Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van ilyen is, sajnos fórum

Van ilyen is, sajnos (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Van ilyen is, sajnos

181. Picus11 (válaszként erre: 180. - B73e24f31f)
2010. ápr. 11. 17:28

Akkor minek vered itt a nyálad, hogy egy 30 éves srácnak 22 éves barátnője van?

Vagy nem vagy megbecsülve? Mert ha így van ne itt sírjon a szád.

180. b73e24f31f (válaszként erre: 178. - Picus11)
2010. ápr. 11. 17:26

húúúúú!!! :)

Nem e? Akkor viccből van velem a 10 évvel idősebb párom majdnem két éve, nem? Velem legalább villogni lehet! :)

2010. ápr. 11. 17:26
AZT ÍRSZ AMIT CSAK AKARSZ, ÉS ODA AHOVA CSAK SZERETNÉD. SZÉP NAPOT KÍVÁNOK NEKED!
178. Picus11 (válaszként erre: 172. - B73e24f31f)
2010. ápr. 11. 17:23

Mi az hogy fruska? Tudd már minek nevezel egy másik nőt!

Lehet hogy fiatal vagyok, de ne sértegess!

csak 2 év van közted és köztem. Lehet te nem kellenél idősebb pasinak, még azért sem hogy villogjon veled!

De létezik szerelem a világon. Van ahol nagyobb a korkülönbség. mondjuk 10 év. Na és arra mit mondasz?

177. b73e24f31f (válaszként erre: 175. - Viki1026)
2010. ápr. 11. 17:21
Miért? ide a fórumra már nem lehet írni? Tán van erre valami szabály? Megáll az eszem!
176. b73e24f31f (válaszként erre: 175. - Viki1026)
2010. ápr. 11. 17:20
Én sem rád értettem :)
175. Viki1026 (válaszként erre: 174. - B73e24f31f)
2010. ápr. 11. 17:18

NÉZD A HOZZÁSZÓLÁSOMAT ÉRTELMEZD ÚGY AHOGY AKAROD! DE EZ SZERINT MAGADRA VETTED, DE HA NEKED CÉLZOM, VAN BENNEM ANNYI GERINSÉG, HOGY "SZEMÉLYESEN" NEKED ÍROM.


AKÁR LEHETEK GONOSZ IS! :-)

174. b73e24f31f (válaszként erre: 173. - Viki1026)
2010. ápr. 11. 17:11
Én senkit nem látok itt gonosznak. Gonosz az aki másra mondja, mert magából indul ki! Csakhát sokféle ember van, de ezt kevesen tudják megérteni. Aki nem ömleng és nyeli a könnyeit valamin az már rohadt szemétláda! De sebaj! :) Van ilyen is, sajnos!
2010. ápr. 11. 17:02

HÚÚ! MÉG NEM OLVASTAM VÉGIG A HOZZÁSZÓLÁSOKAT, DE AZT HISZEM, MOST NEKIKEZDEK, MERT LÁTOM VANNAK ITT KEDVES, ÉS GONOSZ EMBERKÉK IS.


VÉDENI SENKIT NEM AKAROK, ÉS NEM IS FOGOK, DE AZT HISZEM A SZERETETET, SZERELMET SEMMILYEN FORMÁBAN ÉS NEM IS KORHOZ KÖTÖTTEN MÉRIK!

172. b73e24f31f (válaszként erre: 157. - Zorg27)
2010. ápr. 11. 16:45
az én gyerekem legalább nem lesz érzelmi sérült lelkibeteg kis csóka, mert csak olyannak és akkor szülök majd aki megérdemli és amikor készen állok rá! Másét meg nem veszem a nyakamba! Azért elég érdekes, hogy egy gyerekes, korban lévő pasinak 22 éves fruskára van szüksége! Gyanca
2010. ápr. 11. 16:14

Szia!

Most olvastam a cikket. Teljesen átérzem a helyzetet!Szinte ugyan ebben a szituációban vagyok!Nálunk már 4 és fél éves a kis- nagyfiú.22 hónaposan került hozzánk. Novemberben született egy közös kislányunk, azóta hív a nagyfiú anyának. szülő anyját nem keresi. Májusban lesz egy éve hogy utoljára találkoztak.


Ha valami kérdésed lenne e témában nyugodtan írj privit!

170. Picus11 (válaszként erre: 169. - 07c4794583)
2010. ápr. 11. 14:56

Köszi:)

Bár nekem le van tiltva msn-en...sok vizet nem zavar

169. 07c4794583 (válaszként erre: 168. - Picus11)
2010. ápr. 11. 14:43

Arra gondoltam, hogy ha túl sok hangsúlyt fektetsz arra, mit mondott a csaj MSN-en meg ilyenek, avval felértékeled azt a mondanivalót. Húzd ki magad és legyints rá, és kommunikáld a pasid felé, hogy téged ez meg se érint. És ne is legyen ez gyakori téma. Különben a barátod a falra fog mászni az "ügytől". Kezeljétek úgy, hogy ti vagytok a felnőttek, ő meg szegény még nem egészen jutott el oda. Szóval elnézően.. ha elég felnőtt vagy egy ilyen kicsi neveléséhez, ez is menni fog.

Sok sikert!

168. Picus11 (válaszként erre: 167. - 07c4794583)
2010. ápr. 11. 14:39

Teljes mértékben biztos vagyok benne:)

Eleinte féltem, hogy visszamegy a csajhoz, de elkövetett egy nagyon nagy hibát, amiről nem szeretnék beszélni:)

És tudom hogy az én pozíciómat csak én ronthatom el:)

167. 07c4794583 (válaszként erre: 166. - Picus11)
2010. ápr. 11. 14:31

mások is élnek tanyán, vezetékes víz nélkül (tényleg nincs vezetékes víz), fűteni ott is lehet, lavórban melegíteni a vizet, de főleg szeretni a gyereket...


ha az így igaz, és nincs más motiváció, a csaj hibbant. ebben az esetben fölösleges magad ostorozni, hogy mit mond meg, hogy fúr, mert nyilván a barátod is tudja, hogy hibbant, meg az egész rokonság.


nem hiszem, hogy "anyaságban" versenyre kell kelned vele, meg hogy ki sétáltatja szebben a gyereket, stb. sőt, hát tök egyértelmű, hogy aki hátrahagyja a gyerekét, az jobb ha el se indul "anyaságból" ugye...


biztos vagyok benne, hogy a gyereknek és nektek is az a legjobb, ha elnézően mosolyogtok a másik hülyeségén és megpróbáltok a legkonfliktusmentesebb módon vezetni az életeteket, de ehhez az is kell, hogy te ne érezzed veszélyeztetve a pozíciódat, és ne vedd fel a keszytűt. a gyerek azt is megérzi és mégjobban összezavarodik.


szóval csak bátran, itt te vagy a kerítésen belül, nyelj egyet és max annyit mondj a barátodnak, hogy "ugye tudod, hogy"... hiszen ismeri a csajt, mindenki tudja, hogy mi van.

Vagy őbenne nem vagy biztos?

166. Picus11 (válaszként erre: 164. - 07c4794583)
2010. ápr. 11. 14:23

A csaj innen messze költözött az új pasijához.

Ő lépett félre, egyszer teherbe is esett.....

Amikor még ebben a városban lakott, akkor 1 hetet itt, 1 hetet az anyjával volt. A kutya nem szólt érte. Nem volt tiltva tőle, akkor jött amikor akart. De összejött ezzel a gyerekkel, és összeköltözött vele nagyon hamar.

Az anyuka arra hivatkozott amikor megcsalta, hogy el volt hanyagolva sex terén. Nos nem tudom kinek van kedve egy 12 órás műszak után evésen és alváson kívül bármire gondolni. Ő ugye itthon volt, ellátta amit el kellett...

Meg a csaj elég labilis érzelmileg...Régen elég sokszor nagyon csúnyán leitta magát...hozzáteszem akkor a pici már megvolt, egy éves lehetett.

És azért nem vitte magával, mert ott még fürdőszoba sincs. Ez egy olyan hely ami távol esik mindentől. Se orvos, se ovi, se suli, se semmi. Csak állatok...

És párom nem szeretné hogy valami történjen a kis sráccal, mert nagyon nem figyel rá. Nem is olyan régen mikor mentek haza, előrefutott a gyerkőc, utána se szólt, inkább beszélgetett a barátnőjével, és majdnem kiesett a gyerek az útra...Ha velem sétál, akkor vagy mellettem jön szépen, vagy futok vele...

165. ff36256613 (válaszként erre: 164. - 07c4794583)
2010. ápr. 11. 14:21

Szia!

Nem idézek tőled, mert az egész írásoddal egyetértek. Az éremnek két oldala van, mi csak itt az egyik oldalt láttuk. Jó lenne tudni, mi, miért is történt valójában. Felmerül bennem sok kérdés, melyekre csak a kicsi anyja tudna választ adni...

Mindenesetre, nem szabadna így látatlanban, az ő meghallgatása nélkül ennyire leírni őt:(

Biztos van valami mentsége, még ha sokak szerint erre nincs bocsánat...

164. 07c4794583 (válaszként erre: 163. - Picus11)
2010. ápr. 11. 14:12

de nálatok ugyanannyit alszik, mint náluk, mármint felesben van a gyerek? vagy csak nagyon ritkán viszi el az anyukája?


valamiért úgy érzem, a történet szempontjából nem lényegtelen, hogy az anyuka miért választotta azt, hogy ne vele legyen a gyerek. korábban ha visszaolvasol, másokban is felmerült, hogy esetleg az apja félrelépett vagy ilyesmi? nem mintha így érthetőbb lenne, hogy hátrahagyom a gyereket, de azért árnyalná a képet..


mert ha az anyának súlyos sérelmei vannak az apa irányába, az nagyon elbonyolítja a helyzetet, pl a te fúrásod irányába is.

vagy lehet, hogy hirtelen felindulásból döntött és már megbánta, de nem vallja be, emiatt csinálja a problémákat folyamatosan.

szóval szerintem nehéz úgy arra fókuszálni, ami téged bánt, hogy az anyát kivonjuk a képletből, hiszen tulajdonképp ő a gyökere az egész ügynek, és jó lenne megérteni, ami itt mindenki számára totál érthetetlen, hogy miért is nem él a saját gyerekével (és ami bennem felmerült, hogy nem lehet-e, hogy szeretné visszacsinálni a dolgot, csak már nem lehet)...

163. Picus11 (válaszként erre: 159. - 07c4794583)
2010. ápr. 11. 14:07

Nem. Válás nem volt még... Kocsi nem is volt. Elvitte a cuccait, ami kellett neki és ennyi.

Ez az egész történet nagyon bonyolult..azért sem írtam konkrét életkort, és neveztem meg a történet szereplőit, mert azt írtam le ami engem bánt.

Én a kisgyerek érdekeit nézem...Látom hogy mennyire össze van zavarodva...

Nemrég itt volt az anyja...elvitte a szüleihez, ott voltak együtt 2 napot...ebből fél napot oviban volt a kisgyerek. Hazavitte, együtt voltak, aludtak, másnap reggel oviba vitte és visszament oda ahol lakik.

Megkérdeztem a kisfiút, hogy mit csináltak mikor együtt voltak. Azt mondta, hogy anya gépezett... Aztán megkérdeztem hogy ő mit csinált...egyedül játszott....Sajnáltam szegénykét.

Ha nagyon ragaszkodna a csaj a fiához, akkor ha lejön hozzá akkor vele foglalkozik csak. Nem pedig a pasival beszélget....

Azért ez kicsit durva.

162. 07c4794583 (válaszként erre: 153. - 45881ecc4e)
2010. ápr. 11. 13:56

én egyébként tökre értem, hogy mire gondolsz, de nem védheted meg a topiknyitót a saját érzelmeitől, meg attól, amit ő helyesnek gondol...


egyébként szerintem a szeretetet nem lehet "pazarolni", hiszen az vagy ott van magától, vagy nincs.. ha ott a kiskölök, és ő úgy érzi, szereti, meg az apját is, akkor az egész jön magától - és nem lesz "pazarlás".

úgyse lehet akarattal szeretni vagy nem szeretni valakit.


és nem segít az sem, hogy mik az észérvek és hogy esetleg két év múlva befuccsol az egész, különböző problémák miatt. még az is előfodrulhat, hogy akkor majd azt mondja a topikindító: ó, hát a fenének kellett ideköltözzek.. magyarán megbánja az egészet. de ezt nem lehet tudni és semmiképp nem működik az, hogy most előre eldöntse, hogy "á, úgyis rossz lesz ez", és ne bútorozzon össze az apával meg a kicsivel.

manapság nem ritka a patchwork család, a hozott gyerekek mellé még születnek közösek is, így aztán kerek lesz a kép. szerintem nincs evvel semmi probléma, nem értem, miért gondolod, hogy ez akkora baj. már írtam korábban, nem sikerülhet minden elsőre úgy, mint a mesekönyvben...

161. 258c8a41da (válaszként erre: 153. - 45881ecc4e)
2010. ápr. 11. 13:39

Zsebpiszok,már ne is haragudj,de Te nagyon csúnya dolgokat irsz!Senkinek nem mondhatod meg,hogy hogyan élje az életét!Van neked sajátod,éld azt és korrigáld ínyed szerint!


És külömben meg...úgy véded azt a nőt,mintha Te lennél az..

És annyira szapulod a pasit,mintha tudnád,hogy kiről van szó és mintha ismernéd!

Ne tedd,nem szép dolog!

2010. ápr. 11. 13:29
Itt csak egy történetet olvastam,egy szemszögből.Az édesanya meg sem tudja védeni magát,valószínű,ha tudná,hogy cikket ítak róla,biztos megismertetné velünk az ő oldalát is.
159. 07c4794583 (válaszként erre: 145. - Picus11)
2010. ápr. 11. 13:23

Húha, magyarán a gyereket becserélte anyagi javakra vagy mi? :-o


Azért kérdezem, mert alapesetben ha apa is meg anya is ragaszkodik a gyerekhez, a bíróság az anyának ítéli a gyereket, bármit is mond apa. Kivéve ha anya iszik, beszámíthatatlan, bántalmazza a gyereket, stb.


Szóval önmagában szerintem az nem elég, hogy az apa kijelenti, hogy bármit vihetsz, a gyerek marad. Mert ha a nő is tűzzel-vassal ragaszkodik a gyerekhez (ez lenne ugye az elképzelése az embernek alapjáraton), akkor a gyerek az övé lesz.


Szóval csak azt kérdeztem, hogy neked mi a benyomásod, a csaj vitte a kocsit meg a vagyont, és inkább otthagyta a gyereket? Vagy hogy?

158. Zorg27
2010. ápr. 11. 13:01

Picus!


Gratulálok, hogy ennyi szeretet és jóság van benned, nincs is annál nagyobb boldogság mikor valaki annyira szívből válik anyává ,hogy egy "idegen" gyermek mondja neki ANYA! Sok 22 éves példát vehetne rólad!


Én 15 éves voltam mikor elkezdtem vigyázni az akkor 3 hónapos szomszéd kisfiúra és mikor megtanult beszélni, anyának szólított, és higyétek el nem azért mert ezt tanították neki, ő szerette volna így, és mikor az édesanyjával volt akkor őt hívta anyának, nagyon jól tudta a gyserek ki az "igazi" anyukája! Az oviban dicsekedett is, hogy neki két anyukája van :-) Ma már 15 éves nagyfiú, és ha olyan gondja van amit az anyukájával nem akar megbeszélni még ma is hozzám jön! Igazi véd-és dacszövetség a miénk!

157. Zorg27
2010. ápr. 11. 12:55

Bébike, te pedig kellj fel a csipkerózsika álomból, és rohanj a nőgyógyászhoz írass fel magadnak 150 évre elég fogamzásgátlót, mert ennyire önző nő még véletlenül se szüljön gyereket, mert csak tönkreteszi szegény kölyköt az önzésével!



Öszintén bízom benen, hogy felnőttök majd és elszégyelitek magatokat azon, hogy más ember jósásgát ennyire elbagatelizáljátok!

156. Zorg27 (válaszként erre: 150. - 45881ecc4e)
2010. ápr. 11. 12:50

Kedves zsebpiszok itt egy hatalmas nagy probléma van, és sajnos ez a te készülékedben van!!!


"Senki sem tudja a másét úgy szeretni mint a sajátját, ez csak mese habbal!!Ha meg lesz melléjük saját. . . .

Na ezt meg tapasztalatból mondom, én megéltem, és még rajtam kívül rengetegen, akiket mostohák nevelnek. Nekem azt a szeretetet te ne mutasd be!"


Ezek szeront Te azért vagy ilyen elenséges, mert a Te életed egy mostoha tette tönkre, legalábbis abból amit írsz ez derül ki! Nagyon sajnállak, de ha a te szülőd úgy választott párt magának aki téged nem fogadott el arról seni más nem tehet csak a kedves anyukád vagy apukád, aki ennyire a a saját boldogságát helyezte előtérbe, téged pedig hanyagolt! Ez nem azt jelenti, hogy mindenki ilyen, és hidd el igenis vannak olyan emberek aki szívből tudják szertni más gyerekét!


Szerintem a te gyerekkori traumád is kezelhető volna!!! Te nem is a cikk írójára, hanem a saját szüleidre haragszol, csak ide vetíted ki! Talán nekik kéne elmondanod a bánatod! Hisz ők a szüleid!!!


Én őszintén sajnállak, és remélem sikerül feldolgoznod a téged ért traumát!

155. 45881ecc4e (válaszként erre: 154. - Picus11)
2010. ápr. 11. 11:39

Sajnállak.

őszinte részvétem!

Mit mondjak?Te életed,te dolgod hogy hogy cseszed el,ennyi....

Sok boldogságot,és ne halgass senkire,csak tapasztalj.Azt fogod kapni amit kértél magadnak..

Hogy nálam mi az élet?

Nem ami nálad,az már biztos!

Aki túl magasra teszi a lécet........

Na mindegy.Te dolgod!!!

154. Picus11 (válaszként erre: 153. - 45881ecc4e)
2010. ápr. 11. 11:32

Igen a csajé....de nem is tudom mit magyarázkodom itt neked.

Szerintem a mottódat meg nagyon gyorsan szedd le az adatlapodról...Nem oda való.


Honnan tudod hogy más? Mikor neked nem volt sem nevelt, sem saját gyereked?

Önértékelési zavarom egyáltalán nincs. Nekem ez az élet megfelel, boldog vagyok. Lehet neked ez furcsa...

Amikor dolgozni járt, oviban volt....


Szerintem nem kell ennyire leszólni azt a pasit, aki egyedül neveli a gyerekét, és új kapcsolatot szeretne....

Mi az hogy most éljek? Halott lennék vagy mi?:) Ez olyan nevetséges....Mi nálad az élet? Ettől van hányingerem....

153. 45881ecc4e (válaszként erre: 151. - Picus11)
2010. ápr. 11. 11:10

:O))))

Deeee deeeeeeeeee!Annyira naívnak nézlek!

Kinek a rokonai meséltek? A csajé? Vagy netán a gavallérod rokonai fényeztek?Nem mindegy!



"fél évig nevelte egyedül majdnem."

Hova rakta amikor dolgozni járt?A csikkzsebbe?

Vagy rápakolta a rokonokra,hozzátartozókra?


Tévedsz,nem látok rosszat minden pasiban. :O))

Tudsz főzni-mosni meg takarítani,ez mind szép,de az élet nem csak ezekből kell álljon,most inkább élj!!Szerintem neked súlyos önértékelési zavaraid vannak! Fogod te még ezt másképp is látni...

Hidd el,a saját gyerek az teljesen más,inkább arra pazaroljad" majd a szereteted!


"Egyáltalán volt gyerek a közvetlen környezetedben? Hagytak veled gyereket?"


Mi 4-en voltunk testvérek.A két kistesómnak szinte én voltam az anyjuk,ovodába hordtam őket,mielőtt iskolába mentem,és hoztam őket,miután végeztem,és felelős voltam értük,mert az anyukám 2 részben járt dolgozni,azért hogy élni tudjunk!

Nem vagyok apáca,de megválogatom hogy kivel állok szóba,és nem tartom helyénvalónak azt a csodálatos nagy önfeláldozást a szerelem oltárán.Az úgyis múlandó...

152. b73e24f31f (válaszként erre: 134. - Marvica)
2010. ápr. 11. 10:58
inkább most legyek önző, mint akkor amikor a babakocsit tolom!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook