Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőidegzsába!Volt már valakinek?Milyen módszerrel lehet kigyógyulni? fórum

Ülőidegzsába!Volt már valakinek?Milyen módszerrel lehet kigyógyulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
173. lully
2010. dec. 16. 22:00

Sziasztok, újra itt!


Meg van a CT, természetesen sérvem van. Újabb 10 alkalmas bérletet kaptam ingervezetésre, mert közben a combomban a kvadricepsz is bénáskodik már. Úgyhogy most már az egész bal lábam érintett a dologban. A neur-us szerint vissza kellene hozni az életet a lábikámmba, de se torna, se masszázs, sem semmi egyéb. Hát nem tudom, én nem igen várom a csodát ettől a újabb sorozattól.

A legszebb az egészben, hogy jómagam masszőr lennék, de sajnos jelen esetben nem tudok magamon segíteni. Hát pillanatnyilag itt tartok.

172. vica66 (válaszként erre: 171. - Vica66)
2010. dec. 16. 18:33

Na, tessék, lehagytam egy fél mondatot.

Az akart lenni, hogy múltkor is féltem, amikor jeges eső esett, hogy elesem. :)

171. vica66
2010. dec. 16. 18:32

Szia, Ancsa!


Jó, hogy írtál. Valahogy kiürültek ezek a fórumok. Lehet, mindenki meggyógyult? :)


Én megvagyok, egyre jobban mozgok, csak hát a bal oldalamat még mindig érzem, hol jobb, hol rosszabb. A hátam akkor fáj, ha sokat teszek-veszek, vagy ülök, egyébként az rendben van.

Úgy néz ki, január közepétől mennem kell dolgozni. A "legjobbkor", januárban szokott a legszutyokabb időjárás lenni... Múltkor is féltem

Én se jutok el sehova a gyerekektől, ugyanaz a helyzet, mint nálatok.

Ha majd melózom, akkor meg esélyem se lesz már semmilyen kezelésre, vagy tornafélére, leszámítva, amit otthon tudok csinálni. Mert ugye vagy dolgozom, vagy eljárok.

De remélem, azért valahogy bírni fogom a sok utazást meg a munkát.

Készülsz a Karácsonyra? Még szerencse, hogy van a net, mert azon keresztül szereztem be a gyerkőcök ajándékait. :)


Előre is kellemes ünnepeket kívánok!


Puszil: Vica

170. ancsa84
2010. dec. 16. 16:12

Szia Vica!

Mi újság?Hogy vagy?

Kicsit eltűntem mostanában....én elvagyok,de a hátam még mindig sokat fáj,pedig már 4hónapja a műtétnek.... sajnos nem tudtam még eljutni a víz alatti tornára,mert nem egyszerű bejárni a városba egy kisgyerek mellett,jogsi nélkül...apa meg sokat melózik....pedig biztos jót tenne a torna,remélem az év elején eljutok majd!?

169. vica66
2010. dec. 1. 10:01

Sziasztok!

Ki, hogy van? Vigyázzatok magatokra a havas, hideg, csúszós időben!


A Mikulástól egy új gerincet kérek. :-)


Pusz: Vica

168. vica66 (válaszként erre: 167. - Ancsa84)
2010. nov. 28. 21:52

Hát, én nem ismerem.

Lehet, a gyulladást tudja csökkenteni, de hogy a sérv nem megy vissza tőle, az tuti.

167. ancsa84 (válaszként erre: 166. - Vica66)
2010. nov. 28. 19:23
Tudomásom szerint,mint a bioptron lámpa....nem?
166. vica66 (válaszként erre: 164. - Nanuka)
2010. nov. 28. 15:48

Szia!

Nem, mert nem tudom, mi a t@köm az a Sensolite. :)

165. lully (válaszként erre: 161. - Vica66)
2010. nov. 28. 14:13
Köszi szépen, mindjárt itt a kedd! Már alig várom!
164. nanuka
2010. nov. 28. 01:31

Sziasztok,

(szerencsére) nem vagyok otthon a témában, csak a fórumcímre kaptam fel a fejem, mert eszembe jutott róla, hogy a fodrászom nemrég említette, hogy egy vendége a Sensolite segítségével gyógyult ki sz ülőidegzsábából. Hátha segítettem valakinek :)

Kitartás ;)

163. vica66 (válaszként erre: 157. - Ancsa84)
2010. nov. 27. 22:25

Szia, Ancsa, drága!

Pedig ide szoktam nézegetni. :)

Nagyjából ugyanúgy vagyok, pontosabban lassan, de gyógyulgatok. A sebet már nem érzem egyáltalán, a bal oldalamat még igen, de nem vészes. Azt mondom, még ha így marad, és sose lesz rosszabb, már örülök.

Hétfőn megyek kontrollra, meg a gyógytornászhoz. Az érdekes menet lesz, mert nem utaztam eddig egyáltalán a műtét óta, de most muszáj lesz. Majd mászkálok a vonaton fel-alá.

Gondolom, majd örülök, ha hazaérek, mert ha sokat mászkálok, akkor azért érzem a hátam.

Remélem, te jól vagy. Voltál már vizitornázni?

162. vica66 (válaszként erre: 161. - Vica66)
2010. nov. 27. 22:21

Jaj, még elfelejtettem leírni, hogy az én esetemben nem tudom pontosan, meddig tartott a műtét, mert aludtam, és utána meg nem kérdeztem meg, örültem, hogy túl vagyok rajta. :)

Én szerdai nap "vonultam be", csütörtökön 11 körül volt a műtét, és hétfőn reggel mehettem haza.

Ahogy Ancsa is írta, a műtét másnapján felállít a gyógytornász, és utána lehet mászkálni (ki, ahogy tud). :) Az addigi fájdalom megszűnik javarészt, inkább a sebet érzi az ember, de azért a gyógyulás még hosszadalmas, és sok türelem kell hozzá. Rengeteg türelem...

161. vica66 (válaszként erre: 160. - Lully)
2010. nov. 27. 22:17

Lully, ez tutira gerincsérv, a "csúnyább" fajtából!

Igaza van a háziorvosodnak. Remélem, hamar meglesz végre egy rendes diagnózis, és léphetsz tovább.

Felháborító, hogy ha az ember nem megy maga utána, hogy kiderüljön, mi a baja, hagyják szenvedni!

Nem is értem, hogy küldenek úgy betegeket különböző kezelésekre, hogy nincs pontos diagnózis, azt se tudják, mit kezelnek, és lehet, többet ártanak, mint használnak. Mit akarnak fizikoval, meg ilyenekkel, amikor már részleges bénulás van?!

Szurkolok neked, hogy végre segítsenek rajtad.

Sok sikert és jobbulást kívánok!

160. lully (válaszként erre: 159. - Ancsa84)
2010. nov. 27. 19:40
Tul.képpen májusban kezdődött, derékfájás, időnkénti lábzsibbadás. Azt mondták az okosok, hogy kicsit fogyni kéne, meg különben is cukros vagyok, ennyi. Szeptemberben utolért a vég, őrjöngtem a a fájdalomtól, injekció kúra, fájdalom 200 %-ról 150-re csökkent, a bal lábam azóta is zsibbad folyamatosan, részleges bénulás van benne, kaptam 10 fizioterápiás kezelést, meg 10 ingervezetést. Gyógyszerek halmaza, és kedden végre CT, hogy tudjuk mi van pontosan. A háziorvos szerint sérv, ő már májusban is arra voksolt, de az ideggyogyón akkor még nem adtak beutalót se CT-re, se MR-re. Meg kellett várni, míg "majd meg halok"! Jelenleg nem fáj annyira, de nem merek elindulni egyedül sehová, mert időnként "elhagy" a lábam, nadrágot se tudok felvenni könnyen, mert ha a bal lábamon kell állnom, eldőlök, mint a kelj fel janó, úgy megyek, mint a csípőficamosok, mert úgy jobb. Hát ennyi.
159. ancsa84 (válaszként erre: 156. - Lully)
2010. nov. 27. 19:20

Szia!Engem Szegeden műtöttek!A műtét kb fél óra,másnap már fel lehet kelni,és 5napig kell bent lenni!

Lehet,h neked is sérved van?Mik a panaszaid?

158. ancsa84 (válaszként erre: 152. - Duci-juci)
2010. nov. 27. 19:19

Juci!Engem 3hónapja műtöttek,és még most mondhatom,hogy jól vagyok!

Hosszadalmas a gyógyulási folyamat,de persze ez is egyénfüggő!Kinek mekkora a sérv,hol van,milyen ideget nyom....stb....

Neked kiderült már pontosan,h mi is a probléma?

157. ancsa84 (válaszként erre: 155. - Vica66)
2010. nov. 27. 19:17

Szia Vica!

Már hiányoltalak!Rég voltál fent!

Jól vagy?

Én igen,bár ezzel az idővel fájdogál azért a hátam!

156. lully (válaszként erre: 155. - Vica66)
2010. nov. 27. 19:05
Szia! Mennyi ideig tartott a műtét, hány nap után mehettél haza, és most hogy vagy? Én kedden megyek CT-re.
155. vica66 (válaszként erre: 152. - Duci-juci)
2010. nov. 27. 18:52

Szia, duci-juci!

Az én esetemben június közepén kezdődött az isiász, minden különösebb előzmény nélkül. Az első hét brutális fájdalmakkal járt, felülni se tudtam az ágyban. Hetek alatt javult annyira a gyógyszerektől és a fekvéstől, hogy járni tudtam. Kb. 7 hét telt el, és még mindig elég nehezen mozogtam, akkor készült az MRI, amiből kiderült, hogy gerincsérvtől gyulladt be az ideg. Azt egész június közepén kezdődött és szeptember volt, mire rendesen menni tudtam, de úgy, hogy kb. 100 méter után már sántikáltam, mert a lábam annyira fájt.

Szóval nagyon nehezen ment le a gyulladás. Október közepén műtöttek.

2010. nov. 27. 17:58
sehol senki???
2010. nov. 25. 17:39
ülőidegzsába, pontosítok :)
2010. nov. 25. 17:38
Kinek meddig tartott a gyógyulás? isiász, ülőideg, lumbágó...
151. ancsa84 (válaszként erre: 149. - Duci-juci)
2010. nov. 22. 08:30
szia!Sokáig én is azt hittem,hogy "csak" becsípődött vmi,azért fáj!Aztán az mr után kiderült,hogy nagy,kiszakadt sérvem volt!Álmomban se gondoltam volna.....Szerintem keress fel dokit,hogy mielőbb kiderüljön mi a gond!
2010. nov. 21. 20:42
Gyógymód engem is érdekel, fájdalomcsillapító néha hatott néha nem.
2010. nov. 21. 20:36
sziasztok! Lányok hetek óta fáj a derekam, szinte az egész farrész, belesugárzik a fájdalom a medencémbe meg néha combomba. Dokinál még nem voltam , tavaly volt egy idegbecsípődés a derekamban, szuri, gyógyszer fekvés. Most egyik nap jobban fájt, másnap kevésbé, volt hogy szinte alig éreztem, ma meg piszkosul fájt mindenem. Ez lehet azaz ülőidegzsába? Illetve ez a becsípődés miatt állhat fenn? vagy mitől?
148. ancsa84 (válaszként erre: 147. - Vica66)
2010. nov. 17. 11:02

Már egész jól elboldogulok Grétivel,a fürdetéshez kell segítség,mert ugye emelni nem tudok,és 11kg,a többit már megoldom,de van/volt segítségem,anyukám,mamás nagyon sokat segítenek,és a páromra is számíthatok mindenben,ha itthon van!

Én is parázok,h nehogy újabb ilyen problémám legyen,de igyekszem nem gondolni rá,és azt mondják sok mozgással (séta,torna,úszás,bicaj...)és gerinckímélő életmóddal elkerülhető!

Remélem is,mert nem bírnám ki még1x ezt a hercehurcát!

Hát igen....valamilyen szinten én szerencsésebb vagyok,hogy itthon vagyok gyeden a kicsivel,nem vagyok én se olyan állapotban,h tudnék dolgozni!

Örülök,hogy az itthoni dolgokat ellátom!

Jobbulást a kicsinek,meg neked is!!!

147. vica66
2010. nov. 17. 09:55

Szia!

Jó, hogy írtál, Ancsa, mert néha nagyon magam alatt vagyok azok miatt, amit írtam lentebb. Rohadtul félek a visszaséstől, vagy hogy a másik oldalon kijön megint...

De most egy kicsit megnyugtattál. :)

A 6 hetes kontrollnál megyek újra a gyógytornászhoz is a kórházba az újabb gyakorlatokért. Nem bánnám, ha itthon lehetne csinálni, mert a párom nem tud mostanában itthon maradni, hogy elvigyen, a vonatút meg 1 óra.

Hogy mikor lesz ebből munka, azt nem tudom, mert a melóhelyemre is 2 órát kell utaznom, és ülőmunka. Most még elképzelhetetlennek tűnik, hogy 8 órát üljek (+utazás).

Örülök, hogy jól érzed magad! A babáddal hogy boldogulsz?

Az én kislányom most beteg, ketten vagyunk itthon, nem könnyű...

146. ancsa84 (válaszként erre: 145. - Vica66)
2010. nov. 17. 09:27

Szia!

Jól vagyok,köszi!

Nyugi,a lábam én is érzem még néha,érdekes,hogy a baloldalon is,pedig a jobb volt beteg....

Szerintem a későbbiekben nem ártana neked sem erősebb gyógytorna,hogy tovább erősödjenek a gerinc melletti izmok!

Na nem akarok okoskodni,de nálunk legalábbis így van,hogy az kórházban tanult gyakorlatok 2-3-hétig elegendő erősségűek,utána ajánlották,h keressek szakembert...na én 6hét után kerültem gyógytornára a kórházba,10alkalom volt felírva,és engem is a párom hordott be,buszozni én sem tudnék...Ha minden igaz jövő7től víz alatti tornára járok majd....

További gyógyulást kívánok!Puszi

145. vica66 (válaszként erre: 144. - Ancsa84)
2010. nov. 15. 13:43

Szia, Ancsa!

Hát nagyjából úgy vagyok, ahogy lentebb írtam. Gyakorlatilag egész nap fent vagyok, bár elég sűrűn lepihenek, ha csak pár percre is. A mozgás egyre könnyebb, a sebem se érzem már, csak a bal lábam még mindig, emiatt aggódom egy kicsit. Ettől még megy a séta, el tudok menni a gyerekért az oviba, stb. Viszont tegnapelőtt leültem pár percre megenni egy levest, és ültömben valahogy tettem egy rossz mozdulatot, belenyilallt baloldalt a derekamba. Megijedtem, utána igyekeztem többet pihenni, mert járás közben is néha éreztem ott olyan szúró érzést. Másnap nem volt semmi baj, ma megint éreztem egyszer. Valahogy a bal oldalam a gyengébb, pedig műtét után inkább a jobb volt az.

Csak a kórházban tanult tornát csinálom itthon, nem járok máshova. Nem is küldtek sehova, de mindenhová utazni kellene, az meg még nem menne, nem merném.

Te hogy vagy?

144. ancsa84
2010. nov. 15. 09:51

Vica hogy vagy??

Mennyit tudsz fent lenni?Megy a mozgás?

Jársz tornára,fürdőbe?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook