Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kislányom mostanában 4óránként kel enni éjszaka...mit csináljak? fórum

14 hónapos kislányom mostanában 4óránként kel enni éjszaka...mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2
44. @IviBaba@ (válaszként erre: 35. - Edibest)
2011. febr. 1. 21:17

akkor érthető...nekem 300milit lenyom :) de kezdek azon izgulni pár napja éjfél elött is felkel, néha a büfi nyomja, de lehet hogy lassan kiprbáljuk ezeket a jóéjt tejbepapit :) az a baj, hogy én 6után nem nagyon eszek,így velünk nem tud enni, apja is 6kor vacsizik :P vagy mégegyszer de azt már 8körül mikor Ruben alszik....

Hm...na mindegy..

2011. jan. 30. 09:28
Szerintem nem éhes. Egy ekkora baba már nem eszik,nem ehet éjszaka,szilárdat minimum 3x vagy négyszer napközben eszik. Vagy álmodik és megébred,olyankor sír,megnyugtatni kell,nem megetetni,mert éjszaka nem eszünk. Gondolom szopizás alatt el is alszik,ez olyan,mintha ebéd után beleesne a fejünk a töltött káposztába. A gyereknek a saját ágyába kell szoktatni,mert később nagyon megviseli,ha kirugdossák a szülői ágyból. A gyereknek meg kell tanítani,hogyan aludjon el és hogyan aludjon vissza. Nekem is ébredtek a lányaim 11 hónapos kor körül éjszaka és ordítottak,amikor felvettem őket, semmi probléma nem volt,ment a duma és a kacagás. De éjszaka nem játszunk,hanem alszunk. Persze amikor vissza tettem ordítottak, kimentem, gondoltam várok öt percet,majd vissza megyek és megnyugtatom Őket, ez így ment kb. egy hétig,éjszakánként fél óra öt percenként nyugtatás, azóta semmi baj,alszanak,mint a tej. Nem akarok senkit megsérteni,de annyi anya van,aki azt hiszi, hogy a szeretetteljes gondolkodás abban merül ki, hogy velük alszik a gyerek és állandóan eteti. A gyerek nem csak éhes szokott lenni, hanem néha fáj a foga, vagy rosszat álmodik, és attól nem lesz jobb,ha megetetik. A problémát meg kell oldani, egy fogfájást fájdalom csillapítással, egy rossz álmot nyugtatással,de ha a gyerek a szülők ágyában alszik, traumaként éli meg ha egy pár év után ki akarják tenni és a büdös életben nem fog tudni egyedül nyugodtan aludni. De mindenki úgy tesz,ahogy jónak látja, én így cselekedtem és nyugodtak az éjszakáink,a lányok kiegyensúlyozottak, bújósak, játékosak és vidámak, nem szoronganak,ha aludni kell és mivel van napirendünk,amellett,hogy egy csomó időm jut rájuk a háztartást is meg tudom csinálni ikrek mellett.
42. bf5264a5b9 (válaszként erre: 11. - Cottilady)
2011. jan. 29. 23:10
Nálunk ilyen nem volt. Pedig most 2 éves, és a 8 hós sztracsisat eszi...
41. Bebe83
2011. jan. 29. 16:19

Sziasztok!

Az en fiam 15 honapos es cicizett 13 es fel hos koraig. Akkor lattam ugy hogy hagyjuk abba. A legjobbkor tettuk , szerintem! Az agyerek amelyik szopik az nem alszik ejsaka, az enyem is igy tett, mig szopiztunk. Azota kezdte ataludni az ejszakat. Egy nagyon etkes gyerek, mindig vacsizott, es utana ciczett, most pedig vacsizik , furcsi es utana a kisagyba kapja a tejcsiket es alszik. Van amikor kel, de a foga miatt, vagy szomjas, ilyenkor vizet kap vagy epp teat ami van a cumisuvegbe, de soha nem etetnem ebben a korban. Szerintem errol mindenkepp szoktasd le, mert a gyomornak sem jo hogy nem pihen. A sirni hagyast en nem ugy csinaltam hogy ajto be es a gyerek ordit, mig birja, hanem mindig bementem, beszeltem , simiztem majd megint kimentem, es ezt ahanyszor elalszik. Nagyon nehez, de orditani az ejszaka kozepen nem lehet es nem is szabad. Ne adj neki tejcsit csak teat, aztan vizet, de mindig maradj mellette, hogy tudja nincs egyedul. Sok sikert!

2011. jan. 29. 15:56
húú a nagyfiam egy időben szívatott azzal hogy 2-3 félét is csináltatott magának reggelire, aztán egyiket se ette meg. akkor bedühödtem és megcsináltam neki csak azt az egyet ami először kért. pár napig eltartott kicsit éhes volt de rájött hogy nem jó ez a válogatósság. a gyerekek azt csinálnak amit mi engedünk nekik. ha engedjük hogy szórakoztassák őket evés közben, akkor másképp nem is eszik.
39. c1e9612cd3 (válaszként erre: 38. - Nagyova87)
2011. jan. 29. 15:34
pedig még az is lehet, h jót tenne neki egy kistesó. Mert a testvéri féltékenység elkerülhetetlen (tök mindegy, h mit csinál az meber, kissebb-nagyobb mértékben úgyis jelentkezik), és akkor minden etetés csak az ő ideje lenne, vagy az alkalmazkodó készségét is növelné, hisz már nem csak ő állna a középpontban.
2011. jan. 29. 15:26
Csak az a baj,hogy ez végett nem merem beválalni a testvérkét!Mert nem várna a pici baba,míg én fél orát kuszkôdôm a bátyával (reggeli,ebéd,vacsora).
2011. jan. 29. 15:24
szerintem is a sorrend a rossz és meg is szokta ráadásul.ahogy bubó is írta, előssör kenyérfélét vagy pogit reggelire és tízóraira a gyümölcsöt. az én 16hónaposom regel eszik 1/4 szelet kenyeret, tízóraira egy banánt vagy fél almát, délben ebéd, 2 óra felé még uzsi, 4óra körül gyümölcs újra, este 6-7 órakor ha az apját látja enni még kunyizik pár falatot, és reggelig meg se nyikkan, hacsak nem fogzik. 13hónaposan teljesen elválasztottam, mert terhes lettem, onnantól az apja altatja el este, én addig nem megyek be a szobába. 2-3 nap alatt megszokta, kicsit sírt, de muszáj volt
36. 2e0264df59 (válaszként erre: 33. - Nagyova87)
2011. jan. 29. 15:23
szerintem próbáld meg egy kicsit "kiéheztetni" és figyeld meg akkor hogy áll a kérdéshez :-) Persze nem drasztikusan gondolom, csak ne legyen elő nasi, ha nem reggelizik ne eröltesd stb... Előbb-utóbb megéhezik. Én lányom is "szórakoztatósan" evett, aztán érdekesbb lett neki velünk együtt enni, most meg imádja a hasát van, hogy meg sem mukkan amíg van a tányérján. Most 3 amúgy.
35. edibest (válaszként erre: 31. - @IviBaba@)
2011. jan. 29. 15:23

Én úgy csinálom, hogy 6-fél 7 körül kap vmi szilárdat, fél8-kor fürdés, kb 8 óra, mire végzünk és tápszerezik.Nekünk ez így bevált, mert már kevés volt neki a tápszer. Mert egyébként az én kislányom 1 éves létére nem tud sok tápszert enni, kb 120-160ml az átlag.De soha nem is evett sokat tápszerből.

Én már sima tehéntejjel is próbálkoztam.Abból sem eszik többet.

34. c1e9612cd3 (válaszként erre: 33. - Nagyova87)
2011. jan. 29. 15:22
óóóó, a saját korosztályával hidd el, h egészen más lesz a szitu! :) Ne aggódj ezen! Nem hülyék ezek, csak gyerekek! :) Pontosan tudják, h a szülőt hogy lehet megvezetni, ugráltatni, és most még azt hiszik, h a szülő azért van, h őket körbeugrálja, és minden úgy legyen, ahogy ő akarja (és ez így is szokott lenni). Majd az oviban kialakul az ottani napirendje, viszont az még nem jelenti azt, h otthon is változni fog :) Te meg majd csodálkozol, h de bezzeg az oviban.... :)))
2011. jan. 29. 15:18

Sziasztok!

Hát a mi helyzetunk sem a legfényesebb.Mi 2évesek vagyunk,s mi is kelunk minden áldott éjjel tejre,de elalvás elôtt is iszunk egy adaggal,arrol nem is beszélve,hogy vagyorázunk is.A kajálásrol ne is beszéljek.Nálunk 2emberes munka,én etetem,az anyosom meg szorakoztatja kôzben.Ja,csak az etetôkében hajlando enni,és csak a neki készult ételt.Inkább elhánná magát,csak ne keljen senkivel ennie.Na,ehez mit szoltok?Jôvôre készulunk ovodába,el sem merem képzelni,hogy mi lessz vele.

32. @IviBaba@ (válaszként erre: 10. - A360345bdd)
2011. jan. 29. 15:16
az komoly :O jól bírod :)
31. @IviBaba@ (válaszként erre: 26. - Edibest)
2011. jan. 29. 15:14
ezzel az a baj, hogy az ellenkezőjét is okozhatja a fürcsi elötti hami és tápszer lefekvés elött...bár itt fontos az idő is, nálunk 7kor pancsi fél8után tápi 8kor már tenti...így volt hogy fürcsi elött hamizott és sokat evett,de benyalta a tápit is és megülte a hasiját a sok hami :(
2011. jan. 29. 15:13
Sziasztok lányok,beleolvasgattam a hozzászólásokhoz és csak annyit tudok mondani hogy ezek a picik azt hiszik hogy ez a normális: felkel enni stb,az én kislányom is 16 honapos és még mindig felkel éjszaka,mikor bemegyek hozzá olyan édes mondja cici :) de nem adok mert rászokik de hát ezt nem kell mondanom,az én véleményem,meg tapasztaltam hogy a napi 5 étkezés meg kell lennie akár mennyire kevés,és úgy elosztani hogy a vacsora este 6-7 között legyen...reggel is valami tartalmasat adni neki,10 orai lehet gyümi vagy joghurt.....
29. @IviBaba@ (válaszként erre: 27. - 2e0264df59)
2011. jan. 29. 15:12
mindig lesz valami,nálunk is ez van...
28. @IviBaba@ (válaszként erre: 24. - C1e9612cd3)
2011. jan. 29. 15:10

nálunk is ez a szitu...fiam mindig eszik ha én is, ezért nem nasizok napközben hanem együtt reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsizunk mert különben nem eszik rendesen.

ÉS a reggelivel is vigyáznom kell,eddig kávéztam és ő is ivott cikóriát vagy kakaót,de akkor nem evett utána mert az ital eltelítette...de 10re éhes lett nagyon, evett kenyeret mint reggelire kellett volna és ebédelni nem volt hajlandó...így megfordítottam, reggeli kenyérke és 10órai kakaó vagy kávé :) meg nekem is :D

Próbálkozni kell és észre veszi az anyuka hogy mi után meddig bírja, lehet sokszor szomjas nem is éhes, nálunk majdnem ugyanúy hisztizik mind2ért!

27. 2e0264df59 (válaszként erre: 23. - Clau26)
2011. jan. 29. 15:08

a ciciről azért még nem akarom leszoktatni

az is nagy lépés lenne ha elérné, hogy megelégedjen vízivással és a cumijával. De ahhoz alkalmas időpont kéne, valami mindig van ami ebben hátráltat (vagy ő beteg, vagy a nagy, vagy apa nagyon fáradt vagy amúgy is zűrök vannak...)

26. edibest (válaszként erre: 16. - Clau26)
2011. jan. 29. 15:07

Fogalmam sincs, hogy hogy jött rá a gyerek, arra, hogy magától igyon. De azt tudom, hogy már kb. 3-4 hónapja tud inni egyedül, de ezt még csak nappal tanítottuk neki.És szerintem így jött rá, hogy ez este is kivitelezhető. Meg szerintem nem adott neki inni az aja éjjel és megtalálta a gyerek a cumisüveget és így tanulta meg.

Én este fürdés előtt mindíg adok valami laktatósat a gyereknek(sajtos stangli, muffin, zsemle, vagy csak csupasz kenyér, vagy ami van) és fürdés után még ő is iszik tápszert vacsira.Próbáld meg te is, hogy valamit még adsz neki, mert szerintem már nem elég laktatós a táp. Ha meg válogat, akkor adj azt neki, amit tutira szeret.

Az enyém is válogat, de a tejszelet vagy a danoninó minden mennyiségben belefér a gyerekbe még egy kiadós ebéd után is:-)

Vagy tudod mit szeret az én kislányom enni fürdés előtt? Meleg tejbe áztatott háztartási kekszet.

Egyébként kanállal próbálod etetni?

Mert az enyémet kiveri a víz a kanáltól és a szakállkától.Ha meglátja, ordít.Így én konyharuhát kötök a nyakába és a folyékony dolgokon kívül mindent a kezemből eszik.Úgy elfogadja. A tejbe áztatottházt.kekszet is a kezemmel adom a szájába.

Ja!Én nem itatópoharat használunk, hanem sima cumisüveget.

25. @IviBaba@ (válaszként erre: 19. - 2e0264df59)
2011. jan. 29. 15:05

na...a hajam tépném...a fiam 11hósan kezdte átaludni az éjjeleket,de nálunk fél éves volt mikor elapadt a tejem :( szóval szopis dologban nem tudok tanácsot adni...ez nekem kimaradt :(

de most 2hója megint kelünk éjjel 1-2-3szor is :(

Szegénykém, kitartást!

24. c1e9612cd3 (válaszként erre: 18. - Clau26)
2011. jan. 29. 15:05

persze, h keveset, mert sztem ez túl gyakori. Én reggelire nem gyümit, hanem csak a pogit, v hasonlót adnék neki, és tízóraira a gyümölcsöt, h ebédig kiéhezzen. Npi 5-6szori, de tartalmas kaja kellene neki. Ismerek olyat, aki azért ment gasztroenterológushoz, mert állítása szerint alig eszik a gyerek (10en pár hónapos volt az is). Táplálkozási naplóból derült ki, h szinte folyton etette, pár falat ebből, pár falat abból, így aztán persze, h nem evett a ygerek, csak pár falatot mindenből, hisz ki se alakult nála az éhségérzet, hisz nem hagyták.

És ha azt nézzük a te gyerkőcöd is napközben már 6szor eszik, de mellette még éjjel is 4 óránként kap enni.

23. Clau26 (válaszként erre: 21. - 2e0264df59)
2011. jan. 29. 15:03
szerintem szoktasd le teljesen a ciciről..én is lehet ezt fogom tenni hagyom orditani hátha rájön hogy nem bohóc vagyok hanem az anyja
22. @IviBaba@ (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. jan. 29. 15:03

14hónaposan ne haragudj de én nem adnék neki éjjel ha felkel vizen kívül semmit...ezt fogja megszokni hogy eszik ha üres a pocija...meg kell szoknia azt az érzést, amit mi felnöttek is ha felkelünk max iszunk de nem megyek ki enni...

Én nekem 15hós lesz jövő7en a fiam és este 300mili tápot kap 10+ -os tápszert veszek neki, és nem éhes...

Úgy szoktattam le az éjjeli hamiról hogy teát adtam neki először cukrosat,aztán higítottam vízzel...végén már víz maradt...amúgy sosem hagytam sírni a gyerekem,nem is egészséges az.

sok sikert

21. 2e0264df59 (válaszként erre: 20. - Clau26)
2011. jan. 29. 15:02

elég éber alvó, van olyan, hogy enyhe zajokra, de szerintem leginkább ciciért

átlag 5 ébredés este 8-tól reggel 7-ig

20. Clau26 (válaszként erre: 19. - 2e0264df59)
2011. jan. 29. 15:00
jézusom te szegény...de mért kel fel?ciciért?
2011. jan. 29. 14:59

13 hónapos kisfiam egy árva éjszakát sem aludt át, ha jóllakik akkor sem ha nem lakik jól akkor sem. Ha 4 óránként kelne borzasztó boldog lennék mert ha 3-at alszik egyhuzamban már jók vagyunk. Sajnos csak cicivel alszik vissza....

Valamit javasoljatok nekem is!!!

18. Clau26 (válaszként erre: 15. - C1e9612cd3)
2011. jan. 29. 14:57
reggel 9körül gyümölcs,utána ha megette kalács vagy pogácsa 11körül kap valamiféle kinder tej szeletet 1körül alváshoz táp 3körül ha felkelt vagy hamarabb főtétel amit mindig megeszik levesek,husi zöldséggel olyan dolgok amiket tudom hogy szeret 5körül felvágott,sajt,zsömle 8kor lefekvéshez táp...a baj az hogy mindezekből nagyon keveset eszik..hiába szereti pl a levest is
17. monizsofi1982 (válaszként erre: 14. - Edibest)
2011. jan. 29. 14:55
nálunk bevált az "éjszakai bömböltetés",bár azért a szívem szakadt meg.Az én lányom sem alussza végig néha az éjszakát,főleg most,mivel kórházban voltunk...Ja,nálunk mindig a cumi veszik el,azért kiabál nekem,hogy "anya,dudó"...Meg "anya,iszi",de nem adok neki inni,mert iszik,amikor elalszik...
16. Clau26 (válaszként erre: 14. - Edibest)
2011. jan. 29. 14:54
Én örülnék ha magától inna az üvegből,mivel ő először csak nyöszög,majd kirugja az ágy oldalát és csak nagyon soká kezd el sirni..Hogy tanitottad meg üvegből inni?itatópohárból iszik magától..
15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 13. - Clau26)
2011. jan. 29. 14:52
napközben, milyen gyakran próbálod etetni, és mivel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook