Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van kedved gyerekszobát berendezni egy kisfiú és egy kislány számára? Szívesen fogadok bármilyen ötletet. 1. pontba találod a részleteket... fórum

Van kedved gyerekszobát berendezni egy kisfiú és egy kislány számára? Szívesen fogadok bármilyen ötletet. 1. pontba találod a részleteket... (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 6. 13:57

Az én gyermekeim is egy szobában vannak, fiú-lány.Én az egész szobát micimackó sárgára festettem, felül pedig körben van tapétacsík, amely kék és sárga csillagok és holdacskák vannak rajta, amelyek este világítanak!Nagyon hangulatos éjszaka, és ezek a színek jók fiúknak lányoknak egyaránt.Ezenkívűl fenyő polcok vannak, ahol vannak a játékok, alul a picié, felül a nagylányé.A lányom ágya fetett hercegnős, Barbie-s képek, a fiam ágya felett Verda stb.Ezenkívül az ablakuk az udvarra néz és én csináltam üvegfestékből Disney-figurákat,ezekkel van tele, fiús lányos egyaránt(Hófehérke, Simba, Micimackó,Malacka, Tigris, Verda).A szőnyeg is kék sárga, megy a falhoz.

De persze más színből is össze lehet állítani, ami uniszex, pl. narancs-citrom, stb stb.

2008. nov. 6. 10:36
Mi nyáron alakítjuk át a lányomnak a nagyszobát, de gondolatban már kb. 1.5 millát elköltöttünk. De ez csak álom, csak a legszükségesebbekre korlátozódunk.
2008. nov. 6. 10:35
Figurák előrajzolásánál nagy segítség lehet a diafilm. Felvetíted a falra, körberajzolod, és indulhat a festés.
12. Ada12
2008. jún. 27. 17:33

Jó a festett minta is, de lehet kapni nagyon szép bordűröket is.


Én úgy gondoltam, h két fal ilyen, két fal olyan, de tényleg jó ötlet az alul-felül már szín is.

11. kathlee (válaszként erre: 10. - 7934d1ac97)
2008. jún. 27. 10:40
Értem, ezt nem tudtam. Fehér szekrényt viszont nehezen fogtok találni. A párom bútorokkal foglalkozik, és nem nagyon gyártanak már. Esetleg aztalos
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Kathlee)
2008. jún. 27. 08:35
Azért nem gondolkodok abba hogy a fiam bútoraival egyezzen a lányom bútorai, mert 1-2 éven belül nekiállunk csinálni még egy szobát és akkor külön helye lesz a gyerekeknek. De most muszáj felújítani a szobát.
2008. jún. 27. 07:50

Ha nincs aki megcsinálja a mesefigurákat, akkor lehet készen is kapni szivacs szerű anyagból. Az én lányomnak olyan van a szekrényén és a kiságyán, nagyon szép.

Írod, hogy fehér szekrényt szeretnél a lányodnak. Szerintem olyan színt válassz, amilyen illik a fiadéhoz. Mert ugye a kiságyat már nem olyan sokáig használja, viszont a szekrényt nem 2 évre veszed (gondolom). Én olyat is el tudnék képzelni, hogy a szekrényt asztalossal csináltatod. Az oldala olyan lenne, mint a fiadnak, az eleje meg rózsaszín, vagy fehér. Bár szerintem fehérrel nem mutatna jól.

2008. jún. 27. 06:58

Szia, mi is kifestjük a gyerekszobát. Igaz, nekünk csak decemberben fog születni az első babánk, de a férjem kollégája vállalta, hogy bármit megcsinál, amit kigondolunk. Még nincsenek kész terveink, de az egyik falra, amelyiknél az ágy lesz, egy fát szeretnék, amin állatok vagy mesefigurák heverésznek. A másik falra még nincsenek konkrét terveim, de tudom, hogy helyet akarok térképnek (vagy felfestessem??? lehet, hogy jó ötlet). Szóval még semmi konkrét.


Nem rossz az az ötlet sem, hogy az ágyakhoz estével, éjszakával kapcsolatos motívumokat tegyetek. A színt úgy válasszátok meg, hogy ne üssön el a függönytől és a szőnyegtől (ha van és nem most akartok újat venni.)


Egyelőre ennyi. Még gondolkodom! :-))

2008. jún. 27. 02:58

Tapétát én semmiképp nem tennék, mert nem tartható olyan jól tisztán, mint a fal. Bár, a barátnőmnél már mosható tapéta van a falon, de az drága. A minimanók többsége szeret a falra firkálni, ezért szerintem érdemesebb festeni.


Ha a falak nem egyszínűek, akkor jó lenne a kétféle színt is úgy válogatni, hogy passzoljanak egymáshoz: a fiúcskának jó a zöldes szín, a kislánynak én jobban el tudnán képzelni a napsárgásat. Viszont, ha mindenképpen fehér bútort szeretnél, akkor ez a két szín nem igazán jó. Akkor a kékes és a pirosas színt tudnám elképzelni. A piros még energiát is ad, s nagyon szépeket láttam már belőle is (én is színesre festem a falakat szép lassan).


De azt is el tudom képzelni, hogy a 4 fal felső fele világoskék, az alsó fele zöld (az ég és a fű). Két falra festenék esti képet, ahol majd az ágyak lesznek a szekrénnyel. A játékos falakra pedig macikat, aranyos kis állatokat, amint "játszanak", napot...egyszerűbb mesés figurákat. Ezeket Te is megcsinálhatod, esetleg barátnő segítségével.


Jelenleg ennyi ötlet jut most így eszembe az éjszaka közepén.

6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - Ada12)
2008. jún. 26. 22:52

Sztem a fiam ágya és szekrénye maradna ott ahol van, és a lánykám kerülne arra az oldalra ahol a járóka van.


Narancs-rózsaszín?? Hm... elgondokodtató. És hasonló felállásban mint ahogy a képen van, hogy tapéta csíkkal van elválasztva? Melyik színt gondolnád felülre?


A figurát hogy gondolnád? ÉN fessem a falra, vagy kivágni valamiből és felragasztani vagy hogy?

2008. jún. 26. 22:46

ha megvan, h hol lesz a fiad és hol a kislányod, akkor lehetnen két fal vmilyen rózsaszín, narancsos árnyalat, két fal pedig, ahol a fiad vmilyen zöldes, kékes, színű. Meg kell nézni a színeket, mert rengeteg árnyalat van már és össze kellen passzítani őket.



A macis figura szerintem még egy fiús szobába is jó, ráadásul, ha találnátok olyat ami kocsiban ül, akkor mindenkinek megfelelne :))

4. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Ada12)
2008. jún. 26. 22:44
Nagyon köszi, ha tudnád konkrétabban, részletesebben nagyon megköszönném. Ráér van idő gondokodni!! HOva milyen szín, milyen figurára gondolsz?? Köszi!
2008. jún. 26. 22:31

Szió!



SZerintem ez a bútor nagyon jó. Mi is hasonlót keresünk, mert erre rá lehet pakolni a játékokat. (nekünk most csak bepakolós van, ruhás)


Tapéátát én nem tennék a falra, mert szerintem megáll rajta a por. Színekben vidámat választanék, lehetne több szín is, nem kell minden falnak egyformának lennie. Ahol alszanak más, mint ahol esetleg játék vagy íróasztal van.


A figurák aranyosak, ráadásul még a nagyfiad is értékelné :)))

2008. jún. 26. 22:23

Sziasztok!


Van egy 3 éves - oviba menő – kisfiam most ő egyedül lakik egy 4,2 x 4,5 m-es szobába, ahová szeretném a nyár végére beköltöztetni a jelenleg 5 és fél hós kislányomat. A szoba jelenleg nagy felújítás alatt van, ablakcsere, radiátor csere, betonozás, parkettázás stb. Van kb. 6 hetünk, hogy kitaláljuk milyen legyen ez a szoba. Tapétás? Festett fal? Mese figurákat fessek a falra? Milyen színek legyenek? Hogy legyen elrendezve?


A szoba jelenlegi állapotáról találsz fotót az adatlapomon. A bútorok közül a nagy felnőtt ágy és mellette a járóka fog egyedül kikerülni a szobából, helyette a kislányom ágya (fehér fa rácsos kiságy) a pelenkázó (széles fajta, fa) és neki szeretnénk egy ruhás szekrényt venni, lehetőleg fehér színbe.


Ha van kedved részt venni benne, segíteni nekem ötletekkel nagyon megköszönném!!


Köszönettel:

Krucifix

2008. jún. 26. 22:23
Van kedved gyerekszobát berendezni egy kisfiú és egy kislány számára? Szívesen fogadok bármilyen ötletet. 1. pontba találod a részleteket...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook