Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valakinek tapasztalata az ortokeratológiai (OK, más néven éjszakai) kontaktlencsével kapcsolatban? Hol foglalkoznak ezzel? fórum

Van valakinek tapasztalata az ortokeratológiai (OK, más néven éjszakai) kontaktlencsével kapcsolatban? Hol foglalkoznak ezzel? (tudásbázis kérdés)


12. Reahand (válaszként erre: 11. - Kissyke)
2013. dec. 22. 20:26
Igen, köszi, én is olvastam.
2013. dec. 21. 17:07
Most írtak róla: [link]
10. kissyke (válaszként erre: 9. - Reahand)
2013. okt. 31. 15:07
Hmm jó kérdés... rémlik, hogy időnként megszenvedtem vele én is. Nagyon "elrontani" szerintem nem lehet, max. csepegtetni kell bele folyadékot, pislogni stb., hogy a helyére kerüljön.
9. Reahand (válaszként erre: 8. - Kissyke)
2013. okt. 30. 20:14
Köszönöm a részletes leírást. Nekem -2,5-ös dioptriám van. Amitől én tartok, az az, hogy ha éjszaka elmozdulna a lencse, akkor hogyan tudom kivenni reggel? Neked nem volt ilyen gondod?
8. kissyke (válaszként erre: 5. - Reahand)
2013. okt. 30. 12:29

A hatásáról: mindenképpen sokkal jobban láttam napközben, teljesen lencse - szemüveg - minden nélkül voltam, de nem tökéletesen. A monitort kicsit közelebbről kellett néznem, és távolabbra is mosódtak össze a dolgok. Még ezzel el is lettem volna talán, de volt, ami sokkal jobban zavart. Szürkülettől kezdve, ahogy megjelentek a fények (utcai lámpák, autók lámpái stb.), mind valahogy "körkörösen" látszottak, furán torzulva vagy mi. Nem tudom jobban leírni, de nekem nagyon zavaró volt.

A másik dolog, ami szintén zavart, hogy nagyon apró betűket, még nagyon közelről se tudtam kiolvasni (magyarán próbálkoztam közelíteni-távolítani a szememtől, de sehogyan sem tudtam rá fókuszálni). Talán ez a két dolog volt, ami miatt végül feladtam. Valahogy olyan érzés volt, mintha nem lenne "természetes" a látásom vagy mi...

7. kissyke (válaszként erre: 5. - Reahand)
2013. okt. 30. 12:23

(folyt.)

Arra érdemes figyelni, hogy ha mégsem válik be, és úgy döntesz, hogy abbahagyod, akkor 1 hónapon belül jelezni kell (magyarán mielőtt bármelyik lencsédet 1 hónapja hordanád), és akkor visszakaphatod az árát.


Az éjszakai hordásról: megtanították, és begyakoroltatták a be- és kihelyezést. Nem mondom, hogy nem volt kellemetlen, de azért ki lehet bírni. Maga a hordás (alvás közben) kb. 1 nap alatt megszokható. Reggelre azért már nyűgös volt, és jól esett kivenni.

6. kissyke (válaszként erre: 5. - Reahand)
2013. okt. 30. 12:21

Persze, szívesen elmesélem.


Én a Sote szemklinikán voltam, Tapasztó Beáta doktornőnél. Ha jól emlékszem, kb. 170 ezer körül volt maga a lencse, erre jött még rá valamennyi vizsgálati stb. díj. Többször kellett visszamennem kontrollra, mindig alaposan megvizsgáltak, és ha kellett, módosítottunk a lencsén (csere).

5. Reahand (válaszként erre: 4. - Kissyke)
2013. okt. 29. 20:09

Köszi a választ.


Kérdezhetnék pár dolgot róla?


Semmit nem segített vagy nem annyit, mint szeretted volna? Nem volt kényelmetlen éjszaka hordani? Mennyibe került? Hol csináltattad?


Előre is köszönöm, ha válaszolsz.

4. kissyke (válaszként erre: 3. - Reahand)
2013. okt. 28. 22:03
Én kb. másfél-két éve próbálkoztam vele pár hónapig. Sajnos, nekem nem vált be (-5 körüli dioptriával), de valószínűleg kisebb dioptriáknál hatásosabb.
3. Reahand (válaszként erre: 2. - Kissyke)
2013. okt. 28. 21:21

Köszönöm, az első kettőt én is megtaláltam a neten.


Személyes tapasztalata nincs senkinek?

2. kissyke (válaszként erre: 1. - Reahand)
2013. okt. 28. 20:02

Ezeket találtam hirtelen:

[link]

és

[link]


illetve még a Sote szemklinikán is volt (van?) egy doktornő, aki ezzel foglalkozik.

2013. okt. 27. 18:35
Van valakinek tapasztalata az ortokeratológiai (OK, más néven éjszakai) kontaktlencsével kapcsolatban? Hol foglalkoznak ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook