Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van aki szült simán császár után a Váci Kórházban? Mennyire engedik? fórum

Van aki szült simán császár után a Váci Kórházban? Mennyire engedik? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 12. 17:31
sziasztok csajok.Én 31 hetes terhes vagyok és majd csak a 36ik héten költözünk haza,akkor megyek a Váci kórházba.Nem akarok orvost fogadni.De el akarok menni a szakrendelésre,és a kórházzal ismerkedni.Meg ha lesz rá időm akkor elmennék egy szülésfelkészítőre(még nem voltam).Kit ajánlatok?Normálisak,kedvesek akkor is ha nincs fogadott dokim?A baba szülés után tényleg végig velem lesz,míg haza nem engednek?
2011. júl. 6. 15:43

Szia!

Szaniszlóval talán 1x találkoztam, jó rég de akkor szimpatikus volt. Írj majd, hogy mit mondott. Én több dokit is megkérdeztem már a vbca-val kapcsolatban.

Összegezve: Nincs kizárva, elvileg lehet simán, de vannak feltételek, amik csak a szüléskor derülnek ki. -Megnézik a heg nem vékonyodott-e el, -ha jönnek a fájások érzékeny, fáj-e a heg, -magzatvíz nem megy e el idő előtt, -és azon is múlik mennyire zajlik simán a vajúdás, mert oxitocint nem adhatnak közbe.

Ennyire jutottam, elvileg azt mondták szülhetek simán, a többi a szülőszobán kiderül.

Én november közepére vagyok kiírva.

2011. máj. 18. 09:38

Szintén zenész csatlakozik :D


Én a Kondérról hallottam, hogy vállal vbac-t és sikertült is nála. De neki 7-10 a magánrendelése és externista, tehát nincs alapból a kórházban, hanem csak bejár. Ezért nem mennék hozzá, de ha nem marad más, akkor kénytelen leszek. Érdekes, hogy én a Szaniszlóról eddig csak jót hallottam és találkoztam is vele többször (előző alkalommal 2 hétig "nyaraltam" ott, rendkívül kedves volt a kismamáival, tényleg csak jókat mondtak róla. Első körben elmegyek hozzá, és megkérdezem, hogy vállal-e egyáltalán vbac-t, és a lényeg, hogy sikerült-e már nála valakinek. Majd beszámolok.


Kriszta, mikorra vagy kiírva? Én karácsonyra.

2011. ápr. 22. 07:25

Nem semmi. Ez sem volt egy sima terhesség, és szülés. Én a Gyurkovicshoz járok ultrahangra, már 2X voltam és a 12 hetesnél is hozzá írattam be magam. Jó fej volt. Én bízom benne, hogy semmi komplikáció és gond nem lesz a terhesség, illetve a szülés alatt, és csak egy rutin lesz bármelyik dokinak a szülésem. Egyenlőre nem fogadok, aztán később majd kiderül. Bár pénzügyileg nekem a szülésznő azt mondta 50-60 egy szülés.

Bár 2,5 éve se fizettem kevesebbet, de ott 100%-ig megbíztam a dokimban, és nem mentem volna máshoz.

Köszönöm a segítséged, és a válaszaid! És jó babázást neked!! Ez egy elég mozgékony, de egy nagyon édes időszak. :-)

7. Gabriella0110 (válaszként erre: 6. - B.kriszta)
2011. ápr. 20. 13:29
Nekem 13 hónapos a kisfiam. 1 éve szültem Vácon. Bényi volt a dokim, de a szülésnél Ferenczi is ott volt, mert komplikáció volt, és kellett a segítség. Nekem megakadt a szülőcsatornában, és nem jött ki, így kinyomták. Csak akkorra elfáradt.4 perc alatt helyre jött, akkor már 8ast kapott, de 1 percig lélegeztették.Ez előfordul, de itt nem vállalta a csecsemőorvos a kockázatot. Hát 12 hetesre, AFP-re és 18 hetesre menj el SZTK-ba, amik kötelezők ugye, és szerintem ha valamelyik doki szimpi max félidőben kérd meg, hogy legyen a dokid. Vagy 25-26. hétben.Mondd, hogy nem ismertél senkit, ezért nincs dokid. Ha a Bényihez mész SZTK-ban ő egyből megkérdezi, hogy van e dokid, és az mennyire fontos... :) Szaniszlóhoz ha rám hallgatsz ne menj UH-ra, mert ő nem tud UH-ot nézni. Konkrétan barátnőmnek mondta, hogy szar ez a gép, gyere vissza 2 hét múlva.Visszament. A baba meg volt halva...Ilyen előfordul.Csak a Bényi mikor látta ikreknél, hogy "B" babának nem jó a flow. azonnal beküldte Pestre a klinikára, hogy egyrészt ott fejlettebbek, másrészt anya lehessen ott velük.Úgyhogy ha azt nézzük annyira nem pénzéhes a Bényi, hisz lemondott inkább a hálapénzről. Én 20-at adtam neki. Szerintem kevés, de nem keveselte, és ameddig nem hoztam haza Gergőt minden nap hívott,hogy mi van velünk. Jó, mi nem voltunk bent sokat. Pénteken szültem, szerdán hoztam haza Gergőt, engem hétfőn kiengedtek. Én amíg nem volt dokim a Gyurkovicshoz mentem UH-ra. De bevéreztem, akkor Bényi volt, aztán Szaniszló, és akkor kezdtem hezitálni, hogy kéne doki.Mondjuk bevérzésnél meg is mondta, hogy nem ad gyógyszert a 12. hétig, mert ha el kell mennie, akkor menjen el.Jó nem akartam, hogy elmenjen, de beláttam, hogy igaza van.Én voltam nagy genetikán Pesten is, de magzatvizet nem vettek, csak beküldött családban előforduló betegségek miatt.
2011. ápr. 20. 07:01

Én most vagyok a 9. hétben, tehát még az elején. Ez a baj a magánrendeléssel...nagyon drága. Na meg az se 100% hogy jó. Egyik ismerősömnek volt dokija, járt magánrendelésre, aztán elment Nst-re ott mondták, hogy gáz van a babával, és azonnal császár. Ez volt talán du.3-4 körül. Dokija beért este 9-10 körül, mire megcsászározta a picurt vitték fel Pestre, és még egy jó hónap kórház következett. Ha nincs dokija, azonnal megcsászározzák, lehet, hogy megúszták volna.

Az lesz, amit Te is mondtál. Eljárok SZTK-ba, aztán majd meglátom. Te mikor szültél ott?

Ki volt a dokid?

5. Gabriella0110 (válaszként erre: 4. - B.kriszta)
2011. ápr. 19. 15:57
Hány hetes vagy? Az a helyzet, hogy itt az a módi, hogy havi egyszer menned kell a magánjára....De van, amikor behív 2 hetente...A Szaniszló az, akinek nincs magánja, csak szülésért adsz neki. De én nem ajánlom.Nincs vele jó tapasztalat, de mindenkire lehet ilyet mondani.Figyelj! Ha szerencséd van kifogod ügyletben valamelyik jót. Úgyis szülésznő csinál mindent.Igazából azt mondom én 2 dokinál nem szülnék. Egyiket még nem is láttam, másik meg köcsög volt. Köcsög=Illés Még a Szaniszlónál is megszülnék. Szerintem menj gondozásra SZTK-ba, ott nézz ki egyet, menj mindíg hozzá, ott úgyis megmondják szülhetsz e rendesen, ha nem beírják a császárt. Vagy menj magánra Feketéhez, a főorvos, és amúgy is ő engedélyezné a sima szülést, ha kell engedély. Vagy gyere el hozzám beszélgatni valamikor :) Mondjuk én nem vagyok doki :)
2011. ápr. 19. 06:48

Köszi a válaszokat :-( Nekem 2,5 éve ikrekkel volt császár Bp-en. Rosszul feküdtek . Az egyik faros volt, a másik haránt. A dokim azt mondta, ott hogy egy császár után, semmi gond nem lesz a sima szüléssel. Igen. Csak most ő is babázik, és Vác sokkal közelebb is van...csak én annyira szeretnék hüvelyi szülést. Ég és föld a kettő.

De itt még nincs dokim. Szinte mindenkiről hallani rosszat is, meg jót is. 4 alkalom alatt meg szerintem úgysem fogok megbízni egyikben sem úgy, ahogy a régi dokimban. Lehet, hogy nem fogadok. Van valakinek fogadott doki nélkül is pozitív élménye Vácról? Vagy ez csak szerencse kérdése?

3. Gabriella0110 (válaszként erre: 1. - B.kriszta)
2011. ápr. 18. 23:51
Szia! Itt is válaszolok :) Nem nagyon vállalnak be ilyen "kockázatokat". De kérdezd meg. Attól függ miért volt császár. Barátnőmnek ikrekkel meg sem fontolták a hüvelyit. Lehet a Dubecz, vagy a Kondér bevállalja. A Bényi tuti nem. Bár egyik csajnak császár volt kiírva aranyér miatt, és főorvos mondta, hogy megszülheti hüvelyivel, mert 2 héttel hamarabb jött. De az ott dőlt el, addig császárról beszéltek.
2. Azurit (válaszként erre: 1. - B.kriszta)
2011. ápr. 18. 21:52

Nem tudom,de erre én is kíváncsi lennék :)

Két éve ott született a lányom császárral.

Lehet,hogy a dokim szívszélütést kap,ha előhozakodok ezzel a kérdéssel :D

2011. ápr. 18. 16:10
Van valakinek tapasztalata? Császár után Vácon mennyire engedik a hüvelyi szülést? Mitől függ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook