Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítenél válással kapcsolatos kérdésben? fórum

Segítenél válással kapcsolatos kérdésben? (tudásbázis kérdés)


12. a26b2a1b7e (válaszként erre: 11. - Klenca)
2011. szept. 6. 21:38

Nahát! Csak most vettem észre, hogy ide írtál! Köszi Klenca! Tényleg rég beszélgettünk!


Igen, jól emlékszel, tényleg nem kicsi problémáink voltak... már évek óta... csak én sokáig elbagatellizáltam... és hinni akartam, hogy Ő is hajlandó lesz tenni a kapcsolatunkért... de tévedtem...


Közben már túl vagyok a váláson, és tényleg jobb lett. Bár, már azután egyből jobb lett, ahogy elköltöztem otthonról.

Persze a válás maga tényleg felszabadított hivatalosan is. Köszönöm! Bár, már lehet, hogy nem olvasod ezt a hozzászólást... majd valamikor írok privit is szerintem... Köszönöm! Puszi! :)

11. klenca (válaszként erre: 9. - A26b2a1b7e)
2011. máj. 25. 09:46

Leni, régen beszélgettünk, régen jártam erre.

Ügyes lány vagy, menni fog!


A pénzt egyelőre ne költsd el, de mindenféleképpen legyen egy jó ügyvéded, aki segít. addig olvasd el a neten a Polgári Törvénykönyvet, a Családjogi Törvényt, s nézz körül, hol lakhatnál! Lehet, hogy vannak olcsóbb megoldások is. De ha jól emlékszem nem kicsi problémáid voltak. Én túl vagyok a váláson, s már másnap sokkal jobb volt! Légy erős és csináld végig. Ha kell, akkor priviben válaszolok. Puszi!!!

10. a26b2a1b7e (válaszként erre: 7. - Szemmelver)
2011. jan. 15. 18:32
Pont a gyerek miatt nézem a békességet...
9. a26b2a1b7e (válaszként erre: 8. - Szemmelver)
2011. jan. 15. 18:31

Egyedül nem bírok fenntartani egy magánházat + a bejárási költséget. Napi két óránk elmegy a bejárással.... semmiképpen nem akarok abban a házban maradni.... nagyon sok dolgot kell ott még felújítani... nem bírnám sem anyagilag, sem fizikailag...

Főleg rengeteget dolgozom...

Mihez kezdek 1,5 millával?

Pl. kifizetem a diákhitelemet....

Hogy legalább adósságom ne legyen...

Berendezem az albit...

És majd alakul minden....

Egy biztos. Abban a házban nem maradok!

Az a legnagyobb büntetés lenne nekem!

És teljességgel kivitelezhetetlen...

8. szemmelver (válaszként erre: 6. - A26b2a1b7e)
2011. jan. 14. 19:37
és mihez kezdesz 1.5 millával?? semmit nem érsz vele!! inkább te maradj ő menjen!!! a tied lenne úgyis a gyerek miatt!!
7. szemmelver (válaszként erre: 2. - A26b2a1b7e)
2011. jan. 14. 19:36

válásnál ne nézd abékességet, csak a gyereket!

ne hagyd magad kisemmizni!!!

később megbánod

kétszer váltam!!!!!

tudom mit beszélek!

és ne hagyd a lakást önként el!!!

nem kérhetsz később

6. a26b2a1b7e (válaszként erre: 4. - 75fa554fe2)
2011. jan. 14. 18:16
Közben most nézem, hogy azt elfelejtettem írni, hogy még van 3 millió hitel ezen a házon... Szval. szerintem talán nem kevés az 1,5 millió...
5. a26b2a1b7e (válaszként erre: 4. - 75fa554fe2)
2011. jan. 14. 09:02

Jelenleg eléggé pang az ingatlanpiac, és nincs az ingatlanoknak normális értéke. Még a városban sem, viszont mi egy négyezer lakost számláló faluban élünk. Itt még nehezebb eladni egy házat.

Az utcánkban több olyan ház is van amit már 2-3 éve hirdetnek, és hiába jó állapotú, mégsem tudják eladni. A mi házunkhoz hasonló méretű házakat olyan 5-5,5 millióért árulják (de mondom, évek óta nem tudják eladni ezeket sem).

A férjem szülei annak idején segítettek a házban, mert 900 ezer forintot adtak bele, a tulajdonjog viszont közös, mivel a hiteleket mi fizettük, és, mivel amúgy én kb. dupláját keresem annak, mint amit a férjem.

Szval. én pl. most egy nyáron megkerestem azt a 900 ezret pluszba, a fizetésemen felül néhány pluszmunkával...

Viszont az Ő szülei meg sok dolgot vásároltak, bútorok, stb.

Végső soron szerintem kb. hasonló módon adtunk bele mindent anyagilag, csak én a saját fizumból, Ő meg a szülei által + a saját fizujával...

4. 75fa554fe2 (válaszként erre: 3. - A26b2a1b7e)
2011. jan. 13. 23:37

Ha a házat hat éve 4 millióért vettétek, közösen, akkor még a 1.5 millió is kevés, főleg, ha az évek során költöttetek rá közösen.


Én még nem voltam ebben a helyzetben, soha nem váltam, de én nem adnám a közös otthont ilyen könnyen.

Pl. felvethetnéd az ügyvédek előtt, hogy most azonnal kifizeted a másfél milliót, ki akarod vásárolni a férjedet. Blöffölnél, de megnézném a kedves párod arcát. Akkor belátná, hogy nem annyit ér a ház.

(Mindezt úgy írom, hogy feltételezem, minden közös, közösen vettétek a házat, semmi szülői segítség az Ő részéről)

2011. jan. 13. 23:29
Ja, egyébként ki bírnák fizetni a 1,5 milliót is (tudom...), csak nem akarják... mivel a ház felújítására akarják költeni a maradék pénzt + a férjem új számítógépére (mivel a gépet elviszem...)
2011. jan. 13. 23:27

Válunk. Február elsejétől elköltözöm a közös tulajdonú házunkból a 3,5 éves kisfiammal albérletbe, mert az itthoni „hangulat” már annyira szörnyű, hogy úgy érzem, hogy ezt már nem bírom addig kibírni amíg ki nem mondják a válást.

Ezzel kapcsolatban viszont olvastam egy ilyen jogi szöveget most, amit nem igazán tudok értelmezni:


„Nem illeti meg azonban a lakáshasználati jog ellenértéke a közös tulajdonú, vagy különvagyoni lakásból önként elköltöző volt házastársat, feltéve, hogy arra nem a bennmaradó összeférhetetlen magatartása miatt kényszerült. (Utóbbit természetesen bizonyítani kell.)”


Tudna ebben segíteni valaki, hogy konkrétan mit jelent? Azt jelenti, hogy ha én a kisfiammal most önként elköltözöm, akkor a közös tulajdonú házunk egy az egyben a férjemre száll, és semmilyen követelésem nem lehet? Vagy ha nem ezt jelenti, akkor mit?


Korábban mondta egy kolléganőm, hogy Neki a válásakor nem javasolta az ügyvéd azt, hogy önként hagyja el a lakását, mert azt mondta, hogy úgy rosszul jár anyagilag.


Mi viszont úgy egyeztünk meg a férjemmel, hogy Ő marad ebben a házban, mi pedig a kisfiammal albérletbe megyünk. Ha ez mégsem működne valami miatt, akkor eladjuk a házat, kifizetjük a fennmaradó lakáshitelt, és a maradékot felezzük.


Ez ismét kérdéshalmazt von még maga után. Ugyanis ezt a házat 6 évvel ezelőtt 4 millió forintért vettük. Jelenlegi értékét nem nagyon tudom, annyi biztos, hogy azóta elég sok felújításon esett át (pl. a WC-t is bevezettük…).

A férjem pár napja azt mondta, hogy 1-1,5 millióval gondolták a szüleivel, hogy kifizetnek engem ebből az ingatlanból, és ezzel együtt az ingóságokból is (a számítógép volt az egyetlen, amit mindenképpen magammal akartam vinni + nyilván edények, ruhák, személyes holmik).

Azt mondtam, hogy 1,5 millió az rendben van.

Tegnap viszont azt mondta, hogy nem tudnak, csak 1 milliót fizetni, elégedjek meg azzal.

Mondtam, hogy akkor több ingóságot viszek (bútor, mosogép stb.)….

De most így utánaszámolva rájöttem, hogy nem lesz ez így jó, mert akármennyi ingóságot viszek is el, nem jön ki az az 500 ezer, amit nem tudnak kifizetni + nekem marha sokba kerül még innen a holmik elszállítása is…

Apám azt javasolja, hogy ha kell, inkább pereskedjek, de ne hagyjam magam kisemmizni…

Az ügyvédemmel tegnap beszéltem, Ő azt mondta, hogy 1 milliót Ő nagyon kevésnek érez…

Én viszont szerettem volna békésen válni, legfőképpen a kisfiunk miatt…

Ámde az utóbbi időben a férjem és az anyósom már mindennek lehordott (mivel én akarok válni, tehát nyilván én vagyok a bűnös…), és érzem, hogy nem sok esély van arra, hogy normálisan, kulturált emberekhez méltó módon tudjunk elválni…


Bocsi, hogy hosszú lett… tud valaki valami okos tanácsot adni?

2011. jan. 13. 23:27
Válással kapcsolatos kérdésem lenne...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook