Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőidegzsába!Volt már valakinek?Milyen módszerrel lehet kigyógyulni? fórum

Ülőidegzsába!Volt már valakinek?Milyen módszerrel lehet kigyógyulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2010. júl. 24. 00:31

Margit vagyok. Ezt a szuper csontkovácsot hogyan lehetne elérni, nekem is ülőideg zsábám van, meg valószínű porckorong probléma is.Vica írta, hogy talált valakit, aki segített neki.

Most már 3-4 hónapja kínlódok ezzel nagyon jól jönne egy kis segítség.

Köszönöm.

52. vica66
2010. júl. 23. 21:46

Talán a reumatológussal kéne beszélned torna-ügyben.

A zsurló biztos nem árt.

Ha kéred, priviben megadom a csontkovács elérhetőségét. Én határozottan jobban érzem magam azóta.

51. ancsa84 (válaszként erre: 50. - Vica66)
2010. júl. 23. 16:25

Ma felhívtam egy gyógytornászt,de azt mondta,hogy őszintén megmondja nem biztos,hogy segítene nekem a torna!Azt javasolta,hogy írassam fel,és úgy ingyen van....hát én már nem tudom.......


Vettem mezei zsurlót,fürdőt készítettem,és beleültem,meg ittam is egy bögrével!Állítólag jó a reumára!remélem!

50. vica66 (válaszként erre: 49. - Ancsa84)
2010. júl. 23. 15:41

Ugye, hogy jó a zöldborsó? :)))

Csak 5 percig tartsd rajta, napi 4-5 alkalommal. Szerintem jó. A krémmel csak tegnap este kentem még be, úgy hogy nem tudom, hogy hat-e.

Ma is voltam gyógytornán, de a jövő héten sajnos lehet, hogy nem tudok már menni, mert a párom dolgozik, nincs aki elvigyen. Nagyjából már megjegyeztem, mit hogy kell csinálni, majd csinálom itthon tovább. Vannak gyakorlatok, amik eléggé fájnak, mikor csinálom, de utána jó. Azt hiszem, ha meggyógyulok, se hagyom abba, kell a gerincnek az erősítés.


Esetleg kérj a reumatológustól gyógytornára beutalót.

49. ancsa84 (válaszként erre: 48. - Vica66)
2010. júl. 23. 07:34

Én is zöldborsót raktam rá az este!:)

Pár percig jobb is volt!

És használ a krém?Mit érzel?


Ma keresek gyógytornászt...hátha.....

48. vica66 (válaszként erre: 46. - Ancsa84)
2010. júl. 22. 20:50

Igen, tegnap óta időnként 5 percig jegelem, de csak a keresztcsontot kell, nem a vesét. Először a jégakkut használtam, de utána jobban oda lehetett rakni a fagyasztott zöldborsót (de tényleg). :)

Egy vékony ruhába tekertem azért a zacsit.


A gyógynövényeket meg lehet próbálni, ártani biztos nem ártanak.

Vettem fekete nadálytő krémet, most majd azzal is kenegetem.

2010. júl. 22. 15:18

[link]


Ezt nézd meg!Azt írja a levendula hatásos az idegzsába kezelésére!!

46. ancsa84 (válaszként erre: 43. - Vica66)
2010. júl. 22. 15:06

Igen...amugy is érzékeny a vesém....nem akarok felfázni....

Te jegelted már?Segít?Hogyan?Jégakut tették rá?


Nekem azt mondta a talpmasszőr,hogy a zsurló tea is jó a panaszomra!!4lbe kell megfőzni asszem 4teáskanálnyit és beleülni,hogy ellepje a derekat,és inni is lehet napi 1bögrét!Állítólag helyreteszi az izmokat!

Vettem már,ki fogom próbálni!

45. vica66 (válaszként erre: 41. - Flma)
2010. júl. 22. 13:33
Köszi, flma! :)
44. vica66 (válaszként erre: 40. - Ancsa84)
2010. júl. 22. 13:32

No, ez legalább szerencse volt a bajban.

Én ma voltam a háziorvosnál, és ő is csak lesett, hogy nem küldtek CT-re vagy MR-re.


Ne félj az MR-től, állítólag adnak a kezedbe egy "pánikgombot", vagy mit, amit megnyomhatsz, ha rosszul érzed magad.

43. vica66 (válaszként erre: 39. - Ancsa84)
2010. júl. 22. 13:31

A jeget csak a keresztcsontra tedd, és csak 5 percre, nehogy megfázz. Remélem, használ.

Még ajánlotta a csontkovács, hogy használjak fekete nadálytő-krémet, mert az is jó.

42. ancsa84 (válaszként erre: 41. - Flma)
2010. júl. 22. 11:27
Köszi szépen!Aranyos vagy!:)
41. flma (válaszként erre: 40. - Ancsa84)
2010. júl. 22. 10:18

Lányok ! Olvasom a naplót mindenkinek jobbulást

kivánok, remélem gyorsan túllesztek a fájdalmon.

40. ancsa84 (válaszként erre: 34. - Vica66)
2010. júl. 22. 09:47

Úgy "jött össze" ez az MR,hogy kedden délelőtt bementünk a sürgősségire,hogy adjanak v csináljanak vmit,mert nagyon fájt épp akkor!Szerencsémre a doki nagyon rendes volt,és pont neki is ez a baja!

Rögtön kért nekem időpontot!Szept.28. még odébb van,de azt mondta ennek is örüljek,mert azt hitte majd decemberre kapok!Ő is doki létére szept. közepére kapott!

A gyógyszer jó erős fáj.csill.,ami a lábamnak jó lenne,de a mellékhatásait nem bírtam....

Kicsit félek,hogy majd betolnak abba a csőbe,de valahogy csak kibírom majd!

2010. júl. 22. 09:43

Szia Vica!

Jajj,de nagyon örülök,hogy jobban vagy!Remélem mielőbb elmúlik teljesen!

A jeget nekem is mondta a párom,hogy biztos jót tenne,de nem hallgattam rá!De most kipróbálom!:)

38. vica66
2010. júl. 21. 22:06

No, megjártam a csontkovácsot.

Be voltam tojva, hogy elkezd ropogtatni, én meg bepisilek...

Nem volt ropogtatás, rángatás, semmi ilyesmi.

Kikérdezett, megnézte a leleteimet, utána megmutatta egy ábrán, hogy mi is a bajom. A medencém, illetve a csípőim elmozdultak, ezért a csigolyáim összenyomódtak az egyik oldalon, és a kilépő ideggyököt nyomják.

Leültetett egy székre, mindkét lábamat ki kellett nyújtanom felé, összefogta őket, és megkérdezte, mit látok. Hát láttam, hogy a jobb lábam mintha hosszabb lenne, a bokáim és a térdeim nem voltak egy vonalban. Felültem egy vizsgáló-asztalra, ő a hátam mögött állt, és finoman nyomkodta a derekamnál a gerincemet, meg a keresztcsontomat, kérdezgette, hogy hol érzékeny, hol fáj. Tulajdonképpen, mintha nem is csinált volna semmit... Mondta, naponta 4-5 alkalommal tegyek jeget a keresztcsontomra, hogy a gyulladás lemenjen, s csináljam tovább a gyógytornát.

Ezután leszálltam és újra a székre kellett ülnöm, ugyanúgy kinyújtani a lábaimat. Megint összefogta, és kérdezte, most mit látok. A bokáim és a térdem most már egy vonalban voltak. Nem tudom hogyan is, mert szinte alig éreztem valamit, de helyrerakta az elmozdult csípőmet!

Utána elengedett azzal, hogy mielőtt kocsiba ülnék hazafelé, lassan sétáljak kb. 150 métert, hogy a csípőm megszokja a helyét. Nem volt nagyobb fájdalmam, mint előtte, sőt. Már a kocsiban ülni is könnyebb volt. Persze, érzékeny még a jobb oldalam, és tudatosan figyelnem kell, hogy ne húzzam magam bal felé járás közben, mint eddig, de már nem érzem hosszabbnak a jobb lábamat, és most is, ahogy itt ülök, nem sajog úgy a derekam, mint eddig.

Remélem, most már javulni fog az állapotom.

Azt mondta még a csontkovács, hogy két hét múlva menjek kontrollra, ha netán mégse lennék jobban, akkor persze kell egy MRI.

Remélem, nem bánod, hogy próbáltam elég részletesen leírni ami történt.

Nekem nagy megkönnyebbülés volt, hogy nem járt semmilyen fájdalommal, és bízom benne, hogy segített is.

Jobbulást kívánok!

37. vica66 (válaszként erre: 36. - Ancsa84)
2010. júl. 21. 21:56
Köszi! :) Én is küldenék hasonlót, de nem tudom, hogy kell.
36. ancsa84 (válaszként erre: 35. - Vica66)
2010. júl. 21. 19:02
Azt hogy sok szerencsét a mielőbbi gyógyuláshoz!:)
35. vica66
2010. júl. 20. 21:38
Jé, Ancsa, kaptam tőled egy olyan lóhere jelet. Az mit jelent? (Kíváncsi.)
34. vica66 (válaszként erre: 33. - Ancsa84)
2010. júl. 20. 21:36

Köszi, én is remélem.

Elküldtek MR-re? Mit kell ahhoz csinálni? (De tényleg.)A gyógytornán egy beteg azt mondta, előbb végigcsinálják a szokásos kezeléseket, és ha nem javul akkor küldik el az embert. Szép... Előbb a kezelés, aztán a diagnózis? Magyarország...


Jó sokára lesz, de az legalább kimutatja, mi a helyzet.

33. ancsa84 (válaszként erre: 32. - Vica66)
2010. júl. 20. 21:26

Remélem neked is beválik a gyógytorna,és jobban leszel!

Én szept.28-án megyek MR-re!

32. vica66 (válaszként erre: 30. - Ancsa84)
2010. júl. 20. 19:07

No, megjártam a második gyógytornát. A "sorstársak" azt mondták, hogy sokat segít, úgy hogy reménykedem.

Még jó párszor mennem kell, csak az a baj, hogy messze van. Most még el tud vinni a párom, aki szabadságon van, de jövő héten nem tudom, hogy lesz...

31. vica66 (válaszként erre: 30. - Ancsa84)
2010. júl. 20. 12:44

Nem mondott semmit, de majd megpróbálom megkérdezni. Viszont azt nem hinném, hogy azt mondaná: "á, nem ér ez semmit" . :)


Szerdán megyek a csontkovácshoz, de eléggé be vagyok tojva...

30. ancsa84 (válaszként erre: 29. - Vica66)
2010. júl. 20. 06:49

És mit mond a gyógytornász?Segít ezen a bajon a torna?

Csontkovácshoz melyik nap mész?

29. vica66 (válaszként erre: 28. - Ancsa84)
2010. júl. 19. 21:16

Sajnálom, így még nehezebb lehet neked.


Én is nagyon remélem, hogy legalább augusztusban sikerül majd elmennünk. Csak egy hosszú hétvége lenne, de már annak is örülnék.


Persze, megírom majd a tapasztalataimat.

Ma voltam az első gyógytornán, egész jó volt, pedig féltem, hogy négykézláb fogok kijönni.

28. ancsa84 (válaszként erre: 27. - Vica66)
2010. júl. 18. 20:02

Sajna ilyen jellegű segítségem nincs!

Remélem azért el tudtok menni nyaralni!

Megírom majd a végén....de te is,hogy mi volt a csontkovácsnál!Nagyon kíváncsi vagyok mit mond majd!?

27. vica66 (válaszként erre: 26. - Ancsa84)
2010. júl. 18. 15:00

Esetleg próbálj ismerősöktől, barátoktól is segítséget kérni, ha pár órát tudnak vigyázni a kislányodra, már az is sokat számít. Minden doki azt mondta eddig, hogy ezzel sajnos sokat kell feküdni. De persze én se bírom ki, csak aztán a fájdalom, meg a félelem a visszaeséstől jobb belátásra bír.

Jó, hogy ezt mondja a reumatológus, de akkor ők miért nem csinálnak szinte semmit?! Miért nem küldik további vizsgálatokra az embert, ami kimutatná, ha esetleg sérv van?

Azért én azt hallottam, hogy "normális", nem gyorstalpalón végzett csontkovács nem nyúl hozzá, ha úgy látja, nem lehet.

Azért majrézok én is, de valamit muszáj csinálni már.

Majd írd meg te is, hogy a talpmasszázs milyen volt, jó?

Jobbulást neked!

Itt a nyár, mentünk volna nyaralni több év után először pár napra. Magam alatt vagyok.

26. ancsa84 (válaszként erre: 25. - Vica66)
2010. júl. 18. 14:15

Mi viszonylag sokat vagyunk 2esben a kislányommal,én nem tudom megoldani sajnos a sok fekvést!Páromra számíthatok,segít sokat,de ő mégiscsak dolgozik!

Most 1hétig itt lesz anyukám,megpróbálok pihenni többet!

Ráadásul Gréti most van abban az időszakban,hogy mindenfelé pörög,fogni kell a kezét és megy,ehhez ugye nem ártana jó derék.... na meg ugye a házimunkát is el kell végezni....stb....


Csontkovács....én is hallottam ezt is-azt is...pl a reumatológus azt mondta,hogy ha sérve van az embernek,azt ki is szakíthatja a csontkovács....én már nem tudom kinek higgyek....

Egyelőre maradok a talpmasszőrömnél....aztán majd meglátjuk.....

25. vica66
2010. júl. 18. 13:46

Idő kell, mire érnek valamit ezek a gyógyszerek, és sok fekvés... meg rengeteg türelem. Talán abból kell a legtöbb.

Nekem 5 hét után már jobb, de közel se tudok még annyit mozogni, hogy akár sétálni merjek menni. Pár perc ülés, mászkálás után meg kell keresnem az ágyamat, mert mintha nyomnák össze a gerincemet, és sajog a derekam.

Sajnálom, ilyen kicsi gyerekkel még nehezebb lehet.

Nekem egy 10 éves fiam van, ő azért elvan, meg egy 2,5 éves lányom, őrá vigyáznak nap közben szerencsére, mert nem tudnék velem mit kezdeni, olyan örökmozgó, mindenre felmászó tipus.

A párom sok mindent megcsinál, de azért sajna meglátszik, hogy nekem most nem lehet hasznomat venni...


Közben kicsit utánanéztem, maszek alapon egy MR vizsgálat, 30-50 ezer forint körök van, ha csak a deréktáji gerincet nézik meg vele. Van több hely, ahova lehet menni.

Ezen a linken lehet nézelődni:

[link]

Van olyan hely, ahol üdülési csekket is elfogadnak.

Ha továbbra se jövök rendbe normálisan (hogy tudjak menni dolgozni), akkor lehet, bevállalom, mert mégiscsak jó lenne tudni, mi a helyzet, s úgy látom, az állami egészségügy nem sokat foglalkozik ezzel a nyavalyával. Pedig ahogy te is tapasztalod most sajnos, ez nagyon lerontja az életminőséget, akár már fiatal korban.

Még előbb megvárom, mit tud tenni a gyógytorna, meg a csontkovács. Ez utóbbit is van, aki ajánlja, van aki meg nem. De meg kell próbálnom.

24. ancsa84 (válaszként erre: 23. - Vica66)
2010. júl. 16. 22:21

Nekem is aflamint+myoflexint írt fel a háziorvos....nem ért semmit.... a reumatológus brexint írt fel,az se sokat....

Talán egy picit enyhült,de még messze nem tökéletes!

(tartok tőle,hogy nem is lesz már sosem az...)

Nem szopizik már Grétim,és bizony nem könnyű így ellátni....még magamat sem....

És te hogy vagy ezekkel?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook