Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy 8 éves kislányom kb 6kg-t fogyjon? Rendszeresen sportol, de imád enni. fórum

Mit tegyek, hogy 8 éves kislányom kb 6kg-t fogyjon? Rendszeresen sportol, de imád enni. (tudásbázis kérdés)


1 2
33. ranna (válaszként erre: 32. - Martin3)
2013. júl. 18. 07:52
Majd írd meg, hogy mi volt, ha lesz kedved. Addig is további szép nyarat! :)
32. martin3 (válaszként erre: 29. - Ranna)
2013. júl. 16. 22:19

szia!

az adagja biztos nem kevés, mert többet eszik, mint én felnőttként. Nem is értem, hogyan fér bele annyi kaja, és még enne, csak én nem engedem(mert akkor már tuti gurulna). És ezek után 1 óra múlva megkérdezi, mi lesz a kaja, és mikor lehet enni..

de az ötletek jók, köszi, lehet egy kört megér, hogy elvigyem erre a 2 helyre

2013. jún. 30. 15:33
A hozzânő nem azt jelenti,h pár hónap és megnyúlik,hanem hogy kamaszként.Van,aki 13évesen,van aki később.Nagyfiam is megnyúlt,lânyom viszont sovány volt,ő kigömbölyödött,persze csak mellben,popsiban.Unokatestvérem-lány-kövér volt.12éveskora után nem találkoztunk.Kb.egy idősek voltunk.Szakközépben 17évesen kiderült,h ismeri vki.Mondtam,h kövèr,stb.Azt mondta nem,az egyik legbombább lány a suliban.Tênyleg az lett.Később mondta,h semmit nem csinâlt,csak megnyúlt.
30. bowie
2013. jún. 30. 09:34
Hát..egyébként, ugyan írtam, hogy mire érdemes figyelni, de írtad, hogy figyelsz az étkezésére..no, akkor megsúgom, hogy általánosban volt egy osztálytársam, akivel már oviban is egy csoportba jártunk..mindig husibb volt, mint a többiek..na nem kerek gombóc, hanem úgy mondanám, hogy olyan jó húsban volt...leballagtunk nyolcadikból, 2 év múlva olyan bombanő lett, hogy minden pasi a nyálát csurgatja utána..:))
29. ranna
2013. jún. 30. 07:24

Szia Pepi2!

Én mindenképpen dietetikussal beszélnék, előtte endokrinológushoz is elvinném a kislányt. Az, hogy evés után éhes vagy azért van mert - mint írod - próbálsz keveset adni neki és ezzel jól mellélősz az adagjának, vagy más oka van. Ha az endokrinológián kizárták az állandó éhség szervi okát a dietetikus biztosan tud megfelelő étrendet összeállítani.

28. pepi2 (válaszként erre: 27. - Pepi2)
2013. jún. 29. 23:51
bocs az elírásokért már kissé késő van..de így is érthető, remélem
27. pepi2
2013. jún. 29. 23:50

sziasztok!

nem értem a "támadásokat", hogy nyaggatom és majd anorexiás lesz...visszaolvastam magam és semmi ilyet nem írtam, hogy nyaggatom...max elbeszélgetek vele(totál néha! és nem állítom soha a mérlegre, ő szokott néha ráállni és akkor látom én is a súlyát), a beszélgetések sem abból állnak, hogy figyelj kislányom, kövér vagy, foggyál le...

Én csak tőletek kérdeztem, hogy nem kellene.e valahogy lefogyazstani, mert az a stratégia szerintem bedőlt, hogy majd hozzánő a korával, mivel a cm nem növekszik, a súly pedig igen.

Egyrészt még azt nem írtam, hogy szerintem túl gyorsan eszik, szinte fal(ez engem pl totál zavar), és az agya lehet fel sem fogja, hogy már jól lakott, és ne egyen többet. egyébként többször fáj is a hasa, és már többször előfordult, hogy éjjel hányt, és tuti csak a "túlevéstől", mert utána nem volt semmi baja...mármint se láz, se több hányás...(tehát nem vírus)

Fél napig nem eszik, majd lefogytam-e már kérdése, teljesen magától jött, mivel ő is látja magán, hogy nem éppen a vékony kategóriába tartozik, hiszen tesi órán láthatja a lányokat meztelenül, ahol van nála vékonyabb és ducibb is. VAgyis az önértékelése éppenhogy a helyén van, Ő szeretne elsősorban ez ellen tenni, én nem erőltetek semmit, én egyébként nem is kinézet, hanem egészségügyi problémák miatt szeretném, ha vékonyabb lenne.(hiszen egy csomó cikk és egyéb szól arról, hogy a kövér gyerek milyen egészségügyi problémáktól szenvedhet később) mInek kelle(ne) ezt megvárnom, hogy valóban kövér legyen és esetleg még valami ezzel társuló egészségügyi baja is legyen?

2013. jún. 25. 14:10
Szia, először is azzal kezdeném hogy egész gyerekkoromban kövér voltam (12 évesen 97 kiló)...felnőttként nagy nehezen lefogytam, amit évekig tartottam, most 5 éves a kisfiam, most próbálom végre újra formába hozni magam.... mindezt csak azért bocsátom előre, hogy hidd el, megalapozott amit mondok! Először és legfontosabb: nem szabad belenevelned a gyerekedbe hogy ő kövér... ahogy többen előttem írták súlyos önértékelési zavarai lesznek, anorexiás stb.... ahogy leírod, tényleg nem is kövér.. ha felöltözve nem látszik!!! Amikor terhes lettem, mindig azt mondtam, hogy az én fiam kerül amibe kerül soha nem lesz kövér, ne szevedje úgy végig a gyerekkorát mint én. Hála Istennek az apja alkatát örökölte, de rendszeresen vannak időszakaink, amikor kikerekedik (pont egy hónapja voltunk otthon nagy családlátogatáson, kis tömör gyönyör volt a drágám)... pont tegnap mondtam Anyámnak, hogy látnia kellene az unokáját, ki van minden bordája... kevesebb mint egy hónap alatt. Bármi amire próbálom a fiamat rávenni, általában pont az ellenkezőjére fordul. Ahogy szokták mondani, a rosszra nem kell tanítani a gyereket, a jót meg úgy kell "beleverni". Én pld. próbálom korábban vacsoráztatni, amióta ezt észrevette, módszeresen nem éhes este fél 8-ig, akkor meg megenné a fél világot.... de: én rontottam el, mert ez nem volt addig, amig nem hívtam fel rá a figyelmét, hogy korábban együnk, mert nem egészséges a késői vacsora. Te nagyon elrontottad ezt a dolgot, de még talán nem késő... 8 éves még elég képlékenyek a gyerekek. Kezdd el szép lassan, fokozatosan mondani neki, hogy neked vannak a legszebb gyerekeid a földön (írod hogy több is van).... és dicsérd hogy milyen szép. És ha enni kér, adj neki, ha úgy eteted ahogy írod, lehetetlen hogy elhízzon tőle... a te beszéded miatt jár állandóan az esze a kaján. attól nyugodtan megnézheted a vércukrát, mert lehet valami problémája, de NE EMIATT... mondd azt neki, hogy időnként mindenkinek csinálnak ilyen vizsgálatot! Szörnyű amit írtál (már megbocsáss), hogy fél napig nem eszik, és utána kérdezi, hogy már lefogytam? A szívem sajdult ebbe bele. Ne tedd ezt! Hidd el nem fog elhízni! Az én szüleim a másik véglet voltak, az én anyám eskü alatt vallotta volna bármikor hogy az ő gyereke nem kövér, és este 9 órási vacsorázásokkal szalonnán nőttem fel... nem akart ő rosszat, de nagyon rosszatt tett mégis. Tudom te se akarsz rosszat, de ha ide fordultál tanácsért, fogadd meg amit mondunk, külső szemlélőként, akik csak jót akarunk. ja, és még egy: a férjem az anatómai a test, a szervezet működésének, sport-mozgás stb. nagy tudora, ő mindig szokta mondani, hogy a gyerek fejlődő szervezet, nagyon ösztönös, és érzi hogy mire van szüksége... hagyni kell, nem lehet megerőszakolni. Ha helyreállítod a gyereked önértékelési képét, a kajája is rendeződni fog, mert ismétlem: amit leírsz hogy adsz neki enni, attól nem hízhat el, nyugodj meg!! Nagyon sok sikert kívánok... elég hosszúra sikeredett az irományom, nem olvasom vissza, bocs ha valami túl értelmetlennek tűnik, vagy ha ismételtem volna önmagam.
25. b486c9cf7d (válaszként erre: 13. - Megi04)
2013. jún. 23. 23:25

Hamarabb, mert tobb kemikaliat esznek, isznak.

Deli nepeknel normalisabb a "hamarabb".

24. b486c9cf7d (válaszként erre: 10. - Pepi2)
2013. jún. 23. 23:21

En lattam mar korabban fogvalto gyereket is, aki meg 5 se volt. Koran ero gyerekekre jellemzo, de naluk az apuka karibi volt.

Vervizsgalat nem artana. (Atfogo, maj, cukor, pajzsmirigy, ami belefer)

Nem eszik sok muanyagban tarolt dolgot?

23. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2013. jún. 23. 23:10

Adj neki zsirt (allati, kokuszzsir es ex.v.oliva), hust, hogy legyen energiaja es csokkentsd a szenhidratot.

Zoldseg is mehet es a kevesbe edes gyumolcsok.

Ha szenhidratokat eszik, jo, hogy ehes fel ora mulva, ebbol lesz a cukorbaj.


En nem piszkalnam, hogy ne egyen, csak legyen otthon tenyleg olyan etel, ami szamara megfelelo.(ne fozz tesztat, rizst, lisztes eteleket)

Olvass utana a paleolit taplalkozasnak.

Nem egeszseges a zsirmentes taplalkozas.

22. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2013. jún. 23. 22:49

Szerinted Ti egészségesen étkeztek, meg mozog is, de szinte állandóan enne, ....na, itt valami mégiscsak billeg. Annyira nem lehet jó a táplálkozása az ő anyagcseréjéhez képest.

Az sem jó, hogy a kaja körül forognak a gondolatai....nem szabad, hogy ennyire középpontba kerüljön az evés.

A köreteket próbáld lassabban felszívódó dolgokra cserélni, pl. barnarizs, köles, hajdina, bugur....Adj hús helyett több hüvelyest, pl. lencseféléket, babféléket.

(A tejet meg iktasd ki)

2013. jún. 23. 21:01
Ha egy 8 eves elete az eves korul forog, az nem jo! Az etel nem a szeretet kifejezoeszkoze, csak egy testi szukseglet.
20. 55416fb8e2 (válaszként erre: 3. - Pepi2)
2013. jún. 23. 20:20
nagyon gaz, hogy maris belenevelted, hogy o igy nem jo, es fogyozni probal :( ultraszupergaz :( ha tenyleg irrealis az etvagya, es rendes ebed utan fel oraval mar enni kivan, lehet, hogy a dokinak kene jelezni, hatha valami problema van. egyebkent meg a picik szinte mind ilyenek, egyszer palcikak, egyszer gurulnak, nem jelent semmit. ha foetkezesek kozott ehes, valami egeszseges, kaloriaszegeny nasit adjal neki, gyumolcsokat, zoldsegeket, muzliszeletet
19. Krisz42 (válaszként erre: 18. - 56598c63f7)
2013. jún. 23. 18:34
Helyes étkezési szokások?Szerintem ez annyira különböző.Ráadásul sokan vâltoznak felnőttként,nem mindenki viszi magával az otthono dolgokat,főleg,ha a párja főz.Nekem a 3gyerekem háromfêle étvággyal és ízléssel van megâldva.
2013. jún. 23. 16:52
8 évesen még az a lényeg, hogy megtanulja a helyes étkezési szokásokat, szeresse a gyümölcsöket, zöldségeket, egyen tejterméket. Ne legyen semmiből se hiánya és sportoljon. Ha ez megvan akkor nem kell aggódni, később egészséges felnőtt lesz belőle :)
17. f3ce852bda (válaszként erre: 16. - Tótágas)
2013. jún. 23. 07:21

Van a tágabb családunkban, ahol anyuka vészesen ügyel a "versenysúlyára" és ebben a szellemben neveli a kislányát. Szegény gyerek, már első osztályos, nem akart iskolába menni, mert ő kövér... max 4 kg felesleg lehet rajta, egy kicsit teltebb a barátnőknél. Persze, most orvoshoz hordják, súlyos önértékelési zavara van.

A felelősség a szülőké.

16. Tótágas (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2013. jún. 22. 20:24
Nem akarlak megbántani,de ha Te már 3 éves kora óta a súlyával szekálod és mindig azt hallja,hogy kövér,pont így lesz önértékelési zavara.Lehet, hogy pont azért eszik,mert így tud magára egy kis figyelmet vonni.Az ilyen anyukák gyerekei lesznek rendszerint kamaszkorukban anorexiások.( évesen ez még nem kövérség és 1-2 éven belül "hozzánől"a súlyához.Kevesebbet kellene a súlyával nyíltan foglalkoznod.Inkább "okosan"játékosan bevonni a nyáron sportba,gyaloglás,futás,úszás stb,úgy,hogy Te is csinálod vele,de ne emlagasd,hogy a súlya miatt csináljátok.
2013. jún. 22. 20:10
Nekem a lânyommal azzal piszkáltak,h túl vékony.Egyiket se vittem orvoshoz.Fiam megnyúlt,lânyom kigömbölyödött,nőies lett,már nem ropi.Szerintem várhatnâl,míg kamaszodik,ha sokat sportol nem lesz baj.
14. bowie (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2013. jún. 22. 20:10

A zsírral semmi baj nincsen..pl nézd meg a szénhidrát táblázatot...a szalonnában, tepertőben nincs szénhidrát..a szénhidráttól hízik..kenyér, krumpli, tészták, liszt..stb.

Ha ilyesmiből sok van, akkor hízni fog tovább, ha arra hajlamos.

A szénhidrátot figyeld.

13. megi04 (válaszként erre: 1. - Pepi2)
2013. jún. 22. 20:08
A "mostani " gyerekek,előbb kezdenek serdülni.Ha sportol,akkor szerintem,nem baj,ha szeret enni,mert majd jön a "megnyúlik" szakasz,akkor majd nem lesz kórosan sovány.:) Ha aggódsz,nézess nála egy vércukrot,és ha kizárják,akkor had egyen.A gyerekek szervezete még okos,pontosan tudja,hogy mennyire van szüksége!:)Persze a mozgás,a sport fontos!:) Jó egészséget kívánok neki!:) Szerintem,ne aggódj!:)
2013. jún. 22. 19:46

Az én lányom is 8 éves, 130 cm és 30 kg! Úgyhogy kb. egy súlyban vannak. Pár hónap alatt rászalad 2-3 kg, ami most nagyon szembetűnő. DE!!! és tényleg itt van a DE!!! suli időben heti 5 tesi, 1 gyógytesi, 2 balett + mellette biciklizés, rollerezés. Nyáron megy lovas táborba, strandolunk, biciklizünk stb.

Mindenki mondja, hogy most milyen jó súlyban van, sokat hízott, milyen pufók lett és még sorolhatnám. Reggelizik, tízóraizik, ebédel, uzsonnázik és legalább 2x vacsorázik. :)

Minimális édességet eszik (nem is szereti), nasit nem tartok itthon. Viszont a hús, a kolbász, a szalonna minden mennyiségben elfogy.

Úgy gondolom növésben van. Sokat mozog és szép magas lesz. Sosem nőtt vagy hízott egyszerre. Hol megnyúlt, hol kigömbölyödött. Szerintem ez most se lesz másképp.

Persze, meg lehet nézetni a vércukrát, csak megnyugtatásképp, bár a cukrosoknak aceton szagú a leheletük.

Gondold végig mi az, ami felesleges az étrendjéből, hagyd el a nasikat, de a többit ne!

A másik lányom szinte fényevő, úgyhogy azt is tudom milyen az, amikor nem eszik a gyerek és azt kívánom bár lenne olyan jó evő, mint a nővére!

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Pepi2)
2013. jún. 22. 19:45

Szerintem nem jelent semmit mikor jön, esik ki a fog.


Az én lányom 11 évesen kezdett hízni, nagyon vékony volt előtte, de amikor észrevettem, hogy a ruhái szűkek lettek, elvittem gyermekorvoshoz. Ő a Heim Pálba küldte speciális vizsgálatra. Szerencsére nem volt semmi komoly. Viszont van nekik diétás receptjük, és akinek muszáj alkalmazni kell. Remélem megindul a növésben és nem lesz problémátok.

10. pepi2 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 22. 19:38
pont ilyeneken gondolkodom...és valahogy előbb érő tipus, a fogait már 6,5 évesen leváltotta, kb 8darabot, most 8évesen meg már a szemfoga mozog...az pl nem 9-10 évesen kellene? (kisfiam 7éves lesz ősszel és meg sem moccantak még a fogai)
9. pepi2 (válaszként erre: 6. - Kistanítónéni)
2013. jún. 22. 19:36

csak a vizet szereti, (szerencsére!!) szörp ilyesmi kizárva, néha nagyon ritkán 1-1 üdítő lemegy, de kb 1 hónapban egyszer. kenyeret alig eszik, rizs, krumpli csak annyi, ami épp köretnek van valamihez, de ritkán. joghurtot nem szereti, viszont inkább a kefírt eszi.

komolyan, ha átgondolom az étrendjét, akkor más gyerek ennél ezerszer több szénhidrátot, cukrot eszik, nem is értem igazából, mitől hízik ilyen látványosan...pl (nálunk 4 gyerek van, a másik 3, akik kisebbek, vékonyabbak jóval, teljesen normál súlyúak, de inkább a vékony-normál súlyt célozták meg...és ők több szénhidrátot, édességet esznek).

Szóval már az fordult meg a fejemben, hogy valami egészségügyi baja, van, mondjam megint a dokinak?

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Pepi2)
2013. jún. 22. 19:34
Cukor és hormon vizsgálatot néztek már a kislányodnál?
7. pepi2 (válaszként erre: 5. - Livilla)
2013. jún. 22. 19:32
szia! én is ezt várom, hogy majd belenő, hozzánő a súlyához, csak nem ez történik, hanem a súlya az megy felfelé, a cm viszont sokkal lasabb ütemben emelkedik...én is erre vártam, de az utóbbi fél évben látványos lett a hízás..
2013. jún. 22. 19:27

Szerintem egy 8 éves gyereknek nem igazán szabad fogynia. Inkább csak tartsa a súlyát és ha nő 10 centit már minden rendben lesz. A sok mozgás az jó. Szerintem minél kevesebb szénhidrát a lényeg. Kevesebb kenyér, tészta, rizs, helyette zöldség. Gyümölcsjoghurt, tejszelet, túrórzdi szintén felejtős. Inni igyon vizet, esetleg gyümölcsteát cukor nélkül. A gyümölcsök is hízlalhatnak túl nagy mennyiségben, de mértékkel nagyon jó, ha szereti. Húst nyugodtan adj neki, arra szüksége is van, az sem baj, ha zsíros, legalább később lesz éhes és kevésbé kívánja a szénhidrátot. A legfontosabb a családi példa. Ha a szülők is egészségesen étkeznek és nem nassolnak feleslegesen, azt a gyerekek elég jól átveszik egy idő után.

Nagyon nem szabad piszkálni, mert annál rosszabb lesz. Szerintem ebben a korban érdemes orvossal is konzultálni, megnézetni a vércukorszintjét stb., hogy nem áll-e valami probléma a háttérben.

2013. jún. 22. 19:26

Szia Pepi!


Nem nagyon ertek a gyerektaplalkozashoz, de egy dologban biztos vagyok; gyerekeket nem fogyasztanak, hanem megvarjak, mig belenonet a sulyukba. Ez annyit jelent, hogy esszeruen esznek es ahogy nonek a sulyuk nem valtozik, egyszer csak elerik a normal kategoriat. Lehet hogy erdemes lenne valami erdekes elfoglaltsagot is talalni, hogy ne csak az eves korul forogjon az elete. A futas ebben a korban meg nem ajanlott, de pl labdajatekok igen. Es nem tunik veszesnek ez a suly egyebkent.

2013. jún. 22. 19:26
Szerintem sem kell aggòdnod,mivel magas,lehet,h a nővés miatt is éhes.Nagyfiam is 13évesen nyúlt meg.7éves koráig nem volt kövér,utána hízott meg.Szerintem nem lesz vele gond,de főleg nyáron csinâlj levest,főzeléket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook