye azt nem tudtam,hogy most akkor ilyenkor kell-e máshogyan is védekezni vagy sem?!
418. Szilva88 (válaszként erre: 417. - Hellcat)
2011. márc. 5. 17:44

Szia!

Szerintem,ha a második levéllel szeded,akkor nincs semmi,csak még nem szokta meg a szervezeted.Szerintem nincs okod az aggodalomra.Tudom ijesztő,de szerintem semmi baj!

417. Hellcat
2011. márc. 5. 15:33
2. levéllel szedem...ma megjött kicsit ilyen halványrózsaszín...még van 8 szem...most ilyenkor mivan?Nagyon félek...:(ma is együtt voltunk...
2011. márc. 2. 15:34

Sziasztok!


Amilyen részletesen csak tudtam, elolvastam az egész fórumot, látom kapott a Mercilon hideget-meleget is, kinek a szervezete hogyan reagált rá...

Én 2006 eleje óta szedem, 19 voltam, azóta konkrétan semmilyen panaszt nem tudok megemlíteni, amit kifejezetten ennek a gyógyszernek tulajdonítanék. Mondjuk mielőtt a dokim felírta volna, teljes körű vizsgálatot rendelt el, vérvizsgálat, májfunkció, vérnyomás, még egy teljes ciklus alatt hőmérőznöm is kellett magam, és görbét rajzolnom :) Szóval megalapozott volt a döntése, hogy ezt írta fel. Állítólag az egyik legalacsonyabb hormontartalmú a ma kapható fogamzásgátlók között...

Sokan kérdeztétek, hogy mikortól nyújt tuti védettséget...ha senki sem szeretne a terhesség lehetőségével játszani, én azt mondom, hogy akkor mehettek biztosra, ha az első ciklus alatt (levél beszedése+7 nap szünet) mindenképp óvszert, vagy vmi más módszert is alkalmaztok!! Viszont utána (legalábbis nekem) nagyon bevált :)

Mindezek ellenére, pár hete eszembe jutott, hogy esetleg abba kéne hagyni, hadd pihenjen a szervezetem, nincs a láthatáron komoly tartós kapcsolatom sem....mellesleg nem is olcsó :S

Aztán olvastam, hogy mindenféle tünet mellett májfoltok is megjelenthetnek az elhagyása után. Jesszus :S

Szóval, esetleg aki már nem szedi, elmondaná, hogy miket észlelt magán? Azt sejtem, hogy a menstruáció erőssége, időtartama megnőhet, meg ingadozhat...de ennél durvább dolog volt valakinél?

Egyébként, én nem szőrösödtem tőle, sőt a kozmetikusom szerint elég ritka szőrzetem van mindenhol.

Ja, a libidó kérdés! A tabletta szedésének elkezdésekor volt ugye kapcsolatom, egy idő utána ott már nem kívántam annyira a szexet, és azt hittem, hogy ez a gyógyszer miatt van, hiszen szerettem Őt. Később egy másik kapcsolatomban pedig nagyon odáig voltam a pasiért, és ahogyan előtte nem kívántam, most pont fordítva! Mindez több mint egy éven keresztül, szóval nem csak az újdonság miatt :) Tehát, lehet, hogy a gyógyszer valamiképp befolyásolja a libidót, de szerintem a partnerválasztásnak is van hozzá köze :))


Na, bocsi, hogy ilyen sokat írtam és valaki számára esetleg nincs benne fontos infó.

Azért a kérdésemre várom a válaszokat :)

Köszi!

415. Hellcat
2011. febr. 28. 18:59
Én is az első nap kezdtem el szedni (mensi első napján) majd felhívtam a nőgyógyászt a második levél előtt,hogy akkor az már biztosan véd-e.Erre ő azt mondta,hogy már az első szemtől véd,de én ezt NEM HISZEM EL!!Még egy orvosnak sem.Nekem az első levél alatt végig megvolt,szóval még nem állt át rá akkor a szervezetem.Én azt javasolom mindenkinek,hogy az első hónapban védekezzen.De ha kicsit bele gondol az ember akkor logikus.
2011. febr. 28. 18:27

Szia!

Szerintem (és ha kicsit vissza olvasod a fórumot,akkor láthatod,hogy többen gondoljuk,úgy hogy)az első hónapban érdemes még védekezni máshogy is,majd csak a második levél után nem.Amúgy igen elég valótlanul hangzik,hogy már az első naptól véd.

2011. febr. 28. 12:52

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mikortól véd biztosan a mercilon?Az orvosom azt mondta első naptól.De én kétlem,meg én úgy vettem be hogy első nap még csak pár csepp volt de nem erős hanem halvány barna,és utána másnap jött meg rendesen aznap este vettem be az első szemet!

Köszi előre is!

2011. febr. 25. 09:50

Sziasztok!

Igen véd a gyógyszermentes napokon is.

411. Ada0822
2011. febr. 24. 17:54
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, amiben nem vagyok biztos. Véd a Mercilon menses ideje alatt is ugyanúgy,mintha végig szedném? Köszi előre is! :)
410. Hellcat
2011. febr. 21. 20:18
Sziasztok.Vasárnap kezdtem el szedni a második levéllel a Mercilont.Eddig úgy néz ki,hogy bevált.A második gyógyszermentes napon megjött,és kb 4-5 napig tartott.Enyhébb lefolyású is volt.Annyi érdekelne,hogy véd a gyógyszermentes napokon is?Most már tuti véd?Mert vasárnap óta nem védekezünk.Kicsit félek,hogy mivan ha valami oknál fogva nem hat?Amúgy rendesen szedem,minden nap reggel 10kor veszem be.
409. Szilva88 (válaszként erre: 408. - Rena2011)
2011. febr. 20. 12:42

Szia!

Úgy gondolom,hogy lehet attól,hogy abba hagytad a bogyó szedését.Szerintem csak fura a szervezetednek,hogy nem szeded a bogyót.

2011. febr. 17. 21:30

Sziasztok!!


Lenne egy olyan problémám, hogy abbahagytam a mercilon szedését (4év után) csak szüneteltetni akartam 1 hónapja nem szedem, és hétfőn kellett volna megjönnie, de nem jött meg, semmi előjele nincs annak hogy meg akarna jönni.. Szombattól hétfőig fájt a mellem (nekem ez a tünet ha megjön) De már ez is elmúlt. Lehet ez attól hogy abbahagytam a gyógyszert?

407. Kittybébi (válaszként erre: 406. - Ada0822)
2011. febr. 13. 16:19
Előfurdulhat....mindenképpen védekezzél!
406. Ada0822
2011. febr. 12. 16:40
Sziasztok! Tegnap nem tudtam bevenni a Mercilont, így csak ma tudtam pótolni. Délutánt pedig azt vettem észre,hogy csoki barna váladék van és nem értem miért?! Csak a gyógyszer halasztás miatt lehet ez,mert a mensesemnek pedig jövő hétvégén kellene megjönnie?!?!?
405. Kittybébi (válaszként erre: 403. - Hellcat)
2011. febr. 11. 14:37
Nincs baj sztem, nekem is voltak/vannak mellefeszülős érzéseim, és előfordult néha pecsételés is, bár nem ilyen mennyiségben. A szervezeted szokja a bogyót, uh nyugi:)
2011. febr. 11. 10:35

Sziasztok!

Megint lenne kérdésem... a lényeg h kb 1-1,5 hete pecsételek, és fogalmam sincs hogy miért! Kb 2 és fél éve szedek fogamzásgátlót, és lassan egy éve szedem a mercilon tablettát. Ilyen még sosem volt nekem és aggódom hogy miért lehet. Nektek volt már ilyen? Vagy sztetek ez normális dolog hogy pecsételünk? :PP

403. Hellcat
2011. febr. 3. 23:31
Sziasztok.Szerintetek normális az,hogy elkezdtem szedni a gyógyszert lassan 2 hete (mensi első napján) és még mindig van ilyen barnás vmi?Vérnek nem nevezném,de múlt hét csütörtök óta ez van.Azóta csitult,de egy nagyon kicsit megvan még akkor is.És a melleim fájnak mint mensi előtt.Nagyon félek,hogy valami baj van:S:S több ismerősöm is mondta,hogy lassabban múlt el amikor elkezdték szedni,de mégis félek:S aki tud erről valamit írjon légyszi.
402. zsany77 (válaszként erre: 401. - Hellcat)
2011. febr. 2. 17:07
Szia! Ne haragudj, de úgy néz ki, hogy már van rá vevő.
401. Hellcat (válaszként erre: 400. - Zsany77)
2011. febr. 1. 00:11
engem érdekelne:)
400. zsany77
2011. jan. 28. 15:19

Sziasztok!

Én 2éve szedem a Mercilont, de most másik gyógyszert írt fel a dokim, viszont megmaradt 3havi bontatlan csomag. Nem érdekel valakit? :)

2011. jan. 27. 23:11

Kérdés:

A barátnőm most kezd szedni először fogamzásgátló tablettát. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e az első hónapban még más fogamzásgátló módszert is alkalmaznunk, vagy pedig már ekkor is elegendő védettséget nyújt a tabletta a teherbeesés ellen?


Válasz:

Lényeges dolgot kérdezett, hogy tudniillik a fogamzásgátló szedésének kezdetén mikortól biztonságos a védelem. Ez minden tabletta vonatkozásában ugyanúgy működik. Ha a menses első napján kezdi el a hölgy a tablettaszedést, akkor már az első ciklus is teljesen védett. Néha (azért, hogy az első ciklusok stabilabbak legyenek) az 5. napon történő kezdést javasoljuk, ekkor viszont az első levél szedésekor még nincs tökéletes védelem, tehát más módszert is alkalmazni kell, a második ciklustól áll be a védettség. A más módszer elsősorban óvszert jelent, a megszakított közösülés annyira bizonytalan módszer, hogy arra nem bíznám a dolgot.

Dr. Ács Nándor


ezaz első bogyóm, az 1.napon kezdtem el szedni.nekem eddig mindig 6-7napig volt meg a havibajom:D szoval ha már elmulik akkor már védettséget nyújt a dolog?!egyébként a neten is olvastam a mercilon betegtájékoztaton.:

o Ha a megelőző hónapban nem szedett hormonális fogamzásgátlót:

A menstruációs ciklus (vagyis a havi vérzés) első napján kezdje el a Mercilon szedését; a csomagoláson a hét aktuális napjának nevével megjelölt tablettát vegye be. Ezt követően a hét napjainak sorrendjében haladva szedje a Mercilon-t. A ciklus 2.-5. napján is elkezdheti a tabletta szedését, ebben az esetben azonban (az első csomag esetében) 7 napon keresztül kiegészítő (barrier-elvű) fogamzásgátló módszereket is alkalmaznia kell.bocsi h ien hosszura sikerült.

398. Hellcat
2011. jan. 18. 21:19
Nekem ma írták fel és elvileg vasárnap kezdem el ha akkor meg is jön..nagyon félek mert eddig nem szedtem semilyet sem.Amúgy meg eléggé hajlamos vagyok a hízásra,igaz átlagos a testalkatom de nem szeretnék ennél nagyobb lenni:P remélem nem lesz vele gondom.
397. Kittybébi (válaszként erre: 396. - Rius77)
2011. jan. 16. 15:13

Ne ijedj meg, kell idő amig hozzászoksz a gyógyszerhez. Szedd rendesen ahogy elő van írva.

Közti vérzés lehetséges, az azért van, mert a szervezeted szokja a hormont.

396. Rius77
2011. jan. 16. 12:53

Sziasztok!

Novemberbek Mercilont írt a nőgyógyászom. Decemberben kezdtem az első levelet, végig volt gyenge vérzésem. A levél elfogyott, rá 3. nap megjött a menstruációm, de életemben nem volt ennyi, és a mai napig tart! Pedig a második levélből ma veszem majd be a harmadik szemet. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Vagy még nem szoktam hozzá a gyógyszerhez, vagy nem tudom mi ez. Nagyon megijedtem.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook