Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utrogestan tapasztalatok fórum

Utrogestan tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
242. decc65cfcb (válaszként erre: 225. - Viki77_2)
2013. jún. 28. 18:23
van felesleges utrom privibe írj ha érdekel.
241. Viki77_2 (válaszként erre: 240. - Márta82)
2013. máj. 22. 15:24

Honnan tudod hogy nem volt ovud? Mármint ilyen biztosra?

Hát, pozitív terhességi tesztet is sajnos produkálhat pár dolog (mondjuk pl. bizonyos fajta hormonkezelés, bár neked ez nem volt ha jól láttam), meg pozitív ovus tesztet is. Vannak errefelé emberkék akik többet tudnának erről mondani.

240. Márta82 (válaszként erre: 239. - Viki77_2)
2013. máj. 22. 14:53

Igen, lehet a progi lenne a megoldás.

Nekem is rendszeres a ciklus még sincs rendes peteérésem csak tudnám akkor meg hogy a fenébe volt 2-szer pozitív tesztem? Meg pozitív ovus tesztem?

239. Viki77_2 (válaszként erre: 238. - Márta82)
2013. máj. 22. 13:39

Oké, na, arra lennék kíváncsi hogyan akarja rendbe hozni.

Van akinek már egész szép ciklusa lesz, csak peteérése nincs.

Nem riogatni akarlak, meg tudom, gondolom, úgy látom, nem teljesen ugyanarról beszélünk.

Azt próbáltam kifejezni, lehet hogy ha pótoltátok volna hosszabban a progit, akkor lett volna szépen minden, és utána már beindul a folyamat. VAgy mi.

Lehet hogy tévedek :)

De hajrá én nagyon szurkolok neked, csak amiket leírsz, az megy itt is, annnnnnyira ismerős az egész, kóválygás a metformin (3as kezelés), a closty és néhány új módszer berkeiben.

De, a lényeg, talán valamelyik használ, és végül csak ez a lényeg :)

Azért majd írd meg hogyan hozza rendbe a szervezeted az endós doki, ez tényleg sokat segítene.

238. Márta82 (válaszként erre: 236. - Viki77_2)
2013. máj. 22. 12:44
Szerinte nem az a megoldás hogy szedek rá pótlást, hanem rendbe hozzuk a szervezetet és magától fog termelődni. Ez mind és szép dolog, ha az ember 25 éves, nem 31. Na mindegy ha már 2 doki sem azt ajánlotta hogy éreszünk tüszőt akkor gondolom csak van oka, de mikor írtam egy ilyen netes dokinak akkor az azt mondta closty kell. Mondjuk akkor még azt hiszem nem tudtam hogy vannak cisztáim, de vissza fogom nézni.
2013. máj. 22. 12:42

Mondom akkor az elejétől :)

Először endo dokihoz mentem, megcsinálta a labort és kiírt pajzsmirigyre meg prolaktinra gyógyszert.

Elküldött uh-ra is, pajzsmirigy illetve petefészek uh-ra. Meg is csináltam ilyen sima hasival. Ott nem látszottak ciszták. Elkezdtem szedni a gyógyszereket.

Utána gondoltam felkeresem a nődokit is (mert rég nem voltam, próbálkozás előtt nem mentem, mert hülye voltam, mindegy, vagy 3 éve nem voltam akkor még semmi bajom nem volt, akkor elhalasztottuk a baba projektet mostanra)

Szóval a nődoki észrevette hogy cisztáim vannak, mondtam neki hogy a progim is alacsony de arra nem adott semmit az endo dokim. Persze a nődoki is megnézte a leleteimet. Mondta hogy igen a prolaktint le kell vinni, mert már maga csak az meddőséget okozhat. Azt mondta tényleg alacsonya progim, ha lenne rendes peteérés nem lenne kicsi, megnézett hüvelyi uh-val, azt mondta nem lát domináns tüszőt viszont sok kicsit, ami ha több van mint 12 az gáz (egyszerre 12 tüsző indul érésnek, ha több van akkor ott már ciszta van) azt mondja nekem több van. Felírta a duphastont, mondta hogy szedjem. Szedtem 1 ciklusban, utána megint mennem kellett az endo dokimhoz akinek mondom hogy írt fel a nődokim duphastont, ő meg azt mondta ne szedjem, így nem vettem többet.

Nem éreztem változást, hát olyan szinten hogy a ciszták nem szívódtak fel tőle (állítólag progi pótlástól is rendbe jöhet meg fogi gátlóval, ezt a nődoki mondta), nem estem teherbe sem, csak jött alvadt cucc, kb. ugyan úgy zajlott le minden, kivéve hogy ezt az 1 tized fok hőemelkedést észleltem.

Nődokim lerázott mikor kontrollba mentem vissza uh-ra, hogy ott vannak a ciszták és ő nem ad closty meg ilyeneket mert veszélyes (lehet csak nekem mert pco-m van), menjek vissza az endo dokihoz.

Az meg ha azt mondta ne szedjem hát nem szedtem tovább. Kb. Ennyi.

2013. máj. 22. 12:15
Figyi csak azért kérdezem, mert a férfihormonok tompítják az agyalapi mirigy választ a progeszteronra, szal lehet hogy több vagy hosszabb ideig kellett volna belőle, látod így is vitte a hődet, mit mondott erről az egészről az orvos?
235. Viki77_2 (válaszként erre: 234. - Márta82)
2013. máj. 22. 12:07

Hát, akkor miből vetted észre pontosan hogy semmi hatása nem volt a Duphastonnak?

Lehet ha néhány cikluson keresztül szeded, lett volna ovu?

Erre mit mondott az orvos?

De hallod milyen haladó szellemű dokijaitok vannak odaát... Komolyan tisztára irigyellek.

2013. máj. 22. 11:37

Miután beszedtem az utolsó szemet, rá 5 napra jött meg, szóval vagy 2 nappal megnyújtotta a menzim, de lehet eleve késett volna nem tudom.

Most meg a 27-28 nap helyett, 32 volt, szerintem ez is a gyógyszerek miatt (Bromocriptin meg Euthyrox)azt sem tudtam örüljek neki vagy sem, mert a szép 28 napos ciklusom kitolta, másfelől meg minek a szép 28 nap ha nincs ovum. Lehet több idő kell a szervezetemnek hogy megérjenek a tüszők vagy fogalmam nincs.

233. Márta82 (válaszként erre: 232. - Viki77_2)
2013. máj. 22. 11:35
Nem emlékszem pontosan hány mg-os volt. Reggel-este kellett 1 szemet szednem, 10 napig. Pont annyi van egy dobozban 20 szem. Annyi változás volt hogy 1 tizedet nőtt a hőm, vezettem hőgörbét, szóval gondolom akkor csak emelt picit a progimon, de úgy tudom ezek java részét a máj kisöpri és jobb a természetes progi.
232. Viki77_2 (válaszként erre: 231. - Márta82)
2013. máj. 22. 11:22

Hm, ez érdekes, pont így akarom szedni az Utrót :)

Mennyit szedtél így (napi mg) és mennyi ideig?

231. Márta82 (válaszként erre: 230. - Viki77_2)
2013. máj. 22. 10:55
Nekem a nődokim írta fel, de mondom azt mondták a patikában hogy nem kell, én is meglepődtem. De az endo dokim meg azt mondta ne szedjem, csak azt amit ő ír fel. Úgy-hogy egy hónapig szedtem, 15-ik naptól 10 napon át ha jól emlékszem, napi 2 szemet. Semmi változást nem észleltem amúgy tőle.
230. Viki77_2 (válaszként erre: 228. - Márta82)
2013. máj. 22. 10:48
De, nagyon hasonló, és itthon mindkettőt nekem csak receptre akarták adni.
229. Márta82 (válaszként erre: 228. - Márta82)
2013. máj. 22. 07:11
Tegyük hozzá hogy erdélyi vagyok, szóval lehet az is számít hogy nálunk másképp van, de nem jellemző.
2013. máj. 22. 07:10
Én Duphastont vettem, igaz volt receptem de a patikában vissza adták, meg sem nézte, mert azt mondta ezt szabadon lehet venni. A Duphaston hasonló az Utrogestannal nem?
227. Viki77_2 (válaszként erre: 226. - CsillagTM)
2013. máj. 21. 19:34
Szerintem is, épp ezért csodálkoztam.
226. CsillagTM (válaszként erre: 225. - Viki77_2)
2013. máj. 21. 15:27
sztem vényköteles.
2013. máj. 18. 11:41

Sziasztok,

egy kérdés, olvastam valakinek a naplójában, hogy Utrogestant recept nélkül is tudott venni patikában???? Nekem a múltkor (igaz még csak egyben próbáltam) nem adtak, de volt olyan hogy más receptkötelesnek mondott gyógyszert se, a másik patika meg még akciózott is vele, vény nélkül!

Szóval, tud ebben valaki segíteni, hogy most akkor vényköteles az Utró, vagy nem?

És, hogy ennek mi az oka úgy általában?

224. Hoxa
2013. máj. 18. 09:24
A magyar törvények alapján gyógyszer-kiskereskedelmi tevékenységet magánszemély nem folytathat. Tehát receptköteles gyógyszereket (megmaradt gyógyszert, injekciót, fogamzásgátlót) átadni, értékesíteni tilos, ezért az ilyen jellegű hozzászólásokat/hirdetéseket töröljük. Kérjük, ne írjatok ilyet! Megértéseteket köszönjük.
223. renszi
2013. ápr. 30. 10:27
Sziasztok! Én ET+7. napon vagyok, és tegnap este és ma reggel barnás volt az utro ammi távozott. 3 naposakat kaptam vissza. Volt másnak is ilyen korán barnázás?
222. 41676d7567 (válaszként erre: 221. - Zéró18)
2013. ápr. 13. 09:34

Én is hallottam olyasmit, hogy nem szabad a 12. hétig abbahagyni, vagy csak fokozatosan csökkentve az adagot. De gondolom mielőtt elfogy, még vissza kell menned a dokihoz. Akkor ő majd elmondja hogyan tovább. Gondolom vagy ír fel további adagot vagy megmondja hogyan hagyd abba.

Nekem napi 3X1-et kell szednem és azért írták fel, mert volt egy nagyon kis vérzésem és akkor azt mondták, hogy szabálytalan a petezsák is. Ez segít erősíteni a terhességet, ha fennáll a vetélés veszélye (és nem genetikai okok miatt). Amióta használom, egyáltalán nincs vérzés és legutóbb már a babámnak szívhangja is volt. Nem tudom, hogy csak a gyógyszertől van-e vagy amúgy is minden rendben lett volna, de én nagyon bízom ebben a gyógyszerben :)

2013. ápr. 13. 08:07

Sziasztok!


Valaki el tudna mondani, hogy mire jo az ultrageston? Én 6 hetes terhes vagyok. A doki az 1. ( még hüvelyi) uh alkalmával írta fel. A progeszteronszintemre amúgy azt mondta, hogy jo ( korábbi vérvétel alapján).

Igaz, hogy ha abbahagyom a szedését elvetélhetek? Csak azért, mert csak annyit irt fel, ami max. 9 hetes terhességig elég ( úgy tudom, hogy a 12. hétig kell szedni).


Köszi a válaszokat

220. Katalin1976 (válaszként erre: 219. - Expi)
2013. ápr. 11. 20:49
Szia! Nekem ET + 10 naptól volt hasonló, inkább erős barnàzás. Le is mondtam róla, de a 14. napi vv pozitív lett :-) Viszont nagyon kevés volt a progi szintem, 14,5. +2 utroval rá kb. 5 napra megszüntek a problémáim. Mikor tesztelsz? Drukkolok neked!
219. expi
2013. ápr. 11. 15:16

Sziasztok.

Túlvagyunk a második lombikunkon,utrogestant kapok 3x2-őt.Az embrio transzfer utáni 9 naptól gyenge vérzés jelentkezett kisebb-nagyobb megszakításokkal. Lehet ez a bogyótól? Volt valakinek hasonló tünete?(a klion hüvelytabletta melett is vérezetem)

Remélem csak a gyógyszertől van, és nem azért mert ismét nem jártunk sikerrel!

Azért is érdekes ez az egész, mert az első lombik után(ami nem sikerült) nem volt hasonló tünetem, sőt, miután abbahagytam alig akart megjönni.

218. Hedi13 (válaszként erre: 217. - 41676d7567)
2013. ápr. 6. 21:43
Szia, én nem terhesség miatt használtam, hanem endometriózis miatt. Két ciklus után abbahagytam, mert brutálisan felerősítette a tüneteimet és rontott az állapotom. Érdekes módon, így abbahagyva sokkal jobban vagyok...Hogy terhességnél ilyet tud -e csinálni, azt nem tudom.
2013. ápr. 5. 21:43

Sziasztok!

Én szerdán reggel kezdtem el használni a hüvelykapszulát. Napi 3x1-et kell "szednem".

A kérdésem az lenne, hogy másnak is felerősödtek a terhességi tünetek tőle? Lehet, hogy nem attól van, hanem a babától, mert már az első szem reggelén is nagyon émelyegtem és a melleim is jobban fájnak, ha hozzájuk érek. Próbáltam utánaolvasni, de sokan írták, hogy nekik semmi ilyen problémájuk nem volt, így nem tudom, hogy a babó csinálja ezt vagy a kapszula.

6+2 hetes vagyok

216. Tünci 72 (válaszként erre: 215. - Katalin1976)
2013. márc. 29. 10:15
Napi 3*3
215. Katalin1976 (válaszként erre: 214. - Tünci 72)
2013. márc. 28. 21:20
Szia. Utróból én délbe 2-t, este 3-mat használok hüvelybe, + reggel egy crinone gélt. És te?
2013. márc. 28. 17:25

Ti hogy vagytok az utroval a beülti után ?

Ki mennyit használ ?

Hüvelybe vagy szájon át ?

213. Katalin1976 (válaszként erre: 211. - Lombibébi)
2013. márc. 20. 20:09
Szia. Megvolt az első uh, 1 babám van, dobog a szíve, megfelelően fejlődik:-) Kívánok neked is mielőbb sikeres babásodást és minden jót!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook