Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozás indítása, milyen papírok szükségesek? fórum

Egyéni vállalkozás indítása, milyen papírok szükségesek? (tudásbázis kérdés)

2009. nov. 12. 22:42
Ha még érdekel az egyéni vállalkozás, akkor írj és segítek!
19. SF (válaszként erre: 17. - Bébice)
2009. júl. 22. 16:12
Ezekhez a szakmákhoz elhivatottság is kell, nem elég, hogy elhatározom, és csinálom! Sok sikert neked!
18. bébice (válaszként erre: 16. - Terek)
2009. júl. 22. 14:04
Az lehet,mert ilyet még nem hallottam.
2009. júl. 22. 14:03

Hát,elhiszem .Itt nem így van,havi 15ezer ft. a tandíj,1 éves a suli.

Az oldalon szereplő szakmák,mind hiányszakmák szinte,de annak aki dolgozni akar,beéri a kevesebb fizetéssel is,csak dolgozni tudjon.

[link]

16. terek (válaszként erre: 6. - Bébice)
2009. júl. 22. 14:02
Lehet, hogy változás volt, de nálunk az alkalmazottnak van végzettsége
15. SF (válaszként erre: 13. - Bébice)
2009. júl. 22. 13:55

Igen, itt is van részletfizetés, de mindjárt az első részlet majd 70 ezer. Viszont összevetve egy konkurrens iskolával, kevesebbre jön ki, mert előbb eladói végzettséget ad, utána pedig boltvezetőit, egy tanfolyammal. A másiknál pár ezerrel többe kerülne, és kétszer annyi időbe.

Nem vagyok munkanélküli, ápolási díjon vagyok a fogyatékos lányommal. A munkaügyi hivatal szerint úgyis túlképzett vagyok mindenhez, főiskolát végzetteket amúgy sem támogatnak.

Nekemmár az is öröm, hogy végre van elképzelésem, mit csinálnék szívesen a tanítóskodás helyett, úgyhogy igyekszem inkább előbbre jutni, bármi áron.


Miféle szakmából van ma hiány? Erre kíváncsi lennék!

14. bébice (válaszként erre: 12. - SF)
2009. júl. 22. 13:49
Bocsi én a topikindítónak szántam ,ő turkálóról írt.
13. bébice (válaszként erre: 12. - SF)
2009. júl. 22. 13:46
Nem muszáj összeszedned,részletfizetés is van,ha gondolod megadom az elérhetőségét,én most járok ide,csak más szakra,mégpedig olyan szakra ami hiányszakma.Azonkívűl,ha regisztrált munkanélküli vagy,akkor ingyenes.,
12. SF
2009. júl. 22. 13:41
A lányomnak csak abc eladóija van, ami kevés. Mi nem ruházatban gondolkodunk, de ez teljesen mindegy. Kell hozzá a boltvezetői:-( Szeptemberben indul a következő tanfolyam, addig megpróbálom összeszedni a pénzt, mert más lehetőségem nincs munkához jutni. 20 év kihagyás után sehol se kellek.
11. bébice (válaszként erre: 10. - SF)
2009. júl. 22. 13:34
Ismerősöd között nincs valakinek és az ő nevén vinni?Én most így fogom megcsinálni,csak nem turkálót...a lányom elvégezte a tanfolyamokat.
10. SF
2009. júl. 22. 13:30
Ja, ez az én bajom is, mert nekem sincs. A tanfolyam meg 105 ezer, ami szintén nincs...
9. bébice (válaszként erre: 8. - SF)
2009. júl. 22. 13:21
Igen az is,én is így értettem,csak lemaradt.
8. SF
2009. júl. 22. 13:08

Szerintem ehhez boltvezetői végzettség kell, nem elég az eladói.

Tegnap néztem utána a dolognak, és így értelmeztem.

7. bébice (válaszként erre: 6. - Bébice)
2009. júl. 22. 13:08
Alkalmazottnak főleg kell hozzá a bizonyítvány.
6. bébice (válaszként erre: 1. - Ana888)
2009. júl. 22. 13:07
Én is akartam már nyitni,és kellett hozzá a szakképzettség.Ruházati eladó,annak a nevén akinek fog menni a vállalkozás.
2009. júl. 22. 12:54
Erkölcsi, személyi, lakcímkártya, tulajdonlap a székhelyé. 10 eFt, végzettségeket igazoló bizonyítványok.
4. nyúli őreg (válaszként erre: 1. - Ana888)
2009. júl. 22. 12:53
A polgármesteri hivatalban kell intézni. A postán vegyél egy erkölcsi bizonyitvány kérőlapot. Az ősszes dolgot a polgármesteri hivatalban intézik. Párhuzamossan intézheted az üzletnyitással.(müködési engedély) Nem szakképzetséghez kötött, de kérhetik a meglétét. Erre két éved van a vállalkozás mellet.
2009. júl. 22. 12:48

ha felveszel egy eladói végzetséggel rendelkező alkalmazottat, akkor nem kell, de végzettség nélkül nem kereskedhetsz!

Az egyéni vállalkozáshoz kell erkölcsi bizonyítvány, személyi, lakcímigazoló és adókártya.

2009. júl. 22. 12:40
Ez két különböző dolog,elöbb az egyéni vállkozói engedélyt kell megszerezni,majd az üzletyitáshoz az engedélyt a helyi önkormányzattól.
2009. júl. 22. 12:37
Szeretnék egy használt ruha boltot nyitni.Milyen papírok szükségesek,az egyéni vállalkozás beindításához, tudja e valaki?Szükséges e ruházati bolti eladói végzettség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook