Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2010. jún. 30. 21:48
Mellnövesztő??? Hát én már 7 éve szedem, de egy kosárméretet sem gyarapodtam, viszont nem is híztam, inkább attól amit megzabáltam.
334. Silvy07
2010. jún. 30. 21:47
Sziasztok! Nekem nem vált be a Mercilon Én 2 hónap alatt 20 kg-ot híztam tőle, ekkor megijedtem és abba hagytam és akkor még rám jött 7 kg.50 kg voltam amikor elkezdtem.4 évig nem is szedtem fogamzásgátlót ezelőtt 6 hónapja felírta a doki a Lindynette 20-at ettől meg pattanásos lett a bőröm és állandó éhségérzetem van.Most felírták a Laurinát remélem ez beválik eddig csak jót hallottam róla.
333. mistyy
2010. jún. 29. 16:24
Mellnövesztő:):DD hát az én mellem nagyon fáj, úgyhogy tuti nő.
332. vadmacs0313 (válaszként erre: 324. - Nykyke)
2010. jún. 27. 18:06
Szia!Én is ugy hallodtam hogy a Mercilon mellnövesztő is.Én is Lindynett-tét szedtem.Én átváltok a Mercilonra.Szerintem próba szerencse.
331. dryad (válaszként erre: 330. - Mistyy)
2010. jún. 25. 09:06

Igen, nálam is már tartósan megvan a túlérzékenység, az étvágytalanság, sőt szinte a hányinger sok kajától...

Már írtam itt korábban a B6 vitaminról, amit szoktam szedni a gyógyszer mellé, nálam a hányinger leküzdésében segített, egyik ismerősöm a MAGNE B6-ot kezdte szedni, nála a fejfájására is jót tett.

330. mistyy
2010. jún. 24. 15:42

Na újra itt. Már nem tudom kinek-minek higgyek, de az én orvosom eléggé a topon van, elvégre egy elég komoly betegségből szedett ki. Bízok benne, és a pár évtizedes tapasztalatában. Egy másik tapasztalt orvos szerint viszont csak 2 hét után véd 100%ra.


Az a baj, hogy mindenki mást ír és mást hisz, és lehet az első levélig az egész aktus alatt az zakatolna bennem, hogy jajj, lehet hogy terhes leszek, így lehet megvárom.


Egyébként szép kis gyógyszer ez, minden nap olyan agresszívvá tesz kora délután, hogy alig lehet kibírni, állandóan bőgök meg kiabálok. És akkor tök természetesnek tűnik, hogy nevetséges dolgokon a sírásig idegesítem magam. Gyengébb fejfájásaim, undor az ételektől nálam is jelentkezik.

329. Sookie.girl (válaszként erre: 328. - Dryad)
2010. jún. 23. 12:57

Szió! :)

Hát elgondolkodtató, ha Mistyynek az orvosa azt mondta 8-10 napig mindenképp védekezzenek mással a bogyó mellett. Vasárnapra már 12 bogyó lesz bennem, szal elvileg akkor már orvos által is védettek vagyunk. De azért ezt még átgondoljuk... :)

Szerencsére nekem még nem fordult elő, hogy kihányjam. Ez az egy volt fura, hogy az első bogyó után fájt a fejem, s csak gondolom, hogy amiatt, bár tényleg nem vagyok fejfájós típus, azóta nem is fájt a fejem. :)

328. dryad (válaszként erre: 327. - Sookie.girl)
2010. jún. 22. 10:30

Szia!

Nekem is nagyon fájt a fejem az "első napokba", bár én sajnos nagyon fejfájós vagyok, így nem vagyok benne biztos, hogy épp amiatt volt.


Amúgy lehet, hogy megkéne várnotok az első levelet, azután védekezés nélkül lenni a barátoddal, itt a fórumon többen is ezt mondták, hogy az a legbiztosabb, igaz, hogy nagyon idegfeszítő a várakozás....

Azt hallottam, hogy 4 óra alatt szívódik fel a bevett tabletta, én voltam úgy, hogy elég hányingerem volt, de előtte nem sokkal vettem be a tablettát, és tök féltem, hogy esetleg kihányom, és akkor az hatástalan...

327. Sookie.girl (válaszként erre: 326. - Mistyy)
2010. jún. 19. 07:55

Szia Mistyy! :)

Én szerdán kezdtem el, azóta már 3 bogyó bennem van :P A fejfájások már enyhültek, igazából csak csütörtökön fájt iszonyatosan délután. Ennyire még sohasem fájt a fejem, legalábbis nem emlékszem rá. Nem tudom miért, de én egyből azzal voltam hogy a gyógyszer miatt. Pedig nem vagyok fejfájós típus, nem ez az első gyógyszerem. Persze attól lehet hogy emiatt. Bár másra nem is nagyon tudtam volna gondolni. Ettem is, ittam is, stb :P


Jah, hát igen a védekezés.... Késett a mensim, majdnem másfél hetet. Emiatt nem tudom, hogy fog védeni már jövőhét vasárnap. Akkor megyünk barátommal Balcsira. Jó lenne ha nem kéne már mással védekeznünk, de nagyon úgy nézz ki, hogy mégiscsak az lesz... :S

326. mistyy
2010. jún. 18. 13:04

Szia Smookie!

Én is épp tegnap kezdtem bele:)

Hát én a betegtájékoztatóból úgy vettem ki, hogy az első szem után hat. (az alábbi mondatból: ha a mensi első 24 órájában nem veszi be a gyógyszert, 7 napig mással is védekezzen). Bár nekem az orvos azt mondta, 8-10 szemet azért szedjek be a biztonság kedvéért. Egyébként bármitől fájhat a fejed, de a merci rásegít a fejfájósokra, ezért is féltem elkezdeni. De hasmenésen kívül hálistennek semmi bajom.

2010. jún. 17. 16:17
Tegnap vettem be az első gyógyszert. A kérdésem az, hogy lehetséges hogy ma miatta fáj a fejem iszonyatosan?? :P Ennyire még soha nem fájt a buksim :P
324. Nykyke
2010. máj. 12. 20:00
Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy Lindynette-t szedek már fél éve.Előtte meg TriRegolt szedtem.Láttam sokat dicsértétek mercilont.A kérdésem az lenne,hogy ugyanolyan mellékhatása van mint a többi gyógyszernek?Mivel picike cicim van:( és többen írtátok,hogy nőtt tőle,ezért szeretném lecserélni a Lindynettét.Megéri?válaszotokat előre köszönöm.Egy 20éves lány
323. *adelinda* (válaszként erre: 319. - Hellcat)
2010. máj. 5. 20:10

Szia Hellcat!


Úgy látszik ez a dokik mániája, hogy ha védekezés akkor csakis fogamzásgátló és semmi más nem létezik... ugyanaz volt velem is mint veled, amikor még nem szedtem fog.gátlót, egyszer bevittek a kórházba, rosszul lettem, megvizsgált a nődoki, kérdezi mivel védekezünk, mondom, gumival. Erre ő: teherbe akar esni???


Komolyan mondom, ezek nem normálisak, ha azt mondod gumival védekezel, mintha semmit nem mondanál, úgy veszik...persze mert a fog.gátló jó drága, én pl a Mercilont 7700 ft-ért veszem (!!!) ez a lényeg mindegyiknek, hogy a gatyánk is rámenjen a gyógyszerre, hogy minél több pénzt kiszedjenek belőlünk, ez a célja az összesnek!! Mind egyforma!

322. Szilva88 (válaszként erre: 321. - Hellcat)
2010. ápr. 28. 07:31
Hát igen legalább a pénzért legyen normális!!!Ami mellesleg elég sok!!!Ha rossz napja is volt,akkor is legyen normális,ha kedves nem is.Ilyenkor épp elég az a kiszolgáltatott helyzet amiben vagyunk,nem hogy még bunkó is legyen!
321. Hellcat (válaszként erre: 320. - Szilva88)
2010. ápr. 27. 18:53
De már annyira elegem van abból,hogy minden ember ilyen...számomra a nőgyógyászat a legrosszabb, és nagyon kellemetlen is,nem kell még ez i,hogy bunkózzanak az emberrel...:S nagyon kiábrándultam.Ha másért nem,legalább a pénzért legyen normális:S
320. Szilva88 (válaszként erre: 319. - Hellcat)
2010. ápr. 27. 17:36
Hát,akkor tényleg bunkó volt, ha ilyeneket mondott.Tényleg "örülhetett"volna a válsznak,hogy óvszerrel védekeztetek,mert legalább védekeztetek.Egyáltalán nem vársz el túl sokat!Sőtt!
319. Hellcat (válaszként erre: 317. - Dryad)
2010. ápr. 27. 17:21
Először is köszönöm a válaszokat:) amúgy meg maszek nőgyógyásznál voltam,7000 Ft-ot fizettem, volt citológia,hüvelyultrahang,de ennyi.Nem kérdezett semmit sem.És eléggé bunkónak tűnt az az igazság.Kérdezte,hogy van e párkaplcsolatom.Mondtam,hogy igen.Megkérdezte,hogy mivel védekezünk,erre mondtam,hogy óvszerrel,és tökre lecseszett,hogy szerintem az jó??Mondom erre,hogy jobb,mint a semmi, meg persze a betegségegtől is véd.És erre azt mondta, hogy ha nem szedek gyógyszert,akkor hamarosan találkozunk egy abortusznál... pedig inkább "örülnie" kellett volna sztem, hogy nem vagyok felelőtlen, meg persze h őt választottam,ezze úgy gondolom bizalmat is adtam neki..lehet, hogy én várok túl sokat?!
318. pemete (válaszként erre: 317. - Dryad)
2010. ápr. 27. 13:03
Igen, sajnos minden ezen múlik:S
317. dryad
2010. ápr. 27. 12:45

Sziasztok!

Úgy tűnik, mindenkinél más, nálam nem volt vérvizsgálat, de a doki megvizsgált, elég alaposan kikérdezett, tök pozitív élmény volt, hogy ilyen normális, meg volt vizsgálat is.

De szerintem ez attól is függ, hogy maszekba megy az ember, vagy a rendelési idejében...szóval vagy megfizeti, vagy nem......

316. pemete
2010. ápr. 27. 08:30
Nekem is ezt írták fel először 17 évesen, minden vizsgálat nélkül. Én 2 évig szedtem, nekem nem vált be, a libidóm a béka segge alá került.
315. Szilva88 (válaszként erre: 314. - Hellcat)
2010. ápr. 27. 07:40

Szia!

Nekem se kért a doki vérképet.Elmondtam neki,hogy szertnék bogyót szedni,akkor kérdeztt pár apróságot és ennyi.Nekem is ez az első fogamzásgátlóm.Szerencsére eddig bevált.

Szerintem olvasd vissza a fórumot.

314. Hellcat
2010. ápr. 26. 17:21
Sziasztok.Nekem most írt fel a doki Mercilont...még soha nem szedtem fogamzásgátlót.Nagyon félek tőle,hogy valami bajom lehet:S és azt is furcsálom,hogy nem kért sem vérképet,nem kérdezte meg h mióta van meg,milyen rendszeresen vagy ilyesmik.Semmit semkérdezett:S tudnátok valami tanácsot adi?Szerintetek megbízható a gyógyszer? Volt valakinél valami komolyabb mellékhatás?Köszi előre is:)
313. dryad (válaszként erre: 312. - Agika555)
2010. ápr. 24. 21:33

Szia! Sajnálom, ami veled történt!

Sokszor kimaradt nálad tabletta? Ezt utólag pótoltad?

Nálam eddig nem volt olyan, hogy kimaradt, de bennem van az, hogy ez nem adja meg a 100%os védelmet, és még most is "megnyugodok", mikor megjön, nehogy legyen vmi gond...

312. Agika555 (válaszként erre: 304. - D45e1225b6)
2010. ápr. 24. 13:40

Szia!

én5 éve szedtem agyógyszert mikor terhes lettem decemberben.... és néha kihagytam én is 1-2! nem akarlak megiylszetni,de ha hányingered van és fáj allul ahasd, görcsöl, megnőnek a melleid, szreintem baj van!!

az abortusz után felgogtam h mennyire fontos pontosan szedni a gyógyszert!!

311. Marchee
2010. ápr. 24. 12:15

Köszönöm a válaszokat!

Néha 1-1 pati kijött a Diane alatt is, de azt betudom a stressznek. Ha a mostani állapot megmarad elégedett leszek :)

310. dryad (válaszként erre: 308. - Marchee)
2010. ápr. 23. 14:32

Szia!

Nekem pozitív tapasztalatom van azza kapcsolatban, hogy a mercilon mennyire tisztította meg az arcomat. Nem teljesen persze, most is előjön néha, de az előtte lévő állapothoz képest mindenképp javulás. Tehát ne aggódj, nem valószínű, hogy visszatérnek!

309. Szilva88 (válaszként erre: 308. - Marchee)
2010. ápr. 23. 10:35

Szia!

Mielőtt elkezdtem szedni azelőtt is csak néhány volt,de azóta is az a néhány kijön.Szóval én nálam ilyen hatása nem volt.De mindenki szervezete máshogy reagál,ezért ez nem jelent semmit.De hátha a többieknek itt a fórumon van pozitív tapasztalata.

308. Marchee
2010. ápr. 23. 10:29

Sziasztok!

6 hónapig szedtem Diane 35-öt, de a dokim mondta, hogy nem írja fel többször, mert nagyon magas a hormontartalma, ezért felírta a Mercilont. A Diane nagyon szépen letisztította az arcomat, de félek, hogy a Mercilon szedésével újra előjönnek a patik.

Van valakinek tapasztalata, hogy milyen hatással van az arcbőrre?

307. Szilva88 (válaszként erre: 306. - D45e1225b6)
2010. ápr. 22. 08:50
Hááát így necces a dolog.Nem tudom.Én belennék szarva(Bocs a szóhasználatért!!!).A véleményem az,hogy irány a nődoki.
306. d45e1225b6 (válaszként erre: 305. - Szilva88)
2010. ápr. 21. 18:22
3éve szedem és tavaly novembertől volt egy 4hónapos szünet mert nem volt menzeszem!szóval ha azt nézzük idén februártól!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook