Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
455. Betta20
2011. okt. 3. 18:46

Sziasztok!

Én eddig a Symicia fogamzásgátlót szedtem, de beszüntették(vmi forgalmazási gondok voltak vele)

és most a Dienille fog.gátlót írták fel,de tartok tőle mert sok rossza írnak róla.

Arra gondoltam hogy a Mercilon-t kezdem el inkább.

Teljesen tanácstalan vagyok.

Ajánljátok ezt?

2011. szept. 29. 18:43

Sziasztok!

Az lenne a kérdése, hogyha most szeretném elkezdeni a Mercilont szedni (eddig óvszerrel védekeztem), akkor szerintetek melyik nap kezdjem el? Mert elvileg ma kellett volna megjönni-e, de csak ilyen halvány barna ragacs jött, szerintetek elkezdjem ma, vagy várjam meg amíg erősebben jelentkezik a mensi?

Nagyon fontos és nagyon köszönöm előre is a válaszokat:)

453. Kittybébi (válaszként erre: 452. - Jeszterke)
2011. szept. 20. 21:31
Teljesen jól csináltad! Az első mensi napján kell bevenni, és folyamatosan szedni a 21 tablettát, majd 7 napot kihagyni amikor ismét meg fog jönni, és a 8. napon újra el kell kezdeni szedni, attól függetlenül, hogy elmúlt-e a mensi vagy sem.
2011. szept. 19. 21:27

Sziasztok!

Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy akkor kezdjem el szedni vagyis akkor vegyem be az elsőt amikor megjön..és én ma be is vettem délelőtt az első szemet, de azon filóztam hogy most beszedem ugye 21 napig és utána 1 hét szünet és akkor fog megjönni..de akkor csak 2 hét telik el mostantól majd kb, amig újra megjön..10.-én kb.

Azután pedig szedem normálisan akkor és rendesen fog megjönni vagy mivaan??:|

451. varga68
2011. szept. 6. 11:21

Sziasztok!

Én csak jót tudok róla mondani. Már 10 éve szedem minden probléma nélkül, és a doki hiába mondja már váltani kellene, én nem akarok mert ez nekem nagyon bevált. Nem híztam egy dekát sem(vagyis 10 év alatt 2 kg-ot de ez biztosan nem a gyógyszertől - m,ár öregszem), az étvágyammal sincs baj sem kaja sem pasi ügyben.

2011. aug. 19. 17:26
Én most fontolgatom a bogyó váltás,főleg az ára miatt,mert nagyon drága.Meg mostanában nem olyan a menstruációm,mint volt(mondjuk szerintem,ez még belefér a természetes változásba,de kicsit azért félek),majd pénteken megyünk dokihoz,aztán kiderül,hogy van-e baj,bízok benne hogy nem lesz.
2011. júl. 21. 00:38
én másfél évig szedtem a mercilont. az elején semmi gondom nem volt vele, aztán fél év után állandóan gombás fertőzésem lett, amit sehogysem tudtam kikezelni és a libidóm is 0 lett. abbahagytam és 1 hónap alatt rendbe jöttem.
448. Rius77
2011. júl. 1. 09:21
Sziasztok! Na most már én is izgulok. Május 26-án vettem be az utolsó Mercilont(fél évig szedtem), 30-án meg is jött. Júniusban már nem szedtem gyógyszert, hónap második felében jópárszor szúrkált a hasam bal oldalon, nagyon fájt a mellem, és sokszor volt hányingerem, meg többször éreztem mintha megszédültem volna. Állandóan éhes vagyok, még kaja után is. Vasárnap este iszonyatos hányingerem volt, azóta megszűnt minden jel. Hétfőn kellett volna megjönnie, de még semmi, 5 napja késik. Vagy baba lesz vagy a gyógyszer abbahagyása miatt van a késés. Azt hiszem teszt lesz, aztán kiderül.
2011. jún. 21. 14:32
Én akkor kaptam Mercilont amikor a Marvelontól két év szedés után kiütéses lettem. Két év szedés után állapotos lettem a Mercilon szedése ellenére. Azóta semmilyen gyógyszert nem szedek.
446. boghyca
2011. jún. 20. 20:01
Húúúúúú na most vagyok berosálva!!! Ebben a hónapban szedem 4. hónapja a gyógyszert. A 3. hónap végén (utolsó hét hétfőn elnéztem a napot, és fordítva vettem be a bogyókat ami ennél nem is lenne gáz, mert u.a. De én kedden veszem be az elsőt mindig, és most elnéztem, szal egy hétfőn két tabit vettem be..... kb 6,7 óra elteltével. A többit pedig már csúsztatva nem ugyan akkor. A ciklusom szépen rendben ment, nem volt belőle baj. De most hogy elkezdtem a 4. levelet félek hogy gyengült a hatása, mellesleg már a 4. szemnél együtt voltam a párommal. Húú remélem nem lesz baj, mert most meg felfázásos ne adj isten terhességi tüneteim vannak. VALAKI ESETLEG TAPASZTALT VAGY ÉLT MÁR MEG ILYET??? :O :O
445. be0226 (válaszként erre: 330. - Mistyy)
2011. jún. 10. 13:09

Szia!Nálam is jelentkeztek ezek a tünetek,a hányinger,émelygés,undor a kajától.9 hónapja szedem,de most jelentkeztek a tünetek.Tegnap vettem be az utolsó gyógyszeremet.Mikor fognak ezek a panaszok elmúlni?

Mennyi idő után tisztul ki a szervezetedből?

2011. jún. 1. 14:27
Az jó,hogy csak hiány cikk volt!!!
443. Hellcat
2011. jún. 1. 06:33
Nem tiltották be,csak hiány volt.Újra lehet kapni.Amúgy is főként a 3 havi volt hiánycikk,havi adagot majdnem mindenhol lehetett kapni.
442. boghyca
2011. máj. 31. 13:22
Hát nem tudom én még nem tapasztaltam a hiányát a patikákban. Nekem még midig tudtak adni. Remélem nem lesz betiltva mert nekem nagyon jól bevált. Semmi bajom tőle :o) kopp kopp kopp
2011. máj. 14. 09:33

Sziasztok!

Húú,akkor most betiltották,vagy átmenetileg hiány van belőle?Kicsit össze vagyok zavarodva.Nekem még van és majd csak augusztusban fogy el.Addig majd csak kiderül,hogy mi a helyzet,majd akkor megkérdezem a nődokimat,hogy ő mit tud a dologról.

2011. máj. 12. 07:09
Szerintem is butaság ez a meddőség dolog, ugyanis pár éve letettem, mert a párom külföldre ment, egyetlen egyszer voltunk együtt és egyből bekaptam a legyet :( Remélem ez a gyógyszerváltás nem okoz ilyen mellékhatásokat :)
439. Hellcat
2011. máj. 12. 07:03
Nekem Gestomix 30-at írtak a Mercilon helyett,mert attól folyamatosan véreztem.Erre Gestomix 30-at meg már 1 éve nem lehet kapni...csak a 20-ast,ami összetételre ugyan az mint a Mercilon.Úgyhogy Lindynette 30-at kaptam végül helyette.Egyébként butaság az,hogy meddőséget okoz,és már jó pár éve gyártják a Mercilont,olyan pert varnának a nyakukba egy ilyen miatt,hogy csak na...egyszerűen hiány,előfordul,mint hogyan más gyógyszernél is.Egyébként én is tartottam a helyettesítéstől,de az orvossal beszéltem és mondta,hogy ugyan olyan hormon adag van benne,csak más a gyártó.
2011. máj. 11. 18:27

hello.

nekem azt mondták h meddőséget okozott,és betiltották,nemtom mi igaz ebből.én két évig szedtem,most novynettet szedek én is..

437. b73e24f31f (válaszként erre: 436. - Gyanitka)
2011. máj. 11. 14:46
Szia én vettem novynettet és most azon izgulok, hogy ne legyen baj vele.
2011. máj. 11. 14:31

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy miért nem lehet kapni a Mercilont? A gyógyszertárban azt mondták, hogy országszerte hiány van belőle. És azt javasolták, hogy Novynette-t vegyek helyette (de az sem volt nekik). Egyelőre nem vettem semmit. 8 éve szedem a Mercilont, inkább megkérdezem a nőgyógyászt, hogy csakúgy válthatok -e.

435. Hellcat
2011. máj. 6. 14:02
Szia Nyulpacsker.Most válaszoltam neked emailben.:)
2011. máj. 5. 12:15

Szia Hellcat!

írtam neked privátba remélem megkaptad, fontos kérlek válszolj előre is köszönöm.

2011. máj. 3. 22:48

Köszi a választ mindenkinek.

Még mindig nem tudom mit tegyek, pedig 29 napnál járok bármikor megjöhet s akkor gyogyit is el kell kezdenem....leget ezt a Qlaira t kipróbálom de nem hallottam jókat itt a fórumon róla, mercilont megs zedtem is jó is volt, ti is jókat írtok róla...

432. Szilva88 (válaszként erre: 429. - Márti1981)
2011. máj. 3. 15:25

Szia!

A 3havi Mercilon,olyan 7000-8000 forint között mozog.

431. Hellcat
2011. máj. 3. 13:31
nekem amugy semmi mas bajom nincs vele,szoval egyeb mellekhatasa nem volt,mint ez,hogy megjon kozben...elso honapban vegig megvolt kicsit,de arra azt mondta az orvos,hogy termeszetes mivel most szokja a szervezetem...masodik honapban meg volt 8 szem mikor megjott es egeszen a 7 napos szunetig megvolt,utana elmult...harmadik honapban semmi nemvolt,rendesen megjott a gyogyszermentes napon,voltam is nogyogyasznal,minden rendbnen volt,felirta a kovetkezo 3 havit...kivaltottam,elkezdtem szedni a negyedik levellel,es pont a felenel megjott,eloszor csak roszaszines,majd ugyan olyan eros (ha nem erosebb) mint a rendes mensim...4 napig tartott,most elmult,de beszeltem az orvossal,azt mondta ne ijedjek meg,ezt most szedjem vegig,mert ved igy is,de valoszinuleg egy kicsit erosebb kell,mert nekem ez leves,ezert jon meg a felenel is.Amugy maradnek ennel,mert szerencsere mas bajom nincs,de sajna ez sem allapot,hogy ennyit verzek igy szerintem gyogyszervaltas lesz...a baj meg az,hogy kivaltottam a 3 havit,de csak 1 havi adagokban mert a 3 havibol hiany volt,es igy megvan 2 teljesen bontatlan csomag.Ha valaki ilyet szed es erdekelne,szivesen odaadom olcsobban.Tudom,mindenki tart ezektol,hogy biztos belenyultam vagy barmi,de garantaltan bontatlan,blokkal egybe odaadom,ha en nem szedhetem tovabb.
430. Kittybébi (válaszként erre: 429. - Márti1981)
2011. máj. 2. 16:02
Én 11 évig szedtem MErcilont, utána volt egy kis gondom vele, ezért a doki Dienillét írt fel, amelyet majd egy éve szedek és emmi gondom nincs vele:)))
2011. máj. 2. 12:58

Sziasztok.

Én 30éves vagyok, 2001-2005 ig szedtem a mercilont mert 2006 ban babát szerettünk volna, lett is:)a 4 év alatt semmi semmi rosszat nem tudok elmondani amercilonról, nagyon szerettem.

Aztán a fiam születése s szoptatása után yasminellet szedtem azzal volt pecsételés,abba is hagytam 3 hónap után aztán 2010ben jött a kistesó, s most, okt óta a Laurina t szedtem na nekem ugyanaz volt mint most neked Hellcat...mindig más napokon kezdtem el pecsételni, ez 3 fázisú gyogyi volt...de véd így is nem kell aggódni viszont, a más gyogyi kell neked a hormonszint miatt így menj dokihoz.

Most pénteken a Qlaira t írták fel nekem állítólag jó tapasztalatok vannak vele, 4 fázisú vmi nagyon új...de itt a fórumon nagyon rosszakat írnak róla, így sztem maradok am mercilonnál, szerintetek?Nem akarok még egy olyan hónapot, amiben 4 hétből 3 at mensizek...a mercilon bevált lehet annál maradnék, bár dokim mondta h próbáljuk ki ezt az újat aztán ha nem ok akkor mercilon...nagyon nem tudom....mennyibe kerül most a mercilon?ez a Qlaira 3 hónap 9e ft körül van, s 28 tabi van benne....köszi a választ

428. Hellcat
2011. ápr. 29. 21:06
Megint gondom van...a 4. levéllel szedem,és a 3. hónapban nem volt semmi problémám,de most megint megjött a felénél...már teljesen kivagyok:S:S holnap hívom az orvost,de érdekelne a véleményetek is:S:S
2011. ápr. 13. 21:03
Koszonom a vàlaszt :). Hulye voltam... Elszàmoltam magam, nem tudom, hogy csinàltam, de ùgy szàmoltam, hogy ha kihagyom a szunetet, akkor pont az elott fog megjonni, hogy ideèrne a baràtom. ès nem igy van :O.
426. Hellcat
2011. ápr. 12. 22:30
Én még nem csináltam ilyet,de szerintem 2 napot semmiképp se hagyj ki...ha nem akarsz vérezni,akkor szedd végig a következő levelet is,szerintem nagy bajod nem lehet,és terhes tuti nem lehetsz,mert szeded,ami ugyebár megakadályozza a peteérésed.De az előző hónapban miért nem hagytál szünetet?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook