Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utál enni a kislányom 😕 fórum

Utál enni a kislányom 😕 (beszélgetős fórum)


2019. jún. 25. 21:04
Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszát és a biztatást!
2019. jún. 25. 15:11
Amíg van tejed, kevésbé kínáld kanállal. MIvel már van őszibarack, vagy alma ez a kető a legjobb egy kis gyümölcshöz. A gyógyszerek "aromája" eléggé elintézi hogy ami finom még annak is a gyógyszerrel vegyes ízt érezzen, talán ezért nem szereti a kanállal való evést. Ha ki megy belőle a gyógyszer íz, majd vissza áll. De a nagy meleg is esetleg lustábbá teszi és kényelmesebb - és örülj neki - hogy elfogadja az anyatejet.
4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Micimacko3)
2019. jún. 25. 09:15
Persze hogy tud. A mell így működik kereslet kínálat alapján. Simán újra tudod növelni a mennyiséget ha sokat van cicin. Sok baba 1-1,5 éves korig nagy részben anyatejes alig eszik mellett. WHo ajánlás szerint is teljesen rendben van ha 90% -ban anyatejes egy egy év körüli gyerek még. Az nem igaz hogy nem elég tápláló neki. Rengeteg tanulmány és kutatás van róla. Na meg azt úgyis látod ha nem elég neki. Amíg van elég pisis kakis pelus, fejlődik rendesen jó kedèjü, addig nincs gond.
3. GreyGhoul (válaszként erre: 1. - Micimacko3)
2019. jún. 25. 08:32

Nálunk 14 hónapos volt a fiam, amikor hasonlót játszottunk el. Ráadásul miattam még a szopiról is le kellett állni. Az volt a megoldás, hogy önállóan evett, a tányéromból. Akkor ettem olyat, amit neki nem akartam adni, amikor már jóllakott. 2 éves elmúlt, mire újra közelíthettem a szájához kanállal.

Legyél türelmes vele, te is érzed, hogy sok volt neki. Érdemes falatkákat is rakni elé, s ő kóstolgassa, vegye a szájába. Először biztos kevés, de kialakul majd. S kanállal is próbálhatja ő maga is.

2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Micimacko3)
2019. jún. 25. 07:39

Szia!

Szerintem van elég tejed,ugye beállt a kereslet-kínálat.

Lehet megkéne próbálnod kezé be adni a kanalat,had egyen egyedül.

Az enyém is eljátszotta ezt a nem eszek semmit,kezébe kanál és evett...oké hogy kézzel is,de sikerélménye volt

A kisfiam 7 hónaposan kezdte,a lányom 8..

Most a fiu 3 lesz a kislány 17 hónapos és gyönyörűen esznek :)

2019. jún. 25. 07:20

Sziasztok ! Először is még új vagyok itt szóval bocsi ha valamit nem úgy csinálok ahogy kelne !

Na szóval van egy 10 hónapos kislányom aki ezelőtt nagyon jól evett! Anyatejes így 6 hónapos korban kináltam meg először almával . Fejlődünk is anyira, hogy már lassan mindent evett. Aztán minden egybe ránk zúdult , 😞volt kullancsunk így antibiotikumot kapott , mikor lejárt a kezelés megfázott ujra kezelést kapott (nurofent ) aztán következő heten jöttek a felső metsző fogak , következő héten piros lett a torka , elment a hangja így ujra kezelést kapott ( nurofent , Respisun aerosolba, Biosept) ! Most már nem kap semmit , ujra jól vagyunk ,de ez időszak allatt ugyebár nem nagyon akart enni én meg hát kináltam, hogy na meg egy kanállal , mesemondás , mondokázás , éneklés , tapsikolás, mindent amit az eszem fel ért csak hogy egyen egy keveset . Addig jutottunk hogy mikor a kanalat meg lássa mar nyügös lessz , sir! Mikor már nagyon kivan akkor cicire teszem és szopizik! A baj az hogy mar nincs annyi tej szerintem hogy elég legyen , bár reggel es este legyen elég ! Van lefagyasztva tejem de azt nem hajlandó meg enni sem csőrös pohárból , sem üvegből , csak cici ! Kérdés tud több tej termelődni ha többször teszem rá ? Jó ötlet lenne ha nehány napig csak szopizna es utánna megint kezdenénk ujra kanálal kínálni ? Kérlek segítsetek 😞😟

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook