Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2009. okt. 24. 13:56

Szia!

Ahogy már többen is írtuk itt a fórumon,jobb ha csak a második levél megkezdée után nem védekeztek csak a bogyóval.

214. LAALLA
2009. okt. 24. 11:01
azt olvastam h már az első szemtől hat ez igaz?
213. Szilva88 (válaszként erre: 212. - LAALLA)
2009. okt. 23. 09:13

Szia!

Szerintem,ha biztosra akrsz menni(mint mi),akkor csak a második levél megkezdésekor szeretkezzetek óvszer nélkül.

212. LAALLA
2009. okt. 22. 17:22

Sziasztok!

Ha ma kezdtem el szedni az első levéllel és ma vettem be az első szemet akkor szerintetek mennyit kell várni hogy a párommal szeretkezhessünk óvszer nélkül?

Előre is köszönöm

211. Khatif (válaszként erre: 208. - 263d7f38d1)
2009. okt. 21. 20:44

Nekem ezt egy doki sem mondta. Nem mondtak, hogy kell szünet, mert a ki kell tisztulni, Szóval szerintem csak óvatosan, hogy még utána valaki védett lenne.


Az egy masik dolog, hogy a hormonhaztartas felborul es nem jon meg a havi. De ettol meg siman teherbe lehet esni,

210. BBB87
2009. okt. 20. 22:53

Mikor elmentem dokihoz es o rogton szunetet ajanlott(2-3 honap), rakerdeztem hogy miert. eleg ertheto valaszt kaptam.

Normalis esetben hormonok aktivaljak a ciklus folyamatait(peteeres, verzes, stb). A fogamzasgatlok szerepe meggatolni a peteerest. Nagyon sok esetben, a fogamzasgatlo tablettak szedesenek ideje alatt, a hormonok “ellustulnak”. Azert kell neha szunetet tartani, hogy ezek a hormonok ujra ”felebredjenek” es tegyek a dolgukat.

Most, hogy szunetelek, sok forumot olvastam es nagyon sok nonel, aki abbahagyta a tabletta szedeset vagy eppen szunetet tart, a menstuacio kesik vagy akar honapokig kiamarad, az ellustult hormonok miatt.

2009. okt. 20. 18:54
A betegtájékoztató 1 heti kiegészítő védekezést ír...
2009. okt. 20. 18:48

Lehetséges, hogy a terhesség akkor jön amikor akar, védekezéstől függetlenül, de nekem két közeli ismerősöm is van akik hónapok óta nem védekeznek (abbahagyták a gyógyszert) és mégsem lettek terhesek. Szerintem nem véletlen.

Ha nincs minkek kiürülnie akkor miért ajánlanak 1-2 év gyógyszerszedés után egy hónap szünetet??

207. Khatif (válaszként erre: 204. - 263d7f38d1)
2009. okt. 20. 07:33

Szerintem nem ezért nem esnek teherbe, mert tele vannak a gyógyszerrel. Erre rá lehet fogni, de nem ez az ok. Egyszeruen nem sikerul ennyi, ez nem ugy megy, hogy akkor leszek terhes, amikor en akarom.


En nagyon sok olyan embert ismerek, aki abbahagyta es babas is lett egy honapon belul. Nekem is azt mondta anno az orvosom, hogy nincs minek kiurulnie, barmikor terhes lehetek, ha nem szedem a bogyot.

206. BBB87 (válaszként erre: 204. - 263d7f38d1)
2009. okt. 20. 07:23

Ez sokkolt amit mondtal. en ilyet meg nem hallottam hogy valaki abbahagyja es honapokig nem vedekezik mert ugy gondoloja hogy a gyogyszer hatasa meg tart. ez a legnagyobb hulyeseg. pont ez a lenyeg bennuk, hogy a mostani fogamzasgatlok nagyon keves hormontartalommal is "csinaljak a dolgukat", viszont ha egyet is kihagysz, amiatt hogy rettenetesen gyorsan urul, fenall a terhesseg lehetosege ha nem vedekezel maskepp. regebb ha bogyo szedese utana teherbe akartak esni a nok, kellett 6 honap amig kiurult a szervezetukbol, de most sok doki azt mondja h elso honaptol lehet probalkozni, mert napokon belul kiurul es nem art a picinek ha mar elso honapban teherbe esik a no.

es ha elfelejtsz egy bogyot bevenni idobe es nem veszed be a kovetkezo 12 oraba, akkor nem egy hetig, hanem 14 napig kell kiegeszito vedekezes.

205. BBB87 (válaszként erre: 203. - 263d7f38d1)
2009. okt. 20. 07:14
Nekem kisebbek lettek a melleim es fogytam is par kilot tole. most egy honapja szunetet tartok es lenyegesen megnottek a melleim. asszem visszanyertek eredeti formaikat.:D
2009. okt. 18. 18:56
Amit én nem nagyon értek az az, hogy ha elfelejtem bevenni a bogyót akkor 1 hétig kiegészítő védekezés kell. Más meg abbahagyja a gyógyszerszedést és hónapokig nem esik teherbe pedig sehogy sem védekezik, mert a gyógyszer még nem ürült ki a szervezetéből. Ha ennyire "tele vagyunk" a gyógyszerrel, akkor miért kell egy szem bogyó miatt egy hétig gumizni?
2009. okt. 18. 18:53
Nekem ez a 2. tablettám, én nem vettem észre libidócsökkenést, de talán hála az égnek mintha kisebbek lennének a melleim. Úgy emlékszem valaki írt ilyen mellékhatásról. Hát én nagyon örülnék neki! Nem tudom hogy csak képzelgek-e vagy tényleg kisebb lett, de remélem még megy egy kicsit össze.
202. BBB87 (válaszként erre: 200. - Meric)
2009. okt. 18. 12:16
Szia. a tabletta okozhat mellbimbo erzekenyseget, feszulhetnek tole a melleid, de olyat hogy egy pontban szurjon nem hallottam. ha nem mulik el es tovabbra is zavar inkabb menj el dokihoz. a sajat nyugodtsagoder.
201. BBB87 (válaszként erre: 197. - Szeder dorka)
2009. okt. 18. 12:09
Nem tudok tapasztalataimbol erre valaszt adni, mert ez az egyetlen bogyo amit szedtem, de szerintem ez is, mint minden mas, szervezettol fugg. van aki tapasztalja a libido csokkenest van aki nem. ugy hiszem minden tablettanal elofordul(eleg sok forumon olvastam). de en azt mondom ne aggodj...kialakul. en azt tapasztaltam, hogy meg akkor is ha hormonok idezik elo ezt a mellekhatast, lehet kontrolalni. tolunk fugg.:D remelem nem lesz gondod.
200. meric
2009. okt. 16. 10:47

Sziasztok!


Szerintetek lehet az a gyógyszer mellékhatása, hogy a mellbimbómnál a bimbóudvar egy tűhegyi ponton szúr, fáj?

Kezdek aggódni!

Köszönöm szépen!

199. Szilva88 (válaszként erre: 193. - Szeder dorka)
2009. okt. 14. 19:16

Szia!

Nekem is ez volt az első fajta bogyó,kicsit én is féltem attól,hogy majd hízni fogok(vagy,hogy megnő a seggem),de szerencsére nem így lett.Most,hogy így belegondolok,fogytam amikor elkezdtem szedni,de az is lehet,hogy nem attól volt.De lement 5kiló,aztán mostanában ebből feljött 2.

Szerintem ne aggódj:O)

198. 263d7f38d1 (válaszként erre: 196. - Tundiiii)
2009. okt. 14. 17:40

Szia!

A menzi után ha már nem óvszerrel csináljátok az már abszolút biztonságos.

Figyelmes vagy, mert van aki meg sem várja az első menzi megjövetelét, hanem már 1 hét múlva más védekezés nélkül él nemi életet.

2009. okt. 13. 15:46
Köszönöm BBB97-nek a segítséget, kicsit megnyugodtam a a súlyváltozással kapcsolatban, viszont ez a libidó csökkenés nem túl bíztató jelenség...Ez minden tablettára átlagosan igaz, vagy kimondottan a Mercilon mellékhatása ez?
2009. okt. 12. 22:55

Sziasztok.

Én azt szeretném megtudni, hogy az első tabletta szedése utána mennyi idő múlva szerxelhetünk biztonságosan?? Én most vettem be az első 21 tablettát. A héten kell megjönnie. Ha elmegy az utána már lehet óvszer nélkül csinálni biztonságossan?

Előre is köszi a választ.

195. BBB87 (válaszként erre: 193. - Szeder dorka)
2009. okt. 12. 21:08

Ez szervezettol fugg. en fogytam tole 3-4 kilot. most egy honapja szunetet tartok es ugy erzem feljott 1-2 kilo...de nem mertem merlegre allni:)

amikor ezelott 4 evvel nekifogtam szedni, a melleim is kisebbek lettek. most egy honap szunet utan...nem ferek a melltartoimba.

szerintem ne aggodj! hallottam olyan tablettakrol amiknek csunya mellekhatasai vannak. a mercilonnal esetleg a libidod csokkenhet, de szerintem azt is meg lehet tanulni kontrolalni. nekem sikerult. azonkivul elso honapban lehet egy kis barna folyasod, de elmulik. nalam ami kellemetlenebb, hogy minden honapban 1-2 napot feszitenek a melleim.

194. BBB87 (válaszként erre: 192. - 263d7f38d1)
2009. okt. 12. 20:50

Velem is fordult elo hogy elfelejtettem 1-1 tabit. mindig este 10kor kellett bevennem es hat par alkalommal kimaradt. de ha eszedbe jut 12 oran belul akkor semmi gaz. en pld ha masnap reggel 10ig bevettem az elfelejtett bogyot...akkor minden oke volt. ha tullepted a 12 orat, megszunik a vedettseg, ezert kb 2 hetig kell kiegesziteni mas fogamzasgatlo modszerrel.

be kell venni az elfelejtett bogyot is, meg akkor is ha 2t veszunk be egyszerre.

viszont azt nem hinnem, hogy ha az elotte levo 7 napban szeretkezel, terhes maradhatsz. annak nincs logikaja.

2009. okt. 12. 12:43

sziasztok!

Én most fogom elkezdeni a mercilon szedését a legközelebbi menstruációmnál. Ez lesz az első tablettám, mert csak most kezdek majd sexuális életet élni.

Elég kényes vagyok az alakommal kapcsolatban, és elég nehezen viselném ha felmenne egy két plusz kiló.

szerintetek hízni fogok tőle?

2009. okt. 12. 12:29

Sziasztok, képzeljétek hogyan jártam...

Szombaton elkezdtem a következő levelet, vasárnap meg nem volt nálam a tabi... Marhára örültem magamnak...olyan ideges voltam, hogy le tudtam volna kaparni a falat. Sosem fordult még elő velem ilyen, mindig figyelek rá, hogy nálam legyen! Ma délben bevettem a kimaradt tabit (tegnap este 20:30-kor kellett volna), mert a tájékoztató azt írta, hogy mindenképpen vegyem be, mert az első héten tabit mulasztani elég necces. Ha az elmúlt 7 napban lett volna még nemi együttlét is, akkor a terhesség sem kizárható. Szerencsére az nem volt. A 7 napos szünetben elvből nem szoktam szexelni, hát most szerencsém is volt, hogy így tettem.


Minden esetben azt írja, hogy vegyük be a kimaradt tablettát, még akkor is ha akkor pont 2 tablettát kell egyszerre bevenni, ha épp másnap 24 óra elteltével látjuk hogy a tegnapit nem vettük be. Én nem tudtam, hogy minden esetben pótolni kell, hallottam olyanról is, hogy folytatni kell csak ugyanúgy, a kimaradt tablettát pedig elfelejteni. Ti hogy vagytok ezzel?

191. 263d7f38d1 (válaszként erre: 190. - Eprecske00)
2009. okt. 9. 15:10

Én is nemrég kezdtem el szedni, de nem biztos hogy a szünet 2. napján jön meg. Nekem például a 4. napon jelentkezett.

Elvileg védett vagy azokban a napokban is amikor nem szeded.

Pár nap alatt nem alakul ki a védettség de egy ciklus után már biztosan.

2009. okt. 9. 11:15
Ha elfogyott egy levél gyógyszerem elvileg 2 napra rá meg fog jönni a menstruációm, nem lehet semmi bajom ha közösültem a barátommal?Elvileg most is haza gyógyszer?
189. rida23
2009. okt. 8. 12:18

Sziasztok!

Megosztanám én is a tapasztalataimat a gyógyszerrel kapcs.

Én múlt hónapban kezdtem el szedni a mens. első napján, és a vérzésem nem múlt el végig megvolt a 21 nap alatt, és mikor abbahagytam megszűnt a vérzésem is, menstruációm nem volt.Azóta már 7-et bevettem a második levélből, azóta sincs vérzésem, de ma elkezdett feszülni a mellem..Valakinek hasonló tapasztalata?

188. 263d7f38d1 (válaszként erre: 187. - Tattytaddy)
2009. okt. 6. 15:22

Szia!

Én nem tudom, mert a 7 napos szünet után kezdtem el szedni.

Az első tablettámnál a menzesz 5. napján kezdtem el szedni, de nem változtatta meg a vérzést ennyire az elején. Viszont lehet, hogy a Mercilon más. De van, aki szerintem járatosabb ebben a témában, például aki ugyanúgy kezdte el szedni mint te, a menzeszkor.

2009. okt. 5. 22:16

Sziasztok!

Tegnap kezdtem el szedni a Mercilon-t , reggel normálisan megjött, de miután bevettem az első tablettát mintha elzárták volna megszűnt minden.Ma délután volt pár csepp , de a tabletta után megint semmi.Ez az első alkalommal normális, hogy szinte nincs is meg?

186. Szilva88 (válaszként erre: 184. - Dryad)
2009. okt. 3. 15:25

Szia!

Az,hogy normális-e,nem tudom.Nekem ez az első fajta bogyóm.Már másfél éve szedem.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook