Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. jan. 7. 16:03

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Szükségem lenne 1 levél mercilon tablettára, mert a dokim csak későbbre tudott időpontot adni :-S

Előre is köszönöm a segítséget.

szép napot mindenkinek

2011. jan. 4. 12:42

Sziasztok!

Én még csak 4 napja szedem a Mercilon-t eddig csak 1 kis alhasi fájdalmat érzek,meg hogy nagyon fáradt vagyok állandóan! ez normális?

Nagyon félek tőle,mert én nagyon hízékony vagyok és amúgy fogyókúrázom,rettegek,hogy befolyásolja majd!

Van olyan aki esetleg fogyott tőle?

Milyen hatással van a mellekre?nőnek tőle?mert nekem oda nagyon elférne:)

Előre is köszönöm!

393. Kittybébi (válaszként erre: 392. - Nuffikah)
2010. nov. 22. 18:58

nincs mit:)

Én most a második levélnél tartok. Az elsőnél a 4. gyógyszermentes napon jött meg, most meg a 2.-on, váratlanul ért:)

2010. nov. 22. 15:47
Nagyon szépen köszönöm a tanácsot, remélem mostmár minden rendbe lesz:) Aranyos vagy :)
391. Kittybébi (válaszként erre: 390. - Nuffikah)
2010. nov. 19. 18:53

A barnás folyás azt jelzi, hogy a szervezeted még hozzászokóban van a gyógyszerhez. Bár nekem még sosem volt ilyen, de a dokim ezt mondta.

Mondjuk sztem kb fél év alatt hozzá kéne szoknod!

2010. nov. 19. 18:29
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni... 5. hónapja szedem a mercilont, és a gyógyszer közbe megjön(barnás folyás), viszont miután bevettem az utolsó szem gyógyszert akkor is, de akkor már rendesen... voltam orvosnál a válasz csak annyi volt h majd elmúlik, és mégse múlt el:( Volt már esetlek valakinek ilyen problémája? Légyszi segítsetek, mert már nem bírom:(
389. Szilva88 (válaszként erre: 387. - Boghyca)
2010. nov. 17. 13:48

Szia!

Hát igen,vannak rossz tapasztalatok is,amiktől én megijedtem elégé.Már két és féléve szedem,eddig(és remélem ezután sem lesz)semmi mellékhatása.Amikor elkezdtem szedni féltem attól,hogy majd megnő a fenekem,vagy meghízok,de szerencsére semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

Remélem nálad sem lesz semmi rossz mellékhatása!

388. Kittybébi (válaszként erre: 387. - Boghyca)
2010. nov. 17. 12:43

Szia!

Nekem is ez volt az első gyógyszerem, én 11 évig szedtem problémamentesen!!:)

387. boghyca
2010. nov. 11. 22:16

Sziasztok!


Én még új vagyok ilyen téren, és nekem is ezt a bogyót írta fel a dokim. Bár vissza olvastam, hát van jó illetve rossz oldala is ennek a készítménynek. Most fogom elkezdeni, és egy kicsit izgatott vagyok. Amúgy mi a véleményetek arról, hogy "kezdő" gyógyszer? Köszi előre is :o)

2010. nov. 2. 21:18

Köszi az eddigi válaszokat.Holnap nekem is kiderül.Azt hittem,hogy csak nekem okoz ilyen mellékhatást...jó,sajnos ez nem nyugtat meg,de jobb,hogy tudom nem vagyok ebben egyedül.

Mire váltottál Mercilon után? Remélem rendben lesz minden ott is.

385. Dorci....:O (válaszként erre: 382. - Trixipixi)
2010. nov. 2. 15:24
Hello! Nekem épp ez volt a problémám, és múlt héten a dokim egy másik tablettát írt fel, mert azt mondta, h a gombásodást a mercilon okozza....
384. Kittybébi (válaszként erre: 382. - Trixipixi)
2010. nov. 1. 13:49
Nekem ilyenkor a Pevaryl-G kúp vált be, sokkal erősebb mint a canesten és nem jött vissza gomba tőle!! recept nélkül kapható.
383. Szilva88 (válaszként erre: 382. - Trixipixi)
2010. nov. 1. 12:10

Szia!

Ez elég durva!Hála a jó égne nekem/nekünk nem volt semmi ilyesmi.Szerintem irány az orvos,ne kezelgessétek otthon magatokat,nehogy aztán valami komolyabb legyen belőle!Mielőbbi jobbulást kívánok!!!!!!!!


Üdv Szilvi!!!

2010. nov. 1. 11:31

Sziasztok!

Én második hónapja szedem a Mercilon tablettát.

Az első és a második levél végén is különös mellékhátast tapasztaltam, gombás tüneteim jelentkeztek(Szűnni nem akaró viszketés, kínzó, égető fájdalom, sűrű, túrószerű folyás)sajnos a páromon is ugyan ezek. Első hónap végén Canesten tablettával és krémmel kikúráltuk magunkat, betudtam az első hónapban tapasztalatiból előjövő "zűröknek",de most a második levél végén újra előjöttek a tünetek, annyira el vagyok keseredve.Előtte nem voltak hasonló gondjaim.Utána olvastam és:

A gombás fertőzésre fokozottan érzékenyek azok, akik:-fogamzásgátlót, hormonkészítményt, szteroidot szednek.

Érdeklődnék,hogy valakinek volt-e már hasonló gondja?

Nem tudom,hogy várjak-e még? Vagy azonnal forduljak orvoshoz.

Várom az észrevételeiteket.

381. cicanyuszi02 (válaszként erre: 380. - Kittybébi)
2010. okt. 28. 13:44
huha...nem jó kilátások...de én csak 4évig szedtem bogyót :)Talán nem lesz olyan nagy gond :D
380. Kittybébi (válaszként erre: 379. - Cicanyuszi02)
2010. okt. 27. 19:24
11 évig semmi bajom nem volt, majd elmaradt a menstruációm (egy-két csepp volt) elkezdtem ragyásodni illetve a száraz típusú hajam zsírosodott. Ekkor a doki azt mondta a következő hónapban az első két hétben napi 1-et szedjek a 3. hétben meg duplát! Sajna ez sem segített uh váltanom kellett.
379. cicanyuszi02 (válaszként erre: 378. - Kittybébi)
2010. okt. 27. 19:17
pontosan milyen gondokat?ha meg szabad kérdeznem :)
378. Kittybébi (válaszként erre: 377. - Cicanyuszi02)
2010. okt. 27. 19:11
Én 11 évig szedtem a Mercilont s nagyon nagyon jó volt:) nekem csak utána okozott gondokat...
377. cicanyuszi02 (válaszként erre: 376. - Kittybébi)
2010. okt. 27. 18:52
köszönöm, remélem, hogy igazad lesz....bár kicsit sikerül nemrég fogynom, remélem így is lesz....bár ez a bogyó enyhén szólva összekutyulta a hormonrendszeremet... :S Remélem jó lesz minden most, és a libidóm is a régi lesz :)
376. Kittybébi (válaszként erre: 375. - Cicanyuszi02)
2010. okt. 27. 17:56
Szerintem a tabletta abbahagyásakor max fogyhatsz...a mensid meg majdnem biztos, hogy össze-vissza lesz.
2010. okt. 27. 17:39

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy most hagyom abba a mercilont, mert nagyon sok káros hatása volt rám nézve,előtte pedig sambát és belara-t szedtem. Van- e esetleg valami tapasztalatotok, hogy most el fogok-e hízni, vagy milyen mellékhatása lesz?

Előre is köszi

374. Anne23
2010. okt. 25. 17:24
Köszönöm a válaszokat. Remélem nem vagyok olyan peches, hogy nálam legyen.
373. Kittybébi (válaszként erre: 369. - Zsofi08)
2010. okt. 25. 12:36
Nekem ez volt az első gyógyszerem. Anno az első bogyó után sem védekeztem és nem lettem terhes:)))
372. Kittybébi (válaszként erre: 368. - Anne23)
2010. okt. 25. 12:35
Én 11 évig szedtem és nem okozott gondot!
2010. okt. 25. 12:35

Sziasztok!

Anne23 én még nem hallottam ilyen mellékhatásról.

zsofi08 szerintem is várd meg a második levelet,mi is az első hónapban még védekeztünk.

370. Anne23 (válaszként erre: 369. - Zsofi08)
2010. okt. 24. 13:17

Szia.

Nekem úgy mondták, hogy az első levél után vagyok védett, tehát a doktornőnek igaza van.

369. zsofi08
2010. okt. 24. 12:37

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy hányadik naptól nem kell kiegészítő védekezés? Mert jövő hónaptól kezdem, a doktornő azt mondta, h várjam meg a 2. levelet, de a tájékoztató azt írja h már az 1. tablettától véd. Szóval nem tudom.... mondjuk inkább a doktorra hallgatok, csak gondoltam megkérdezem :)


Előre is köszi. =)

368. Anne23
2010. okt. 22. 20:57

Sziasztok.

Valaki esteleg hallott olyanról, hogy a Mercilontól pajzsmirigy betegség alakult ki? 4 éve szedem,1 hónapja abbahagytam.Régóta magas a pulzusom, ezért a háziorvos elküldött laborba, ahol a pajzsmirigyet is nézik. Eléggé be vagyok parázva.Ideges vagyok mi lesz az eredmény. Légyszi írjatok. Előre is köszi.

367. Szilva88 (válaszként erre: 366. - Zsozsicii)
2010. okt. 17. 10:58

Szia!

Személy szerint én még nem voltam ilyen helyzetben,de ismerek olyat,aki igen.Neki a doki azt mondta,hogy lehet ilyen,hogy késik neki,mert a szervezetnek újra vissza kell állni.

2010. okt. 16. 11:14

Sziasztok!

Én 1 évig szedtem a Mercilont, de úgy döntöttem, hogy abbahagyom. Szeptemberben már nem szedtem. Múlt csütörtökön kellett volna megjönnie a menstruációmnak és még mindig semmi. Volt már valakinek ezzel tapasztalata? Miután abbahagyta a gyógyszert rendesen megjött a menstruációtok vagy esetleg nektek is késett? Már nagyon kivagyok ettől és aggódom. Előre is köszi a válaszokat!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook