Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek jött már gáz és villany számlája? Vajon te kiakadtál rajta? fórum

Kinek jött már gáz és villany számlája? Vajon te kiakadtál rajta? (beszélgetős fórum)


222. Chelsey (válaszként erre: 220. - Tumbo2)
2022. okt. 3. 17:37
Nálunk kb. a duplája a villany, a gázról meg ne is beszéljük. Nyilván azzal se férünk be a keretbe. Vagyis majd most megpróbáljuk. Októberben nincs fűtés, lehetőleg novemberben sem. Ha mégis kellene valamennyi, akkor azt a villanyszámla terhére tesszük vagy megosztva.
221. Mimóza07 (válaszként erre: 220. - Tumbo2)
2022. okt. 3. 17:03
A rendszerhasznalati díj miatt van. Mi se fogyasztottunk tobbet mint tavaly, mégis megugrott. 6 ezerről 10-re.😒
220. tumbo2
2022. okt. 3. 17:00
a villany majdnem tízezer forint volt.igaz a lányomék néha nálam töltik az autót,de akkor is elképedtem.
219. tumbo2
2022. okt. 3. 16:58
nem,mert gázszámlát két hónapja nem kaptam.
218. Chelsey (válaszként erre: 217. - Epresturmix)
2022. okt. 3. 15:44
Ügyes :)
2022. okt. 3. 15:31

Villanyunk 5700

Gázunk nincs

216. Chelsey (válaszként erre: 212. - Mimóza07)
2022. okt. 3. 14:45
Szörnyű ez a követhetetlen, kapkodó ügyintézés. Nyilván nem kizárólag a szolgáltatók hibája. Ez nem egy apróság, amit előkészület nélkül egyik napról a másikra jól meg lehet csinálni. Márpedig itt minden volt, csak előkészület nem.
2022. okt. 3. 14:39

Na, erre várjatok gombot.

Aug.23. bediktáltam 30m3.

Jött a számla, 19950-ft.

Na, ez tuti nem jó, telefon, egyeztetés, nem jó, ne fizessen ki.

Átírtuk átalányra,144m3/hónap.

Azóta gázóracsere, 0m3-től.

Az aplikációban minden ott van, fizetendő 19950-ft. Lejárt 15 napja.

Gázóra csere, napja,,óraállás.

Megnyitom a számlát, júl.24- aug23-ig 30 M3.

Fizetendő 0-ft.

Már 3 emailt írtam, jött a válasz, fogadtuk feldolgozás alatt.

Hogy addig ki nem fizetem ameddig nem jön rendes számla, az tuti.

214. Mimóza07 (válaszként erre: 211. - Liliom10)
2022. okt. 3. 14:00
Szerintem fizesd be mert aztan a késedelmi kamatot is rászámolják, az se kevés pénz. Ha ők tévedtek, akkor meg utólag tudják korrigálni a számlád.
2022. okt. 3. 13:42
Én megkaptam a múlt hónapban az első gáz, és villany számlát is. Mivel előző évben mindkettőnél alatta voltam az éves limitnek, ráadásul havi diktálós voltam, vagyok, semmi rendkívüli nem volt. Pár száz ft eltéréssel mindkettő összege annyi volt, amire számítottam.
212. Mimóza07 (válaszként erre: 210. - Chelsey)
2022. okt. 3. 13:34

Egyenletes részszámlások vagyunk. Mindig is azok voltunk. De ilyen sokat még nem figyasztottunk mint most. 1900 m3 két évvel ezelőtt, tavaly 2100, most meg 2600.

Csökkentettem az appban, mutatja is a számot, 1930 m3, de nem tudom hogy majd az alapjan számláznak-e vagy a tényleges fogyasztas alapjan. Ez még a jövő kérdése, mert július vége óta számlát nem kaptunk. Se gázt, se áramot.

Arra várok már hogy küldjenek egy számlát, aztan majd meglátom hova tovább, de hát én százezreket nem tudok kifizetni előre, havonta..

211. liliom10 (válaszként erre: 207. - Chelsey)
2022. okt. 3. 13:21

Ettől félek. :( Felháborító !!!

Lefotóztam a villanyóra állását 23-án (is).

Kíváncsi vagyok, mikor írnak, hogy az éves fogyasztást leolvassák a reklamációm után ! Mert csak kértem, de még ezt nem válaszolták meg.

Ma kaptam e-mailt, hogy 2 nap múlva lejár a számla befizetési határideje. :(((

Ilyen dolgok régebben nem voltak, most pedig rengetegen reklamálnak !

210. Chelsey (válaszként erre: 209. - Mimóza07)
2022. okt. 3. 13:14

Most melyiken vagytok? Az előző évet osztják 12 felé és azt fizetitek, aztán az év végén elszámoltok?


Ha igen és tavaly többet fogyasztottatok, mint tervezitek most, akkor vagy maradj ebben a mostani konstrukcióval (csak csökkentve az éves fogyasztást, amit havira bontanak). Vagy a másik lehetőség, hogy diktálsz minden hónapban és a tényleges fogyasztás után számláznak.


A legrosszabb, ha nem diktálsz, de a havi elszámolás a tavalyi azonos időszakból becsült érték. Mert ebben az esetben hiába használtok kevesebb gázt, feltételezik, hogy olyan sokat használtok, mint tavaly vagy ha hidegebb lesz, esetleg még többet...

2022. okt. 3. 13:05
Most még átállíthatnám diktálósra is, van ez az idő alapú részszámlázás, de f*ngom nincs mit csináljak. Nem tudom, mert számla még nem jött, aztan dönteni nem tudok melyikkel járnék jobban.
2022. okt. 3. 13:02
Legalabb egy visszajelzes jönne tőlük hogy oke, vettük az adást, 1930 m3 lesz a fogyasztasa, de semmi. Semmi üzenet, semmi reakció, csak az appban mutatja a számot. De hogy ezt nézi-e valaki, vagy csak úgy van?
207. Chelsey (válaszként erre: 203. - Liliom10)
2022. okt. 3. 13:00
Ugyanúgy járnak el, mintha jogos tartozásról lenne szó. Aztán, ha kiderül, hogy mégse, akkor visszaadják a pénzedet. Ha nem fizeted ki, akkor tartozol nekik (mindegy, hogy mit mondasz, mert az a lényeg, hogy ők mit tartanak nyilván :( ).
206. Mimóza07 (válaszként erre: 205. - Aszparagusz)
2022. okt. 3. 12:59
Tökmindegy, mert semmit nem hasznaltunk. :D 0 fogyasztasunk van mióta itt volt az óraleolvasó. 1 hete talán. Fával fűtünk mar egy ideje. Azert diktaltam be mert iden 2600 m3-t fogyasztottunk, aztan azt nézve viszont nem mindegy, mert ha azt átlagoljak le erre az évre meg a következőre az óraleolvasasig, az 1 ft is szamit. Vagy nem tudom mennyi a különbség most árban. Visszaállitottam az appban 1930 m3-re az idei fogyasztasunkat, de hogy figyelembe veszik-e, vagy az alapjan atlagolnak mint amennyi most lett a fogyasztas, azt nem tudom. Szamlat még nem kaptunk. Elérni őket meg lehetetlenség.
205. aszparagusz (válaszként erre: 204. - Mimóza07)
2022. okt. 3. 12:26

Örülj neki.

Mivel október 1-től változik ismét a gáz ára, az okt.1-2 közötti fogyasztásodat még a régebbi áron számolják el.

Mire volt jó a diktálás? Többet használtok a limitnél?

Mert akkor talán van értelme.

204. Mimóza07 (válaszként erre: 203. - Liliom10)
2022. okt. 3. 12:21
Úgy csalnak ahogy akarnak. Tegnap én is diktáltam gázt, mert hogy változik az ára megint, aztan célszerű bediktalni azoknak akik tobbet fogyasztanak, szeptember 30-ra datálták a mérőóra állást. Tegnap nem 2-a volt?
203. liliom10 (válaszként erre: 201. - Globus)
2022. okt. 3. 12:16

Jött a villanyszámla, a bediktálásom alapján kiszámolva, befizettem.

Ezután jött egy újabb számla kb. 3-4X annyit mutató kWh-val, és kb. 10X annyi befizetnivalóval, amit az elosztó olvasott le. Szerintem hasára ütött, és nem is volt kint ! Megreklamáltam online az E-onnál, jött egy válasz e-mail, megkezdték a feldolgozást. Állítólag 22-én olvasta le. E-mailt 23-án kaptam az E-ontól, hogy kérhetem az éves leolvasást 7 munkanapon belül. Kértem !

Értitek ? Egy nappal azelőtt leolvasta (kizárt!), és másnap jött a kérhetem az évi leolvasást e-mail !

Csakhogy okt. 5-én lejár a befizetési határidő, és valahol azt olvastam, hogy a reklamáció nem mentesít a befizetés alól. A jogtalan pénzt fizessem be, mikor nincs hátralékunk ??? Különben mi lesz, ha nem vagyok hajlandó ?

202. Chelsey (válaszként erre: 201. - Globus)
2022. okt. 3. 12:05
Nem semmi! Én állítottam be limitet, ne "véletlenedjenek" nekem a számlám körül :D
201. globus
2022. okt. 3. 11:58
Csak azon akadok ki, hogy szeptemberre 2 számlát mutat online, kétszer levonta közüzemi útján, de online fiókban hátralékot mutat, hát no comment. Esetleg utaljak harmadikat? :D Miért nem mindjárt a pénztárcámat akarják?
2022. szept. 24. 20:50
Az is a duplája.Úgy hogy kevesebbet fogyasztottunk mint előtte.
199. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 13:59
Nem érzem hajmeresztőnek. Villany egyáltalán nem változott, a gáz minimálisat.
198. Chelsey (válaszként erre: 197. - Napsugár8)
2022. szept. 22. 13:56

Ebben kivételesen semmi átverés nem volt, csak sokan keverik a fogalmakat. Még most is átalányként nevezed a leolvasást helyettesítő becslést.


(Az átalány az mindig valami olyasmihez kapcsolódik, mint jelző, amikor egyenletesen elosztunk valamit. )

197. Napsugár8 (válaszként erre: 196. - Napsugár8)
2022. szept. 22. 07:32

Most olvasom, hogy átalányod van.

Ez volt részükről a másik nagy átverés!

Mert újabban 3 féle évközi fizetési lehetőség van:

- havi diktálás

- egyenletes részszámlázás

- átalány


Csakhogy a jelenlegi rendszerben:

- az egyenletes részszámlázás az a tipus, amit korábban átalánynak ismertünk, és ez esetben az előző éves tényleges felhasználás 1/12-ed részét számlázzák.

- van a diktálós: az előző hsz-ben már leírtam a számlázás módját

- az átalány: az előző évi tényleges fogyasztás 1/12-ed részét számlázzák, de a limit-görbe figyelembevételével!

Itt volt a nagy átverés, mert aki úgy nyilatkozott, hogy marad az átalánynál... majd az éves elszámolásnál a visszajáró összeget visszakérheti!


Legközelebb váltani majd az idei fotózást követő 30 napban lehet.

196. Napsugár8 (válaszként erre: 195. - Liliom10)
2022. szept. 22. 07:24

A diktálósoknál (ha az előző éves fogyasztás túllépte az éves kedvezményes mennyiséget), az esetben gáznál csak a havi limit-görbe szerinti mennyiséget számlázzák kedvezményes áron, a bediktált mennyiségből azon felüli részt már piaci áron (első nekifutásban arra 750.- Ft/m3-t mondtak). Aug. hónapra a limit-görbe szerinti kedvezményes mennyiség 15 m3 volt.

Villanynál nem tesznek különbséget nyári-téli fogyasztás között, bár egy kicsit azt az összeget is sokallom 200 kwó-ra.

195. liliom10 (válaszként erre: 192. - Napsugár8)
2022. szept. 21. 20:06

Valaki mondta, hogy bediktált 144 m3-t, és 71000 Ft-os gázszámlát kapott !

A villanyra 200 kwh-t diktált, és 15000 Ft lett a számlája.

194. Mimóza07 (válaszként erre: 193. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 21. 20:03
Ha nagycsalados vagy akkor nem kell félned. Siman beleférsz. ;)
193. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 192. - Napsugár8)
2022. szept. 21. 19:58
Én értem amit írsz, de te engem félre ertettél... Nekem 210 m3 az átalanyom a gáznál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook