Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A cseréppel fedett háztetőt nem lehet az újfajta módszerrel felújítani, mint a palatetőt? Mert a hirdetésekben csak palatetőt hirdetnek. fórum

A cseréppel fedett háztetőt nem lehet az újfajta módszerrel felújítani, mint a palatetőt? Mert a hirdetésekben csak palatetőt hirdetnek. (tudásbázis kérdés)


17. platty666 (válaszként erre: 16. - Mikmak)
2009. aug. 10. 18:54
Szögelés? Netán ragasztás? Érdekel, na! Köszike!
16. mikmak
2009. aug. 10. 14:05

Sziasztok!


Nektek is volt már olyan problémátok, hogy a kúpcserepeket felszedte a szél? Nálunk állandóan ez volt, alig találtunk embert, aki felment a tetőre kicserélni azt a szélső 1-2 darabot, a legtöbbször végül magunk csináltuk legyőzve a tériszonyt... Azóta sikerült megtalálni a megoldást arra, hogy a jövőben a helyükön maradjanak a kúpcserepek. Akit érdekel, szívesen megosztom vele.


Üdv: Mikmak

2009. júl. 30. 13:45
Nem tudom mennyivel olcsóbb a bitumenes lemez , de mi most cserepeztünk át egy tetőt. Ha jól emlékszem a cserép négyzetméterre kivetítve kb. 1800 ft volt. Fóliát raktunk alá.
14. doxikri (válaszként erre: 13. - Murva)
2009. júl. 30. 10:16

A cserép után csak le kell szedni a tetőléceket, telibe rakni OSB-vel, vagy deszkával, arra sima, egyszerű kátránypapír és rászögezni a zsindelyt. Tök egyszerű, mi magunk csináljuk, családilag.

Egy hete a tetőn élek! :-DDD

Sok mintájú zsindely van, mi most az egyszerű tégla formájút választottuk. Keress rá a neten, sok kép van róla és árak is. Az árakat az előbb írtam.

13. murva (válaszként erre: 9. - Doxikri)
2009. júl. 30. 10:08
Ha a cserép után ilyet szeretnék át kell lecezni a tetőt?Melyik zsindely amelyik szebb ? Akkor te biztos tudod mennyibe kerül.Az osb lap és a zsindely közé még kerül valami?
12. doxikri (válaszként erre: 11. - Doxikri)
2009. júl. 30. 10:06

A bitumenes zsindely.

De az OSB nagyon drága, olcsóbb, ha bedeszkázod.

Nekünk a 220 nm2-es tető deszkával, kátránypapírral, zsindellyel + szögek, stb., munkadíj nélkül 700.000 Ft.

11. doxikri (válaszként erre: 10. - Murva)
2009. júl. 30. 10:05
1550 Ft/nm2
10. murva (válaszként erre: 6. - Platty666)
2009. júl. 30. 10:02
Most láttam egy házat csinálnak ezzel az osb lapos módszerrel nekem tetszik a zsindely szerintetek mennyibe kerülhet négyzetm-e ?
2009. júl. 30. 10:00

Van a bitumenes hullámlemez és a bitumenes zsindely. Az első hullámos, a másik lapos. Mi pont most cseréltük le a hullámlemezt zsindelyre, mert elvitte a jég. Mind a kettő szép, ha szépen meg van csinálva. Nem utolsósorban jóval olcsóbb és egyszerűbb, tisztább megoldás mint a cserép.

Könnyű rakni mind a kettőt és nem terheli annyira a házat.

Van olyan zsindely, amit tekercsben lehet kapni, az tényleg nem szép, mert nagyon mű.

8. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - Platty666)
2009. júl. 30. 08:52
Igen, az a bitumenes lemez. Bár hullámban még nem láttam, csak sima és rajta palaminta, de az télleg nem szép.
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 4. - 3cbd320f88)
2009. júl. 30. 08:50
Én nem arra gondoltam mikor ismét palát tesznek-és szerintem a fórumnyitó sem, hanem arra a bitumenes lapra , amit a palára tesznek-borzalmas!
6. platty666 (válaszként erre: 4. - 3cbd320f88)
2009. júl. 30. 08:08

Az a módszer, amiről a topicnyitó beszélt, valszeg a hullámpala borítása bitumenes hullámlemezzel. Nálunk is megcsinálták, szebb, mint a régi hullámpala volt, és nem kellett bontani. Így jobb lett a szigetelés (közé még kőzetgyapot lemezt is tettek), nem volt sitt és gyorsan kész lett. Nem hiszem, hogy elcsúfítja a házat, mert egy foltos, lyukas tetőnél csak jobb lehet mindenhol.

Cserépre nem szükséges ezt rakni, mert azt egyszerűbb bontani és javítani. Én a cserép mellett szavaznék, ha van választási lehetőség. Ez csak olyan "pót-szer". De megfelel és normális.

Amiről Te írsz, az a klasszikus új tető hajazás, ez így a legjobb, az OSB-re lehet palát vagy méginkább kanadai zsindelyt ragasztani, aki ezt szereti. Szeintem az a legfontosabb, hogy bármelyiket választjuk, jól legyen megcsinálva, tegye a dolgát.

5. 9933e6cc1b (válaszként erre: 4. - 3cbd320f88)
2009. júl. 30. 06:59
Már bádogost nem? :)
2009. júl. 30. 06:12

A szüleim házát pont ezzel a módszerrel újítottuk fel mert sokkal drágább lett a cserép...

CSak a tartógerendák maradtak meg és lefedték préselt falemezzel és arra ment a pala...

Azóta sokkal jobb, ja és nagyon szép lett...nem látszik rondának!!!

Szerintem, ha egy ácsot megkérdezel ő biztosan tud segíteni ebben.

2009. júl. 29. 23:09
Milyen módszer ez?Én még nem hallottam róla.Hol lehet utána nézni?
2009. júl. 29. 22:56
Szerintem annak sima felület kell, ezért palára írják. De a cseréptetőnek erősebb a faszerkezete általában, ezért kár is lenne azzal felújítani, rakjatok rá új cserepet. Az a palára fektetett izé annyira ronda, hogy még nem láttam házat, amit ne csúfított volna el..
2009. júl. 29. 22:49
A cseréppel fedett háztetőt nem lehet az újfajta módszerrel felújítani mint a pala tetőt, mert a hirdetésekben csak palatetőt hirdetnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook