Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utrogestan tapasztalatok fórum

Utrogestan tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2012. aug. 17. 23:21
Szaisztok! Tudnatok nekem arrol valami infot mondani, hogy amennyiben a mehnyalkahartyam elegendö vastagsagu volt a megtapadashoz, majd a negyedik hettöl kapok utrogestant, akkor az vastagit meg pluszban a nyalkahartyan, hogy ne okozhasson biztosan gondot a nem elegendö vastagsagu nyalkahartya? Mert sok helyen olvastam, hogy letrejött a terhesseg, de nem volt eleg vastag a nyalkahartya, ezert kilöködött a magzat. Volt mar egy vetelesem, es nagyon aggodom, hogy ez volt az igazi ok, de ezt nem vizsgaltak.
151. CsillagTM (válaszként erre: 150. - Gigi007)
2012. júl. 11. 12:36
mindenkinek más. én mindig 14 napig szedtem, utána a 3. napon megjött.
150. gigi007
2012. júl. 11. 12:28
sziasztok az utrótól tényleg visszatarja a mensit?
149. lindy (válaszként erre: 147. - Huzsanna)
2012. jún. 20. 16:40

Szia!

Köszi szépen a választ, először én is a beágyazódásra gondoltam, mert épp ezekben a napokban lenne itt az ideje, de az utro azért mégis csak hormon. Régebben nem volt vele ilyen panaszom. Meglátjuk, mi lesz.

148. huzsanna (válaszként erre: 145. - Bea0917)
2012. jún. 20. 11:18

Szia Bea!


Szerintem a mellérzékenység nem az utrótól van, hanem a babától a Te esetedben. :)

147. huzsanna (válaszként erre: 146. - Lindy)
2012. jún. 20. 11:17

Szia Lindy!


Igen, szerintem előfordulhat az utrótól iylen tünet. Engem is műtöttek endometriózissal, ami után volt két inszeminációm, mikor utrót kellett szedni. Én is éreztem ilyesmiket, először azt gondoltam talán a beágyazódás, de sajnos mindkettő eredménytelen lett, szóval maga a hormon produkálhatta csak. Sőőőt, nekem még derékfájásom is volt a másodiknál. Az utró abbahagyásával pedig megszűntek ezek. Ja, és volt egyfajta állandó émelygésem is.

146. lindy
2012. jún. 20. 06:26
Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem. Endo-s vagyok, a progi fázis támogatására kaptam az utrot. Babát szeretnénk. SZerintetek az utrotól lehet az, hogy szúrkál a méhem, hol jobbról, hol balról, a múltkor a petefészkembe nyilallt, néha felülről nyom. Régen nem tapasztaltam effélét, de azóta műtöttek endo-val (ami azóta ki is újult). Köszi előre is a választ.
145. bea0917
2012. máj. 25. 14:26
Sziasztok! Nem tudjátok, az Utrogestantól előfordulhat mellérzékenység? A ciklus 30. napján vagyok, 26. napon halvány pozitív lett a tesztem. Mivel már 2-szer 4-5 hetesen elvetéltem, szedek 3x1 Utrogestant. Tegnap sajnos elkezdett görcsölni a hasam és mára le is esett a hőm, így biztos voltam benne, hogy megjön. De a görcs teljesen elmúlt és a teszt is erősödött, a mellfájdalom maradt.. Az előző 2-nél 2-3 nappal a vetélés előtt minden tünet elmúlt, de nem szedtem Utrogestant. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
2012. ápr. 19. 16:33
???
2012. ápr. 14. 15:18

Sziasztok!

Én menstruáció előtti, 3-4 napos vérezgetésre kaptam a dokitól utrót, 2*1-et. Eddig: 12 napos luteális szakasz, 9. dpo-tól pecsételgetés. Most: ma vagyok a 12. dpo-n, vérzés NULLA, még egy pötty sem (kop-kop), mensinek semmi előjele. . . ez akkor a gyógyszer hatása? (tehát, hogy semmi vérzésem nincs, ÉS kitolta a luteális fázis hosszát)

A méhnyakam fent van, zárt és kemény.

A terhességi teszt a 10. dpo-tól nagyon-nagyon-NAGYON halvány 2. csíkot mutat, de nem nevezném nyugodt szívvel pozitívnak.

Van esetleg valakinek tapasztalata, infója? Előre is köszi minden segítséget!

142. huzsanna (válaszként erre: 141. - Esszi)
2012. márc. 26. 13:51

Helló Esszi!


Mi lett veled, lehet tudni? Én a 2. inszeminációm utáni 5. napon vagyok, és rettenetesen várom, hogy sikerült-e a baba. Múlt hónapban az elsőnél nem írtak fel utrogestant, de most igen, 3x2 hüvelykapszulát. Szerencsére edddig nem érzek semmilyen mellékhatást.

141. Esszi
2012. febr. 16. 13:03

Szia, én pl. itt vagyok. Most olvastam végig a topikot. 5 hetes vetélés után most a 4,5 héttől szedem 3 napja (2x1), de tegnapelőtt és tegnap görcsölgettem (előtte inkább csak enyhe fájdogálás volt az alhasamban) és most nagyon izgulok, hogy megvan-e még a baba :( Nemsokára összeszedem magam és felhívom a dokit, hogy mikor érdemes megnéznie...

Veled mi a helyzet?

140. edusz81
2012. febr. 1. 10:32
sziasztok van itt valaki?
139. jokerno82 (válaszként erre: 138. - Manna08)
2010. nov. 15. 22:11

Szia!


Nemrég jöttem ki a kórházból, és nem kellett a beavatkozás mert én is teljesen kiürültem.

Az orvosom azt ajánlotta most ne is probálkozzunk jó darabig kb 3-4 hónapig. De utána megint megproblkozunk és remélem akkor sikerülni fog.

Nektek sikerült a baba?:)

138. manna08 (válaszként erre: 135. - Jokerno82)
2010. nov. 11. 22:13

Szia!

Nagyon sajnálom, de mint írtam kísérteties volt a hasonlóság az én esetemmel. Nekem teljesen kiürült, hál istennek nem kellett művi befejezés, remélem nálad sem lesz rá szükség. Szurkolok, hogy mielőbb összejöjjön egy új, egészséges baba!

2010. nov. 9. 15:05
7 hetes
2010. nov. 9. 15:05

Sziasztok.

7 hetse terhes vagyok.ma kaptam utrogestan hüvelykapszulát ,holnaptól használom.De hétvégén megyünk egy wellness szállodába és szerintetek,a pezsgőfürdőbe vagy az uszodába belemehetek?

135. jokerno82 (válaszként erre: 134. - Manna08)
2010. nov. 6. 14:42

Szia!


Köszönöm válaszodat. Sajnos csütörötkön rosszul lettem görcsöltem és véreztem, befektettek és UH-gal megállapították hogy nem fejlődik az embrio és kezd leválni a méhnyálkahártyám. Hétvégére kimenőt kaptam és most várunk, kiürülök-e rendesen ha nem akkor megműtenek. sajnos elment a baba, tudom mert érzem és sajnos ma(szombat) ki is jött egy kb 2 cm-es szövet darab. De hétfőn okosabb leszek, akkor csinálnak egy újabb UH-t. De ha így is van akkor sem adjuk fel, probálkozunk még.

134. manna08 (válaszként erre: 133. - Jokerno82)
2010. nov. 4. 23:25

Szia!

Én is új vagyok itt. Az eseted kísértetiesen hasonlít az enyémhez. 5 hetes UH-n volt szép petezsák, de embriót még nem láttunk. 6. héten barnázni kezdtem, de fájdalom nélkül.Kaptam Duphastont 2x2-t, majd a vérzés is megjött és már görcsöltem is. A baba a 7. héten elment. Nem elrettentésként írom, de az Utrogestant, ha vérzel már nincs értelme adni, mert nem szívódik fel. Ha nem használ a progeszteron pótlás, akkor fejlődési rendellenesség áll a vetélések döntő többsége mögött. Így talán jobb, ha elmegy, minthogy betegen szülessen. Azért kíváncsi vagyok mi lett veled, írj, mit mondott a doki. Örülnék, ha nem lenne igazam.

2010. nov. 3. 22:43

Sziasztok!


Hát remélem még olvassa valaki a fórumot.

28 éves egy gyermekes anyuka vagyok. Van egy 5 éves kisfiam és vele a terhességem is bajos volt. sokat vérezgettem, de a dokim azt mondta hogy gyenge a méhszájam és ezért mindig vérezgetni fogok minden vizsgálatkor és nemi érintkezéskor.

Most kiderült hogy 6 hetes terhes vagyok(végre, mert már 8 hónapja probálkozunk)de sajnos problémák adódtak. Állandóan barnás folyásom van, de görcsölni nem görcsölök. Felírt a dokim Duphastont 2x1 de sajnos most sokkal erősebb a folyásom. Az UH-gon azt mondta hogy jobb oldalon félig van beágyazódva, de sajnos nem tudja megmondani, hogy megmarad-e. Most elment szabira a dokim és csak jövő héten kell mennem UH-ra. A folyásom néha bordó és barna és ma hosszabb séta után görcsöltem is. Nem tudom mit tegyek nagyon félek. Nem akarom elveszíteni a babát. Hallottam hogy a Duphaston nem igazán hatásos de viszont az Utrogestan jobb. Valóban így van? Szeretnék egy kis megnyugvást. És remélem a dokim is belemegy az Utrogestan használatába.

132. Nitka
2010. szept. 17. 14:11

Sziasztok lányok! Remélem valamelyest még él a fórum. Érdeklődnék, hogy ki milyen adagban szedi/szedte várandósság alatt az utrogestant. Nekem reggel 1 szájon át és este 1 hüvelybe... Kicsit keveslem, mert olyan nagy számokat olvastam különböző forúmokon (3x1. 3x2. 2x2)... Mitől függ, hogy kinek mennyit javasolnak? És ki hányadik hétig szedte?

Nagyon köszönöm!

131. nrit (válaszként erre: 130. - Foxy girl)
2010. jan. 24. 11:54
Köszi :)
130. foxy girl (válaszként erre: 129. - Nrit)
2010. jan. 22. 10:50

szerintem még ráérsz ne izgulj!

Nagyon örülök, jó egészséget kívánok!!! Mostmár ne is a netezéssel törődj :)

Gratulálok!

129. nrit (válaszként erre: 128. - Foxy girl)
2010. jan. 21. 18:48

Köszönöm kérdésed! :) Sajnos nem volt időm netezni azóta...

Igen, voltam, és úgy tűnik, minden rendben! Most töltöm be a 10. hetet. Nagyon megkönnyebbültem!

Az Utrogestant továbbra is kell szednem, ugyanekkora adagban. Viszont azt mondta, jó így az adagolásom :)

3 hét múlva kell megint mennem. Most sem küldött el vérvételre, fogászatra, védőnőhöz... Pedig úgy tudom, ilyenkor már szokás, nem? Na mindegy, biztos tudja, mi a dolga... :)

128. foxy girl (válaszként erre: 125. - Nrit)
2010. jan. 18. 12:47

Szia nrit!

Mizu? Hogy vagy? Voltál dokinál?

127. nrit (válaszként erre: 126. - Foxy girl)
2010. jan. 13. 20:35

Oké :)

Drukkolok én is Neked!!!

126. foxy girl (válaszként erre: 125. - Nrit)
2010. jan. 13. 11:05
Hello! Majd írd meg mit mondott! Szorítok Neked, h baba legyen belőle minél hamarabb! Nekem sajnos tegnap lett negatív a tesztem :-( Majd februárban talán...
125. nrit (válaszként erre: 124. - Foxy girl)
2010. jan. 12. 19:02

hát végülis így oldom meg, hogy reggel este hüvelyi, napközben meg szájon át (ugyanaz a kapszula jó mindkét "helyre", mert ugyanaz-doki, meg az összetevő leírás szerint is).

És nem is leszek "betépve" tőle, úgy látszik, már hozzászoktam, vagy lehet, hogy így, hogy csak nappal veszem be szájon át, nem olyan nagy mennyiség, h kiüssön... :)

hétfőn megyek dokihoz, majd kiderül, h lecsesz-e, hogy így variáltam...

szia :)

124. foxy girl (válaszként erre: 120. - Nrit)
2010. jan. 4. 14:58
Mi lenne ha megkérnéd a dokidat, hogy írjon fel olyat is ami arra lett kitalálva, hogy szájon át alkalmazd. Akkor reggel meg este feküdhetnél, napközben pedig bevennéd az orálosat? (csak egy ötlet, lehet h nem jó)
2010. jan. 4. 14:56

Sziasztok! Végre Valaki :-) már azt hittem meghalt ez a fórum, pedig úgy örültem, hogy rátaláltam...

Szóval nekem is azért ajánlotta a dokim a hüvelytabit, mert azt mondta hatásosabb, mivel ott szívódik fel, ahol arra szükség van. Bár én csak reggel meg este használom, így nem okoz gondot a munkaidő, de így is elég babrás. Meg nagyon kell rá vigyázni, hogy nagyon alapos kézmosás után szabad csak felhelyezni, mert gyakran így fertőzik meg magukat a csajok... ezt itt olvastam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook