Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2009. dec. 25. 09:20
Bocs,hétfő este vettem be utoljára.
2009. dec. 25. 09:19

sziasztok!

Nekem most hétfőtől van gyógyszerszünetem, 1 hónapja szedem a mercilont. Ma van a gyógyszerszünet 4. napja és még nem jött meg, a gyógyszert a mensi 2. napján kezdtem el szedni, egészen a 18. napig óvszerrel védekeztünk,utána gondoltuk h már 3 napig lehet nélküle is,hiszen csak annyi van hátra. Szedtem már régebben fél évig és úgy emlékszem mindig megjött legkésőbb a 3. napon. Remélem megjön ma,de ha mégsem és a szünet alatt sem, akkor ez feltétlenül babát jelent?

243. Szilva88 (válaszként erre: 242. - Dryad)
2009. dec. 24. 12:16

Szia!

Úgy gondolom elég az egy hét(igaz még nem voltam ilyen helyzetben és nem vagyok szakember),de én félnék és 1hónapi pluszba is védekeznénk.

242. dryad
2009. dec. 23. 09:57

sziasztok!

Most kezdtem el a 6. levél mercilont. Tegnap (kedd) este 9kor kellett volna bevennem az elsőt, de elfelejtettem,és másnap reggel 7kor riadtam fel,hogy elfelejtettem (ez a mai nap). Ekkor vettem be az 1. Utánna olvastam,hogy ilyen esetbe elvileg 1 hétig óvszerrel is kell védekezni,mert az első héten maradt ki. De nincs meg a 12 óra csúszás, ezért tartsak ilyet? Persze itt ugye az 1. bogyóról van szó,tehát előtte 1 hétig nem szedtem be,így a 12 óra nem ér semmit. Szerintetek mindenképp betartsam azt az 1 hetet,ugye? De ugye nem kell 1 hónapon át így védekezni?

241. Szilva88 (válaszként erre: 240. - 6f7e917615)
2009. dec. 9. 13:08

Szia!

Örülök neki,hogy használt a tea:O)nekem szerencsére nem volt rá szükségem.

2009. dec. 6. 15:16
Sziasztok! Nekem ez az 1. hónapom a Mercilonnal és mióta szedem ( 10. nap) nekem is megvan még mindig. Olvastam a palástfűről és főztem belőle teát, 2-t ittam eddig és már csak kevés barnás valami van. Szóval én is tudom ajánlani! puszí mindnekinek
2009. dec. 2. 18:18

Szilva, hát az túlzás hogy nem volt eddig gondom vele, de az előző tablettámtól jobb. De tudod, írtam is ide ha valami probléma volt. Szerencsére nem hatalmas gondok, remélem később már ilyenek sem lesznek.

Ebben a hónapban (3.)például ugyanakkor jött meg mint az első hónapban amikor az első szünetem volt a Mercilonnal.

A második hónapban pár nappal a tabi abbahagyása előtt barnázni kezdtem. nem értettem de megnyugtat hogy ebben a hónapban rendben van a dolog.

2009. dec. 1. 18:51

Olvastam a tájékoztatót, és tudom, hogy a 7napos gyógyszerszünetet inkább kurtítani lehet, mint hosszabbítani. Mégis: 8. nap után bevehetem a következő tablettát? Olyan, mintha kimaradt volna egy szem? Azt persze gondolom, hogy hét napig kiegészítő védekezési módszer is szükséges . .

Előre is köszi.

237. Szilva88 (válaszként erre: 236. - *adelinda*)
2009. dec. 1. 16:38

Szia!

Szerintem,ha eddig nem volt semmi gond,akkor nem is lesz.:O)

2009. nov. 30. 17:31
Én 3 hónapja szedem, egyelőre nincsenek különösebb gondjaim vele.
235. Szilva88 (válaszként erre: 233. - Marc§ika)
2009. nov. 27. 14:49

Szia!

Én most is szedem.Miért kérdezted?

234. BBB87 (válaszként erre: 233. - Marc§ika)
2009. nov. 27. 14:25

Szia!

En tobb, mint 4 eve szedem. Most tartottam egy rovid szunetet, ami a napokba lejar. ha kerdesed van szivesen valaszolok ha tudok.

2009. nov. 27. 13:54

az írjon légyszi aki most is szedi.

köszi

2009. nov. 27. 11:23
En szedtem kb fel evig.....minden bajom volt tolle..mindig fajtak a melleim, a menszik kozott barnas fojasaim voltak.....s minden nyavajas huvelygombat osszeszedtem annak elenere, hogy vigyaztam nagyon magamra.Doki azt tanacsolta, hogy valtsak vagy ne szedjek semmit....valtoztattam.Nem szedtem semmit.Minden bajom elmult.Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem jo de nekem nem valt be.
2009. nov. 27. 11:22
Én is régen azt szedtem.
2009. nov. 27. 11:19
Nagyon régen szedtem...
2009. nov. 27. 11:16
Szed valaki Mercilon fogamzásgátlót?
228. Szilva88 (válaszként erre: 227. - BBB87)
2009. nov. 21. 12:51

Szia!

Köszi a választ.Nekem meg sem említette még a doki egyszer sem,hogy majd szünetet kellene tartanom,de majd ha jövöre megyek hozzá megkérdezem.

227. BBB87 (válaszként erre: 226. - Szilva88)
2009. nov. 21. 10:16

Szia! a doki nekem ugy mondta hogy elmeletileg egy ev utan kene egy honap szunetet tartani. de mondta hogy semmi gond ha ket evente tartok ket honapot. sooot....en ezt abszolut nem tudtam es ezert mikor elmentem hozza mar harom es fel eve szedtem a bogyokat szunet nelkul.

o erre azt mondta hogy minel hamarabb tartsak minimum 2 honap szunetet, de nem artana harmat.

ha jol szamolom kb 3 honap lesz, mert szeptember 10en vettem be az utolso bogyot es december 15 korul, mikor megjon a kovetkezo mensim, akkor megint elkezdem szedni.

226. Szilva88 (válaszként erre: 223. - BBB87)
2009. nov. 18. 12:22

Szia!

Nem emlékszem,hogy írtad e,hogy mennyi idő után javasolt a doki szünetet.De mennyi idő elteltével tartod a szünetet?

Köszi!

225. Szilva88 (válaszként erre: 224. - *adelinda*)
2009. nov. 18. 12:20

Szia!

Szerimtem nem,de lehet,hogy tévedek(nem vagyok otthon az ilyen témákban).Ezt tényleg a dokinak kéne tudnia és tájékoztatni,és persze kérdezni,ahogy te is írtad.

2009. nov. 18. 09:31

Sziasztok!

A múlt héten voltam vérvételen és most kaptam meg az eredményt, miszerint enyhén magas a koleszterinem, 6 tizeddel a megengedett maximum értéknél. Meglepő mert soha semmi zsírosat nem eszem, nem is szeretem!

Lehet ez a tablettától? Mert azt tudom hogy a vérre hatása van. Szerintetek lehet?

Amúgy meg nem fogom elkezdeni szedni ezt a koleszterincsökkentő tablettát, mert a fogamzásgátlók közül néhánynak csökkenti a hatását és a Mercilon épp ilyen. Ugyebár a dokinak nem ártott volna megkérdezni, hogy szedek-e a más tablettát és mit. De ő mindig is ilyen volt, soha semmivel nem törődött.

Például 17 évesen (!) ultrahangos beutalót kértem tőle, meg sem kérdezte miért, csak adta rögtön...

De mindegy nem ez a lényeg hanem hogy a Mercilontól lehet magas a koleszterinem?

223. BBB87
2009. nov. 15. 15:58
Huuu...tenyleg reg nem irt ide senki. De lanyok...oruljunk neki...ugy nez ki senkinek nincs akkora gondja ezzel a bogyoval, hogy kerdezzen vagy megosszon valamit a forumon. en most szunetelek. epp az utolso bogyomentes mensinel tartok. kovetkezoleg mikor megjon, ujrakezdem. igaza volt a dokinak...kicsit bellassulnak a hormonok. kevesebb ideig tart a mensim es kevesebb jon, mint a tablettas periodusba. de viszont a jo dolog hogy rendszeres es pontosan jon.
222. Szilva88 (válaszként erre: 221. - 263d7f38d1)
2009. nov. 7. 11:29

Szia!

Mostanában elég kevest vagyok fent hoxán,ezért nem válaszoltam a kérdésedre.

Szerintem nem azért van,mert később vetted be a bogyót,csak simán egy kis hormonális zűrzavar van a szervezetedben.Nálam is volt már ehhez hasonló hoszabb ideig,ezért elmentem a dokihoz és megnyuktatott,hogy semmi probléma ez "normális" dolog előfordulhat máskor is.


Üdv Szilva!

2009. nov. 6. 21:48
Kevesen jártok mostanában itt ezen a fórumon, vagy pedig ennyire meglőttem mindenkit a kérdéssel?? :D
2009. nov. 1. 21:22

Sziasztok! Amikor a szünet után elkezdtem a következő levelet, a második napi bogyómat csak 15 óra múlva tudtam bevenni. Védekeztünk másképp, ezt megoldottuk. De most lejárt ez a ciklus és már az utolsó gyógyszer előtt 1 nappal elkezdtem halványan vérezgetni, még csak barnás folyás, már negyedik napja. Tegnapelőtt vettem be az utolsó gyógyszert.

Ez most azért van, mert akkor a kimaradt bogyót csak 15 óra múlva tudtam bevenni?

219. BBB87 (válaszként erre: 217. - Szeder dorka)
2009. nov. 1. 17:10

szia

velem is megtortent ugyanez...mi kb 10 napig vedekeztunk utana maskepp. de ezt szerintem ugy kell tekinteni, mintha kihagytal volna egy bogyot. es akkor elmeletileg eleg egy hetig mast alkalmazni.

218. Szilva88 (válaszként erre: 217. - Szeder dorka)
2009. okt. 31. 15:16

Szia!

Igaz én nem voltam ilyen helyzetben,nálam hasmenés volt,de nagyon durván és nem csak aznap,mi a következő levélig biztos,ami biztos alapon kiegészítő védekezést alkalmaztunk;én ezt javasolnám nektek is.

2009. okt. 30. 23:33

sziasztok!

kérlek gyorsan válaszoljatok mert nagyon félek!

tegnap kicsit többet ittam a kelleténél és a gyogyszer után egy orával sajnos hánynom kellett...ez volt a 10. tablettám. most az egész hónapos dolog nem fog érni semmit? és csak a következő menstuácioig nem hat majd,vagy a következő levél sem használ?

216. 263d7f38d1 (válaszként erre: 210. - BBB87)
2009. okt. 24. 18:53
Értem. Jó, hogy leírtad mert erre a kérdésemre tényleg nem tudtam a választ, most már tudom.:)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook