Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van ilyen is, sajnos fórum

Van ilyen is, sajnos (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Van ilyen is, sajnos

211. 39ff6fe670 (válaszként erre: 209. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 12. 10:35
jav: más porontyát
210. 39ff6fe670 (válaszként erre: 206. - 64d640aa58)
2010. ápr. 12. 10:34
:)))))))))
209. 39ff6fe670 (válaszként erre: 205. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 12. 10:33

én sem értem ezt.. bármelyik nagyszájú maradhat itt majd egyedül a gyerekével aztán akkor is ezt fogja gondolni? hogy ne nevelje senki már porontyát?


baromi nehéz lehet egyedülálló szülőnek lenni és megérdemli az ember a társat, a gyermek a pótszülőt.

2010. ápr. 12. 10:32

Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy valaki elvált, még nem biztos, hogy selejtes. Lehet, hogy csak nem illettek össze. Mert mivan, ha azért, mert szét egy kapcsolat, mert az egyik fél el volt hanyagolva az ágyban, vagy nem volt jó együtt, lehet, hogy mással jobb lesz és csak a párosítás volt rossz. :)

Mert igaz, hogy egy szakításkor mindkét fél hibás, ki így, ki úgy, de kit érdekel, hogy ki a hibás????

A lényeg, élhetővé tenni az életet... mindig a legjobbat kihozni belőle. MA, MOST és rágódni a jövőn akkor amikor az épp MOST van! Amúgy szerintem a kisgyereknek a sok rossz közül ez talán a legjobb ami MOST megvalósítható...

207. Mia87 (válaszként erre: 205. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 12. 10:29
ez nagyon nagy igazság....
2010. ápr. 12. 10:29

Elolvastam a cikket,és az összes hozzászólást.


Én a páromat 2000 májusában ismertem meg 19 éves voltam,A felesége 2000 januárjában költözött el innen.

A nő itthagyott 2 gyerekét.A nagyobbik a kislány 96'-ban született,tehát 4 éves volt, a kisfiú meg 98'-ban született,tehát 2 éves volt amikor elhagyta őket.

Én a páromat úgy ismertem meg,hogy a gyerekekre vigyáztam(hol nálam-hol náluk),amig az apuka dolgozik,pénztkeres.Nem telt el sok idő,megszerettem a gyerekeket is,és az apukájukat is,és nagy volt a szerelem,ideköltöztem.

Amikor ideköltöztem a kisfiú még járni alig tudott,még pelenkás kis pici volt,és az anyukájuk egyáltalán nem érdeklődött utánuk.

Mi szolnokon lakunk,az anyuka Mosonmagyaróváron.Jó messzire menekült a gyerekektől.

Jól megvoltunk mi mindig is a párom,a gyerekek meg én(ami gond manapság van,annak semmi köze ilyenekhez)szóval volt olyan hogy anyuka beállított hozzánk,hogy itt alzudhat e mert nincs hová mennie.Akkor kb.2 hétig ittaludt nálunk,és próbált engem kitúrni,főnökasszonykodott(volna).

Aztán elküldte a párom.Akkor megint sokáig nem jelentkezett,majd egy karácsony este csörög a telefon,fél órátt pofázott mire kinyögte,hogy nincs pénze,és csak pénzért telefonál(hozzáteszem,soha egy fillérrel nem támogatta a saját gyerekeit).Aztán mondta neki a párom hogy nem tudunk pénzt adni,ellenben itt a telefon a gyerekszoba mellett(bizti hallotta a gyereki hangját),kérdezte a párom,hogy akar e beszélni a gyerekekkel,elvégre karácsony,meg minden...és aztmondta anyuci,hogy nem akar velük beszélni.

Aztán már évekre eltűnt.

Most egy éve körül mondta hogy van egy pasija,nagyon szeretik egymást,stb....szerette volna ha a gyerekek ott vannak vele,de a pasija nem engedi(milyen dolog olyat szeretni,aki eltiltja a gyerekeitől?!)

nade Isten nem ver bottal....

nemrég panaszkodott NEKEM a csaj hogy szeretnének egy közös babát,de sehogy sem jön össze,már párszor kipróbálták a lombikot is,mindent,sehogy sem sikerül nekik egy saját gyerek.

Most mondjam hogy megérdemlik?!Nem mondom mert ítélkezhetem,nem vagyok Isten,de ez olyan furi.

Mindenesetre a gyerekek továbbra is velünk vannak,már 12,14 évesek.

És még lett közös 5 gyerekünk.

Ismétlem hogy ami gondok most köztünk vannak,azok Nem a gyerekek miatt vannak.

2010. ápr. 12. 10:26

Az a gyanúm, hogy akad itt egy-egy ember, akit még csúnyán meg fog tréfálni az ÉLET! :) És majd értetlenül sajnálák magukat, hogy MIÉRT? MIÉRT érdemeltem én ezt, mikor én soha-soha nem akartam (elvált gyerekes apát, vagy léhűtőt, aki megcsal stb..) ...

Az ember mindig tud okos lenni, csak amikor kéne a saját életében, akkor nem.

Különben is, ami most jó döntésnek, vagy épp rossz döntésnek tűnik, az később, más szemszögből pont a visszáját mutatja. és ez MINDIG így van!

204. 39ff6fe670 (válaszként erre: 203. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 12. 10:26
:)
203. adb20ce52a (válaszként erre: 202. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 12. 10:22
:)
202. 39ff6fe670 (válaszként erre: 200. - Ff36256613)
2010. ápr. 12. 10:11

hehehehe.. szóval neki lehet, nekem nem? csak mert te vele értesz egyet?


önkéntes rendőrnek nem vagy valami objektív :)))

2010. ápr. 12. 09:56

Basszus, mi folyik itt... TÖK GÁÁZ!


Hová tart ez a világ?

200. ff36256613 (válaszként erre: 198. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 12. 09:37

Már ne is haragudj, de amit te itt csinálsz a kőkemény személyeskedés!

Lehet Bébike nem úgy adta elő mondandóját, ahogy a az a ti szátok íze szerint való, de akkor sem kell rá úgy reagálni, ahogy te ezt most tetted!!

Valljuk be már őszintén, te most ugyanazt csinálod, amit nála nehezményezel, nem?!

Mindenkinek van véleménye, ezek gyakran nem egyeznek, attól még el kell fogadni a másét is!!!

199. 39ff6fe670 (válaszként erre: 192. - B73e24f31f)
2010. ápr. 12. 08:54

nagyon tévedsz.. :) midenkinek a stílusoddal van gondja, arra magasrlól teszünk te hogy gondolod.. a te dolgod. Mentegeted itt magad, pedig akkor is lekezelően írtál, pont te szóltad le a másikat a gondolkodása miatt.


Valami gond van a processzorral fruskamuska! ;)

198. 39ff6fe670 (válaszként erre: 172. - B73e24f31f)
2010. ápr. 12. 08:48

:D:D:D jesszus, szállj már vissza a földre! majd akkor és úgy ahogy te azt gondolod.. a kezed a bilibe lóg, nem tűnik fel? attól, hogy húzod az időt, alaposan mérlegelsz meg keresed a megfelelőt még nem biztos ám, hogy kitart melletted az a férfi örökké. Olyan nevetséges vagy! Csak nehogy magadra maradj egy gyerekkel, mert más porontyát nevelni szerinted szánalmas.. viszont arra nem lesz garancia, hogy a jelenlegi párod kitart mellettetek. ;)


és ki kell ábrándítsalak.. az ilyen nőknek mint te, nagy eséllyel lesz érzelmi sérült gyerekük hisz már eleve anyuci is az..

197. Mia87 (válaszként erre: 190. - B73e24f31f)
2010. ápr. 12. 08:09
Nem akartalak bántani, sem sértegetni. Csak elmondtam hogy mindenki más. valakinek így jó, valakinek úgy. És nem hiszem hogy kevesebb, rosszabb anyuka lennék mert fiatalon szülök, és nem hiszem hogy nagyobb az esélye annak hogy elváljak mert 24 évesen megyek férjhez. Szerintem neked van valami rossz tapasztalatod a környezetedben és általánosítasz. nem minden 20-on éves gyerek még.. Nővérem 23 évesen ment férjhez, 30 éves 3 gyereke van, és 15 éve boldogok a párjával, amiből 7 éve házasok. Fiatalok voltak, de még mindíg minta házasok és minta család... Nem baj ha máshogy gondolkozol, és nem baj ha elmondod a véleményed, csak ne eröltesd másokra..
196. ff36256613 (válaszként erre: 195. - B73e24f31f)
2010. ápr. 12. 07:00

Szerintem igazad van:)

Legalább is én veled vagyok,lehet, én vagyok csak egyedül szinte ezzel a véleménnyel, rajtad kivül.

Én is több fórumba szoktam írni, és az a tapasztalat, hogy egyesek nem bírják ha nem ért velük egyet mindenki...

195. b73e24f31f (válaszként erre: 193. - 258c8a41da)
2010. ápr. 12. 06:50
Szerintem összetévesztesz egy másik fórumozóval, mert én egyetlen halvány lepkefingnyi sóhajjal sem érzékeltettem bárkiről, hogy hazug, vagy naiv! De mit bánom én mit gondoltok...bármit írok ti köpködtök rá!
194. ff36256613 (válaszként erre: 193. - 258c8a41da)
2010. ápr. 12. 06:45
Csak maradjon is így...
193. 258c8a41da (válaszként erre: 192. - B73e24f31f)
2010. ápr. 12. 06:40

Nem kell egyetérteni,viszont Te annyira magyarázod a Te igazadat,mintha valami jós lennél és látnád a multat,a jelent és a jövőt is!

Nem tudni pontosan,hogy mi történt,nyilván a másik fél is másként magyarázná,viszont mi azt tudjuk amit a fórum nyitó leirt!

És nincs senkinek joga akár KÖZVETVE de hazugnak,sem naivnak nevezni!Tartsuk már tiszteletben azt,hogy ő igy boldog!És mindenkinek szive joga ugy élni az életét,ahogyan neki megfelel!

Hát nem érted,hogy neki igy jó,igy boldog...akkor miről beszélsz még?!

192. b73e24f31f (válaszként erre: 191. - 258c8a41da)
2010. ápr. 12. 06:32
Semmi baj nincs a stílusommal, nem "beszéltem" csúnyán és senkinek nem mondtam, hogy "mekkora sügér"! Talán ha olvasni is megtanulnátok (na mostmár baj van a stílussal, mert felmérgeltetek) és értelmező kéziszótárt használni akkor látnátok, hogy nem voltam sem bunkó, sem erőltetni nem akartam semmit. Nektek nem a stílussal van bajotok, meg a "kioktatással" hanem azzal, ha valaki nem olyan mint ti, és véletlenül merészel hozzászólni egy témához! Mert akinek nem az a véleménye az ne írja! Jó magyar szokás! Miért nem nyittok egy "Nagy egyetértő fórumot" ahol mindenki ömleng és egymást dicséri, és mindenben egyetért?! Az kell nektek, mert a szemellenzőbe más nem fér bele!
2010. ápr. 12. 06:21

Nem is a véleményedért vagy megszólva,hanem a stílusod miatt!Nekem sem tetszik,egyáltalán amilyen módon ki akarod oktatni az embert,mert hogy neked más a véleményed!

Ha véleményem van akkor elmondom,még akkor is ha nem egyezik másokéval,de annyi..nem akarok másokra véleményt erőltetni!

Egyébként meg,ha ennyien leszólják a hozzászólásodat akkor kicsit magadba kéne nézned,hogy vajon mind hülyék vagyunk e rajtad kivül?????Háth,nemtudom!!!

Na,a lényeg a lényeg...hogy én nem akartalak ezzel a hozzászólással megbántani,ez csak az én véleményem,ugyanúgy ahogy neked is megvan a tiéd!

Viszont ennyi..és nem akarom hatalmas erőfeszitéssel bemagyarázni neked,hogy bizony bizony nekem van igazam!

190. b73e24f31f (válaszként erre: 188. - Mia87)
2010. ápr. 12. 06:12

Nem tudom mi bajod van azzal, ha egy kisgyerekre azt mondom hogy kis csóka? Ez nem csúnya szó, sőt, inkább becézés! Én legalábbis annak szántam. Mint ahogy azt is mondjuk rájuk, hogy kis manó, kis mókus, soroljam még?

Szerintem itt nem én vagyok a gonosz! Inkább ti vagytok azok, amiért nekiestek olyan embereknek, akik másmilyen életet élnek, esetleg más véleményük van, és lehet, hogy pont azért, mert nektek ez már nem adatik meg. Én senkit nem ítélek le azért mert már van gyereke, vagy nincs vagy, egyszerűen csak máshogy gondolkodom erről, de ti rögtön azzal jöttök nekem, hogy hú hát aki ilyen önző görény az ne is szüljön gyereket! Na ezt viszont akár ki is kérhetném magamnak, senki ne mondja meg nekem, hogy mit csináljak, főleg ne vadidegenek adjanak tanácsot. Legalább olyan jó anyuka leszek én is, mint az, aki korábban szül, sőt! Nálam talán nagyobb esélye van annak a gyereknek családban felnőni, mint aki olyan fiatalon férjhez megy aztán pár év múlva elválik- Ennek persze nem kell így történnie, én szeretném a legjobban, ha nem lenne ennyi válás, úgy talán én is jobban akarnám a házasságot, de ez a statisztika! Öreganyámék is azt mondják nekem ráérek még, és ha ő fiatal lenne még egyszer akkor meggondolná, hogy olyan korán családot alapít e. És én inkább hiszem el amit egy tapasztalt ember mond...

Szóval azt akarom ebből kihozni, hogy ti a nagy erkölcs vitézek azért köveztek engem, mert nagyon tudatosan tervezem az életem és előre gondolkodok és megpróbálok magamból független, magabiztos embert nevelni. Hát remélem megbocsát ezért a mindenható :D

189. d0b7178f40 (válaszként erre: 147. - 45881ecc4e)
2010. ápr. 11. 20:35

hát ezzel nem értek egyet.Mert nálunk aiár mennyire befenyítek a gyereknek, mert butaságot csinál 99%-ban hozzán jön sírni.

szóval nem azt mondom, hogy apát nem szereti.De az anyai kötődés az sokkal másabb mint egy apa fia.azért még is csak bennünk volt 9 hónapig.

188. Mia87 (válaszként erre: 186. - B73e24f31f)
2010. ápr. 11. 19:52
Szia! Én is reagálok. Én 23 éves vagyok, 4 éve élek együtt a párommal. Sosem buliztam, nem ittam, nem drogoztam. Most tervezzük az első közös babánkat. Egy igazi nő lehet anya 18 évesen is, még akkor is ha biológiailag nem is az, de valaki 30 évesen sem kész rá. Az én páromnak ugyan nincs gyereke, de ha lenne, attól még nem lenne kevesebb ember a szememben. És amég valakinek egy gyerek "kis csóka" addig ne bíráljon mást azért mert ilyen "fiatalon" anyai ösztönei vannak. ha csak 20 évre tekintünk vissza, mi már ilyen idősen gyerek nélkül vénlányok lennénk. És mindegy hogy a gyerek vérszerint az ővé vagy nem. Ő anya. Bárhogy alakul az élete, sok sikert kíváok neki. Mert a szememben jó ember..
187. Szabokisandi (válaszként erre: 147. - 45881ecc4e)
2010. ápr. 11. 17:42

Szerintem te még nem vagy anya!

Mert ha lennél, már nem így vélekednél.

Igen, egy gyereknek szüksége van mindkét szülőjére. De igenis közelebb áll és nagyobb szüksége van az anyjára, főleg ilyen kicsi korban. A férfiaknak - tisztelet a kivételnek - kevesebb érzékük van az érzelmi, lelki dolgokhoz. Erre pedig szüksége van egy kisgyereknek. Nekem elhiheted, három gyereket nevelek, a két nagy túl van a 3 éves koron és biztos vagyok benne, hogy nagy törést okoztam volna nekik, ha egyik napról a másikra csak úgy elköltözöm és nem is látogatom őket.

186. b73e24f31f (válaszként erre: 184. - Picus11)
2010. ápr. 11. 17:41
Ki kérdezett a szüleidről? Nem értem! Valamit te erősen félreértesz! Vagy inkább mindent! A fruska meg a fiatal leány megfelelője, ha érdekel, én is fruska vagyok még. Nemhogy te! :) Mindegy! Én kívánom neked, hogy ne kelljen csalódnod, vagy ha mégis, akkor ne kelljen nagyot zuhanni! Mi is, a "gonoszok" csak neked akartunk jót!
185. b73e24f31f (válaszként erre: 184. - Picus11)
2010. ápr. 11. 17:38
Hát én nem is! :)
184. Picus11 (válaszként erre: 183. - B73e24f31f)
2010. ápr. 11. 17:37

A véleményekkel semmi bajom. Azzal van bajom, hogy engem fruskának nevezel. Milyen alapon?

És miért nem említhető egy lapon?

Még járhat ebben a cipőben ő is. Te nem ahogy elnézem.

A gyermeki lelkemmel semmi gond nincs. Nekem vannak szüleim. együtt vannak a mai napig.

183. b73e24f31f (válaszként erre: 181. - Picus11)
2010. ápr. 11. 17:31
Az én pasim teljesen független, gyermektelen ember. Nem egy lapon említhető egy házas, családos emberrel! Egyébként a stílusod is tükrözi a gyermeki lelkedet! Felkaptad a vizet, de nem tudom miért! Nem tetszik, hogy vannak más vélemények is? Akkor ne írj!
182. b73e24f31f (válaszként erre: 178. - Picus11)
2010. ápr. 11. 17:29
Amúgy érdekes, hogy én egyáltalán nem támadtalak Téged, te mégis nekem esel. Azt hiszem nem én vagyok itt a gond! Csak van abban valami amit zsebpiszok mond: önértékelési zavarok pl.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook