Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
305. Szilva88 (válaszként erre: 304. - D45e1225b6)
2010. ápr. 21. 18:06

Szia!

Nem tudom,hogy nálad mit jelet az,hogy "már jó ideje".?

2010. ápr. 21. 18:02

sziasztok!

nekem az lenne a kérdésem hogy már jó ideje szedem a mercilont de a múlt hónapban kicsit összevissza szedtem a végén(kihagytam 1-2szemet)!NEmrég menstruáltam és most a 6.ik bogyónál lefeküdtem a pasimmal és elélvezett bennem!Az lenne a kérdésem hogy van esélyem teherbe esni??Vagy már hozzászokott a szervezetem a tabihoz?köszi előre a válaszokat!

303. Szilva88 (válaszként erre: 302. - *adelinda*)
2010. ápr. 20. 07:35

Szia!

Én már voltam hasonló heylzetben.Mielőtt megjött,akkor is volt ilyen "barnázás",utána megjött rendesen és ha jól emlékszek,akkor utána is volt pár napig.Ezért,akkor én el is mentem a nődokihoz és megkérdeztem,hogy mi ez? és mitől van?;megvoltam rémülve,hogy valami probléma van.Azt mondta,hogy ez teljesen normáli(igaz furán hangzott,hiszen,hogy lehet ez normális dolog)és hogy máskor is előfordulha ilyen nem kell megijedni,csak kellemetlen.Azóta nem volt ilyen,szerncsére.

2010. ápr. 18. 20:29

Sziasztok!

Már megint problémám van...

Tavaly szeptember óta szedem a mercilont. Kb idén januártól kezdett beállni egy normális ritmusra: pénteken vettem be az utolsót, utána hétfőn vagy kedden megjött.

Most volt az a hét, hogy pénteken vettem be az utolsót és már előtte 4 (!!!) nappal, hétfőn barnázni kezdtem!!! Az első 3 napban ráadásul tök különös volt az egész: mindig csak este jött 1-2 csepp, semmi több, de csak és kizárólag este. A 4. napon már nappal is de tényleg csak egész kicsi mennyiség és ez a mai napig (vasárnap) fennáll. Már kezd több lenni, mert jön a hétfő, amikor elvileg amúgy is megjön. De mégis mi ez, hogy már 1 héttel előtte barnáni kezdek ráadásul ilyen érdekesen??? Nagyon remélem hogy ez "pillanatnyi elmezavar" és soha többet nem fordul elő!!!

Volt már vkinek hasonló? Vagy mit gondoltok, mitől lehet ez?

301. dryad (válaszként erre: 299. - Skorpiokisagyszony01)
2010. ápr. 8. 10:00

Szia!

Szerintem is csak a 35 év körülieknél veszélyes a dohányzás mellett fogamzásgátlót szedni. Én is néha rágyújtok egy-egy szálat, de nem rendszeres, meg ha ideges vagyok. De nem tudom, hogy ez okoz e valami változást, eddig nem éreztem semmitsem.

Ami pedig az érzékenységet illeti, én eléggé megérzem, ha már a havi adagnak a vége fele járok, szinte akármin eltudnám sírni magam néha.. de ez egyénenként változó, pl. a libidó is más-más mindenkinél, valakinek elveszi a gyógyszer, nálam pl. úgy veszem észre, hogy fokozta:D

300. Ocynala (válaszként erre: 299. - Skorpiokisagyszony01)
2010. ápr. 8. 09:44

Szia!!

Én amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, akkor abbahagytam a dohányzást. Viszont az utóbbi egy évben visszaszoktam rá és az ég világon semmi bajom nem volt tőle. De a dohányzás és a fogamzásgátlót együtt leginkább a 35-40 év felülieknek fontosabb betartani.

2010. ápr. 7. 22:14

Sziasztok,egy olyan kérdésem lenne,hogy van-e itt valaki,aki fogamzásgátló mellett dohányzik????

tudtommal nem volt a családomban trombozis,de én sajnos 6-7 éve dohányzom már.. és kicsit tartok ettől a mellékhatástól .. :( tudom tudom,le kéne szokni,.. csak olyan nehéz...

szoval ha van itt valaki,aki dohányzik mellette,számoljon már be a hatásairol nekem,legyen olyan kedves :)


meg több helyen olvastam,hogy elérzékenyül az ember tőle,ez mindenkinél igy van,vagy csak pár embernél? én egyáltalán nem vagyok az a siros tipus,de nem is szeretnék olyan lenni :S...


jelezzetek,köszi!

298. Ocynala
2010. márc. 30. 15:06

Sziasztok!!

Lassan másfél éve szedem a Mercilont és hál'istennek nem igazán volt mellékhatása. Most viszont szeretnék tartani pár hónap szünetet hogy "pihenjen" egy kicsit a szervezetem. Arra lennék kíváncsi hogy aki tartott már szünetet, annak a rendes menstruációja mikor jelentkezett? Rendesen egy hónapra a megvonásos vérzés után, vagy közvetlenül utána valamikor?

Előre is nagyon köszönöm a választ, ha tudtok segíteni!!

2010. márc. 27. 16:48

Szia

Hát úgy h én végül is bevettem a csütörtökit még azon a napon csak nem abba a nyíl irányába, és pénteken amikor vettem volna be látom h benne van a csütörtöki és gyors bevettem aztán rá 2 órára a péntekit, tehát többet vettem be a keletinél. Mert én nem figyeltem meg azt pénteken h végül is be vettem a csütörtökit csak nem jó irányba

szval többet vettem be ... na mind1 most arra vagyok kíváncsi h mikor fog megjönni előbb vagy később vagy mi...?

296. dryad (válaszként erre: 295. - Eprecske00)
2010. márc. 22. 17:50
Szia! Igazából nem értem, hogy mi a gond. ÁLtalában hány órakor szoktad bevenni a gyógyszert? Mert ha este 10kor, akkor ha másnap 8kor vetted be, elvileg még nincs gond, mert 12 órán belül kell bevenni. Furának tűnhet hogy egy nap kettőt vettél be, de azaz elmaradt csütörtöki miatt van. Lehet, hogy nem a nyíl szerint vetted be a bogyót, de az szerintem mindegy, hogy melyiket veszed be, a nyíl szerintem csak segítség hogy nyomon kövesd mikor melyiket kell bevenni. Tehát ha nem pont azt a kijelőlt napit vetted be az még nem gond, mert mindegyik bogyóban ugyanaz van. De nem értem, most hogy lehet kevesebb...
2010. márc. 22. 17:17
Sziasztok! Lenne egy kérdésem (mercilont szedek)... pénteken észre vettem h csütörtökön elfelejtettem bevenni a gyógyszerem ezért úgy csináltam h bevettem az egyiket 8 kor a másikat meg 10 körül...(este) . És vasárnap rájöttem arra h én bevettem azt a csütörtöki szemet, csak rossz irányba pont az lett volna az utolsó szemem. Most még három van de elvileg négynek kellene lenni. És elvileg mindig hétfőn jött meg és az tök jó volt. Most mit csináljak? Kihagyjak a 3 napon belül egyet? Segítsetek, mert elvileg sokat vettem be a keletinél és nem tudom h mi a teendő ekkor! Sürgős NAGYON! Előre is köszönöm Barbi
294. Szilva88 (válaszként erre: 293. - Szöszimami)
2010. márc. 17. 14:47

Szia!

Az biztos,hogy nem vígasztal,hogy "ritka az ilyen".Én nem hallottam még ilyenről.

Esetleg tudom ajánlani a Lady Banfi Hajszeszt,amikor csak úgy elkezdett hullani a hajam nekem ezt javasolták és használt is.De lehet,hogy már te is próbáltad ezt.

2010. márc. 17. 14:32
Miután abbahagytam a mercilon szedését kb 2 hónap múlvan a fodrászom talált egy 2*2 centis kopasz foltot a fejemen.Ez volt 6 hónapja és még mindig azzal küzdök, hogy mindenhol legyen már végre hajam.Csak az én esetemben az a gond, hogy amikor egy kis helyen végre kinő akkor elkezd egy kicsit terjedni.Azt mondják ez nagyon ritka dolog de engem sajnos ez nem vigasztal.Nem hallot valaki már ilyenről, hogy mit tehetnék még ellene.Már kaptam mindenféle hajszeszeket meg sampont a bőrgyógyásztól, de nem igazán váltak be.
292. dryad (válaszként erre: 291. - Sapimaci)
2010. márc. 14. 14:35

szia! ha most kezdted csak el szedni, akkor szerintem most még nem, várd meg, míg teljesen hozzászokik a szervezeted. ha már jó ideje szeded, akkor nem lesz gond. ( abba a 3 napba, amíg nincs havi baj, de már nem szedsz tablettát, akkor biztos véd, de havibaj alatt még nem próbáltam, nem is akarom...)

remélem tudtam segíteni!

2010. márc. 13. 21:01

sziasztok

tudnátok segíteni nekem?? az lenne a problémám hogy nem tudom biztosan hogy a bogyó véd a havi szünet alatt is??

remélem hamar kapok választ!! előre is köszi a segítséget...

290. Szilva88 (válaszként erre: 289. - Dryad)
2010. márc. 4. 08:00
Nekem ritka és vékony szálú a hajam,így sokkal látványosabb volt:o(
289. dryad (válaszként erre: 288. - Szilva88)
2010. márc. 3. 17:13
Nekem sem hullt olyan drasztikusan, meg szerencsére nagyon dús a hajam, de néhűny hónap alatt érezhetően vékonyodott a copfom:( szóval kb. egy fél maroknyival minden hajmosáskor. talán most már hozzászokott a szervezetem, már nem olyan vészes
288. Szilva88 (válaszként erre: 287. - Dryad)
2010. márc. 3. 10:24
Szerencsére nem volt ilyan mellékhatása!Szerintem hülyét is kaptam volna.Egyszer hullott a hajam de nagyon,akkor megfázott a fejbőröm,de nagyon szörnyű volt az is.
287. dryad (válaszként erre: 285. - Angyalka256)
2010. márc. 2. 19:02

Igen, az első hónapot szerintem érdemes megvárni, ez a legbiztosabb! Az első napokba lesz jópár mellékhatás, de ez el fog múlni.

Amúgy valakinek nem volt olyan mellékhatása az első hónapokba, hogy hullott a haja? Nekem nagyon hullott egy-két hónapig, mostmár kezd javulni. Fodrászom kérdezett rá, hogy szedek e fogamzásgátlót, mert az okozhatja a hajhullást.

286. Szilva88 (válaszként erre: 285. - Angyalka256)
2010. márc. 2. 14:11

Szia!

Igen,azt írja,hogy már az első bogyó után véd,de nekem elég hihetetlen!Mi ezért vártunk inkább,kibírtuk azt az 1hónapot.

2010. márc. 1. 19:37
köszönöm hogy visszairtatok:Digen most kezdek el fogamzásgátlót szedni képzeljétek ma jött meg ugy hogy el is kezdem szépen szedni:) remélem csak pozitív hatása lesz :D bár még lenne egy olyan kérdésem hogy irtátok h ti megvártátok az egy hónapot mert utána van biztos védelem. kell hozzá egy hónap h kialakuljon tutira a védelelem? mert a tájékoztatón az volt h már az első után védelmet nyujt.
284. dryad (válaszként erre: 282. - Angyalka256)
2010. febr. 28. 15:39
Szia! A menzeszed általában a az utolsó tablettától számított 3.-4. napon jön meg, ez mindenkinél más, nálam pl. a 4. nap dél környékén (nagyon jó, hogy szinte órára pontosan beáll!), de valakinek 3. nap, sőt valakinek változó. A menzesz általában 4 napig tart, de ha esetleg még tart akkor is, mikor be kell venned a következő adag elsőjét, akkor is be kell venni,de erről ír majd a tájékoztató ( nézd át rendesen, sok dolog van benne) Szerintem abba a 7 napba is véd, de szerintem az első hónapba még szedd be rendesen, várd ki a 7 napot, kezdd el a kövi adagot, és utánna van "biztos" védelem. Az teljesen mindegy, milyen nap fog megjönni,vedd be a napnak a kezdőbetűjével jelzettet mert "körbe haladsz" a levélen, és minden tablettát be fogsz venni, nem marad ki semmilyen nap. ha pl. szerdán kezded el, akkor a 21.iket keddi napon fogod bevenni, szombat- vasárnap körül "megbetegszel", bár ez közel sem lesz olyan, mint a normál menzesz. ( most kezdesz el fogamzásgátlót szedni?) A következő hét szerdáján meg újra elkezded a következő levéllel!
283. Szilva88 (válaszként erre: 282. - Angyalka256)
2010. febr. 28. 15:35

Szia!

Ha szerdán jön meg,akkor a szerdait veszed be először utána szedet folyamatosan és utoljára veszed be az előtte lévő kettő szemet(hétfő-kedd)sorrendben,így lesz meg a 21 nap(én szerdán kezdtem el).Aztán,ha elfogyott akkor jön a 7napos szünet és a 8.napon veszed be az elsőt,ugyanúgy szerdán.Védelmet nyújt a gyógyszermentes napok alatt is.Mi a biztonság kedvéért,csak a második levél megkezdésétől nem védekeztünk máshogy.

Nekem amióta szedem a bogyót,azóta lecsökkent 7napról,5(roszabb esetben)6-napra a vérzésem.

Remélem tudtam segíteni!

2010. febr. 28. 13:14
Sziasztok! nekem most irták fel a mercilont! most fogom elkezdeni szedni! és mondanátok arról valamit hogy 21 napig kell szedni aztán 7 nap szünet a menstruáció alatt. és biztos h 7 napig lesz a menstruáció? és a mensi alatt is védelmet nyujt? és még lenne egy olyan kérdésem h nekem ha most megjön pl szerdán akkor a szerdait kell bevennem és mi lesz azzal a kettővel amit ott kihagytam hétfő kedd? előre is köszönöm a választ
2010. febr. 22. 22:42

Sziasztok. Én vmivel több, mint 2 éve kezdtem el szedni a Mercilont és 2 év után kb 4 hónap szünetet tartottam. Most újra szeretném szedni, de nem tudom, hogy hogy kell elkezdeni: Úgy mintha eddig is szedtem volna, vagy az első mensi napján? Láttam, hogy írtak ide olyanok, akik már tartottak szünetet. Légyszi válaszoljatok!

Köszi!

280. Szilva88 (válaszként erre: 278. - Dryad)
2010. febr. 21. 15:48

Szia!

Nekem júniusban lesz 2éve,hogy szedem,de majd megkérdezem a dokit,hogy mikor kell szünetet tartani,ha megyek hozzá rákszűrésre,mert kíváncsi vagyok rá.

279. Szilva88 (válaszként erre: 277. - *adelinda*)
2010. febr. 21. 15:46

Szia!

Tesómnak a bő félév után mozdult el.Sógornőmnek meg 10napig van meg,azért az elég durva.

Én akkor inkább maradok a bogyónál még,akkoris ha sokkal drágább.

278. dryad
2010. febr. 20. 22:09

Sziasztok!

Abban én is egyetértek az előttem szólóhoz, hogy mindenkinél más-más tünet jön elő, vki hízik tőle, vki fogy, a libidó is teljesen más mindenkinél. Én alkatilag a "vaságyastól 50 kg" kategória vagyok, minimális 2-3 kilót híztam, (mondjuk ezt nem feltétlenól a bogyónak tudható be, mondjuk nálam a szerelem is közrjátszhat itt:)), a mellem nekem is növekedett egy picit. egyedül hormonilag van némi gondom, az alap mimózaságomhoz a plusz hormonkezelés még érzékenyebbé tesz, ugyanúgy, mint Szilvánál, az utolsó tabblettáknál illetve amikor megjön. Vmikor nehezen viselem, főleg ha konfliktusom van emiatt, de messzemenőleg megéri, pénzügyileg is, és még nálam hozzá kell tenni azt a fontos tényezőt, amit talán eddig még senkisem mondott, hogy nálam a bőrömet is nagyjából szépen rendbehozta, mármint a pattanások nagyjából megszűntek, pedig előtte volt sajnos vele gondom (19 leszek áprilisba).

A spirállal nincs tapasztalatom, de személyszerint az ilyen fizikai dolgoknál sokkal nagyobb a vszínüsége a "bajnak" ( és úgy tűnik, ez vkinél meg is történt)


Akik régebb óta szeditek: mikor tartotok szünetet a szedékor, mármint mennyi idő után iktattok be 1-2 hónapos szünetet?

277. *adelinda* (válaszként erre: 275. - Princezaxxx)
2010. febr. 19. 17:15

Szia!

Én is fogytam tőle és a melleim is kisebbek lettek. Pedig nem vagyok nádszál alkat! Tényleg bárki bármit mond a gyógyszer mellékhatásairól, ez mindenkinél más, alkattól függetlenül, én úgy veszem észre.

Nekem nincs vele gondom, libidó oké, azt már korábban írtam hogy nem mindig ugyanazon a napon jön meg de most talán már kezd beállni.

Spirált egy ismerősöm kipróbálta, terhes lett,mert elmozdult... (ugyanaz a véleményem mint az előttem szólónak)

276. Szilva88 (válaszként erre: 275. - Princezaxxx)
2010. febr. 19. 07:17

Szia!

Általában az utolsó 2-3szemnél kezdek érzékeny lenni és ezért hamar elsírom magam,de nem mindig.Sokszor volt már olyan,hogy aznap amikor megjött tök mindegy volt mit mondtak sírtam.Néha zavaró,ez a dolog,de kibírom.Én nem híztam,amikor elkezdtem szedni,sőt fogytam 3kilót,ebból egy jött csak vissza:O)

Nővéremnek elmozdult a spirál és teherbe esett.Szóval én nem bízok benne,persze ez nem sűrűn fordul elő a statisztikák alapján.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook