Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőidegzsába!Volt már valakinek?Milyen módszerrel lehet kigyógyulni? fórum

Ülőidegzsába!Volt már valakinek?Milyen módszerrel lehet kigyógyulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
203. 124637ff9b (válaszként erre: 201. - Homker)
2018. nov. 2. 07:51

Jókat kaptál, csak a türelmet tudom javasolni.

3-4 hét legalább, mire múlni fog.

202. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 201. - Homker)
2018. nov. 2. 07:35
Szteroid injekcio\infuzio.
201. homker
2018. okt. 28. 08:38

Néhány napja ülőidegzsábám van, jobb farból sugárzik a fájdalom le a jobb alsó lábszáramba. Borzasztóan tud fájni, aludni sem igen tudok miatta.Dolgit Max 800 mg-os tablettátk kaptam rá, meg Mydeton tablettát és kenőcsöt. De nem használ, ugyanúgy fáj.

Van valakinek ötlete, hogy mit kellene csinálnom, hogy javuljon? Előre is köszönöm a választ.

200. danina (válaszként erre: 199. - Vica66)
2011. okt. 12. 09:43
Nem is azért írtam a ,,csak"-ot,hanem mert tényleg csak ott érzek fájdalmat.Tehát a lábamban nem érzek hasonló panaszokat,mint amit Te írtál,én gyalog járok mindenhová,csak hajolnom ne kelljen,vagy sokáig állni-ülni,mert végem van.Egyszerűen beáll,és úgy is marad...Persze,megírom,amint megtudom!És közben a munkahelyem elutasította az üzemi balesetet,pedig ott történt,hát van hová szaladgálnom.:-(
199. vica66 (válaszként erre: 198. - Danina)
2011. okt. 12. 09:29

Szia!


Természetesen nem akartam elbagatellizálni a fájdalmad, tudom, milyen vacak dolog. Az elején én is inkább a derekamat éreztem, csak később, amikor az isiász javulni kezdett, akkor vettem jobban észre, hogy mennyire fáj a lábam terhelésre. Konkrétan mondjuk 100-200 méter megtétele után már erősen sántítottam, és balra dőlő kényszertartásom volt.

Sajnos a lábzsibbadás, bizsergés nem jó jel, idegi érintettségre utal, de remélem, azért nincs komolyabb baj.

Kíváncsi vagyok a CT-d eredményére, ha tudod (és akarod), írd majd meg.

Addig is kitartást kívánok, és minél kevesebb fájdalmat.

198. danina (válaszként erre: 197. - Vica66)
2011. okt. 12. 09:24

Szia!

Nekem ,,csak" a derekam fáj.Volt olyan,hogy derékból indulva a bal lábamba sugárzott ki a fájdalom,ehhez elég volt,ha a bal lábamat terheltem.Pl elég volt a bal lábra nehezedve kinyitni a sütő ajtaját,na akkor már kész volt,le kellett ülnöm.Fizioterápián vettem észre,hasonfekve mindkét lábfejem zsibbadt,ezt ott jeleztem is,hát,nem nagyon hatotta meg őket a dolog.Vasárnap pedig úgy ébredtem,hogy a jobb lábfejem zsibbad,ez tartott is hétfő délutánig,közben a derékfájás is erősödött.Néha üléskor csak olyan,mintha ezer hangya szaladgálna a vádlimon,a talpamon.Kedden kiderül...majd megírom!

Köszönöm szépen a válaszodat!

197. vica66 (válaszként erre: 196. - Danina)
2011. okt. 11. 21:12

Szia!


Nos, akkor nem sokára remélhetőleg többet tudsz majd, hogy mi is a baj, ha meglesz a CT lelet. Azt kell mondjam, még örülhetsz, hogy viszonylag hamar küldtek CT-re, sok esetben húzzák-halasztják. (Engem pl. 4 hónapig nem küldtek semmilyen normális képalkotó vizsgálatra, ha nem intéztem volna magamnak, talán még most se tudnám, mi bajom...)

Az ülőidegzsába sajnos nem csak a lumbágó kísérőbetegsége, de a sérvé is. (Nekem is attól volt, kegyetlen - de olyankor járni se nagyon tud az ember.)

A lábadba nem sugárzik ki a fájdalom, illetve nem zsibbad a lábad valamely része, netán érzéketlen valamelyest? Mert ezek a porckorongsérv tipikus tünetei közé tartoznak.

De igazából nem érdemes találgatni, majd a CT eldönti.

Mindenesetre ha nem megy, ne is próbálj hajolgatni, pláne csavaró mozdulatokat a derekaddal. Pihenj, amennyit csak lehet, és kerüld az ülést, az emelés pedig tilos.

Ha ülőidegzsába, akkor az sajna időigényes, amíg javulás van. Én se hittem el, mikor olvastam a neten, hogy kb. 6 hét, de aztán tapasztaltam, hogy van az több is akár...

Kitartást, és főleg jobbulást kívánok!

196. danina (válaszként erre: 195. - Vica66)
2011. okt. 11. 12:47

Szia Vica!

Bocs,régen nem voltam gépnél,örülök,ha mozogni tudok.Aug 03 óta kezel(get)nek lumbágós panasszal,20 fizioterápiás kezelésen vagyok túl eredmény semmi.Vártam 3 hetet CT időpontra,tegnap megtörtént végre a vizsgálat,jövő kedden tudom meg az eredményt,van-e porckorong sérvem,avagy nincs.Gyanakodtak még ülőideg zsábára,ami állítólag a lumbágó kísérőbetegsége,de a helyzet nem javul,lehajolni nem tudok,csak guggolni,meg térdrogyasztással felvenni valamit.Annyi gyógyszert szedettek már velem,hogy az egy lónak is sok lenne...Nem tudom mi ez,és az orvosok se mondanak semmit...

195. vica66 (válaszként erre: 195. - Danina)
2011. szept. 27. 13:05

Szia, danina4


Isiászod van? Vagy milyen tüneteid vannak?


Üdv.: Vica

194. ilike46 (válaszként erre: 193. - Ágibági69)
2011. ápr. 11. 20:04
Köszönöm szépen a válaszodat-
2011. ápr. 8. 22:33
nekem már sokszor volt mert 3 porkorongsérvem van.Minimum 6 hét a jobbanlavési idő,a gyógyulásé több hónap.Fájdalomcsillapító,idegfájdalomra való fájdalomcsillapító, sok c vitamin és b vitaminok,izomlazító és rengeteg türelem!
192. ilike46
2011. ápr. 8. 09:23

Szervusztok, most vagyok itt első ízben.

Kérdeznék valamit.....csak előbb egy-két gondolatot mondanék.


Január óta fáj a derekam, de ez a gyenge fájdalom lehúzódik a forgómba. Egy idő óta a combjaim elöl fájnak.

Ha ülök és fekszem semmi bajom. Ha beveszek algopirint, vagy bármit nem szűnik.

Ápr. 29-re kaptam beutalót a reumára, de nagyon idegesít, mert nem tudom a napi teendőimet rendesen végezni.

Lumbágóm régen volt, de ez nem hasonlít hozzá. Hajolni tudok, semmi nyilaló fájdalmat nem érzek.


Mi a véleményetek?

Köszi előre is.

191. vica66 (válaszként erre: 189. - Lully)
2011. febr. 28. 19:33

Szia, lully!

Mesélj, mi volt? Mi segített végül is?

Örülök, hogy jobban vagy.

190. lully
2011. febr. 28. 17:50
Jav: nekem is
189. lully
2011. febr. 28. 17:49

Sziasztok Lányok!


Bocsi, hogy ilyen sokáig nem voltam,de őszintén szólva magammal voltam elfoglalva, de legalább elmondhatom most már,hogy megszűnt a bénulás, EGYEDÜL JÁROK VÁSÁROLNI!


Én is kaptam áprilisra beutalót 3 hetes komplex rehabra,de nem biztos h eltudok-e menni a piszkos anyagiak miatt.


Vica: Nekemis dillemma az úszás, pedig tényleg meg kéne tanulni, de eddig akárhányszor próbálkoztam, vhogy sosem sikerült.

188. ancsa84 (válaszként erre: 187. - Vica66)
2011. febr. 28. 17:41

Én se tudok sajnos úszni,pedig olyan jó lenne!

De én max a következő életembe tanulok majd meg....

187. vica66 (válaszként erre: 186. - Ancsa84)
2011. febr. 28. 16:34

Szia, Ancsa!


Én vissza se mentem a műtét után a reumatológiára, mert úgy gondoltam, minek? Nem rajtuk múlott, hogy egyáltalán kiderült, hogy mi bajom van, a továbbiak meg pláne nem. Tőlük még most is itt sántikálnék.

Szóval emiatt biztos nem megyek, mert úgy sem tudnék hetekre elmenni rehabilitációra.

Tornázok, meg azt forgatom a fejemben, hogyan kéne megtanulni úszni. :)

186. ancsa84 (válaszként erre: 185. - Vica66)
2011. febr. 27. 14:49

Szia Vica!

Igen,én is hallottam több ismerősömtől,hogy mentek rehabilitációra vagy a kórházba vagy Kakasszékre!

Aki műtött doki említette,hogy Hévízre elmehetnék,de nem tudom megoldani másféléves kislánnyal,meg tőlünk nagyon messze is van!

De a reumatológusnak kellett volna felírni,de akkora bunkó volt,hogy el se olvasta a zárójelentésemet,csak leugatott,hogy nem bírtam lehajolni és ennyi!Ez sztk rendelés volt,bezzeg a magánon 7ezerért kinyalta volna a seggemet is,már bocsi,de ez az igazság!Sajnos!:((

Később elmentem magánúton reumatológushoz (másikhoz),az ugye felírta a vízitornát,de oda meg ugye nem tudtam eljutni!

De amint kitavaszodik mindenféleképpen szeretném összehozni,bár ilyen benzinárakkal....

185. vica66 (válaszként erre: 184. - Ancsa84)
2011. febr. 24. 13:39

Szia, Ancsa!

Sajnos a télen mi is sokat voltunk betegek.

Már fél éve? Hogy telik az idő. Örülök, hogy jól vagy. Nem tudom, a zsibbadás mitől lehet, nekem nem zsibbad, hanem fájdogál a bal oldalam a derekamnál, illetve inkább a farizmomnál szoktam érezni. Nekem is a jobb oldal fájt a műtét előtt, ezért én is furcsálltam ezt. A gyógytornász azt mondta, lehet heg van. De miért a másik oldalon?! Végül is mióta a nehezebb tornát csinálom, azóta javult, most már csak időnként érzem, illetve egy-egy fajta mozdulatnál. De ettől simán "eléldegélek". Ne legyen sose rosszabb.

Úgy vagyok vele, akármi is, dolgozom, élek, ha valami olyan, akkor úgyis észre fogom venni.

Sajnálom, hogy nem jött össze a vízitorna. Én se tudok sehova eljárni, egyszerűen nem megy munka mellett, és nekem is mindenhova utazni kéne. Marad az itthoni gyógytorna.

Tényleg, műtét után téged küldtek valami rehabilitációra? Mert az Index gerinces fórumában többen írják, hogy több hetes rehabokra mentek Hévízre, meg hasonló helyekre, ahol torna, úszás, masszázs, meg mindenféle kezelés volt.

Nekem meg se említettek ilyet, pedig biztos jó. Lehet, ha elmentem volna a reumatológiára, akkor adtak volna beutalót, de a családot, gyerekeket nem tudtam volna itt hagyni annyi időre, no meg 7 hónap betegállomány után még több hét... Nem tudom, mások hogy oldják meg.

184. ancsa84 (válaszként erre: 183. - Vica66)
2011. febr. 23. 12:05

Szia Vica!

Elnézést,h csak most válaszolok,de beteg volt a kislányom!

Örülök,hogy jól vagy,és jól bírod a melót is!

Én is jól vagyok,18-án volt féléve a műtétnek!

Egy valami idegesít,hogy a bal oldalamon továbbra is szoktam kis zsibbadást érezni,pedig a jobb volt pedig!Nem tudod miért lehet ez???

A vízitornára sajnos ne tudtam elmenni,mert nem tudtam megoldani a bejárást!

183. vica66 (válaszként erre: 182. - Ancsa84)
2011. febr. 17. 10:49

Szia, Ancsa!


Én mindig járok erre, de mostanában olyan kihalt ez a topic. Lehet, ez azt jelenti, hogy keveseknek van ilyen problémájuk? :)


Köszönöm az érdeklődésedet, egész jól vagyok (kopp-kopp). Jó, hogy elmentem a 3 hónapos tornáért, mert mióta azt csinálom, sokkal kevésbé érzem a bal oldalam, csak néha sajog. Ha csak ennyi maradna, már ezzel is meg lennék elégedve hosszú távon is. Ahhoz képest, amennyire tartottam tőle, a munka és a vele járó utazás is megy. Igaz, voltam otthon is, mert megbetegedtek a gyerekeim, de most már megint dolgozom.

Te hogy vagy? Remélem jól. Jársz a vízitornára?


Puszil: Vica

182. ancsa84
2011. febr. 7. 15:44

VICA!Régen jártál már erre!

Hogy vagy?Jól bírod a melót?

181. lully (válaszként erre: 180. - Vica66)
2010. dec. 31. 23:42
Köszi, neked is viszont! BUÉK!
180. vica66
2010. dec. 31. 17:39
Szívből kívánok mindenkinek egészséges, boldog új évet!
179. greta-gitta (válaszként erre: 143. - Vica66)
2010. dec. 30. 00:53

Szia Vica !


Megint eltűntem a fórumról egy időre, de sajna az ülőidegzsába nem tűnt el csak néha enyhült egy időre.

Sajna én egy elég nehezen döntő, félős típus vagyok.

S nem tudom meddig megy ez így el.Örülök, hogy Ti már kezdtek jobban lenni, ha vannak is küzdelmek a gyógyulásért- jó, hogy sikerült a műtéted! További minden jókat, majd írok még!

178. vica66 (válaszként erre: 176. - Ancsa84)
2010. dec. 17. 10:48

Sajnos muszáj kimozdulnom, mert egyedül vagyok a gyerekekkel egész nap, és melózni is menni kell már, hiszen fél éve vagyok már itthon, nem szeretném elveszíteni a munkahelyemet.

Én is remélem, hogy bírni fogom. Leginkább a sok utazás miatt aggódom.

Hát, pihenni a gyerekek mellett... De ezt te is tudod. :)

Hát karácsonyi nagytakarítást nem csinálok, az biztos. Csak kicsit. :)


Nektek is legyen szép ünnepetek!


Pusz: Vica

177. vica66
2010. dec. 17. 10:46

Lully, ha nem küldenek idegsebészhez, akkor elmehetnél oda, ahol én voltam (ha pesti vagy, vagy nem laksz messze). Igaz,15 ezret kellett fizetnem, de hamar kaptam időpontot a sebészhez, és onnantól legalább felgyorsultak a dolgok.

Ha érdekel, írj privit, és megírom, hova, hogyan menj.

176. ancsa84 (válaszként erre: 171. - Vica66)
2010. dec. 17. 09:52

Igen,én se nagyon mozdulok ki házból,míg ilyen csúszós minden,nagyon félek,hogy el ne essek....

Remélem bírni fogod majd a melót!?

Én jelen helyzetben úgy érzem nem tudnék nagyon semmit csinálni,mert hosszan ülni sem jó,de sokáig állni sem,de munkahelyen mégsem feküdhetek a földre...

Valamennyire készülök a karácsonyra,túl nagy felhajtás nem lesz,az ajándékok már nagyjából meg vannak!

Kellemes ünnepeket kívánok én is!

És pihenj sokat míg teheted!!!!

Puszi

175. ancsa84 (válaszként erre: 173. - Lully)
2010. dec. 17. 09:48

Szia!

Sajnálom!:(

Én is azt javaslom idegsebészt keress fel!!!

Saját tapasztalat,hogy az az egy aki tud mit kezdeni ezzel,a többi doki csak küldözget ide-oda...én is voltam ilyen áramos terápián,sz@rt se ért....műtét lett a vége....

174. vica66 (válaszként erre: 173. - Lully)
2010. dec. 16. 22:43

Szia, lully!

Szóval sérv. A tüneteid erre utaltak. Mit akarnak a 10 alkalom ingervezetéssel (azt se tudom, mi az)? Ami eddig se használt? Mekkora a sérved? Idegsebészhez kaptál beutalót?

Jobbulást!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook