Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek jött már gáz és villany számlája? Vajon te kiakadtál rajta? fórum

Kinek jött már gáz és villany számlája? Vajon te kiakadtál rajta? (beszélgetős fórum)


162. Mimóza07 (válaszként erre: 160. - ,zumba)
2022. szept. 18. 15:47
Nem mindig fújja, en mindig hallom, mert itt van a szomszédban, közvetlenül mellettünk. Néha befúj, aztan leáll, de tök csendes egyébként. Meg nyáron hűt is. Szóval duplán jó. Nem tudom mennyit fognak fizetni áramra, kiváncsi leszek. Majd megkérdem tőle. De amúgy az órajukat latom is, mert egy dobozunk van. Az övéké levegős szerintem, de tudja a fene, nem értek hozzá.
161. Chelsey (válaszként erre: 157. - Katt2)
2022. szept. 18. 15:46
Vagyis csak lenne jó megoldás egy új építésű ház, mert akik az új gázszámlák miatt gondban vannak, azoknak nem valószínű, hogy menekülési útvonal lehet új házat építeni... :(
160. ,zumba (válaszként erre: 157. - Katt2)
2022. szept. 18. 15:41
S az embernek jót tesz az, hogy fújja a levegőt az a szerkezet? Mintha mindig szélben lennék érzésem lenne.
159. Chelsey (válaszként erre: 156. - Tádámmm)
2022. szept. 18. 14:25
Jaj, bocsi, annyira bele vagyok kavarodva a gázszámlába, hogy eszembe se jut, hogy más is szóba kerülhet :D
2022. szept. 18. 14:03
Tudom hogy nem lehet itt politizalni, ezert csak szolidan mondom azt, hogy az áfát barmikor csökkenthetné a kormány ha vmibe nézné az embereket, meg a problémaikat, de helyette azt kántálja O.V. is hogy el kell menni munkát keresni, lehetőleg olyat ami többet fizet. Közben meg tönkrevágják sorba a kisvállalkozókat ezekkel a magas rezsiszamlakkal, mert ők majd nem tudjak kigazdalkodni a pénzt. Csak még több munkanélküli lesz, akinek még kevesebből kell majd megélni ezek után. És akkor arra büszkek hogy itt emelkedett a legkisebb mértékben a gáz ára. Egyebkent most voltak itt az unokahugomek, ők mar megkaptak a szamlajukat. Egy felújított hazban laknak, nem nagy haz, tavaly új ablakokat rakattak be, fűtést korszerűsítettek, lapradiatorra csereltek a regi radiatorokat padlófűtes is van naluk, mondjuk csak a nappaliban, eddig fizettek 23 ezer ft-ot a gazra, havonta, most ez számla haromszorosa lett. Közel 70 ezer ft-ot kell fizetniük, átalányban.
157. katt2 (válaszként erre: 153. - Chelsey)
2022. szept. 18. 13:49

Ez nagyjából igaz is, de azért tegyük hozzá, ez padlófűtés esetén érvényes. Ez esetben a hőszivattyú levegő-víz kialakítású, ekkor melegvizet állít elő a padlófűtésnek. Mondjuk 35 fokosat. ( az már elég hatásfokromboló, kevesebb is elég ) Ha ugyanezt a 35 fokos vizet engedjük bele a radiátorokba, akkor azok alig fognak fűteni. Oda legalább 50 fokos víz kell, vagy sokkal több radiátor. A hőszivattyú tud ilyen meleg vizet is csinálni, de nagyon rossz hatásfokkal. A hőszivattyú kifejezetten alacsony hőmérsékletű fűtésre van kitalálva, mint pl. a kondenzációs kazán. És egy levegő-víz hőszivattyú szerintem indokolatlanul drága...


Van más megoldás is, ez a levegő-levegő hőszivattyús klima, ez biztos megvan a harmadából is, csak ennek ugyanaz a baja, mint a radiátornak, meg a konvektornak. Fűt, de a lábad lefagy, mert a padló hideg marad. És még van némi levegőmozgás is, hiszen meleg levegőt fúj be a légtérbe. Ezzel mindjárt sűrűbben kell takarítani a por miatt. ( ugyanúgy mint a radiátor, meg a konvektor esetében )

Sajnos, igazán jó megoldás egy új építésű ház. Most már 2 milla/nm.

156. tádámmm (válaszként erre: 150. - Chelsey)
2022. szept. 18. 13:08
Ez villany, nem gáz.
155. Chelsey (válaszként erre: 154. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 12:12
Biztosan meg lehet oldani már létező rendszer áttervezésével is. Nagyon egyedi, de mindenképpen milliós tétel. Abban abszolút igazad van, hogy át kell nézni minden lehetőséget. Elsődlegesen a házak szigetelését, hogy a hő ne szökjön ki, aztán megnézni, hogy mihez, milyen energiát használunk, hogyan lehet optimalizálni és diverzifikálni. Az se jó, ha egy energiahordozótól függünk. Nem egyszerű ez, de muszáj foglalkozni vele, nem csak az áremelkedés miatt, hanem környezetvédelmi szempontból is fontos kérdés.
154. Mimóza07 (válaszként erre: 153. - Chelsey)
2022. szept. 18. 12:05
Tudom hogy nem olcsó, ezert is írtam. A szomszedomnal ez van, ők palyaztak ra. 3 milliónak a felét kellett befizetniük, a többit elengedték. Nem cseréltek ki semmit, régi radiatorrokkal fűtenek, még csak nem is ez az újfajta lapradiátor, hanem az a bordás öntöttvasas. Nem tudom mi a neve. Meg ők fizették a beszerelést is.
153. Chelsey (válaszként erre: 152. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 11:53

5 és fél milliónál kezdődik egy 80nm-es ingatlan hőszivattyús beruházása, amiben nincs benne a gipszkartonozás, villanyszerelési előmunkálatok, vízoldali bekötés előkészítése, esetleges földmunkálatok és a H tarifa igénylésével járó költségek. Napkollektorral együtt már 10 milliós beruházásról beszélünk. Azt hiszem egy átlagos háztartás nem tud hirtelenjében egy ilyen beruházást megfinanszírozni, arról már ne is beszéljünk, hogy kivel és mikor csináltatnánk meg.

Újonnan épülő ingatlanok esetében mindenképpen megfontolandó.

152. Mimóza07 (válaszként erre: 145. - Semleges)
2022. szept. 18. 11:41
A villanyosok nem is nagyon reklamálnak az mvm facés oldalan. A gázosokkal viszont van elég baj :D Átkéne térni hőszivattyúra, csak hát mire azt megveszi az ember, meg beszerelteti. Bár hosszú távon biztos megéri. Plane ha még napkollektor is van a hazon.
151. Chelsey (válaszként erre: 150. - Chelsey)
2022. szept. 18. 11:36
Hőgörbét, nem tőgörbét, csak ez az okos korrektor mindent jobban tud.
150. Chelsey (válaszként erre: 148. - Tádámmm)
2022. szept. 18. 11:35
Ez lehet, hogy azért, mert a tőgörbét követik és az augusztusi talán a legalacsonyabb. Így, ha ugyanannyit fogyasztottatok, akkor abból a fogyasztásból most több köbméternyi esik a magasabb tarifába. Ez csak találgatás, a számlát, ha látnád, akkor el tudnád dönteni, hogy így van-e.
149. Chelsey (válaszként erre: 144. - Liliom10)
2022. szept. 18. 11:33
Drukkolok, hogy sikerüljön egy jó megoldást találni és egyáltalán ne kelljen a költözéssel foglalkoznotok! :)
2022. szept. 18. 09:21
Már számolni se tudok... szóval 2146 Ft. Majd újabb 1321 Ft.
147. tádámmm (válaszként erre: 146. - Tádámmm)
2022. szept. 18. 09:20
Elnézést, 2300-al volt több, 12870 helyett 15016 Ft. Most 16337.
2022. szept. 18. 09:17

Sziasztok!

Eon applikációm van, ott fizetem a számlát.

Mivel átlag felett fogyasztunk, tudtam, hogy magasabb lesz a számla. Amit most fizettem is, màr 1300 Ft-al több volt. De arra nem számítottam, hogy a következő havi mèg több lesz, miután nem diktálok, hanem be van állítva egy általány, ami eddig elég is volt, 1-2ezerrel volt túlfizetésünk tehát jól van belőve. De újabb 1300 Ft-al emelték.

Ráadásul eddig minden számla látható volt pdf-ben, ezt nem tudom megnézni.

2022. szept. 18. 01:57
A villany ugyanannyi, a gáz emelkedett de nem jelentősen egyelőre.
144. liliom10 (válaszként erre: 143. - Chelsey)
2022. szept. 17. 22:44
Igen. Ha lehet, itt szeretnék élni, amíg élek ! :)
143. Chelsey (válaszként erre: 142. - Liliom10)
2022. szept. 17. 20:00
Azért jobb lenne azt elkerülni, ha egyébként szerettek ott lakni (úgy sejtem, hogy inkább maradnátok).
142. liliom10 (válaszként erre: 141. - Chelsey)
2022. szept. 17. 19:51
Az lesz, mert ha elfogy a tartalékunk, amit nem a hatalmas gázszámlákra szántunk,(és erre az inflációra), hanem nyugdíj kiegészítésre, akkor muszáj lenne eladni a lakást, amiben több, mint 40 éve élünk. :(
141. Chelsey (válaszként erre: 140. - Liliom10)
2022. szept. 17. 19:44
Minden megoldásnak járjatok utána (az még ingyen van), hátha van olyan, amit ki tudtok fizetni és meg is éri beruházni rá! :)
140. liliom10 (válaszként erre: 139. - Chelsey)
2022. szept. 17. 19:35

Köszi !!! :) Nem tudom, olvasott-e erről a férjem, megmutatom neki.

Sajnos nem 1 szobáról van szó, sokkal nagyobb falfelületről. A hátsó oldal ÉNY-É, az oldalsó É-ÉK, és ez két szintet érint. Csak az utca felé néző oldal K-DK. A szomszéd ház és köztünk süvít le az északnyugati szél az oldalkertben.

139. Chelsey (válaszként erre: 137. - Liliom10)
2022. szept. 17. 18:14

Lehet, hogy teljesen hülyeség, mivel nem vagyok szakember. De az az őrült kérdés merült fel bennem, hogy esetleg belülről lehetne-e szigetelni az északi oldalra eső szobát? Erre rákeresek és nem is annyira hülye az ötletem. Nézzetek utána, hátha megoldás lenne!

Pl. itt is van ilyesmiről szó, de még biztosan van sok más cég is: [link]

138. unom (válaszként erre: 137. - Liliom10)
2022. szept. 17. 17:18
Nem nekik ment el, hanem a magyar lakájmédiának, akik az ilyen baromságokat terjesztik.
137. liliom10 (válaszként erre: 120. - Chelsey)
2022. szept. 17. 17:04

Régebben is gondoltunk rá, mikor még nem voltunk nyugdíjasok. Ha csak sejtettük volna, hogy ilyen óriási összegre emelik a gáz árát, talán még hitelt is vettünk volna fel. Nem családi házban lakunk, de sajnos azon a szélén, amelyiknek az északi fala van oldalt, ez a mi lakásunk oldalfala. Ezt a szomszéddal közösen kellene szigeteltetni, fele-fele arányban fizetni, mivel neki nincs szabad oldalfala, azt a szomszédjai fűtik. Sajnos, hiába van nagyon sok pénzük, nem fognak belefizetni, ezt már kisebb dolgokban is tapasztaltuk, mikor azokat is közösen kellett volna fizetni. :(

Remélem, nem kell eladni a lakást! A kertet is nagyon szeretjük.

Majd sátrat verünk a nappaliban, ahogy a nyugatiak ajánlják. :( Azt nem mondták, mennyi időt töltsünk naponta a sátorban, és ott mivel világítsunk ? Elment az eszük !!!

136. Chelsey (válaszként erre: 134. - ,zumba)
2022. szept. 17. 14:31
Csak két fogyasztónk van, ami gázzal működik, az említett kazán (benne a víztartállyal) és a főzőlap (a sütőm külön van és árammal üzemel). Nem a főzőlapon készült ételek miatt nő meg a fogyasztásunk nyáron, hanem a vízmelegítés és melegen tartás miatt, a melegvíz miatt folyamatosan bekapcsolgat a gázkazán, akkor is, amikor nincs fűtés.
135. Chelsey (válaszként erre: 133. - Mimóza07)
2022. szept. 17. 14:28
Ezt hiányolom én is, meg sokan mások is, hogy nincs egy világos, érthető, írott kommunikáció ezzel kapcsolatban.
134. ,zumba (válaszként erre: 117. - Chelsey)
2022. szept. 17. 14:17
Értem, nincs konvektor, nincs külön gázbojler, s talán a tűzhelyed sem gázzal üzemel.
133. Mimóza07 (válaszként erre: 132. - Chelsey)
2022. szept. 17. 14:15
Akkor passz, nem tudom. Mindenki csak talalgat, az a baj. Ez nem olyan mint egy kiló kenyer a boltban, latod hogy mennyit vettel, mennyi az áfa rajta, ez egy qrva nagy lutri sajnos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook