Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utrogestan tapasztalatok fórum

Utrogestan tapasztalatok (beszélgetős fórum)


122. nrit (válaszként erre: 121. - Enmöri)
2010. jan. 3. 16:46
Köszi szépen a választ! :)
121. Enmöri (válaszként erre: 120. - Nrit)
2010. jan. 3. 10:31

Sziasztok!

Nekem a dokim kimondottan a hüvelyit ajánlotta.Ha elolvasod a szájon át bevehető használati utasítását rájössz, hogy bár az összetevő ugyanaz annak mégis vannak olyan mellékhatásai amelyek nem kedvezők.

Én is dolgoztam mialatt alkalmaztam.Az esti mindig tutira bent maradt reggelente 10 perccel hamarabb keltem és egy kicsit rápihentem.

Meg amúgy is azt mondta a doki hogy még ha ki is folyik akkor is szívódik fel annyi amennyire szükség van odabent.

120. nrit
2010. jan. 2. 13:19

Sziasztok!

Én is új vagyok, s látom nincs nagy aktivitás ebben a témában, de azért próbálkozom...


Szeptemberben 5-6 hetesen elvetéltem, így most (mivel vmi csoda folytán egyből újra állapotos lettem, most kb 7 hetes) rögtön kaptam Utrogestant (napi 3x2). Mondjuk megint elkezdtem barnásan vérezgetni. Azóta ez rögtön megszűnt. Nekem hüvelykapszulát írt fel a doki, de mivel karácsony jött, nem akartam állandóan feküdni. Azt mondta akkor bevehetem néha szájon át is (ugyanaz a tartalma a hüvely és az oral kapszulának).

Kérdésem: van-e tapasztalatotok arról, hogy mennyire érdemes/lehet váltogatni hogy szájon át, v hüvelyi úton alkalmazom? Hétfőtől dolgozni fogok, tehát nem tudok feküdni egész nap (így a hüvelyi kifolyna), viszont az oral úgy bebódít, mintha ittam volna, vagy kómás lennék...

2009. dec. 10. 14:57

na jó azért próbálkozok...

Szóval jó pár hónapja próbálkozunk a férjemmel a baba-projekten, de sajnos semmi eredmény :-( Pedig elvileg nincs akadálya. Most Utrogestan-t írt fel a dokim. Kinek melyik jött be jobban a tabi vagy a hüvelygolyó?

Mit gondoltok ártok-e ezzel, ha minden eredményem egyébként rendben van (hormonális)?

2009. dec. 10. 14:54
Sziasztok! Én új vagyok itt, és látom, hogy nagyon hasznos infokat osztotok meg egymással amibe én is szívesen beszállnék, de az utcsó hozzászólás már 4 hónapja volt. Szóval van még itt valaki???
2009. aug. 12. 16:52

Sok sikert szoritani fogok neked:))

Tudom hogy senki nem tehe rola ami történt,de iszonyu nehéz feldolgozni.

116. s700 (válaszként erre: 113. - Nagy Moni)
2009. aug. 12. 08:26

Én is nagyon sajnálom, ami történt, de sajnos igaz, hogy ha menni akar....

Nekem tegnap volt a lombikhoz a leszívásom, úgyhogy 3x3 utrot használok tegnap este óta...

Nem a leg kellemesebb, de a cél érdekében...

2009. aug. 11. 21:42
nem tudom mitöl lett,csak azt hogy az utro után görcsöltem...de et már semmit nem változtat:((
2009. aug. 5. 13:50

nagyon sajnálom móni!!!

nem tudom mit monmdhatnék.

de nem az utrotól van remélem tudod.

2009. aug. 4. 19:49
Elment a baba:((
2009. júl. 31. 11:44

a görcsök nem ettöl lehetnek szerintem ,hanem hogy változnak bent a dolgok,ez abba fog maradni.

a szalagok nyúlnak,a méhed kezd átalakujlni.

ne stressel,az oevos tudja mit irt fel.


ha egy baba pedig el akar menni csúnyán hangzik de menjen mert akkor nem volt egészséges magzat,ez a temészet amibe mi nem avatkozhatunk bele.

111. Nagy Moni (válaszként erre: 110. - Zsanetta)
2009. júl. 31. 09:12
Köszönöm.Csak nem igazán érzem jól magam amióta használom:(((előtte semmi bajom nem volt,most meg napi 1-2 alkalommal enyhe görcseim vannak:(((Ez normális?Csak mert a mellékhatásokhoz semmi nincs írva.
2009. júl. 30. 19:23

szia!!!

ez egy olyan készitmény ami segit a terhesség megmaradásában.

azzal hogy használod csak jót teszel vele,jót mondott a dokid ,bizzál benne.

és gratula a babóhoz!!

2009. júl. 30. 19:15
Sziasztok.Lenne egy kérdésem...4 hetes terhes vagyok(inszeminácioval sikerült összehozni)Eddig semmit nem szedtem,de tegnap az uh után,mikor kiderült jön a baba megkérdezte a doki van-e még utro,mondtam nem is kaptam,erre irt fel.Napi 2*1 amíg el nem fogy.Nem baj ez hogy eddig semmi most meg hirtelen szednem kell?mert azt olvastam ez elsősorban a terhesség létrejöttében segít.
108. Joey79 (válaszként erre: 107. - S700)
2009. febr. 28. 23:12
Írtam privit!
107. s700
2008. nov. 14. 20:28

Lányok, volt már úgy valaki, hogy a használattól gombás fertőzést kapott, vagy mit?

Ugyebár 24 órában tisztasági betétet használok, mert váladékozik. Viszont ez már teljesen kicsípte az egészet és fáj és viszket. Azt hiszem ez gomba.

Mit tegyek?

106. dadianya (válaszként erre: 105. - R-iett)
2008. nov. 4. 11:40

Szia!

Látom Kanizsai vagy,énis.Mire vagy kiírva,melyik dokihoz jársz?

Mi még csak próbálkozunk,igaz már van egy 3 éves picurkánk,de a tesó nagyon várat magára.

105. r-iett (válaszként erre: 101. - S700)
2008. nov. 4. 06:48

Szia

Lehetőleg mielőtt felhelyezed akkor szeretkezzetek és ne utána. Én mindig mosakodás után használtam

104. s700 (válaszként erre: 101. - S700)
2008. nov. 4. 06:42

Senki nem használ ilyent?

Vagy mindenki szégyenlős...

Elküldhetitek priviben is, ha nem akarjátok a faliujságra kitenni a házaséletet.

Engem akkor is érdekel a téma, mert még jó darabig együtt kell élni a golyócskákkal...

103. Jakus
2008. nov. 1. 20:24
Köszönöm,Dadianya!Nekem a hüvelygolyó volt jó a másik két gyerkőcömnél,mert az jobban felszívódik ott helyben.Azért nagyon rendi vagy,hogy megnézted.Minden jót,szia!
102. dadianya (válaszként erre: 100. - Jakus)
2008. nov. 1. 19:29

Szia!


Nagyon szívesen.De ha úgy gondolod,akkor megnéztem,sajnos csak 3 szem maradt,de nekem oral kapszula van,de nagyon szívesen elküldöm ha szükséged van rá.Természetesen nem kérek érte semmit.

101. s700
2008. nov. 1. 17:20

Ki hogy oldja meg a szeretkezést az Utrogestan mellett?

Arra gondolok, hogy a kúp előtt és után mennyivel szoktatok akciózni?

És mosdásnál mennyire számít, hogy mikor tetted fel?

Lehet, hogy hülyeségeket kérdezek, de talán valaki tud valami jó tippet adni.

Teljesen kétségbe vagyok esve, mert így a spontán szeretkezés elveszett. Jól meg kell gondolni, mikor kúp és mikor a férjem. Vagy nagyon hülye vagyok?

És lenne még egy kérdésem, hogy fontos-e szerintetek, hogy azonos időközökben dugd be magadnak? Pl. nekem 3x kell naponta. Azt 8 óránként kell, vagy ahogy sikerül? Számít az idő?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de nekem most nagyon fontos, hogy összejöjjön a baba és semmit sem szeretnék kockáztatni....

100. Jakus
2008. nov. 1. 15:15

Szia Dadianya.Nagyon kedves vagy,hogy írtál,de már kaptam annyit,amennyi a kezdéshez kell.

Mégegyszer köszi,hátha valaki másnak is kell!

Szia

99. dadianya (válaszként erre: 96. - Jakus)
2008. nov. 1. 15:05

Szia!

Jelenleg nem vagyok otthon,de ha hazaéerek este,akkor megnézem neked,mert ugy emlékszem nekem maradt,de nem vagyok benne biztos.

98. Jakus
2008. okt. 31. 17:35
Köszi,de természetesen csak felesleges Utrogestan érdekel.A dokim csak akkor írja fel,ha már ő is igazolta a terhességet.Ez pedig a teszt után még napokat vehet igénybe,és én nem érek rá várni,mert sajnos nagyon hamar elvetélek.Ezért szeretnék időt spórolni,aztán már nyugodtan mehetek a dokihoz is.
97. s700 (válaszként erre: 96. - Jakus)
2008. okt. 31. 17:13

Szívesen segítenék, de pont annyi van nekem is, most számoltam meg, amennyi kell. Ha neked adom, akkor nekem nem marad....

Remélem sikerül beszerezned.

De a dokiddal nem tudod ezt megbeszélni?

Nekem felírta, amikor UH-on voltam és mondta, hogy a peteérés után kell kezdenem szedni.

96. Jakus
2008. okt. 31. 13:11

Sziasztok Leendő és gyakorló Anyukák!

Én már gyakorló vagyok,de szeretnék még egy babát.Én is csak Urogestan-nal tudom kihordani.Nics véletlenül valaki köztetek,akinek van maradék,vagy egyszerűen csak eladó ( bontott,vagy egész csomag ) Utrogestan hüvelygolyócskája?Mert a doki csak vizsgálat után írja fel,nekem viszont abban a pillanatban el kell kezdenem,ahogyan poz.lett a tesztem.Azonnal nem biztos,hogy eljutok dokihoz,és ti úgyis tudjátok,ez pár napon is múlhat sajnos.Aki tudna segíteni,kérem,hogy ezen a Emilen írjon:majszi@chello.hu.A segítséget előre is köszönöm!

95. s700 (válaszként erre: 94. - Ájrin)
2008. júl. 20. 14:44

Sajnos ma is negatívat teszteltem. Holnap megyek este a dokihoz...

A ciklusaim össze-vissza vannak. Régebben mindig pontosan 28 napos volt. Amikor abbahagytam a gyógyszert, akkor egy ideig még úgy volt, aztán lett 24-25. Április elején volt a műtétem, azóta meg egyre hosszabb. Múlt hóban 31. napon hagytam abba az utro és 37. napon jött meg....

Hát ez van, nem tudom mi van velem, miért nem akar rendesen működni a szervezetem?

94. ájrin
2008. júl. 19. 16:00

Sziasztok!

Van akinek az Utro kitolja a mensit.

Nekem nem, de a barátnőmnek, és néhány embernek itt a fórumon igen.

Ha negatív a teszt, két nap múlva ismételd meg, ha ismét negatív, akkor orvos!


Bár én is remélem, hogy nem a gyógyszer miatt késik:)

93. dadianya (válaszként erre: 92. - S700)
2008. júl. 19. 14:51
nemtudom,hogy az okozhatja e a késést,de drukkolok neked,hogy inkább a pocaklakótól késsen.Énis igy vagyok ahogy te,ma vagyok a 37.napon,reggel csináltam tesztet,de sajnos negativ lett,de még mindig nem jött meg.Elöfordult már valakinél,hogy elöször negativ utána pedig pozitiv volt a teszt?Ha igen akkor hány napra rá kell ujabb tesztet csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook