Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak a kontaktlencsével kapcsolatban? Ajánljátok, vagy inkább nem? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak a kontaktlencsével kapcsolatban? Ajánljátok, vagy inkább nem? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 11. 12:32
jo,ajanlani tudom.
2010. nov. 6. 23:41

ma már rengeteg olcsó és jó minőségű lencse van! van pl diákkedvezmény, meg vannak akciók is...

az én lencsém havi lencse, fél évre mindössze 10-12ezer körül van(több típust is használtam 10-14ezer között mozognak ezek a típusok). viszont egy jó szemüveg is kerülhet nagyon sokba!!!!! csak a keret kezdődhet 20ezer felett is. nekem a gyerkőcöm 2évesen merő jó indulatból megcsavarta az éppen totál új szemüvegemet, ami kb 45ezerbe került...majdnem szívinfarktust kaptam!! szerencsére meg tudták csinálni, és még ingyen is, el sem hittem....én már azt hittem kuka...

szóval szemüveg kell, mert a lencsét nem jó viselni 10-12óránál tovább, este én is szemüvegben ülök itthon, azzal tévézem stb

de a lencse klasszisokkal jobb, mint a szemüveg, igaz kb 1 hét mire megszokod, mert az elején olyan érzés, mintha "szúrna", hiszen egy idegen test van a szemedben, de kb 1 hét és simán megszokod, észre sem lehet venni!!!

a szemüveg állandóan zsíros lesz a kezektől, látom a szélét, télen, ha bemész a melegbe bepárásodik, esőben ugyanez...szóval a kontaktlencse nagyon jó dolog, és nem kell a legdrágább, egy jó szemész jót ajánl, és nem feltétlen a drágát...

14. martin3 (válaszként erre: 11. - Baby0309)
2010. nov. 6. 23:35

az optikákban árult folyadékok sem kerülnek olyan drágába...én pl egy márkásat használok, ami tisztít és fehérjeoldós is egyben, ha jól emlékszem 4ezer ft egy üveg, és én nem cserélem minden nap, kb 3-4 naponta, ha már úgy gondolom nem tiszta a folyadéktartómban a lötty. így simán elég fél évig is!

de mindenképp a lencséhez való löttyöt kell választanod, nem mindegy milyet használsz, pl én egyszer váltottam a lencsémet(más márkára, más típusra, de a lötty az maradt, viszont egyszercsak azt vettem észre, hogy homályosan látok, hű mondom, elromlott a szemem...ahogy betettem egy új lencsét jó lett, kiderült, hogy a lötty nem oldotta le a fehérjét a lencséről és ezért láttam vele homályosan...

13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Belle Morte)
2010. nov. 6. 22:12
Uhhh, nem semmi összeg. Több mint 400 Ft naponta. Elég sok.
2010. nov. 6. 17:00
Nekem Johnsons napi lencsém van. Reggel berakom, este kuka. 3 havi adag 40ezer, lágy lencse. Folyadékot sem igényel, kényelmes és jó. :) És egyáltalán nem macerás.
2010. nov. 6. 16:53

Sziasztok! Nekem is van egy kérdésem,ha nem haragszotok...én is pont a napokban megyek lencsét "intézni". Viszont az egyik ismerősöm azt mondta,hogy fölösleges megvenni az optikákban árult folyadékot több ezerért/tízezerért,mert vannak drogériában kaphatók is,ami jóval olcsóbbak és azok is teljesen megfelelnek a lencséknek.

Szerintetek is így van?

2010. nov. 6. 16:35
Szia! Én is régen hordok már lencsét. Nem tartom macerásnak, viszont sokkal-sokkal szabadabb érzés, mint a szemüveg. Szemüvegben úgy érzem magam, mintha egy ketrecből bámulnék kifelé... :) De ez lehet hogy csak az én hülyeségem. Az enyém egyébként 8 ezer forint 3 hónapra. Drágább, mint egy szemüveg, de szerintem össze sem lehet hasonlítani az érzést...
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - *NIKCSO*)
2010. nov. 6. 16:35

Próbáld ki. annak kifejezetten próbalencsék, hogy megtudd, egyáltalán tudod-e viselni. Nekem nem sikerült, nagyon zavart. Pedig jobb lenne, mint a szemüveg, de nem ment. :-(

Egy próbát megér.

2010. nov. 6. 16:33
Első körben mindenképp kell egy szemüveg.Aztán jöhet a lencse.
2010. nov. 6. 16:31
köszi mindenkinek:), de gondolom ha a pénz szempontjából nézzük, akkor sokkal drágább, mint ha szemüvegkeretem lenne, nem..?
2010. nov. 6. 16:30
16 éve hordok lágy kontaktlencsét. Nekem találták ki... jó szivvel ajánlom.
2010. nov. 6. 16:27
12 éve viselek lencsét. Nem adnám semmiért...
2010. nov. 6. 16:24
20 éve viselek lágy lencsét.Én csak azt mondhatom,hogy megéri.:)
2010. nov. 6. 16:22

Nyáron nagyon prakikus, mert hordhatsz napszeműveget, főleg ha autót vezetsz.

Egyébként elég drága, és nagyon macerás.

Ismerőseim véleményét írtam le. Nekem nincs.

2010. nov. 6. 16:22
Ha bírja a szemed, akkor megéri. Egy időben én is azt hordtam. Nézz körül, szoktak optikában akciók lenni, amikor kapsz ingyen próbalencsét.
2010. nov. 6. 16:18
Milyen tapasztalataitok vannak a kontaktlencsével kapcsolatban? Megéri? Ajánljátok, vagy inkább nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook