Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérdés az Utrogestanról fórum

Kérdés az Utrogestanról (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. márc. 20. 04:40
Kinek volt dupla mensese utro szedeset kovetoen?
2014. nov. 2. 10:43

Szia!


Engem érdekelne az utrogestan, ha még megvan esetleg. :)


Üdv:

Szandra

59. Szabianyu (válaszként erre: 58. - Huncut 2009)
2013. márc. 18. 10:55
Kitartást! Boldog babavárást kívánok! :)) kicsi a világ :)
58. Huncut 2009 (válaszként erre: 57. - Szabianyu)
2013. márc. 17. 16:19

Szia Szabianyu.

Köszönöm az infót.

Én kisfiam is Szabolcs:)

57. Szabianyu (válaszként erre: 56. - Huncut 2009)
2013. márc. 16. 18:11

Szia!

Ne aggódj jobb a tabletta mert a hüvelykapszula a vérzéssel együtt távozhat.De a tabletta az fel tud szívódni teljesen.

2013. márc. 12. 10:43
Sziasztok.Bízom benne,hogy valaki tud segíteni nekem.5 éve volt egy műtétem 2008-ban. Minden sikeres volt,decemberben a dokim csinált egy ellenőrzést mert gyermeket terveztünk az urammal.Mondta minden rendben,hajrá...Teherbe is estem,januárba volt egy kisebb vérzésem írt fel nekem utrogestan hüvelykapszulát.Rendesen gond nélkül kihordtam,és gyönyörű kisfiunk született.Most ismét áldott állapotban vok.véreztem elmentem dokihoz (sajnos másikhoz kellett,mert a Dokim hirtelen meghalt) mondtam neki az előző terhességemnél mit írt fel,és ő is felírta. Az a problémám,hogy a ,,az előző dokim kúpot írt,a mostani tablettát.Nagyon szeretnénk ha nem lenne semmi gond,viszont aggódom hatásilag a tabletta nem olyan jó,mint a kúp.Ha esetleg valaki tud erről v.mit,megköszönném ha írna.Köszönöm.
2013. márc. 8. 18:08
Sziasztok! SOS!!!! Kérlek segítsetek!!!! 30 éves vagyok, a második lombikos beültetésem volt egy hete. Kétnaposan kaptam őket vissza, mert sajna csak kettő volt életképes, és azt mondták, kb. kedden lesz a beágyazódás. Végig éreztem mindent, azt, hogy minden rendben van odabent, éreztem ahogy csipked, szurkál a méhem, pont ahogy kell! De este fél 7-kor egycsapásra abbamaradt minden!!! Akkor tudtam hogy baj van, megéreztem!!! Tudtam hogy a nbyálkahártyám nem jó, éreztem hogy a napi egy crinon és este a 3 szem utro kevés!! azért tudtam, mert az utolsó UH-on 9 mm volt a méhnyálkám, a beültetésen már csak 8,4 és éreztem ahogy napról napra lentebb ment a szint, mert a mellfeszülés, a hasi feszülés fokozatosan szűnt meg, ez pedig a hormon kiürülés jele... ma elmentem egy tök idegen dokihoz, szándékosan, mert az orvosom nem hallgatott meg, hiába kértem vizsgálatot elküldött.... ez a doki tök rendes volt, ő volt az első aki nem nevetett ki, hasi UH-al is jól látta hogy az endometriumom már alig 6 mm, de sajna ugye ő nem változtathat az előírt gyógyszereimen, a központot meg nem érem el, hogy az ottani orvossal beszélhessek. Kétségbe vagyok esve, és azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ha napközbe is föltennék magamnak két utrogestan gyöngyöt azzal árthatnék e valamit? Mert ha semmit se teszek akkor minden esély elhal, hacsak már el nem halt, de sajnos falakba ütközök, senki nem figyel rám!!! Ha meg is tapadt kedden a pici és ma péntek van és megemelem magamnak az adagomat, akkor lehet még esélyem?Kérlek! Kérlek segítsen már valaki, vagy egy orvos ha ezt olvassa, vagy valaki aki jóba van az orvosával és megkérdezné, és visszaírna!!! SEGÍTSETEK!!! köszönöm!
2013. jan. 5. 23:57
Nagyon sürgősen szükségem lenne utrogestan tablettára. AZ orvosom ezt ajánlotta, de nem tudott elegendő mennyiségűt felírni nekem otthon. A szabály nem engedi. Én külföldön élek, ezért nem tudok visszamenni a többi receptét. A szüleim küldenék ki nekem a gyógyszert. Az itteni orvos meg azt mondta vetés után, hogy ne foglalkozzak vele majd jön a baba ha akar. Kérlek segítsetek ha tudtok. Akinek van eladó tabija írjon az annakovacs.uk@gmail.com-ra
53. exti30
2012. dec. 20. 11:26
SZiasztok azt szeretnem kerdezni hogy hetfon befejztem az utrogestant elvileg meg kellet volna jonnie a mensimnek .de ugy tudom hogy 2 napon belulmegkellene jonnie a mensimnek en december 8-an voltam a paromal es most 16 es 17 -en de viszont a nap tobbi szakaba hanyingerem van tobbszor is ma csinaltam tesztet de egyvonal jottki ja es szornyen faj a fejem is .terhes lehetek esa nnyira kicsia terhesegem hogy meg a teszt nemmutatjaki?
52. leonee (válaszként erre: 51. - VFanni01)
2011. márc. 12. 20:37
Amúgy kérdezd meg nyugodtan az orvosodat is. :)
51. VFanni01 (válaszként erre: 50. - Leonee)
2011. márc. 11. 09:15
Köszönöm, kicsit megnyugtattál:)
50. leonee (válaszként erre: 49. - VFanni01)
2011. márc. 10. 20:40
Ja, de akkor már a kiskatonák fenn vannak a méhedben, vagy a petevezetékeidben, oda meg a bogyó nem jut el, mivel az csak a hüvelyben szívódik fel. Emiatt nem kell aggódni egyáltalán. :) A bogyóban progeszteron van, ami segít, ha babás leszel, és a terhesség megtartásában is segíthet progeszteron hiány esetén.
49. VFanni01 (válaszként erre: 48. - Leonee)
2011. márc. 10. 18:07
Na jó, de én abban bízom, hogy 1-2 napig elélnek bennem a spermák, ha esetleg megérne egy pete, akkor történhetne a megtermékenyülés, de ha ezzel a bogyóval távozik, akkor ez mindenre jó csak arra nem, hogy babás legyek:(
48. leonee (válaszként erre: 47. - VFanni01)
2011. márc. 10. 14:32
Szerintem jobb, ha vársz az együttlét után egy ideig, és utána teszed be a golyót (én már csak így hívom. :) )
2011. márc. 10. 13:33
És azt tudja valaki, hogy amikor ürül kifele a hüvelyből ez a gyógyszer, akkor a spermák is távoznak?? És még egy kérdés, ez az anyag, nem öli meg, vagy nem árt a spermáknak?
2011. márc. 8. 18:43
Köszönöm a tanácsokat!
45. Betta76 (válaszként erre: 42. - VFanni01)
2011. márc. 8. 14:28

Engem a saját dokim küldött tovább a meddőségi szakrendelésre mikor kiderült hogy rosszak a vérvételen a hormon eredményeim, azt mondta ott vannak a szakorvosok és ők tudnak segíteni ha babát szeretnék mert magától nem fog összejönni, nekem voltak cisztáim az uh-on, de elvileg nem feltétlen van minden PCO-snak cisztája a petefészkekben, ha ez a tünet nálad nincs akkor az uh nem tud mit kimutatni, más kivizsgálás is kell, pl a magas tesztoszteron szint is egy tünete(és ha magas a tesztoszteron akkor valószínű magas az inzulin szint is ami kezelhető endokrinológus által) meg a rendszertelen ciklus is egy tünet stb... olvass kicsit utána neten, PCO ügyben egy endokrinológus ki tud vizsgálni és tud segíteni..Én nagy városban lakok, nekünk itt helyben minden adott meddőségi és endokrinológia is.

Nem minden nőgyógyász van tökéletesen képben PCO ügyben és a kezelés se csak az ő feladata hanem közösen az endokrinológussal

Nem tudom hol jártál eddig, mióta szeretnél babát, hőmérőzöl-e, csinálsz-e ovu tesztet és van-e peteérésed pl..

Meg ami a legfontosabb, egy meddőségin a férfival kezdik a kivizsgálást, addig nem vizsgálnak és nem kezelnek egy nőt se amíg nincs tisztázva hogy nem-e a párjával van a gond.

2011. márc. 8. 12:24

Sziasztok!


Nekem csak a pozi teszt után irta fel a doki az utrogestant,és csak napi 2*1-et kellett hüvelyen át feltennem. Nekem a pco miatt írta fel.

A 10.hétig kellett használnom. Nekünk nem javasolta az együtt léteket,de én már babás voltam. Nekem nagyon erős fehér folyásom volt tőle,és ki is csípett. Alig vártam,hogy vége legyen.

Én is javaslom a meddőségi klinikákat,mert ott komolyabban veszik a babaprojektet,mint egy sima nődoki.

43. Szabianyu (válaszként erre: 7. - VFanni01)
2011. márc. 8. 11:35
szédültem tőle nagyon!mivel nekem terhesség alatt írták fel és egy idő után kellett váltanom a szájon át bevehetőre, mert véreztem és nem sok maradt benn belőle.de nekem nagyon rossz volt!persze mindenkinél más.csak lehet ilyen is
42. VFanni01 (válaszként erre: 41. - Betta76)
2011. márc. 8. 10:22
Hát nem tudom, de abban bíztam, hogy a hüvelyi UH-n kiderül, hogy PCO-s vagyok e, és az orvos szerint semmi bajom, vagy az nem mutatja ki? Meddőségin még nem voltam, ez most egy új orvos, az előzővel nem voltam megelégedve, adok ennek is egy esélyt, mert nagyon dicsérik, de ha nem oldja meg a gondom, akkor meddőségire fogok menni mindenképp.
41. Betta76 (válaszként erre: 40. - VFanni01)
2011. márc. 8. 10:16

Köszi, meglátod neked is sikerülni fog hamarosan! :)

Meddőségi szakrendelésen nem jártál? Lehet neked is PCO-d van, nekem attól volt magas a tesztoszteron, a meddőségin 2 hónap alatt rendbe jött a kezeléstől a ciklusom és egyből összejött a terhesség

40. VFanni01 (válaszként erre: 38. - Betta76)
2011. márc. 8. 10:11
Tényleg gyönyörű gyerekek!!:)
39. VFanni01 (válaszként erre: 36. - 342bae44d8)
2011. márc. 8. 10:10
Köszönöm szépen
38. Betta76 (válaszként erre: 30. - 342bae44d8)
2011. márc. 8. 10:09

nem voltam lombikos, PCO-s vagyok, és az első stimuláció sikerült, 13 hósak a babák :)

a szülés kicsit korán volt, 30 hétre de szerencsére minden rendben van velük

37. VFanni01 (válaszként erre: 29. - 342bae44d8)
2011. márc. 8. 10:08
Jaja, nekem is a májam miatt mondták, hogy jobb a hüvelyi. Mellesleg szájon át szedtem 4 hónapig a duphastont, de attól meg folyamatosan köztes vérzéseim voltak, és hát attól sem lett babám.
36. 342bae44d8 (válaszként erre: 31. - VFanni01)
2011. márc. 8. 10:07
a 26. hsz-t tudom ismét javasolni, én annó budai meddőségi centrumba jártam, szia, mennem kell privit írj, ha még érdekelne valami, szia
2011. márc. 8. 10:07

Meddőségi szakrendelésen írta fel az orvosom, biztos tudja mit csinál, gondolom az a 2 hónap amit szedtem még nem káros, a vérvételeken nem volt baja a májamnak utána

amúgy tényleg érdekes miért ezt írja fel a doki ha még nem is terhes a topiknyitó

nekem is a tesztoszteronom volt magas, és peteérést segító tablettát és szurit kaptam, amivel elsőre összejött a terhesség, az utrot utána adták hogy ne legyen vetélés a vége

34. VFanni01 (válaszként erre: 26. - 342bae44d8)
2011. márc. 8. 10:06
Voltam vérvételen az 5. napon, és még megyek majd jövő héten a 23. napon.
2011. márc. 8. 10:06

nekem PCO-m van(volt) és én is szedtem terhesség előtt peteéréstől mensiig.

aztán 2-3 hónap után pozitív volt a teszt...viszont utána is a szájon át szedhetőt szedtem napi 3x1-et a 13. hétig.

nekem azért kellett mert a PCO-m miatt alacsony volt a progeszteron szintem és nem maradt meg egyik terhességem sem.

annyi, hogy én májustól szeptemberig híztam vagy 8-10 kg-ot miatta:(

32. leonee
2011. márc. 8. 10:06

Ha nincs peteérés megfelelően, akkor is szoktak alkalmazni progeszteron kezelést, de ritkán, vagyis ez nem egy szokott eljárás.

Minden esetre érdemes laborvizsgálatot kérni, és hormonokat nézetni a nőgyógyásszal.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook