Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek jött már gáz és villany számlája? Vajon te kiakadtál rajta? fórum

Kinek jött már gáz és villany számlája? Vajon te kiakadtál rajta? (beszélgetős fórum)


192. Napsugár8 (válaszként erre: 191. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 21. 17:22
A havi 210, az nem a gáz m3-e, hanem a villanynak a kwó kerete. A gáznál havi 144 m3 a keret, de hogy kinél veszik figyelembe a limit-görbét, és kinél nem, az egyelőre (számomra) rejtély.
2022. szept. 21. 16:28

Nekem meg nem jött gáz számla.

A legutóbbiba csak 11 nap esett bele. Nagyon kíváncsi vagyok 210 m3 átalanynál mennyi lesz. Nagycsaládos gázár támogatást azt kapom "elvileg"

190. Napsugár8 (válaszként erre: 183. - Napsugár8)
2022. szept. 19. 14:02

Délelőtt elmentem, a szolgáltatóhoz, vittem magammal a legutóbbi villanyszámlát és a reggeli óra állást. Mert hogy nem tudok belépni, vésse már be ő. Nem tudja bevésni, mert a diktálási időpontom a hét végén lesz. Mondom közben neki, hogy nem enged be, minden hülyeséget dumál... próbálja, neki sem megy. Hátsó szobából kijön egy fiatalember, kb. 10-15 percig dolgozott valamit a rendszerben, közben még vagy 2x hátra is ment a belső szobába. Ezek után mondják, hogy mostmár oké minden, majd holnap d.u. (24 óra elteltével) fogom tudni használni, akkorra majd a többi kolléga is (háttérben dolgozó számítógépes szakik) beélesítik...


Közben mondom a hölgynek, hogy nekem az is elég, ha megmondja, hogy a villanynál mikor van a diktálási időpontom, és hívom őket telefonon. Erre ő: inkább küldjem el net-en, a telefonos rendszerük lassan összeomlik, annyira telített.

189. tumbo2 (válaszként erre: 186. - Liliom10)
2022. szept. 19. 13:34
egy évben egyszer,mint a rántott hús,az is legfeljebb négyszer.
188. tumbo2 (válaszként erre: 186. - Liliom10)
2022. szept. 19. 13:33
talán karácsonyra veszek.mert a vejem szereti,de az anyja nem,így sosem csinál.de ahhoz be kell menni a városi piacra,mert itt nem lehet kapni.nem tudom,ki volt az az okos ,aki beírta,hogy falun minden háztáji kapható.csináltak egy szép piacot,egy darabig ruhákat árultak,most már semmit.
2022. szept. 19. 10:10

Jött ,nem akadtam ki,tudtam hogy belefér.

Bár ha nem így lett volna ,,akkor is ki kell fizetni.

186. liliom10 (válaszként erre: 184. - Tumbo2)
2022. szept. 19. 09:56
A kacsahús nálam a drága kategória, már évek óta nem veszek. Babot és lecsót eszünk, de lecsót csak ilyenkor nyár vége felé, és télire is tettem el. Mi sokszor eszünk főzeléket. Csak olyat kell venni, ami idényzöldség, gyümölcs,lehetőleg itthon terem az országban, az is sokba kerül már.:(
185. tumbo2 (válaszként erre: 183. - Napsugár8)
2022. szept. 19. 09:52
föladtam a villanyszámlát,mert késedelmi díjat,meg valami ügyintési díjat,postaköltséget számolnak föl. a gázszámlának se híre,se hamva.gondolom törik a fejüket,hogy tudnának rólunk több bőrt lenyúzni.hát az andikának kell valami világszép ajándék.
184. tumbo2 (válaszként erre: 168. - Liliom10)
2022. szept. 19. 09:47
bár nem igazán ide tartozik,de néztem a heti naplót,amiben főztek.mi már az olcsó kaja,semmi.a vejemnek abból az összesült kacsacombból három kéne,régen olvastam,az isten jól kitolt az emberrel,a babból több lett,mert megdagadt,a hús meg összement.mint a bab,lecsó sem a szegény ember kajája már.
183. Napsugár8 (válaszként erre: 182. - 785c64a729)
2022. szept. 19. 09:30

Szerintem csak le vannak maradva a beérkezett pénzek felkönyvelésével.


Én a villanyhoz nem tudok belépni, pár hete regisztráltam be, akkor minden oké volt. Most meg akartam nézni ezt-azt, és minden hülyeséget kiír, de nem enged.

Szerintem a hiba az ő rendszerükben van, de nem is csodálom.

2022. szept. 19. 09:17

hátha valaki tud segíteni, MVM-et nem érem el


MVM applikációba (gáz) ha belépek, azt mondja a számláimnál, minden számlám rendezve.


ha bemegyek a Számláim menüpontba az utolsó 2 számlám folyamatban van státuszú és sárga óra van mellette


augusztusi fiz határidő: 2022.09.06

szeptember fiz határidő: 2022.09.22


állandó átutalással fizetek


a szeptemberivel talán nem lesz gond, aznap szokták vonni

az augusztusit nem tudom próbálták e, de a max limit alacsonyabb volt, ha próbálták nem sikerülhetett. felemeltem a limitet. ha megpróbálják a 2 számlá értékét egyben levonni, megint nem lesz jó. tudja valaki mit jelent az a folyamatban, ha próbálkoznak ujra az augusztusival akkor azt külön veszik a szeptemberitől, vagy mi a frász van ilyenkor. átutatálni már nem merem ha egyszer folyamatban... valakinek ötlet?

181. Chelsey (válaszként erre: 179. - Katt2)
2022. szept. 18. 20:08
e - mint elektromos. Kimeneti elektromos teljesítmény, az atomerőműveknél az angolok általában odabiggyesztik az e-t.
180. katt2 (válaszként erre: 175. - ,zumba)
2022. szept. 18. 19:02
Az E-on-nak, meg az MVM-nek nagyon sok gondot okoznak a napelemes erőművek. Biztos vagyok benne, hogy csak azért engedélyezik, mert valahogyan meg kell felelni az EU karbonmentesítő elképzeléseinek. De megadóztatják, hogy azért ne legyen olyan jó nekünk.
179. katt2 (válaszként erre: 176. - Chelsey)
2022. szept. 18. 19:00

Azért ezek a teljesítmények furcsák. Pakson egy blokk 440 MW-os. Kizártnak tartom, hogy elférjen akkora méretben, mint a cikkben. Persze, nem tudom mit jelent a MWe mértékegység. MI az az "e"?

Ha nekem csak 50 kW-os lenne és nagyon örülnék neki... :)

178. katt2 (válaszként erre: 173. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 18:57

Pedig van megoldás a nyári meleg eltárolására, csak az nagyon drága. Az északi népeknél van valami sóféle, amit a kazánba tesznek és vizet engednek rá. Akkor hő fejlődik, ezzel lehet fűteni. Amikor a sóból az összes energia elfogyott, vagyis ilyen gélszerű lesz, akkor azt elviszik és az erőművek hulladékhőjével szárítják ki, aztán mehet előröl. Kis fejlesztéssel meg lehetne csinálni, hogy a nap szárítsa ki.

Vagy lehet vízben is eltárolni, szigetelt medence, nyáron a nap felmelegíti, télen hőcserélőn keresztül kivesszük a hőenergiát. Kicsit drága megoldás...

Vannak megoldások, de nagyon nagy beruházást igényelnek és inkább csak lelkes barkácsolók csinálják meg.

Amit igazából tenni tudunk a spórolásra, az a ház körbeszigetelése. Meg ami ezzel jár...

177. Amaunet
2022. szept. 18. 18:47

Az áramszolgáltatótól kaptam számlát, ami csak 3 ezer forinttal volt több, mint a szokásos.

A fogyasztás 24% esett a magasabb díjkategóriába.

Az elosztói + átviteli díj viszont kétszer annyi volt, mint a fogyasztásért kiszámlázott összeg.

Én ezt sokallom.

176. Chelsey (válaszként erre: 169. - Katt2)
2022. szept. 18. 17:19

Ha a kamrában nem is fér el az új mobil atomerőmű, de egy konténerben igen :)

[link]

175. ,zumba (válaszként erre: 169. - Katt2)
2022. szept. 18. 17:17
Így ahogy írod, így volt. Olajkályhás fűtéssel indultunk a közös életünkben, szerettük. A villanyhoz: a kiépített települési hálózatok teherbírása vajon megfelelő-e a megugró felhasználáshoz. Én már nem szeretnék semmi újat, örülök, hogy nem most kezdem a felnőtt életemet. Biztos kivetnek valamiféle sarcot, engedik egy kicsit, aztán oda lesz az olcsósága. Ha mediterrán ország leszünk ,akkor meg hűteni kell....
2022. szept. 18. 17:00
A Villanyszámla még nem okozott kiakadást de még 1 hét volt olcsóért rajta.
173. Mimóza07 (válaszként erre: 169. - Katt2)
2022. szept. 18. 16:57

A napkollektor itt az Alföldön megérné. Mert itt nyaron tenyleg annyi nap van. Az én szobam is déli tájolású, nyaron mintha szaunaban lennek, beugrom a fürdőkadba, tiszta wellness az egesz. :D

Ha ezt a sok meleget az ember télire eltudná raktározni nem lenne gond. Gondolkoztunk is rajta, csak hat rengeteg pénz, nincs ennyink most. Úgyhogy marad ez a drága jó gáz. Ameddig fizetni tudjuk.

172. Mimóza07 (válaszként erre: 167. - ,zumba)
2022. szept. 18. 16:49
Ja, azt en is lattam. :D Es büszken mondja a faszi hogy ő fideszes polgarmester volt mindig :D
171. katt2 (válaszként erre: 167. - ,zumba)
2022. szept. 18. 16:46
Ja, meg fizeti a napelemadót, 4 kilówatt teljesítmény felett. Tehát még a zöldenergiát is megadóztatják...
170. katt2 (válaszként erre: 163. - ,zumba)
2022. szept. 18. 16:44
Annyira nem fúj, de az biztos, hogy huzamosabb ideig nem egy egészséges dolog. Nagy alapterületeknél kevésbé zavaró, nem kell alatta ücsörögni.
169. katt2 (válaszként erre: 163. - ,zumba)
2022. szept. 18. 16:42

Hát ez úgy volt, hogy kezdetben ( 60-as évek ) voltak a 3 emeletes tömbházak, a pincében volt egy kis sufnija mindenkinek, oda hordták be a szenet, aztán onnan cipelték fel a harmadik emeletre...

Aztán kitalálták, hogy olajjal jobb fűteni ( lett is olajszőkítés rendesen )

Gáz is volt, városi gáz. Na, az volt az igazán mérgező, de azzal nem fűtöttek, csak a konyhában volt bekötve.

Aztán kitalálták, hogy a földgáz még jobb. Most lehet érzékelni.

Most a villanyfűtés a divat. Ez a legjobb, csak az a baj, hogy nálunk kevés a villany, az is marha drága, ha komolyan elkezdenének az országban villannyal fűteni, akkor csak külföldről lehetne beszerezni, méregdrágán. ( Ettől függetlenül a villany a legjobb megoldás, csak ehhez nincs belőle nálunk elég.

Tehát, most itt tartunk. De én bizakodom, egyszer kitalálják, hogy hogyan lehet a speizba egy mini atomerőművet barkácsolni, házilag. A pincében meg a széntároló sufnikba lehetne letenni a kiégett fűtőelemeket...

De előbb-utóbb nálunk is mediterrán lesz az éghajlat, csak valahogy át kellene vészelni addig azt a 30...100 évet. :(

168. liliom10 (válaszként erre: 165. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 16:41

Igen, 27 % az ÁFA. Ha levennék a gázszámláról, az is számítana ! Meg az élelmiszerekről !

Ja, nekem ne panaszkodjanak már a spanyolok, olaszok, stb., mikor ott alig kell fűteni a mediterrán térségben, és a fizetésük, nyugdíjuk se olyan kevés, mint itt. Ha jól jegyeztem meg, a német kormány, osztrák is segíti a lakosságot, hogy ki bírja fizetni a gázszámlát.

167. ,zumba (válaszként erre: 166. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 16:36
Van egy riport a videomegosztón, amelyben megszólaltatják egy község lakóit a rezsiemelésről köztük a volt település vezetőt. Nagy arccal mondja, ő megoldotta a problémát: egész háza tele van napelemmel...hát ja.
166. Mimóza07 (válaszként erre: 163. - ,zumba)
2022. szept. 18. 16:11
Most mar nem. Mert az Eu-nal kihúzta a gyufat tudjuk ki, de előtte szepen adtak a tamogatasokat. Itt a faluban is van egy utca ahol minden 2-3. hazon napkollektor van. Mondjuk tanácsi emberek lakjak a legtöbbet, szóval aki közel ül a tűzhöz..
165. Mimóza07 (válaszként erre: 164. - Liliom10)
2022. szept. 18. 16:08
Akkora afa van mindenen, hogy ha az nem lenne, mar azzal is jobban jarnank. A múltkor egy webáruhazban akartam vasarolni, akciós volt minden, örültem, de jó spórolok egy kicsit, csak a fizetesnel derült ki hogy azert nert az áfa az még nincs rajta. A 10 ezres végösszegből így lett 14 ezer ft, szallitassal együtt. Lemondtam az egészet, ne nézzenek madárnak. De itt ezt sajna nem tudod megtenni. Mert ami kell, az kell. Fűtes nelkul megfagyunk. Kaja nelkul meghalunk.
164. liliom10 (válaszként erre: 158. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 15:59
Én szívesen kicserélem azonnal az árstopos élelmiszereket és benzint ( ne legyen itt árstop ) a " régi" gázszámlánkra !!! Nekünk az infláció épp elég lenne - az is sok - a nyugdíjunkhoz !
163. ,zumba (válaszként erre: 162. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 15:56
Csak eszembe jutott az egészségünk ezekkel a fújós eszközökkel kapcsolatban. Arra kíváncsi leszek, meddig lesz olcsóbb villannyal működtetni mindent. Mert ösztönöznek új beruházásokra, de aki benne lakik az ingatlanban, nem is fiatal már, az a híd alá vonul amíg szétverik a házat és beépítenek mindent. Itt van a napelem projekt, csak épp nem utalják a támogatásokat...csak úgy elgondolkodtam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook