Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válással kapcsolatos tudnivalók fórum

Válással kapcsolatos tudnivalók (beszélgetős fórum)

8. Szilvamama (válaszként erre: 6. - Juca80)
2011. jún. 28. 15:43
Pont így váltunk mi is, csak én letöltöttem a keresetet. Nem kellett 10 ezreket fizetni az ügyvédeknek :)
7. Szilvamama (válaszként erre: 5. - 189425486a)
2011. jún. 28. 15:42
Nekünk is sikerült kultúráltan elválni. Nagyon egyszerű, ha mindenben meg tudtok egyezni, még ha gyerek is van. 2 x kb. 10 perc. A magyarorszag.hu-ról le tudod tölteni a keresetet, kitöltöd, rányalsz 12 ezer illetékbélyeget, postai úton beadod az illetékes bíróságra. Jön az idézés, mentek, kérdezik, hogy fentartja-e mindkettőtök a beadott keresetet. Ha igen, elbocsájtanak azzal, hogy a felperes adja be a folytatás iránti kérelmet. 30 nap után megy a következő idézés, kérdések ugyanazok, ott helyben kimondják a válást. Perzse csak akkor, ha már előtte sikerült megegyezni vagyoni és gyerektartás kérdésben, és mehet a közös megegyezés.
2011. jún. 28. 15:18

De van. Nekem sikerült.

2 közös gyermekünk van. Az ismerőseink előttünk váltak el. És ők is ügyvéd nélkül intézték, maguk írták a papírokat is.

Így elkértük a papírjaikat és azok alapján megírtuk a miénket.

Mindent belevettünk: az ingóságokat, autókat, gyerekeket, láthatást stb.

És 2 tárgyalás alatt szét is választottak minket (majdnem 1 is elég volt).

Így, hogy ügyvéd nélkül váltunk, csak a 12ezer forintos illetékbélyeget kellett megvenni.

2011. jún. 28. 15:05

azt hittem, többen tudnak erről valamit mesélni!

lehet, hogy nincs "szép" válás?!

2011. jún. 28. 14:39
Hopsz, nem ide.. Bocsi.
2011. jún. 28. 14:36
Mikor, eszek és iszok ugyebár mozog az állkapoca és a fül, nem lesz baj ebből? Kilazul csak a kötés.. remélem értitek, hogy mire gondolok.
2011. jún. 28. 14:09

Egy veszekedés folyamán felmerült bennem a válás gondolata. Gyorsan utána az is átfutott az agyamon, hogy ez mivel járhat... végül rájöttem, hogy nem is tudom, mit is akarok, mit csináljak... szóval: Mi is kell hozzá? Milyen papírokat, hova kell beadni? Hogyan is zajlik egy válás?

Az elváltaktól szeretnék pár tippet kapni, hogy hogyan lehet "jól" válni. Úgy értem, hogy viszonylag fájdalommentesen, normálisan, emberi módon, esetleg a kapcsolat fenntartásával (természetesen nem szexuális téren, hanem a gyerek miatt). El kell mennem egy időre, de szívesen olvasom majd a hozzászólásokat!

Köszi a segítséget!

2011. jún. 28. 14:09
Válással kapcsolatos tudnivalók

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook