Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fenistilen kívül mivel lehet még kenni a szúnyogcsípést? Hatalmasra dagadt a kislányom kezein, és lábain. 1, 5 éves. fórum

Fenistilen kívül mivel lehet még kenni a szúnyogcsípést? Hatalmasra dagadt a kislányom kezein, és lábain. 1, 5 éves. (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jún. 19. 08:34
Ha hirtelen nincs más vöröshagymát kettévágni és rátenni, Ca-pezsgőtablettát itatni vele, Ha nagyon feldagad mindenképpen orvos,hátha allergiás rá
2013. jún. 18. 20:43
köszi! Ecetes vízzel borogatom, és kenem már mindennel. A dagadás már lement, de az alap pöttyök még mindig látszanak :S lehet holnap veszek olyan S-quitot.
2013. jún. 18. 10:44
Szia!A lányomnál az S-quito free nevű kenőcs vált be,amit a DMben vettem,akkor ő is 1,5 éves volt,mikor megkezdődött a szúnyog-bogár szezon,most 3,5 és csak ajánlani tudom,soha nem vakarta meg a csípést. Szép napot Nektek!
2013. jún. 12. 20:45

Antivakarin, de talán írták már

és homeos szerből ledum palustre ch 5


az én kislányom allergiás minden csípésre, ezek segítenek + calcimusc


a homeos bogyót azonnal be kell szedni, akkor a legjobb

2013. jún. 12. 19:21
köszönöm a rengeteg tippet :) Így már bőven tudok válogatni. :)
26. 712a5d68c1 (válaszként erre: 1. - TyukLáb)
2013. jún. 12. 13:01

Gyógynövényboltban kapható Kínai olaj nagyon bevált.

Olyan a hatása mint a cinkrázónak, csak ez színtelen mentolos olaj. Jó lehet még a mentolos hintőpor is amit bárányhimlőkor írnak fel viszketés ellen.

25. Vikyci
2013. jún. 12. 12:54
Aloe vera is jó rá.
2013. jún. 12. 12:00
Salvus vízzel
2013. jún. 12. 11:51
Köszönöm! Mindenkinek! Voltam gyógyszertárban vettem még kálciumot, rázó keverék persze nem volt, már meg sem lepődöm. ecettel fogom borogatni még alvás előtt, aztán meglátjuk megy e lejjebb. közben felhívom a dokit, ha holnapig nem megy lejjebb akkor megnézetem vele, mert már 3 napja ilyen :(
22. pidiko (válaszként erre: 3. - TyukLáb)
2013. jún. 12. 10:41
nem kell recept:)
2013. jún. 12. 10:28
Ha sok a csípés és nagyon duzzadt, valamilyen allergiagyógyszer, már ami adható 1,5 évesnek. 1-2 csípésre nem érdemes gyógyszert adni, kenőcsök meg semmit nem érnek. De legalább csúnyán elbánnak a bőrrel napon.
2013. jún. 12. 10:23
Kalcium pezsgőtabletta, illetve gyógyszertárban kapható rázókeverék,ami nagyon jól hűsíti,és csillapítja a viszketést.
19. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 18. - Mesesajt)
2013. jún. 12. 10:11
Ne nevess ki, de csinaltuk - mehcsipes eseten is picit kiszivtuk - meg amikor elvagtuk a kezunket! Tejfollel is lehet kenni.
18. mesesajt (válaszként erre: 17. - 5bcf1b7c01)
2013. jún. 12. 10:02
mondasz vmit, de ennyi erővel simán nyállal is kenhetné:) (ami hatásos, csak nem túl guszta)
2013. jún. 12. 09:51

Hidegvizes/ecetes borogatás.

Még annyiszor fogja szúnyogcsípés érni...

Nem ajánlott minden esetben ennyi kemikáliával tömni, terhelni a szervezetét.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - TyukLáb)
2013. jún. 12. 09:45
És a fenistil amúgy sem túl jó, mert fényérzékenységet okoz.
2013. jún. 12. 09:44

In Vitro terméke: Antivakarin

tudom, elsőre mókás a neve, de létezik, nekem is van.

2013. jún. 12. 09:27
köszi!
13. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - TyukLáb)
2013. jún. 12. 09:23
Mi is így jártunk. Én is a fehér rázó keverékkel kentem, meg adtam neki egy kis calcimusc-ot és mára már alig látszik, pedig tegnap még nagyon csúnya volt.
2013. jún. 12. 09:15
köszönöm!
2013. jún. 12. 09:10

""Kérdés:

Mit ajánlana olyan esetekben, amikor szúnyogcsípésre a gyereknek hatalmasra dagad a helye, van-e valamilyen kisgyerekeknek is használható szúnyogirtó ?

Válasz:

Rovar- és szúnyogcsípés következtében kisgyermekeknél sajnos gyakran alakul ki viszonylag nagyméretű (babnyi, diónyi, kisalmányi) duzzanat, amit rendszerint bőrpír, égő érzés és erős viszketés is kísér. Főleg az arcon, szem körül, fülön történt csípés esetén ijesztő a duzzanat mérete. A heves reakció általában már másnapra mérséklődik, néha azonban a duzzanat újra jelentkezik, esetenként körülötte még kisebbek is megjelennek. Ha a csípés megtörtént, ha mód van rá, minél hamarabb kenjék be valamilyen allergia ellenes kenőccsel, ill. heves viszketés esetén jót tesz valamilyen hűtő, viszketést csillapító kenőcs, vagy akár egy kis hideg borogatás is. Ha a duzzanat már kialakult, és nagy méretű vagy több is van a testen, szájon át is adható valamilyen antiallergikum - ezek a reakciót ill. annak erősségét csökkentik -, akár valamilyen kalcium készítmény. Leggyakrabban ez utóbbi van a házipatikákban. Ha a szemhéj, vagy az ajkak nagyfokú duzzanata alakul ki, forduljanak orvoshoz is. 2.5 éves kisgyermek mellett már használható a párologtató szúnyogriasztó is, ha a helyiség nem túl kicsi. Zárt ablak mellett célt érhetnek el a kék fénnyel működő szúnyogcsapdával is. Ma már több nagyáruházban lehet kapni plafonra szerelhető, az egész ágyat betakaró szúnyoghálót. Ez esztétikus és hangulatos, akár egy baldachin, ezzel elkerülhető vegyi anyagok használata. A szabadban történő csípések ellen zárt ruházattal, ill. a bőr védőkenőccsel történő bekenésével lehet védekezni. A nagy babaáruházakban a nyáron már lehetett kapni kis gyermekekre is biztonsággal használható készítményt. A csuklás, nevetés, sírás hideg hatás következtében, és után ebben az életkorban teljesen normális jelenség, nem jelent gondot.

Dr. Gömöri Ágnes""

Szerintem kérdezd meg legalább a védőnőt telefonon, ha nem tudsz orvoshoz fordulni a picivel. De én tavaly nyáron az ablakokra szúnyoghálót a gyerek ágya köré pedig olyan baldachint tettem, ami teljesen körülölelte a kiságyat. Akasztottam rá pici plüssöket és a baba még szerette is a ha bezárom. :)

2013. jún. 12. 09:07
a fenistil cseppet nekünk náthára írták fel, lehet adni erre is?? :O
2013. jún. 12. 09:06
Fenistil csepp, és kálcium. Az én lányomnál ez vált be, és ezt alaklmazom mindig. Lányom kissé allergiás a szúnyogcsípésre. Mindig feldagad a csípés helye.
2013. jún. 12. 09:04
Az ecet a fenistilnél is jobb...:)
2013. jún. 12. 09:03
köszönöm! van itthon még egy szem calcium sandoz, akkor azt odaadom neki, sudocream is van itthon, ecet is van itthon, ezt a rázókeveréket meg megkérdezem a patikában hogy van e. Az a baj az utcánkban levő patikával, hogy 10ből 9szer nincs amit felírnak, vagy amit venni akarok.
2013. jún. 12. 09:01
Ecetes borogatás gyulladáscsökkentő és lehúzza a duzzanatot, plusz a kálcium szünteti a viszketést.
2013. jún. 12. 09:01

Sudocrem?

Adj egy calcium sandozt is Neki!

4. Li Dzsin (válaszként erre: 2. - Pidiko)
2013. jún. 12. 09:01

Pont ezt akartam írni, a cinkrázót. :)

Párom 30 éves fejjel kente a lábát, bevált :)

3. TyukLáb (válaszként erre: 2. - Pidiko)
2013. jún. 12. 09:01
ahhoz kell recept?
2. pidiko (válaszként erre: 1. - TyukLáb)
2013. jún. 12. 09:00
gyógyszertári cinkes rázókeverék jó rá az amit bárányhimlőre is adnak
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook