Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyszerűsített foglalkoztatási szerződéssel kapcsolatban segítenétek? fórum

Egyszerűsített foglalkoztatási szerződéssel kapcsolatban segítenétek? (beszélgetős fórum)


8. Mystrea (válaszként erre: 5. - Mystrea)
2021. okt. 4. 09:26
Bocsánat kicsit rosszul írtam. Nem 1.000 Ft-ot fizet a munkáltató, mert az alkalmi munkánál van, te meg gondol turisztikai idénymunkán voltál ami 500 Ft közteher/nap, de a napi mentesített keretösszeg nem változik, ugyan úgy ha nem igényel szakképzettséget 10.0010 Ft-t.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Mystrea)
2021. okt. 4. 09:08
Köszi vàlaszt!
6. Mystrea (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 09:04
Ennek nincs köze az EFO-s munkához. Ezt ha nincs semmi bejelentett munkaviszonyod, vagy ev vagy hasonló - ez egyszerűsített nem tartozik ide - akkor minden hónapban fizetni kell, különben az orvosi ellátást akár ki is számlázhatják, és az lehet jóval több lenne.
2021. okt. 4. 08:52
Ha a napi keretösszeget nem lépte túl az egy napi kifizetés akkor nem kell utána semmit sem fizetni, a munkáltatónak kell 1000 Ft/nap. Ha túllépte a keretet akkor vonnak utána járulékokat. A keretösszeg változik, hogy igényel-e szakképzettséget vagy nem igényel. Utóbbinál 10.010 Fortint a mentesített keretösszeg.
2021. okt. 4. 08:20
A NAV már levàmolt kb. 1 hete, 8810ft egészsègügyi hozzájarulás megfizetése címen.
2021. okt. 4. 07:56

A bérpapíron semmilyen levonás nem szerepel :( üres az a rész.


Csak ennyi : a megfizetett közteher 3000 ft.

Nem minősül levont szja előlegnek,azt a szja bevallásba szerepeltetni nem lehet.


6 napra kaptam 39.990 ft + pótlékokat így összesem 60.099 ft ot utaltak hetente.

48 óra rendes mk.idő+ 18 óra rendkívüli munka végzés.


Összesen 8 hetet tâboroztattam.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 06:52

Tudomásom szerint a foglalkoztató köteles volt levonni a kötelezően fizetendő adókat, járulékokat.

De nézd meg azokat a bérpapírokat, amiket hetente a pénzzel együtt kaptál, abból kiderül, hogy mikor milyen címen, mennyit vontak.

Másrészt az általad közölt adatokból nem igazán lehet kiszámolni, mivel nem írtad, hogy hány napra kaptak az éjszakai pótlékot.

Keresd elő a bérjegyzékeket, amiket kaptál, abból ki lehet számolni, hogy kell-e még fizetned valamit, vagy a munkáltató mindent levont, amit kellet.

2021. okt. 4. 06:12

Kedves könyvelők segítsetek nekem :)


Idèn 8 hetet dolgoztam egyszerüsített foglalkoztatási szerződéssel gyermek táborban.

A szerződésemen 6650ft/ nap, heti bér 39.900 ft.

Az éjszakai pótlekkal együtt 60.000ft ot kaptam kézhez hetente.

Ebben 8 hétben csak itt dolgoztam, bejelentett főállásom nem volt!


Mennyi adót kell najd ezután befizetnem a bevalláskor???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook