Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyabarát reggelizőhely vállalkozás indítása fórum

Kutyabarát reggelizőhely vállalkozás indítása (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2020. ápr. 20. 22:40
Nagyanyám olyan volt ha kapálni kellett, de este kezdődött vmi jó sorozat a tévében, Isaura mondjuk, akkor sipirc befele. De ugyanígy elszaladt a szúnyogok elöl is. Azért hiányzik az öreglány, akármilyen is volt. :D
62. Garabonciás (válaszként erre: 61. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 22:38
Erről egy parasztembert kéne megkérdezni hogy kényszernek érezte-e. Én nem tudom. Szerintem választási lehetőségük nekik is volt. Sok olyat ismerek aki paraszti családból jött, aztán bírónak tanult, vagy orvosnak. Nem mindenki ragadt le a paraszti életmódnál. Nagyapám paraszti családból jött meg az is maradt. Tősgyökeres paraszt volt. :D Mert ő szerette a földet. Meg mindent ami vele járt. Nagyanyám az viszont már nem annyira. Ő öltözködni szeretett szép ruhákba, meg csavarogni. Elvitték a piacra reggel a tojást városra néha busszal, a barátnőjével együtt, aztán este értek haza. :D Ki ilyen, ki olyan. Nem vagyunk egyformák. Szerencsére. És ez most nem kritika volt még mielőtt vki félreérti, pozitívumként hoztam fel. ;)
61. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 22:29

Hihihi, bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje.

Én nem szépítem a dolgot, tényleg ráérek, illetve lenne mit tennem, de ma ilyen a hangulatom, hogy lazulok.

A parasztság az kényszer volt sok embernél. Nem hivatás és nem is szakma.

Egy tény,a legtöbb parasztember mindenhez értett.

Nem a nagybirtokosokra gondolok, ők inkább dolgoztattak.

60. Garabonciás (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 22:17
Foglalkozás, szakma nem ugyanaz egyébként? Egymás szinonimái. ;)
59. Garabonciás (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 22:16
Életmód, szerintem. De köss bele ebbe is. Nektek semmi nem elég. :D Sok a szabadidő otthon? :D
58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 22:15

Előre elnézést kérek a parasztoktól, mert ez régen egy szép szakma volt. Nem is az. Hivatás.


Inkább foglalkozásnak mondanám, még inkább megélhetésnek.

57. Garabonciás (válaszként erre: 56. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 22:15
Itt írták többen is. Először én is arra gondoltam, hogy belehet menni kutyával, de hát az nem újdonság. Ilyen helyek most is vannak. Arra biztos kap engedélyt is.
56. Lávli* (válaszként erre: 51. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 21:51

Azt honnan vetted, hogy azért kivesz kutyákat, hogy ezzel növelje a látogatottságát? 😳


Mondjuk nem lenne baj, ha a fórumgazda is szólna pár szót ...

2020. ápr. 20. 21:03
De nem tudom miért viszitek el erre a beszélgetést. Ha nincs már más érv, akkor jöhet a parasztozás. Nem is tudom ki a nagyobb paraszt. Előre elnézést kérek a parasztoktól, mert ez régen egy szép szakma volt. Nem is az. Hivatás.
54. Garabonciás (válaszként erre: 53. - Unom)
2020. ápr. 20. 21:01
Hja barátom. Nem mindenki születik panelprolinak. :D
53. unom (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2020. ápr. 20. 20:59
Ne vitatkozz, nincs kivel. Talált egy posztot, hogy bezzeg Isztambulban mi van, és most azt hasonlíthatja a mucsajröcsögei szomszédjához. 😁
52. Garabonciás (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2020. ápr. 20. 20:35
Azt se tudod ki az a paraszt szerintem. Az ilyen városi fajankók parasztot max. képeslapon láttak. De mindegy, gondolj amit akarsz. Annyira nem érdekel(sz). :D
51. Garabonciás (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 20:32
Az a Gellért-hegy. Nem mindenki születik jó helyre. Én már láttam agyontaposott kismacskát is. Vagy útszélen kidobottat. Kibelezve. Na mindegy, hagyjuk ezt a témát, szerintem mert csak felqrom rajta az agyam, meg hát nem is ez volt a kérdés. De én továbbra is azt mondom, hogy ez így ebben a formában hülyeség. Valaki azért kivesz kutyákat hogy ezzel növelje a látogatottságát, hát nem tudom, vagy hogy összehozza a leendő gazdit a kutyával, erre vannak kitalálva az állatmenhelyek. Nem?
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 20:30
Van, de nem használjuk. olyan helyre megyünk vele, ahol kutya nem zavarhatja meg. Éppen úgy baktat velünk, mint a kutya. A telken meg elvan, mint otthon.
49. andi6020 (válaszként erre: 45. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 20:29

Van "válasz erre" funkció. Értelmesék használják is.


Amúgy jó nagy baromságokat irkálsz. De legalább magabiztos vagy. Meg paraszt. Sebaj.

48. Garabonciás (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 20:27
Nyakörve is van egyébként? Mármint a macskának? :D
47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 20:27
A Gellért-hegy lábánál sokáig láttam, hogy etetik a cicákat. Most nem tudom nem arra sétálok. Itt a környékünkön szintén esténként egy-egy kocsi alá tették az ételt a kóborcicáknak. Aztán befogták őket, ivartalanítva lettek, megoldódott a probléma. Nincs több kóborcica.
46. Garabonciás (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 20:26
Az enyém pont nem ilyen. Akkor lehet nevelés kérdése. Én sose akartam háziasítani egyik állatomat se. Azt szeretem ha saját személyiségük van.
45. Garabonciás (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2020. ápr. 20. 20:25
Szerinted? Mégis kinek? :) A Buksinak a szomszédban, aki megint rágja a krva kerítést hogy kiakar menni. Mondjuk az elég öntörvényű kutya, de fogjuk rá a korára még. :D
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 20:24

A macska is olyan amilyenné neveli az ember, valamint mint nekünk embereknek más-más az intelligenciánk, tudásunk éppen olyan az álatoké is.

Az én macskáim mindig jöttek, ha szóltam nekik, illetve jön. Éppen úgy sétál velünk, mint a kutya. És a kutya is "betud sértődni".

43. Garabonciás (válaszként erre: 40. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 20:23
Nem tudom mennyi állatmenhely van Törökországban, nem vagyok kompetens a témában, csak azt tudom hogy ott az emberek ott időt meg pénzt nem sajnálva etetik a kóbor állatokat. Itt mit kap a legtöbb kóbor állat? Csak hogy ne az legyen hogy megint általánosítok. Oldalba rúgást, meg szidást max. Nekünk még nagyon fejlődni kell állattartás terén, de mondjuk náluk ez már túlmutat ezen szerintem, az már inkább kultusz, az állatok szeretete-tisztelete amit ők megvalósítottak.
42. andi6020 (válaszként erre: 41. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 20:21
Ezt nekem írtad?
2020. ápr. 20. 20:18
Nincs, a kutya egy idő után felveszi a gazda személyiségét. Hogy konkrétabb legyek, azt csinálja amit mondasz neki. Ha pitiznie kell, legtöbbször pitizik. Ha magadhoz hívod, odamegy. Szolgalelkű. Neki te vagy az Isten, a macska meg az Isten, aki azért van hogy szolgálja az ember. :D Öntörvényű állat, talán ezért is szeretem ennyire őket. Nem szeretem a megalkuvást. Emberbe se.
2020. ápr. 20. 20:16

Törökországban is van kutya és macskamenhely is, tehát nem lehet kijelenteni, hogy ott mindenki szent az állatokkal.

Az ember ilyen, bárhol is él.

Van aki a gyerekét dobja el, van aki az állatát.

Mindegy is, mert nagyon eltávolodtunk a témától, mondjuk a fórumindító nem kapcsolódott be, még anonim sem, hogy érdekli-e még a téma, mik az elképzelései.

39. andi6020 (válaszként erre: 34. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 20:10
A kutyáknak nincs saját személyiségük? :O
2020. ápr. 20. 20:07
Útszélen kirakott 1-2 éves német vizslák. Szépek, aranyosak. Simogatni valóak. Valaki biztos megunta őket, nem úgy maguktól teremtek ott.
37. Garabonciás (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2020. ápr. 20. 20:05
De hát ez van. Tele a gyepi megunt állatokkal. :D Most akkor miről beszélünk? :D
2020. ápr. 20. 20:04
Addig amíg egy állatnak annyi becsülete van hogy amíg kicsi aranyos meg minden, aztán meg irány a gyepi, ha már unjuk, lecserélnénk egy másikra, addig ez itt soha nem fog megvalósulni.
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Garabonciás)
2020. ápr. 20. 20:02

Itt még a kis kedvenceket is menhelyre viszik ha megunják, vagy csak egyszerűen kirakják őket a kocsiból.


Mekkora általánosítás ez. Megteszik tény, de nagyon sokan meg nem teszik, sőt nagyon sokan a sajátjuk mellett mentik az állatokat. Nekünk is a többedik cicánk és kutyánk van, és igencsak nem tetszik az ilyen általánosítás. És volt menhelyi is közte. Ki, hogy él úgy ítél?

2020. ápr. 20. 20:01

Nem kutyákról van szó, macskákról. A kutyákat szerintem nem tisztelik annyira mint a macskákat, a macskáknak saját személyiségük van, a kutyáknak nincs. Az megalkuvó állat. :)

Nézd meg a Kedi, Isztambul macskái filmet, nagyon jó. ;)

De továbbra is tartom hogy itt soha nem lesz olyan kultusza az állatoknak, mint ott. Tuti nem most alakult ki náluk se, évezredek kellettek szerintem hogy eljussanak erre a szintre. A macskát egyébként is mindig szentként tisztelték, ugyanúgy hozzátartozik a városképhez mint ahogy Calcuttához a tehén. Jó lenne ha itt is ez lenne, élhetőbb hely lenne embernek, állatnak egyaránt, de én itt nem sok esélyt látok rá, sajnos.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook