Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. febr. 18. 22:57

Sziasztok!

Én 6 éve szedem a Mercilont. Az elején nekem is szinte megszűnt a libidóm de ezt a papírján is írják. Kicsit híztam tőle és a mellem is nőtt amiknek örültem. Mostanra ha abbahagyom depis leszek és mindenen sírok ugyhogy mondhatni függő lettem de azért szeretem mert nőiesebbé tett és komoly rossz hatása nem volt!

A dokim mondta az első naptól véd és alacsony hormontartalmú de nem minitabletta ami csak progeszteron. Ebbe ösztrogén is van. Ugyhogy gebe csajoknak jót fog tenni. Viszont nekem is magas picit a koleszterinem sztem ettől mert nem eszek zsírosakat! Dohányozni nem ajánlott mellette és vitaminokat kell szedni!

A tabletták még a legbiztosabbak az összes módszer közül.

Milyen aza spirál és a gyűrű? picit irtózok tőlük... De a libidót jó lenne megőrizni. Mondjuk nekem már kicsit visszatért..CSak kicsit spanolni kell magad állandóan!

2010. febr. 18. 14:25

Sziasztok!

Végül is az nem antibiotikum,elméletileg nem befolyásolja.

273. dryad (válaszként erre: 272. - *adelinda*)
2010. febr. 17. 17:10
Szerintem az ilyen vitaminok nem befolyásolják a tabi szedését. Mit gondoltok?
2010. febr. 15. 19:27
Szerintetek "ártalmatlan" gyógyszereket (pl C vitamin) is csak a tabi bevételéhez viszonyítva kb 4 óra különbséggel lehet bevenni ?
2010. febr. 10. 11:36

Sziasztok!

Én is úgy tudom,hogy gyengít a tabi hatásán,de ha legalább 4 óra különbséggel veszi be valaki az antibiotikumot és a tabit akkor nem gyengül le,de persze,ezt is csak hallottam;nem biztos.

270. dryad (válaszként erre: 269. - Timea00)
2010. febr. 7. 15:25
szia! én is hallottam róla valamit, hogy az antibiotikum gyengíti a hatását. Megnézted a papírt, ír-e erről valamit? Vagy lehet az a legbiztosabb, ha ebbe a hónapba inkább máshogy is védekezel.
269. Timea00
2010. febr. 6. 15:00

Sziasztok!

Én már 6hónapja szedem, és eddig semmi problémám nemvolt vele:)

De lenne egy kérdésem: eléggé megfáztam, az orvos antibiotikumot írt fel(Augmentint), ugye nem lesz semmi "baj", ha elkezdem szedni a tabi mellett? Mert hallottam már olyanról, hogy a kettő "kiüti" egymást..

268. Szilva88 (válaszként erre: 267. - *adelinda*)
2010. febr. 3. 12:57

Szia!

Igen,nekem a kezdetektől fogva a 4.napon jön meg.

Egyszer volt olyan(a 3.levél után),hogy a 3. és egyszer,hogy az 5.napon jött meg(ez pedig a 4.levél után történt).De azóta nem volt ilyen.Szerintem neked is befog állni egy napra,csak legyél türelmes egy kicsit(tudom nem könnyű).

2010. febr. 2. 19:31
Szilva, neked az elején is mindig a 4. napon jelentkezett?
2010. febr. 2. 19:30

Pedig olyan jó lenne ha legalább napra pontosan tudnám, mikor fog megjönni. Nem nagyok az igényeim:) csak ennyit kívánnék, tökmindegy hogy délelőtt vagy délután vagy este, csak hogy melyik nap!

Ebben ne is reménykedjek?

265. Szilva88 (válaszként erre: 263. - *adelinda*)
2010. jan. 31. 13:42

Szia!

Én már bő 1,5éve szedem és a 4.napon szokott megjönni,általában délelőtt,de ritkán délután.

264. dryad (válaszként erre: 263. - *adelinda*)
2010. jan. 28. 20:34
Szia! Én is kb. 5 hónapja szedem! Az első alkalommal a 3. napon jött meg, ezek után nekem mindig a 4.en, de ezen belül a napszak az változó, volt reggel 10 és délután 5 között, de mostmár dél-1kor már biztos. Szóval így időben nagy a különbség, vagy mondjuk 3. nap este és 4. nap reggel között, olyan sztem előfordulhat. Vki nekem azt mondta, ha nem pontosan vesszük be, akkor csúszhat, de szerintem ez nem így van.
2010. jan. 28. 19:37

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, nektek a gyógyszer abbahagyása után a 7 napos szünetben mindig ugyanazon a napon jön meg? (Persze ezt csak azoktól kérdezem akik már legalább 3 hónapja szedik)

Én 5 hónapja szedem de nem valami pontos.

Első levél után 4. napon jött meg. (előtte este barnázás)

2. levélnél még a tabi szedése alatt barnázás, aztán a szünet 3 napján jött meg.

3. után 3. napon.

4. után 4. napon jött meg.

Van olyan ismerősöm (nem Mercilont szed) akinek már egy hónap után úgy beállt, hogy nemcsak a napot, még szinte az órát is meg tudja mondani, hogy mikor fog megjönni.

Ehhez képest én...

Ti hogy vagytok ezzel?

262. Szilva88 (válaszként erre: 261. - JNicole)
2010. jan. 22. 08:54

Szia!

Az jó,hogy nem volt tőle semmi "bajod".Az árát illetően,az tényleg húzós.

261. JNicole
2010. jan. 21. 17:29

Sziasztok!

Én már lassan 3 éve szedem a Mercilont,az ég világon semmi bajom nincs vele.Nem volt mellékhatás,nem híztam és a libidóm sem változott jelentősen!

Talán annyi a gond,hogy 1 kicsit drága:1 havi adag 2750Ft,de ez még tűrhető!

260. Szilva88 (válaszként erre: 259. - Dryad)
2010. jan. 17. 14:50

Szia!

Én nem hallottam még ilyet,nem mondta eddig még senki és nem is olvastam ilyesmit.De azért erre tényleg érdemes oda figyelni!

259. dryad
2010. jan. 17. 13:42

Sziasztok!

6 levélnyi mercilont szedtem már be, most vagyok az 1 hetes szünetbe.

Édesanyám gyógyszertári asszisztensnek is tanult, és ők ott tanulták, hogy a fogamzásgátlók a szervezetből elvonják a B6 vitamint, amit pótolni kell. Csak az a legrosszabb, hogy ezt sehol sem tüntetik fel, és a dokik sem mondják, de ez így van!

A Béresbe lehet venni B6-vitamin tablettát, nem is drága, szerintem megéri.

Én gyakran szoktam émelyegni,mióta a gyógyszert szedem, lehet,hogy pont a vitaminhiánytól, mert ugye aki pl. buszon émelygősebb az B6 vitamint vesz be előtte.

Gondoltam szólok. Valaki amúgy hallott erről?

2010. jan. 15. 12:33
Akkor jó:O)!!!Végülis az sokkal biztosabb,amit a doki mond.
2010. jan. 15. 12:08
Elmentem dokihoz, ő is azt mondta hogy nem lesz baj:)
2010. jan. 15. 11:18
Az én véleményem az,hogy szerintem nem lesz semmi "baj".De ez csak az én véleményem.
2010. jan. 15. 06:58
5. hónapja szedem...
254. Szilva88 (válaszként erre: 253. - Analfabéta)
2010. jan. 14. 17:40

Szia!

Az tuti,hogy ugyanúgy kell folytatni a szedését.Én úgy gondolom,de lehet,hogy rosszul gondolom,de ha elég régóta szeded akkor nem lesz semmi következménye.De az az igazság,hogy én még nem voltam ilyen helyzetben.

2010. jan. 14. 13:54
Hali.Kínos a kérdés...de tegnap este 20:00-kor kellett volna bevennem a tablettát, és csak ma, 13:00 körül vettem be...elfelejtettem:S Mi lehet a következménye? A ma estit ugyanúgy 20:00-kor még be kell venni? Ugyanúgy kell folytatni a szedését!? Segítsetek...:S Mercilon.
2010. jan. 10. 20:14

de amugy igen...

azért írtam oda is mert gyors választ remélmtem...

de igazad van ... az orvos is hamarabb időpontot és fogad (ami 2hét is lehet) mint h valaki hajlandó lenne írni...

2010. jan. 10. 20:11

csak azért nyitottam új fórumot mert lett volna egy kérdésem amit egy halott fórumon nyugodtam feltehetek...

de nem igazán kommunikatívak...

250. dee
2010. jan. 10. 20:09

Akkor miért nem a régi fórumba írsz?

Kérdezd meg orvosodat vagy gyógyszerészedet!


Miért kell azonnal új fórumot nyitni?

2010. jan. 10. 19:46

lenne pár kérdésem olyanokhoz, akik nálam régebb óta szedik a gyógyszert...

a gyógyszer átállításával kapcsolatban...

2009. dec. 29. 20:20

sziasztok!!

egy fontos kérdésem lenne... még ilyet nem sűrűn csináltam...

már 10 hónapja szedem a bogyót, de msot a szilveszter miatt el akartam halasztani a gyógyszerszünetet... és nem tudom h, nem e lesz valami baj...

a papíron olvastam h nem gáz ha a 2. levelet is végigszedem és csak utána tartok szünetet...

minden reggel 6 és 7 között szoktam bevenni. de tegnap a nagy tanácskérésben ez du 5 re tolódott de az még nem votl egészen 11 óra sem... viszont volt ma is sex, persze megoldottuk, hogy még mielőtt elment volna barátom abbahagytuk, de én parázok...

egy az h msot kellett volna lennie a szünetnek. a másik viszont h később vettem be...

nagoyn közel a 12 órához de még nem votl anyni...

nyugtassatok meg h nem lesz semmi gond...

meg ugye most is van védettségem??

fontos lenne:$ mert az ideg esz meg...

előre is köszimindenkinek a segítséget...

247. szasza1500 (válaszként erre: 244. - Bonnieparker)
2009. dec. 28. 23:00
Figyu,biztos,h nincsen semmilyen babáról szó,nyugi. Én is szedem a Mercilont és nekem sem egyből a 2. vagy 3. napon jön meg,hanem szokott pár napot késni,de sztem ez nem baj. Am. is ahogy látom azt írtad,h 1 hónapja szeded a Mercilont. Tehát még a szervezetednek hozzá kell ehhez is szoknia. A másik,h azért is késhet,mert aggódsz,feleslegesen! Így a stressz miatt is késhet. Szal nyugi,megfog jönni,nincsen semmi baj. :)
246. Szilva88 (válaszként erre: 244. - Bonnieparker)
2009. dec. 27. 14:52

Szia!

Szerintem nem feltétlenül jelent babát,lehet,hogy csak újra hozzá kell szoknia a szervezetednek a bogyóhoz.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook