Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utrogestan tapasztalatok fórum

Utrogestan tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. márc. 20. 11:05

Sziasztok!

Nem tudom olvassa-e még valaki, de hátha.

2 hete pozitívat teszteltem. Múlt héten voltam dokinál, aki látott egy 7 mm-es petezsákot és biztos, ami biztos, írt fel utrogestant. Na a naptáramban megnéztem, hogy amióta azt használom, megszűnt a mellbimbóm erős fájdalma és mondhatni teljesen tünetmentes vagyok. Se rosszullét, se semmi. Járt már más is így? Ugye nincs okom megijedni?

Nemsokára megyek dokihoz, de addig is szívesen olvasnék tapasztalatokat. :)

301. f878e25215 (válaszként erre: 300. - Betty1114)
2018. nov. 4. 11:53

Jaj, köszi, hogy ezt írod! :) Már kezdtem picit elkeseredni.

Te többször használtad már? Végül összejött a baba?

300. Betty1114 (válaszként erre: 299. - F878e25215)
2018. nov. 4. 08:07
Szia! Az utrogestantól feszül a cicid. Az egyik mellékhatása. Tapasztalatbol tudom.
2018. nov. 3. 12:42
Nem tudom, van-e még itt valaki, de hátha valakinek nagyobb tapasztalata van. Most először használom az utrot peteéréstől (6. napja) és ma feszül egy picit a cicim. Ez normális vagy lehet, hogy így is progeszteronhiányom van? Szerintetek?
2018. jan. 1. 17:02

Mára elmúlt, nagyon sok vér folyt ki de nem voltam terhes mert mindhárom teszt negatív lett.

Az a baj, hogy január 1 vagy épp a két ünnep között hova lehet menni orvoshoz?

Ez rossz ötlet volt hogy pont karácsony előtt kezdtem el az utrót használni.

Most jó két hónapot kihagyok.

A másik mellékhatás hogy iszonyat jól esik az izommunka a súlyzózás, a futópad...

Azért ez mégis csak szteroid! - hormon! ....

2017. dec. 30. 22:31
Uhh, az tényleg nem jó, sztem menj dokihoz mindenképp.
2017. dec. 30. 17:48

5 napja dől belőlem a vér, bár semmi fájdalom nincs, semmi görcs de 3 duplacsomag betétet elhasználtam.

Ez abnormális.

2017. dec. 30. 17:46

Nem de abbahagytam az Utrot mert nekem ez nem jó.

Felpuffadt tőle a májam.

Azonnal megjött.

Nem tudom volt e ott valami de őszintén nem is érdekel, mert én ezt a xart nem vagyok hajlandó többet beszedni/felnyomni hüvelygolyó mert nekem nagyon rosszat tesz.

Felbaxta a vérnyomásomat, zúgott az egész fejem tőle, fáradt voltam és álmos.

294. felhasznalo1026 (válaszként erre: 293. - LadyElizabeth)
2017. dec. 27. 09:31
Na teszteltél????
2017. dec. 25. 15:18

Nekem utrogestan hüvelykúpból 2*2 írt az orvos, de nem bírtam szedni mert felpuffadt tőle a májam...

Napi 2-t kevésnek éreztem, a napi 3 megint sok.

22 mm petéim voltak hormonkezelés nélkül, 10 mm nyálkhártya de úgy érzem nem sikerült, mert a teszt negatív és nagyon meg akar jönni soha életemben nem barnáztam de most csupa húslé szerű a wc papír meg barnás folyás van a bugyimon- elég undi...


27-én még csinálok egy tesztet, mert 24-en kellett volna megjönnie, ha nem sikerült hát majd legközelebb :)

292. wiki0512 (válaszként erre: 291. - Felhasznalo1026)
2017. okt. 31. 13:20
Szia! Köszönöm a választ! :) Én eddig 2x1et szedtem, még maradt 6 db azt beosztom erre e hétre egyesével és akkor elvileg úgy jó leszek!
291. felhasznalo1026 (válaszként erre: 290. - Wiki0512)
2017. okt. 30. 22:24
Nekem is a 12. hétig kellett szednem. Utána fokozatosan abbahagyni. Mondjuk én 3*2 szedtem. És utána szép lassan abbahagytam. Nem szabad egyik napról a másikra. Remélem tudtam segíteni.
2017. okt. 30. 10:04
Sziasztok! Nekem az volna a kérdésem, hogy a betöltött 12. hétig kell szedni, ha valakinek felírták az utrot, vagy még ez után is? Én ma vagyok 12+1. Ezen a héten még kell szednem vagy eddig elég volt? Nem merem az orvost felhívni, mert már túl sok hülyeséggel zaklattam. Köszi a választ! :)
2017. márc. 20. 04:38

Sziasztok.

Udv mindenkinek

Segitsegetek kernem:

Utrigestant szedtem huvelyen keresztul ket ciklust.Sajnos a baba nem jott ossze..de 32 napra jott meg masodjara az egyebkent 25 napos ciklusom.Majd mikor elmult ra egy hetre ujra megjott. Voltam uh...semmi

Volt masoknak is ilyen??

288. agci113 (válaszként erre: 287. - BSara78)
2016. okt. 31. 18:16
Szia. Végül megjött, nem pénteken, hanem hétfőn...Neked?
287. BSara78 (válaszként erre: 286. - Agci113)
2016. okt. 30. 19:09
Szia, végül megjött neked? Ugyanez a problémám, de mivel senki nem válaszolt, ezért kérdezem. Köszi!
286. agci113
2016. okt. 15. 07:27
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. 10 napig szedtem ciklus közepén hüvelyi Utrogestant,progipótlásra. Nekem mindig tök pontoan pénteken jön meg előtte napokban már görcsölgetek,stb. És most semmi. Csak a mellfeszülés. Terhes nem lehetek sajnos, egy másik probléma miatt,úgyh a kérdésem,h bezavarhat a cikulsba az utro? Hétfőn volt az uccsó,és péntekre vártam. Késleltetheti? Megőrülök, ha most még a tök pontos ciklusom is felborul..... :(
285. zebracsikó (válaszként erre: 284. - Rencike24)
2016. szept. 9. 12:42
Semmi bajod nem lesz tőle, csak egy kis támogatás. Figyelmes volt az orvosod, hogy az előző terhességedre tekintettel felírta.
2016. szept. 9. 12:38

Sziasztok!


Szedett valaki úgy utrogestant, hogy igazából, minden rendben volt a terhességével? Első kisfiammal szedtem, napi 2*2.t mert volt egy bevérzésem! Most minden rendben van, de a doki mégis felírta, napi 2*1 darabot kell szedjek!

2016. ápr. 22. 22:36
Sziasztok!Pár hete nézték a hormonjaim,de sajnos pont a progeszteront nem kérte az orvos,pedig fontos lenne,mert sajnos ősszel én is elveszítettem a babám.A pár hetes terhesség alatt minden nap egy folt barnázás volt,és ez most is így van,a mensim első két napján barnázás,majd 3-4 nap a rendes piros vérzés.Szóval ősszel pozitív lett a teszt,elment dokihoz,kaptam utrogestant.Rá két napra vérzésem lett-menstruáció-és el is ment a baba.A tsh értékem is emelkedett volt,az most felére csökkent,jelenleg 2.9.Prolaktinem is magas volt,arra is kaptam már gyógyszert.Enyhe inzulin rezisztenciám-PCOS- is van,arra Meforalt fogok most újra szedni.Van is még itthon az utrogestanból,s mivel olvastam a progeszteron hiány tüneteit és többen is mondták hogy ha szedem azzal ártani nem lehet,úgy gondoltam hogy szedni szeretném,de nem tudom,ezt így terhesség előtt melyik napon kell elkezdeni.természetesen dokihoz is el fogok menni és meg nézetem vérvétellel is,hogy mennyi a progi szintem,de mivel már a baba tervezésben vagyunk,addig is szeretném magam úgymond bebiztosítani,nem akkor amikor pár hét múlva kapok csak időpontot a nőgyógyászhoz.Félek,hogy megint mire tesztelek,már késő lesz elkezdeni,mert pl.nem tapadt meg megfelelően a progeszteron hiány miatt stb.
2016. ápr. 19. 07:04

Sziasztok!

Valakinek volt ciklusfigyelése. Mely napokon milyen progreszton érték volt?

Nekem 30 napos ciklusaim vannak. 20.napon 1,6; 22 napon 2,75; 24 napon 8,84.

Ez nem nagyon alacsony?

2016. jan. 5. 03:01

Nekem pont azért lett sp.missed.ab.-om a 7. héten dec.14.-én mert nem írta fel a doki a duphastont agy utrot.

Akkor én kértem mikor pozi lett tesztem de semmi. Uh látta babát akkor is kértem, akkor is semmi.

Akkor maptam elsőnek amikor barnázni kezdtem, irány kórház, ügyel doki rendelte el azonnal 4*1

De akkor már késő volt.

Progihiàny okozta, s a doki természetesen nem hibás csak mentegetőzött. De sajnos a babámon ez már nem segít. 18.-àn jöbettem csak haza.

Mindez karácsony s esküvőnk előtt 1 héttel.

2015. dec. 28. 11:23
Köszi, már meg is oldodott. :)
279. NLbaby (válaszként erre: 278. - Sztavros)
2015. dec. 28. 09:07
Szerintem barmelyik orvos (akar az ugyeletes haziorvos is) felirja receptre neked, ha ugyanazt elmondod neki, mint amit itt leirtal. Ha talalsz egy jobb erzesu gyogyszereszt, akkor talan meg recept nelkul is kiadja neked (de ez csak teljes, tamogatas nelkuli aron lehetseges).
2015. dec. 28. 08:48
Sziasztok! Én Németországban lakom, jelenleg Mo-n vagyunk még 3 hétig. Most teszteltem egy nagyon halvány pozit, de van még 3 nap a ciklusombol. Volt 2 vetelesem es a kislányommal a + teszttől kezdve használnom kellett utrot. Most igy ünnepek ideje alatt meg egyébkénként sem lenne egyszerű itt dokihoz mennem, de nagy szükségem lenne a bogyokra addig is, míg itthpn vagyunk. Ha vki ki tudna segíteni 3 heti adaggal, annak meghálálnám! Légyszi írjatok! Köszi! N.
2015. dec. 7. 09:18

Sziasztok!

Tegnap voltam uh-on...nem is ez az érdekes,hanem amit hallottam. Szedek utrogestant már egy ideje. Először a szájon át szedőt, de attól rosszul voltam. Kaptam hüvelybogyókat utána. Erre az ügyeletes doki írt fel. Nem írta rá,hogy hüvelybogyó. Mondom neki. Erre, mindegy, mert mind a kettőbe ugyanaz van. Mondom értem, a hatóanyagra gondol, de én szájon át nem veszem be. Erre nem, a külső borítás is ugyanaz.. más az engedélyeztetése csak...tehát a kettő tök ugyanaz.

Hát elég bizar, de utána mégegy doki megerősítette ott a kórházba.

Csak infonak, ha valaki ilyet szedne :-)

276. Ildia (válaszként erre: 273. - Anni25)
2015. nov. 29. 09:31
Az a baj,hogy egyik orvos gond nélkül felírja, a másik viszont könyörgésre sem. Nem gondolkoztál még természetes progeszteron pótláson?Sok mindent lehet találni a neten.
275. bogi0629 (válaszként erre: 274. - Bagoly0913)
2015. nov. 29. 08:48
Írtam privátot!Elképzelhető szédelgés, úgy emlékszek, nekem is volt egy kicsi az elején. Tatrs ki, ez a bogyó életet menthet, sokaknak bevált!Sőt,sokan nem is gondolják, hogy csak ennyi a gond,hogy meg kell támogatni a sárgatest hormonokat.
2015. nov. 27. 09:40

Sziasztok!


Valakinek volt mellékhatás az utrogestannal a szédülés? Két napja szedem és azóta szédelgek

273. anni25
2015. nov. 11. 05:53

Sziasztok!

Ajanlanatok olyan orvost Budapesten, aki felirja az utrogestant megelozeskent?

Volt egy magzatelhalasos vetelesem. Nagy esellyel progreszteron hiany okozta a tunetek alapjan, ennek ellenere az az orvos, akihez jarni szoktam nem irja fel elore, mert meg csak egy vetelesem volt es szerinte eleg ha baj van.

A dolgot neheziti, hogy kulfoldon elek, ha akkor repulok haza, amikor mar verzek, az mar boven keso.

Olyan orvost keresek, aki meghallgatna es nem felirna az utrot, hogy mar nalam legyen, amikor pozitiv lesz a teszt.

Utana termeszetesen vissza tudok menni ellenorzesre es ujat iratni, amikor kell.


Privat uzenetben is irhattok, ha ugy jobb.


Koszonom elore is!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook