Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utrogestan tapasztalatok fórum

Utrogestan tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
32. s700
2008. jún. 3. 15:18

Szerintetek a gyógyszer maradványai nem tesznek semmi rosszat a férjemnek? Nem igazán lehet teljesen tisztára mosakodni ettől a kúptól....

Ti hogy vagytok ezzel?

Azért is félek, nehogy megúndorodjon tőlem emiatt.

Most számoltam meg, 30 dbosat használok 3x1-et naponta. Csak a 22. napig tart ki. Biztos, hogy jól írta fel a dokim? Nem kéne ezt tovább használni? Vagy ez azért van így, hogy megjöhessen tőle majd, ha mégsem lesz most még babánk?

Ugy szeretném már, hogy összejöjjön, és most először bíztatott a dokim is!

Szorítsatok!

Én is mindenkinek kívánom, hogy sikerüljön, aki szeretne. Aki meg ne, annak inkább ne legyen. Olyan rohadt dolog volt a kórházban, hogy jöttek-mentek az abortuszos felelőtlen fiatalok...

Köszi a válaszokat!

31. s700
2008. máj. 31. 07:43

Sziasztok!

Ötödik napja használom az Urogestant, de mióta elkezdtem, folyamatosan görcsöl a hasam, mint amikor megvan.

Ez normális?

még kb 10 nap, mire kiderül, hogy megfogant-e a babánk. Szörnyen lassan telik ilyenkor az idő!

Ráadásul ebben a nagy melegben igen kellemetlen folyamatosan tisztasági betéttel létezni! Állandóan büdösnek érzem magam....

Minden jót lányok!

Üdv! s700

30. ájrin (válaszként erre: 28. - S700)
2008. máj. 27. 10:51

Az Utrogestanból van hüvelygolyó, és szájon át szedhető golyó. Igazából megnéztük, semmi különbség a kettő között, sem kinézetben, sem összetételben, de velem fordítva történt, nem lehetett hüvelygolyót kapni, és a szájon át szedhetőt írta fel a doki, de azt is fel kellett dugdosni, és ugyanúgy működött a dolog. hogy bevenném-e szájon át? Nem tudom, erről a dokidat kérdezd, de a hüvelytabletta nem károsítja a májat, mert helyben szívódik fel.

A szeretkezést úgy oldottuk meg, hogy este fürdés, aztán akció, és utána golyó. persze, megszűnik így a spontaneitás, de hát most ez van....

29. ájrin (válaszként erre: 27. - Hankalore)
2008. máj. 27. 10:46

Szia! Az Utrotól nem lesz beteg a babád, és egy esetlegesen "sérült" magzatot sem tart meg, ezen ne aggódj. Semmi baja a babádnak, csak sárgatest-elégtelenséged volt, ezért vérezgetél. A sárgatestet a petefészkek termelik a terhesség 12. hetéig, utána pedig átveszi a placenta a szerepét.

Ne aggódj, sokan használják-használták, és teljesen rendben van minden náluk is:)

28. s700
2008. máj. 27. 10:40

Sziasztok!

Én ma kezdtem el használni az utrogestan-t. 1,5 éve már, hogy nem esem teherbe. Most clostibegy-t szedése után ultrahang szerint végre van peteérésem, úgyhogy a hétvégén "akcióztunk". Orvosom felírta a gyógyszer és azt mondta, hogy 12. terhességi hétig kell szednem.

A kérdésem az lenne, hogy tényleg be lehet veni szájon át is???

Csak azért is, mert hogy ugyebár valamikor szeretkezni is kéne, de ha én napi 3x felhelyezem a tablettát... Hát nem tudom. Ezt hogy oldjátok meg?

Köszi előre is a válaszokat és mindenkinek sok örömöt kívánok!

s700

2008. máj. 26. 15:16
sziasztok! én 9 hetes vagyok, de itthon ülök táppénzen, mert 2 hete véreztem,és a dokim égyba parancsolt. aztán az is kiderült vérvételből, hogy nagyon alacsony a sárgatesthormon a véremben, ezért 2 hete 3x2 utrogestan-t kell szednem, szájon át. a vérzésem hamar elmúlt, de azóta attól rettegek, hogy a rengeteg progeszteronhormontól, amit szedek életben tartok egy egyébként sérült magzatot. ti mit gondoltok erről? a másik kérdésem az lenne, hogy van közöttetek olyan, aki az elején szedte ezeket az iszonyatosan puffasztó progeszterontermelő hormongyógyszereket és aztán mégis megmaradt a babája egészségesen? köszönöm, hanna
26. Nefelejcs31 (válaszként erre: 25. - S.H.)
2008. máj. 26. 06:04

Szia! Írtam privi, igényt tartanék rá, ha még megvan.

Üdv.

Bea

25. S.H.
2008. máj. 23. 22:35
Sziasztok!2 doboz Utrogestanomat szívesen felajánlom valakinek postaköltség ellenében!Végig hűtőben tartottam.
24. Nikice (válaszként erre: 22. - Mókicaaaa)
2008. márc. 31. 11:46

értem...


A lényeg, hogy mindketten egészségesek legyetek!

2008. márc. 31. 11:45
meghát emiatt lehet hamarabb kell megszülnöm..
22. Mókicaaaa (válaszként erre: 21. - Nikice)
2008. márc. 31. 11:45
amúgy is az leszek, mert a szemem nagyon rossz..
21. Nikice (válaszként erre: 20. - Mókicaaaa)
2008. márc. 31. 11:44

Nagyon bízom benne, hogy minden a lehető legjobban alakul. Emiatt nem kell császár ugye?


Bocsi, ha hülyeséget kérdezek!

20. Mókicaaaa (válaszként erre: 19. - Nikice)
2008. márc. 31. 11:41
műtöttek már ezzel engem, majd 14-én megyek a profhoz és ő majd megmondja hogyan tovább..
19. Nikice (válaszként erre: 18. - Mókicaaaa)
2008. márc. 31. 11:40

Hűha, e elég komoly. Orvosod mit mond?


Igen, v.hol olvastam, hogy Gergő-baba lesz! :)

18. Mókicaaaa (válaszként erre: 17. - Nikice)
2008. márc. 31. 11:39
Hát Gergőke szépen fejlődik, nekem vannak szívproblémáim, de reméljük nem lesz nagy baj
17. Nikice (válaszként erre: 16. - Mókicaaaa)
2008. márc. 31. 11:38

köszönöm megvagyok. Voltam már jobban, de bízom benne, hogy leszek is.

Te?

16. Mókicaaaa (válaszként erre: 15. - Nikice)
2008. márc. 31. 11:29
hogy vagy egyébként???
15. Nikice (válaszként erre: 14. - Mókicaaaa)
2008. márc. 31. 11:29
Köszönöm! :)
14. Mókicaaaa (válaszként erre: 13. - Nikice)
2008. márc. 31. 11:24
Szió Niki! Egyik napról a másikra, nem kell fokozatosan..
13. Nikice
2008. márc. 31. 11:23

Sziasztok!


Kérdésem lenne: azt tudom, hogy az Utrogestant 12. hétig kell szedni, de utána egyik napról a másikra leteszem, vagy fokozatosan kell majd?

Most napi 3 szemet szedek.


Válaszotokat előre is köszi!

12. csillagverem (válaszként erre: 8. - NDKS)
2008. jan. 28. 17:14

Szia Zsuzsa!


Grat a teszthez!

Első kérdésedre a válasz: nem kötelező feküdni a felhelyezés után.. Ennyire nem kell aggódni, főleg ne aggódj amikor a "maradéka" visszajön - emiatt utáltam nagyon :-DD

Másik kérdésed: nekem 2001-ben azt mondta az orvosom, hogy kétszarvú a méhem, de nálam kiderült, hogy nem, csak egy behúzódásom van.

Több ismerősöm is van, aki ilyen méhben végig kihordta a babáját, megszülte, és semmi baja! Figyelmesebbnek kell lennie az orvosodnak végig a szülésig!

Műtét az jó megoldás ha muszáj! Igaz utána 6 hónapot pihenni kell, de megéri! Rosszat nem akarnak vele!

Kívánom a legjobbakat!

11. ari6
2008. jan. 23. 21:22
nekem nem okozott rosszullétet, úgyhogy a legjobb, ha rákérdezel a dokidnál, az a biztos, ha ő mondja, hogy semmi gond nincs.
10. NDKS
2008. jan. 23. 20:04

Kedbe ari6!


Köszönöm a gyors választ! Még az volna a kérdésem, hogy normális-e, hogy fáj a hasam, most, hogy először használtam a golyócskát. 14 óra krül "vettem be",és du 5-6 körül nagyon furcsa rosszullét jött rám, s fájt az alhasam rendesen! Ez ok, vagy keressem meg a dokimat? Köszi, és a jó jókivánságot is, Zsuzsa

9. ari6 (válaszként erre: 8. - NDKS)
2008. jan. 23. 18:27

szia!

én csak az U.-hoz tudok hozzáfűzni, h nekem 10 héten át kellett használnom, reggel-este 1-1 golyót feltenni, az elején még dolgoztam, tehát nem kellett feküdni utána.

szorítok, h sikerüljön a baba és a kihordása!

8. NDKS
2008. jan. 23. 15:18

Sziasztok!


Nekem ma kellet elkezdenem a Utrogestan szedését, mert lehet, hogy terhes vagyok, igaz ha az vagyok, még csak 2 hetes, amit ugye az ultrahang nem mutat ki. Októberben elhalt egy 4-5 hetes terhességem, amit a mai napig nem tudtak 100%-ig megmondani, hogy méhen belül, vagy kívül volt-e! Bár a zárojelentésen belüli szerepel. Most jan.10-én orvost váltottam, elmeséltem neki minden eddigi kórtörténetemet, és azt mondta, nyugodtan kezdjünk neki a baby-prjectnek újra. Másnap szexeljünk, mert akkor lesz peteérésem. Szót fogadtunk, és a azóta nem jött meg, a melleim nagyon feszülnek (innen tudtam multko is, hogy most valami alakul) A gyorsteszt 2 csíkot muatott. Ezek tükrében kaptam a gyógyszert. A kérdésem az volna, hogy szerintetek a "fölhelyezés" után kell-e feküdni vele, hogy a gravitáció hatására ne csússzon ki, vagy ez fölöslege, és én aggódom nagyon! A másik kérdésem az volna, hogy van-e valaki, akinek dupla-szarvú méhe van? Nekem az van, és emmiatt rizikósabb a baba kihordása. Ha kétszer elvetélnék (Istenem, nehogy így legyen), akkor műteni javasolt! Akinek iyetén tapasztalatai volnának, kérem ossza meg velem! Nagyon jó ez az oldal, jó érzés az embernek, hogy van kivel megosztania a hasonszőrű problémáit! sziasztok, üdv Zsuzsa

2008. jan. 22. 09:09
Sziasztok!a progeszteren tartalmú készítmények a terhsség támogatására szolgálnak, már ha létezik a terhesség. 12.hét után a méhlepény veszti át ezt a szerepet.
6. Bojsza (válaszként erre: 5. - Tothem)
2008. jan. 10. 09:33

Szia Tothem! Remélem jársz erre! Én is pont így vagyok, ahogy Te! Megírnád, hogy mi lett a vége? Nem akarom minden hülyeségért a dokim hívni, de nagyon aggódom!


Előre is köszi!

2007. dec. 15. 15:00
Sziasztok. Még teljesen új vagyok itt és a segitségeteket kérem. 6 hetes terhes vagyok, tavasszal volt egy vetélésem. Ezért 2 napja utrogestant/hüvelykapszulát/ használok és azóta egyszerűen megszünt a feszitó puufadásom és az émelygések. Nagyon félek, hogy valami nincs rendben. Vagy ez normális, az Utrogestan esetleg lezitó hatású? Kérlek, irjatok, teljes pánikban vagyok.
2007. szept. 5. 18:07
Szia!Én lombikprogramban vettem részt és használtam Utrogestant és nekem is megjött a kúra alatt....
3. Ani58 (válaszként erre: 1. - Csillagverem)
2007. szept. 5. 17:54
Szia!Nekem egyik honapban mar megjott mikozben meg hasznaltam a gyogyszert.Egyertelmu volt,hogy abbahagyhatom.Egy masik alkalommal pedig par napot kesett.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook