Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vállalkozás inditása fórum

Vállalkozás inditása (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. dec. 9. 12:53
Tud nekem segíteni valaki vállalkozás "paramétereiben".Mi kell egy boltnyitáshoz?Anyagilag kb?
31. c0c88e77c0 (válaszként erre: 30. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 14. 14:05
pedig tényleg van példul az ELO-nál is! az elmélet az a levelező :D a gyakorlatot üzletben kell megszerezni, de ez is visszás kissé ,mert van ahol nem igazán oktatják a tanulókat hanem vegyen próbfejet adnak dvd-t és gyakoroljon tanuljon otthon :( régebben ez nem így működött,de hát felgyorsult világunkban én már semmin sem csodálkozom :)
30. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 29. - C0c88e77c0)
2008. nov. 14. 14:01
Wow, hű de szeretnék egy fodrászt, aki levelezőn végzett :))
2008. nov. 14. 13:32
igen az OKJ az elég! az a minimum :) és már nem az van mint régen,hogy 3 év szakmunkásképző sulit kell elvégezni,hogy fodrász lehess! mert például már levelezőn is elvégezheted,számtalan tanfolyam van hosszabb-rövidebb... van amelyik ad OKJ-s bizonyítványt van amelyik nem, "csak" oklevelet! és erre figyelni kell mert ha akinek a nevén van az üzlet de nincs hozzá végzettsége akkor az alkalmazottnak mindenképpen kell az OKJ-s keményfedelű bizonyítvány! persze az is jó ha van mestervizsga és sok sok minden mert a fodrászat az a terület ahol számtalan verseny van és szakmai továbbképzés van,ahol szerezhetik az okleveleket! de a vállakozás indításához kell és elég az OKJ!
28. sivilla (válaszként erre: 27. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 14. 13:24
Az OKJ-s több mint egy éves tanfolyam azt hiszem
27. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 24. - C0c88e77c0)
2008. nov. 14. 13:22
Komolyan mondod, hogy elég egy OKJ?????????? Azt hittem, legalább 3 évig egy szakmunkás iskolában tanulnak.
26. c0c88e77c0 (válaszként erre: 25. - Sivilla)
2008. nov. 14. 13:20
szívesen :) ha arra az elhatározásra jutsz,hogy belevágsz,mint fodrász a hajba :) akkor sok sikert :)
25. sivilla (válaszként erre: 24. - C0c88e77c0)
2008. nov. 14. 13:18
Köszi a sok infót :)
2008. nov. 14. 13:17
ja és mivel nem vagy fodrász ezért a fodrásznak aki lesz az üzletben mindenképpen minimum OKJ-s fodrász bizonyítvánnyal kell,hogy rendelkezzen, ez azért fontos,mert sokan gyorsított tanfolyamon tanulják meg a szakmát és nem kapnak bizonyítványt "csak" papírt,és oklevelet és az kevés az ilyen esetben!
2008. nov. 14. 13:06
szüleimnek üzletük van! az egymillió ft az kevés és rizikós is ha csak egy fodrász lesz! mert akkor tud igazán beindulni egy üzlet ha van több szolgáltatás! kozmetikus,műkörmös,masszőr... és nem egyszerű az engedélyeztetés sem! szüleimnek családi házukban van kialakítva a szalon!ők is úgy kezdték,hogy csak fodrászat (anyu fodrász és műkörmös) de nagy az igény,hogy egy üzletben komplex szolgáltatások is igénybe vehetők legyenek!
22. sivilla (válaszként erre: 20. - 89b99f816e)
2008. nov. 14. 12:58

Nos látod ezt én sem tudom. Viszont úgy gondolom aki tönkre megy vagy belebukik annak nem csak a válság az oka.

Próbálok optimista lenni

21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 20. - 89b99f816e)
2008. nov. 14. 12:55
Hehe, ne plántáld a saját félelmeidet másba :)). Nem szükségszerű, hogy a saját anyagi helyzetünk a külvilágtól függjön. Nem minden vállalkozás fog most sem tönkre menni. Csak azok, amelyeket átgondolatlanul vezetnek és akiknek nincs tartalékuk.
2008. nov. 14. 12:49
Nem tudom, hogy a mai világban, hazdasági válság közepette, nem rizikós-e vállalkozást indítani...? Én nem merném megkockáztatni.
19. sivilla (válaszként erre: 18. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 14. 12:20
Maga az üzlet az önmegvalósítás. Az hogy épp fodrászat az már részletkérdés. De ez az a terület ahol jól is érezném magam, mert teszik a szakma.
18. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 16. - Sivilla)
2008. nov. 14. 12:13

Igény mindig van, de csak a profi szolgáltatásra. Nem az ördög ügyvédjét akarom játszani, de látom, hogy nincs benne tapasztalatod, ezért könnyen megcsúszhatsz.

Rengeteg fodrász van, egy részük nagyon jól él, lásd az enyém, aki egy vágásért hatezret kér és ha nem szólok egy hónappal előre nem tud időt adni. Másik részük pedig nem. Neked egy olyanra van szükséged, aki nagy forgalmat csinál. És egy olyan üzletre, ami jól megközelíthető és jól felszerelt.


Ne haragudj a kérdésért, de ha nem vagy fodrász, miért pont egy fodrászüzlet az önmegvalósítás?

17. sivilla (válaszként erre: 15. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 14. 12:10
AZ 1 milla nem biztos, hogy elég lesz. :(
16. sivilla (válaszként erre: 15. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 14. 12:06

Nos utána néztem mit mennyiért lehet megvenni és azt is hogy mennyiért lehetne üzletet bérelni.

Volt egy másik ötletem is mobil fodrászat, de rá kellett jönnöm, hogy ezt csak plussz szolgáltatásként jöhet szóba. Önálló tevékenységként nem jó. Szeretnék egy vállalkozást. Ennek okai , hogy jussak az életben ötről a hatra , továbbá ez egy önmegvalósitás is lenne részemről.

Szolgáltatást szeretnék, mert abba több fantáziát látok. Szépségipar az amire mindig van vevő szerintem.

15. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Sivilla)
2008. nov. 14. 11:23

Biztosan elég lesz egymillió erre?

Abban biztos lehetsz, hogy egy évig nem fogsz pénzt kivenni :))

Tudod már, hogy mit hol mennyiért lehet beszerezni? A fodrászodnak biztosan jár a szaklap, ami tele van hirdetésekkel, felszerelések, kellékek, stb.

Igen, sok vállalkozásra igaz, főleg azokra, ahol a tulajdonos nincs jelen, ezért vigyázz nagyon.


Tulajdonképpen miért akarod ezt az üzletet megnyitni?

14. sivilla (válaszként erre: 12. - 2577cdcc12)
2008. nov. 14. 11:21

Sajna én nem vagyok fodrász :(

Viszont ez most jó kérdés, hogy így is nyithatok-e üzletet.

13. sivilla (válaszként erre: 11. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 14. 11:19

Nos, én bérelném és rendezném be, továbbá alkalmazottal menne a dolog. Első körbe 1 fodrásszal számolok. Az a célom, hogy az első 1 évben nem veszek ki pénzt a vállakozásból.

Hogy le tudnak nyúlni az sajna nekem is eszembe jutott. Viszont ez sok vállalkozára igaz.

Igen, bérletidíjra és rezsire mindenképpen tennék félre.

Tudom, hogy nem könnyű. Sokat gondolkodom ezen és próbálok infókat gyüjteni.

12. 2577cdcc12 (válaszként erre: 9. - Sivilla)
2008. nov. 14. 11:17

Hát ha ki kell alakítanod, az nem kevés pénz, ha csak a vizesblokkot nézed. Hajmosók, berendezés, stb. Mondjuk ha tudsz olyan fodrászokat, akiknek kialakult vendégkörük van, akkor szerintem a "hol" nem annyira lényeges. Egy nő úgyis megy a fodrásza után :o)

Az engedélyek hivatalosan 1 hónap, de ha találnak valamit, ami még kell, akkor újra 1.

És ugye boltvezetői végzettség...

És ugye itt van még a köjál... külön férfi-női wc, kézmosó, stb...

De azért sok sikert hozzá!

Egyébként Te is fodrász vagy? Mert úgy lényegesen könnyebb az egész :o)

11. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - Sivilla)
2008. nov. 14. 11:07

Hány fodrásszal dolgozol és mennyi leadót fizetnek neked egy hónapban? Mennyi bevétellel kalkulálhatsz? Bérled az üzletet? Ha igen, berendezéssel együtt, vagy neked kell megvenned? Utóbbi esetben aligha jössz ki egymillióból. Néhány havi rezsire és bérleti díjra jó lenne tartalékolnod, mert azt akkor is fizetned kell, ha nincs bevétel.

Alkalmazni akarod a fodrászokat vagy vállalkozóként bérlik tőled a helyet? Ha alkalmazott, fizeted a bérköltségeiket és ha akarnak jól le tudnak nyúlni. Ha vállalkozó, leadót fizet neked, de csak akkor megy oda, ha jól felszerelt az üzleted és forgalmas, megközelíthető helyen van.


Légy óvatos, 1.000.000 sok pénz, de nagyon hamar benyeli egy vállalkozás.

Számold ki, hogy mennyi idő alatt térül meg!

2008. nov. 14. 10:35
engedélyeket...
2008. nov. 14. 10:26

Sziasztok!

Fodrász üzletet szeretnék nyitni a jővőben.

Kb 1M ft-ra gondoltam az indulásra. Igaz ebbe mindennek bele kell férnie :((

Viszont úgy szeretném a dolgot, hogy alkalmazottal csinálnám és mellette én dolgoznék az eredeti munkahelyemen fő állásba.

Amit még nem tudok, hogy mennyi idő és pénz , hogy megadják egy üzletre az engedéjeket. Na és persze, hogy mik is ezek pontosan.

2008. nov. 14. 08:11
És türelem!
2008. nov. 14. 08:04
Ja és sok pénz!!
6. 372f7e7275 (válaszként erre: 5. - Csera)
2008. nov. 14. 07:41
,erthogy az kell...ha régebbi a végzettség azthiszem 5évnél akkor friss higiéniai minimumvizsga is kell,bár enélkül az engedélyt kiadják az majd jön utánna...
2008. nov. 14. 07:03

Biztosan kérnek bérleti díjat, a közterület foglaláshoz. Ez nálunk, 1000 ft/nm/hó és bele számolják azt a részt is, amit a vásárlók vesznek igénybe :)!

Neked vendéglátós végzettséged van?

2008. nov. 13. 20:32

Kell egy büfékocsinak átalakított lakókocsi érvényes köjál, stb engedélyekkel. Ha közterületen akarod leállítani, akkor önkormányzati engedély, ha valami áruháznál, akkor onnan engedély. Szerintem műszaki nem kell rá, hisz a forgalomban nem vesz részt. Max útvonalengdély, ha vinni akarod innen-oda.

De szerintem az önkormányzatnál minden kérdésedre pontos választ adnak.

2008. nov. 13. 20:24
Büfékocsit szeretnék inditani erre szeretnék segitséget kérni tőletek. Mi kell hozzá, hol lehet leállni vele, milyen engedélyek szükségesek stb. Ha fix helyre szeretném leállitani kell e rá müszaki?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook