Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ülőidegzsába!Volt már valakinek?Milyen módszerrel lehet kigyógyulni? fórum

Ülőidegzsába!Volt már valakinek?Milyen módszerrel lehet kigyógyulni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
83. ancsa84 (válaszként erre: 82. - Vica66)
2010. aug. 1. 08:12

Igen,sajnos a szüléstől is lehet ez,nekem utána kezdődtek ezek a problémák!

4100gr-al született Gréti......

82. vica66 (válaszként erre: 81. - Ancsa84)
2010. júl. 31. 19:11

A fiam 10 éves, a lányom októberben lesz 3.

Nekem az isiász 7 héttel ezelőtt kezdődött, álmomban se gondoltam volna, hogy ez lesz.

Viszont visszagondolva, már a fiam születése előtt volt olyan, hogy azt vettem észre, hogy ha hosszabban állnom kellett, vagy nagyon sokat gyalogoltam (ez inkább délután, vagy este), akkor deréktól indulva nagyon fájtak a lábaim, de ha leültem pár percre, vagy leguggoltam, akkor megszűnt a fájdalom. Akkoriban elmentem ortopédiára ezzel, de azt mondták, bokasüllyedésem van, és írtak fel lúdtalpbetétet. Kicsit javult a helyzet, de a mai napig nem szűnt meg, csak akkor szünetelt, amikor terhes voltam (talán a súlypont miatt), viszont a szüléseim után mindig visszatért a probléma. De mivel annyira nem zavarta az életemet, nem foglalkoztam vele. Lehet, hogy ha akkor csontkovácshoz megyek, talán most nem lenne ez. Egyébként ő azt mondta, hgoy a szüléseknél is elmozdulhat a csípő, gerinc.

Pár hónapja, mikor még otthon voltam a lányommal, egyik reggel arra keltem fel, hogy nem tudok kiegyenesedni rendesen, fájt a derekam. A régi matracunk számlájára írtam, és pár napig a kanapén aludtam, meg kenegettem, és helyre is jött. (Szerintem az már lumbágó lehetett.) Kicseréltük a matracot, megnyugodtam, hogy nem lesz már probléma. Erre most, anélkül, hogy bármit nehezet emeltem volna, vagy valami hirtelen mozdulatot tettem volna, jött ez az isiász. Az elején még nem gondoltam, hogy ilyen fájdalmas, nehéz, és hosszadalmas tortúrának nézek elébe.

81. ancsa84 (válaszként erre: 80. - Vica66)
2010. júl. 31. 08:47

Köszönöm!:)

A te gyerkőceid is nagyon édesek!

Milyen idősek?

Neked is szülés után kezdődtek ezek a problémák??

80. vica66 (válaszként erre: 78. - Ancsa84)
2010. júl. 30. 21:51

Sikerült!

Most láttam csak, milyen édes kislányod van! :)

79. vica66 (válaszként erre: 77. - Ancsa84)
2010. júl. 30. 21:50

Igen, én is azt gondolom...


Valóban jobb így, mintha az embert egy tök sötét csőbe raknák be. :)

Én buta, nem kérdeztem meg a csajt, aki kezelte a gépet. Na, mindegy, lesz, ami lesz.

78. ancsa84 (válaszként erre: 76. - Vica66)
2010. júl. 30. 17:45
Akinek akarod küldeni,az adatlapjára mész,és abba a keretbe kiválasztod azt a jelet,amit el akarsz küldeni,rákatt,és már el is ment....:)
77. ancsa84 (válaszként erre: 75. - Vica66)
2010. júl. 30. 17:44

Hát ez az....szerintem ez az időpont dolog csak arra jó,hogy lehúzzák az embert pénzzel!

Én is úgy kérdeztem a csajt,hogy mit lehet tudni!?

Én 2napra kaptam meg a leletet,de az számomra érthetetlen,ahhoz doki kell,hogy kihámozza!

Remélem neked jobb híreket mondanak,mint nekem!

Bár a javát én is szerdán tudom majd meg,hogy mi várható!

Ugye,hogy sokkal nyugtatóbb azért,hogy nyitott a gép!

76. vica66
2010. júl. 30. 17:26
Köszi az újabb lóherét! :) Hogy kell ilyet küldeni?
75. vica66
2010. júl. 30. 17:25

No, megjöttem.

Kb. úgy zajlott a vizsgálat, ahogy te is leírtad, Ancsa. Viszont nekem nem mondtak semmit, csak megkaptam a felvételt CD-n, majd hétfőn vagy kedden kapom meg az írásos leletet e-mailben. Addig még izgulhatok.

Szerencsére nyitott gép volt, szóval nem majréztam benne, csak hanyatt fekve nekem eléggé fáj jobb oldalon a derekam, meg a csípőm, és a jobb lábam, ezért alig vártam, hogy vége legyen a vizsgálatnak.

Ahogy néztem, ugyanitt csinálják a "nem fizetős vendégek" vizsgálatát is, mit mondjak, nem volt tömeg, teremtett lelket nem láttam várakozni...

Szóval ezek után pláne érthetetlen, mire is várnak a betegek hónapokat?

74. vica66 (válaszként erre: 73. - Ancsa84)
2010. júl. 29. 18:49

Eleinte Aflamint, most Meloxicam Sandozt, meg Mydetont szedek.

Tizenegyre megyek. Persze, megírom!

Köszi!

73. ancsa84 (válaszként erre: 72. - Vica66)
2010. júl. 29. 18:00

Elvagyok....

Milyen gyógyszert szedsz amugy?

Én brexint....

Hányra mész holnap?Majd írd meg mi volt!

Szorítok!

72. vica66 (válaszként erre: 71. - Ancsa84)
2010. júl. 29. 12:52

Igen, persze, hogy magán úton, mert különben vegetálhatnék még hónapokig.

Köszi szépen, én is reménykedem, de lesz, ami lesz, nem lehet lépni semerre, amíg nem tudja az ember pontosan, mi a baja.

Kb. ugyanúgy vagyok. A csontkovács óta sokkal jobb, de még mindig fáj a derekam és a jobb lábam, igaz, kevésbé, de pl. ahhoz ez még kevés, hogy be merjem vállalni a hosszú utat a munkahelyemre. A gyógyszert is muszáj még szednem, mert szerintem anélkül sokkal vacakabb lenne. Mivel most nincs aki elvigyen, itthon csinálom a gyógytornát.

És te? Hogy vagy?

71. ancsa84 (válaszként erre: 70. - Vica66)
2010. júl. 29. 08:23

Magán úton?

Szorítok neked nagyon Vica!Remélem neked nem ez a bajod....

Hogy vagy most?

70. vica66
2010. júl. 28. 20:51
Pénteken megyek MRI-re. Kicsit félek az eredménytől, de muszáj...
69. vica66 (válaszként erre: 66. - Greta-gitta)
2010. júl. 28. 10:48

Margit, ugye?

Sajnálom, hogy nem tudott segíteni neked a csontkovács, ezek szerint neked is inkább idegsebészetre kell menned, hogy a kiváltó okot - a sérvedet kezeljék. Kaptál isiász-kezelést? Infúziót, ilyesmit?

Neked is jobbulást kívánok!

68. vica66 (válaszként erre: 67. - Ancsa84)
2010. júl. 28. 10:46

Köszi, hogy megírtad! Mivel én se voltam még ilyen vizsgálaton sosem, persze, parázok.

Fél óra?! Azt hittem, rövidebb ideig tart. No, mindegy, ki kell bírni, ahová én akarok menni, nem tudom, milyen gép. (Nekem BP-re kell mennem, mert az van közelebb). A sötét csőtől én is félek. Azt hallottam, hogy hangos a gép.

A leleltedet csak most postázzák? Azt hittem, utána ott helyben odaadták. Ott mondták, hogy sérved van?

Állítólag rengeteg embernek van sérve, csak nem tud róla, mert amíg nem nyom ideget, addig nem okoz panaszt.


Remélem, nem kell műteni a sérvedet, állítólag csak akkor műtik, ha muszáj.

Szorítok neked!

67. ancsa84 (válaszként erre: 65. - Vica66)
2010. júl. 28. 08:48

Persze,megírom...csak az este már nem volt idegzetem....


Szóval délre mentem a magánklinikára,adatfelvétel stb,majd hátra mentünk a vizsgálóba!A derék részt nézték,melltartót kellett levegyem,meg a nadrágot térdig lehúzni!

Az az MR nyitott,tehát itt a klausztrofóbiások se kell,h féljenek!Betolt a gép,odáig hogy a derekamat tudja vizsgálni,a lábam ki volt,meg a fejemnél is kiláttam,de a maga a gép nagyon közel volt a fejemhez!Úgy képzeld el,mintha egy u alakú vmi alatt feküdnél!De rengeteget segített,hogy nyitott volt a fejemnél,a csőben tuti rosszul lettem volna,így is néha rámtört egy kis para!Szólt a zene,de a gép elég hangosan működik!

Fél óra volt a vizsgálat,kibírható volt!

Ja,és kontraszt anyag nélküli vizsgálat,tehát nem kaptam szurit sem!

Utána fizettem,és ma adják postára a leletem!

Javasolták,hogy idegsebészt keressek,4-én megyek Szegedre egy dokihoz,majd ő megmondja,hogyan legyen!Bízom benne,hogy elkerülhető a műtét!!!!

És mindez Szegeden a Szent Gellért magánklinikán volt!


Itt meg tudod nézni,hogy milyen gép is volt ez!

[link]

2010. júl. 28. 08:33
Voltam ennél az általatok ajánlott Kopf Lászlónál-hát ártani sokat nem ártott, de használni se sokat használt- bár tényleg nagyon türelmesen megnézegette összes orvosi leletemet.Maradt az isiász-sőt most még talán jobban fáj -mentségére porckorong sérvem van-szóval ezen nem tudott segíteni.Nektek több szerencsét!
65. vica66
2010. júl. 27. 21:25

Ó! Sajnálom. Remélem, azért tudnak vele kezdeni valamit. Sajnos én is ettől tartok... Köszi, hogy megírtad.


Megírnád, ha lesz időd, hogy zajlott a vizsgálat? Mennyi ideig tart? Elég volt a derékrészt megnézni?

Megköszönöm, ha válaszolsz.

64. ancsa84 (válaszként erre: 66. - Vica66)
2010. júl. 27. 20:06

Sajnos sérvet mutatott az MR!

Aug.4-re van idegsebészhez időpontom,majd akkor kiderül mi a teendő!:((((

63. vica66
2010. júl. 25. 19:14

Hát persze, mindent érdemes megpróbálni!

Én a krémet felejtem el időnként. :)


Ahogy írtam is, ülni, menni többet tudok jóval, szóval többet tudok fent lenni. Csak ez a fránya lábfájás!

62. ancsa84 (válaszként erre: 61. - Vica66)
2010. júl. 25. 18:10

Hátha,ha már egy kicsit jobb megéri!!


Nem igazán jegelem,sokszor elfelejtem!

Nadálytő krémmel kenegetem!


Te jobban vagy??

61. vica66
2010. júl. 25. 16:08

Ancsa, azért ne fűzz vérmes reményeket a karkötőhöz... Mondjuk ártani nem árthat.


Jegeled a derekadat? Javult esetleg valamit a helyzet?

2010. júl. 25. 08:17
Mágneses karkötő - Megbetegedések (gyulladások) esetén a sejtek ill. mágneses tere megsérül, melynek következtében a öngyógyító mechanizmusa lelassul. A mágneses karkötő gyógyító ereje abban rejlik, hogy helyreállítják a sérült mágneses teret, illetve a gyógyulás ideje alatt fenntartják azt. Jó hatással van: migrénre, reumára, tenisz- könyökre, fejfájásra, hátfájásokra, ízületi fájdalmakra, fáradtságra, depresszióra, keringési problémákra, stresszre, menstruációs görcsökre. Nem csak gyógyít, hanem ékszer is.
59. ancsa84 (válaszként erre: 56. - Vica66)
2010. júl. 24. 14:40
Nekem is az egy helyben állás a legrosszabb....:S
58. vica66 (válaszként erre: 53. - Greta-gitta)
2010. júl. 24. 11:54
Közben még eszembe jutott: kivizsgáltak téged ennyi idő alatt rendesen? CT, vagy MRI? Mert az azért nem ártana, főleg, mert írod, hogy porckorong-problémád lehet.
57. vica66 (válaszként erre: 53. - Greta-gitta)
2010. júl. 24. 11:48

Szia, Margit!

Természetes, hogy igyekszem segíteni minden sorstársnak, sajnos a saját bőrömön tapasztalom most, mit élnek át.

Itt a csontkovács weboldala az elérhetőségeivel:

[link]


Remélem, neked is tud segíteni. Kérlek, ha tudod, írd majd meg a tapasztalataidat te is.

Jobbulást kívánok!

56. vica66 (válaszként erre: 54. - Ancsa84)
2010. júl. 24. 11:46

Ancsa, szerintem a ti megyétekben is akad jó csontkovács, esetleg nézelődj a neten.

Igen, sokkal többet tudok fent lenni, s ami legrosszabb volt eddig, az ülés is sokkal tovább megy fájdalom nélkül.

Viszont egy helyben állni csak rövid ideig tudok, mert hamar elkezd sajogni a jobb oldalam. Remélem, ez is javulni fog, mindenképpen visszamegyek még a csontkovácshoz.

55. ancsa84 (válaszként erre: 53. - Greta-gitta)
2010. júl. 24. 07:27

Szia Margit!

Vica biztos megadja az elérhetőséget!

Te jártál már ez ügyben orvosnál,kivizsgáláson?

54. ancsa84 (válaszként erre: 52. - Vica66)
2010. júl. 24. 07:26

Az jó lenne,de sajnos én nagyon messze lakok tőled!

Csongrád megye,Makó mellett....

Örülök,hogy jobban vagy!:)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook