Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utrogestan tapasztalatok fórum

Utrogestan tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2008. júl. 1. 18:28

Szia ájrin!

Elvileg a doki szerint mikor ultrahangon voltam(13.napon)ez 23-án volt vagy aznap vagy másnap volt tüszőrepedés.Ekkor 25 mm-es volt a tüsző.Most akkor a tüszőrepedés óta 8.napon vagyok.Előfordulhat,hogy sikerült?Szerinted mikor vegyek tesztet,kb.hányadik napon?

61. ájrin (válaszként erre: 60. - Dadianya)
2008. júl. 1. 15:04

Szia! A beágyazódás a 7-8. napon történik, de van amikor hosszabb folyamat.

Mikor volt tüszőrepedésed?

2008. júl. 1. 14:48
szisztok.Köszi énis szoritok nektek,mindent adjatok bele.Szerintem is jo a 18 19 mm.Én ma ugy vagyok,hogy reggel fogmosásnál hányingerem volt,meg feszül a mellem.Ez nemtudom hogy jelent e valamit.Akcio után hány nap a beágyazodás?
59. ájrin (válaszként erre: 58. - S700)
2008. júl. 1. 12:12

hát ez csudaszép!:)

a 18-19 mm-es már jó! és petikék naponta 2 mm-t képesek nőni.

Hát hajrá! mindent bele:)

58. s700 (válaszként erre: 54. - S700)
2008. júl. 1. 10:59

Szia ájrin!

3-ból 2 megnőtt. Lehet reménykedni....

57. s700 (válaszként erre: 55. - Dadianya)
2008. júl. 1. 10:58

Szia!

Nekem csak 18 és 19 mm-es tüszőim vannak a 12. napon. Holnap-vagy utána megrepednek. Mi is akciózunk, aztán reménykedünk.

Szorítok neked is!

56. s700 (válaszként erre: 55. - Dadianya)
2008. jún. 30. 17:20
Ez tök jó hír! Remélem holnap nekem is valami jót mond a doki, ha megyek UH-ra. Majd jelentkezem mit mondott.
2008. jún. 30. 15:15

Szia s700!

Én a 13.napon voltam ultrahangon és a doki szerint aznap kellett repedni a tüszönek,azt mondta aznap és másnap kell akciozni.Akkor volt 25 mmes,szerinte ez tökéletes.Most várakozunk és reménykedünk,hogy sikerült e.

54. s700 (válaszként erre: 53. - Ájrin)
2008. jún. 28. 14:10

Szia ájrin!

Ma voltam, a 9. napon ultrahangon és vissza kell mennem nég majd a 12. napon is. Most látott 3 tüszőt is, de még kicsik. 8-9-10 mm-esek. Nem tudom ez mit jelent, de akciózunk és reménykedünk!

Nektek is minden jót és sok sikert!

53. ájrin (válaszként erre: 52. - S700)
2008. jún. 26. 11:06

sajnos nem lehetett, mert olyan jellegű volt az összenövés, hogy az elején (a méh felől) volt, és csak csonkolással tudták volna megoldani. de hála a dokimnak, nem barmolt össze, mert azt mondta, hogy túl nagy lett volna utána a méhen kívüli terhességnek a kockázata, így meg a lombikra tökéletesen jók az esélyeink


már belenyugodtam....


hajrá petik (petesejtek:))!:)))

52. s700 (válaszként erre: 49. - Ájrin)
2008. jún. 26. 10:58

Szia ájrin!

A petevezetőt nem tudják átfújással szabaddá tenni? Én már voltam laparoszkópos vizsgálaton, amit altatásban végeznek, és akkor azt mondták, hogy átjárhatósági vizsgálatot is csinálnak és ha valami elzáródás van, akkor átfújással azt megszűntetik. De nem volt, "csak" a ciszák, amit eltűntettek. Most én is a Closti-n élek, ma eszemaz utolsót, aztán szombaton mehetek ultrahangra, hogy van-e érett petesejt???

51. ájrin (válaszként erre: 50. - Dadianya)
2008. jún. 25. 13:46
köszönöm szépen, sok sikert nektek is:)
2008. jún. 25. 13:10
hát akkor nagyon sok sikert kivánok nektek,hogy sikerüljön a baba.Nekünk van egy 2,5 éves kisfiunk és a kisteso sehogy sem akar összejönni ezért felkerestem a nögyogyászom felirta és szedtem a clostibegytet,most voltam ultrahangon és az egyik petefészekben van peteérés,most várunk,hogy sikerült e.A barátnöm akiröl eddig irtam nekik sem akar sikerülni,de nekik még nincs babájuk.Reménykedünk,hogy talán sikerül.Majd meglátjuk.
49. ájrin (válaszként erre: 48. - Dadianya)
2008. jún. 25. 11:59
én inszeminációra jártam, ezért kaptam előzetesen Clostilbegytet, majd Gonal-F injekciót, és a z inszem után Utrogestant. Sajnos még nem sikerült a baba, mert kiderült időközben, hogy el van záródva mindkét petevezetőm. Így marad a lombik. Jövő hónapban kezdünk, most az előzetes vizsgálatokra járok
2008. jún. 25. 11:21
Szia ájrin!Milyen gyógyszereket szedtél te?És van baba?Vagy ti mióta próbálkoztok?
47. ájrin (válaszként erre: 46. - Dadianya)
2008. jún. 24. 18:28
nekem fogalmam sincs, hogy attól híztam-e én annyi francos gyógszert kaptam ezen kívül is...:(
2008. jún. 24. 18:05
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat.A gyógyszertárban megkérdezték tőle,hogy milyet kér,hüvelytablettát vagy szájon át szedhetőt.Az utóbbit választotta.Mondjuk én nem láttam a receptet,de azt nem orvos dönti el,hogy milyet kell szednie?Nemtudom mert én még ilyet nem szedtem.Amúgy milyen mellékhatásokat tapasztaltatok a szedése alatt?Hízás.szőrösödés stb.?
45. mézeszserbó (válaszként erre: 44. - S700)
2008. jún. 24. 17:22

Igazán nem kötözködni akarok, de az Utrogestannak van hüvelytablettája és oral /azaz szájon át szedhető/ tablettája.

Utóbbit szájon át kell bevenni és tök mindegy, hogy melyiket kapja, mindegyik ugyanarra való. Nem árt a babának a szájon át szedett Utro, hogy a túróba ártana???

44. s700 (válaszként erre: 42. - Dadianya)
2008. jún. 24. 17:19

De ha babát akar a barátnőd, akkor nem szájon át kell szedni az utrot!

Hüvelybe kell feldugni, mint a kúpot!

A babának árthat, ha szájon át szedi, mert másképp szívódik fel a gyomorból.

43. ájrin (válaszként erre: 42. - Dadianya)
2008. jún. 23. 15:19

szia! a tüszőrepedés után kell az Utrot szedni, mert természetes úton is akkor termelőd(ne)ik.


ha már megvolt a tüszőrepedés, akkor sürgősen!

2008. jún. 23. 13:15

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy barátnőm nevében.Babát szeretnének,eddig clostibegytet szedett az orvosa tanácsára,ma volt ulrahangon mindkettő petefészkében van peteérés,most utrogestan-t írt fel neki a doki és nem mondta neki,hogy mikor kell elkezdeni szedni(vagy elfelejtette)Tud valaki tanácsot adni aki már szedett ilyen gyógyszert?Köszi előre is a választ.

További szép és kellemes napot mindenkinek!

41. s700 (válaszként erre: 40. - Ájrin)
2008. jún. 23. 13:06
37. napon jött meg végre. Már nem tudtam mire gondoljak.... Most ismét szedem a clostibegyt-et és csak reménykedem, hogy most már végre minden rendben lesz....
40. ájrin (válaszként erre: 39. - S700)
2008. jún. 16. 15:27
hát sajnálom! majd a következő hónap sikerül:)
39. s700 (válaszként erre: 38. - Ájrin)
2008. jún. 16. 15:07

Szia ájrin!

Ma megint csináltam egy negatív tesztet és felhívtam a dokimat, hogy valami nincs rendben, már a 33. napon járok...

Ultrahang és megállapította, hogy nem vagyok terhes, úgyhogy hagyjam abba az utro-t és meg fog jönni, aztán újra kell szednem a Closty-t és folytatódik minden tovább....

38. ájrin (válaszként erre: 37. - S700)
2008. jún. 13. 14:27
szia! van akinek késik az Utrogestantól, lehet, hogy Neked is. Csinálj még egy tesztet, és ha negatív, akkor valóban nincsa baba. beszélj az orvosoddal, hogy abbahagyhatod-e
37. s700
2008. jún. 13. 11:13

Sziasztok.

Az utrogestantól késhet a mensi?

Vagy okoz negatív tesztet?

Tiszta gyogyi vagyok már. 2 napja késik....

36. s700
2008. jún. 10. 14:33

27. napom van és még semmi.

Bár elég fura érzés, mert sosem tudom eldönteni, hogy megjött, vagy csak az utrogestan az amit érzek csorogni....

Tegnap negatív lett a tesztem, de már nem bírtam ki, muszály volt megcsinálnom, most meg agyalok.

Hülye vagyok, mi?

Múltkor nagyon aranyos volt a doki, mikor a receptért voltam nála. Megkérdeztem, hogy ha megjön, akkor abba kell ugye hagynom. Erre azt válaszolta, hogy "de hát terhes lesz nem?"

35. ájrin (válaszként erre: 34. - S700)
2008. jún. 4. 14:02
Na, ennek örülök, hogy megoldódott:)
34. s700 (válaszként erre: 33. - Ájrin)
2008. jún. 4. 13:59

Most hívtam fel a dokimat, hogy biztos valamit félreértettem, elfogy a gyógyszer a 22. napon jó ez így? Hát ő tolta el, keveset írt fel. Még jó, hogy írtad, ájrin, hogy nem hagyhatom abba. Az egész eddigi munkánk tönkre ment volna!

Köszike!

Megyek a receptért!

33. ájrin (válaszként erre: 32. - S700)
2008. jún. 3. 16:47

Szia!

Azért ne aggódd halálra magad:) A gyógyszer jelentős része fel is szívódik benned, amikor kiolvad a hüvelygolyó, a férjednek már csak a mogyoróvaj marad, amibe mindezt ágyazták:) Az meg jót tesz a bőrnek, köztudott:)


Nem szabad abbahagyni, mert annyira leesik a progeszteron szinted, hogy egy esetleges terhességet is megszakítasz vele. Aki egyszer el kezdte szedni a progeszteront, az általában a terhesség 12-ik hetéig szedi is, ezután tud csak a méhlepény annyi progit termelni, hogy meg is tartsa a terhességet... ha nem jön létre a terhesség, akkor meg fog jönni emellett is.


Szorítok:) Jöjjön össze:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook