Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ájulás esetén ügyelet? fórum

Ájulás esetén ügyelet? (beszélgetős fórum)


25. 083bf9bf2f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 14. 10:37

Azt nem tudom, hogy most ebben a covidos időben jönnek vagy sem..


De 2 éve hozzám kijött a mentő, vittek is az ügyeletre. Ez volt a mazlim, de nagyon. Tuti nem élnék már.

2020. dec. 14. 06:16
Ha elájul, azonnal mentő!
23. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 23:03

Az usmerősöd miwlőbb forduljon orvoshoz.


A 39 kiló at ő esetében annyira kevés, és az, hogy alig eszik, ezek azt okozhatják, hogy a szive leáll. És meghal.


Csak ennyit kockáztat.

2020. dec. 13. 20:50
Köszönöm mindenkinek a választ!
21. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 20:45

Én úgy értelmeztem eddig, hogy ez az ájulás most történt, azért kérdezed, hogy az ügyeletet ki lehet-e ilyen esetben hívni.

Ha jelenleg egyedül van otthon, tehát pillanatnyilag nem vagy vele egy helyiségben, akkor max. a családjának, valamelyik rokonának hívd fel a figyelmét, hogy bajok vannak. Elsősorban az ő dolguk, az ő felelősségük rendezni.

Nem azért, mert nem kell, nem szabad segíteni egy beteg embernek, de pillanatnyilag a te beleavatkozásod olyan "fogadatlan prókátornak" tűnne. Az illető cselekvőképes, felnőtt ember, erővel senkit sem lehet orvoshoz elcipelni. A család dolga rendezni vele ezt, te kívülállóként csak végszükség esetben léphetsz közbe.

20. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 20:44
Az anorexiások siman megmagyarázzák, hogy ök nem bírnak többet enni.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2020. dec. 13. 20:34
Nem tiltakozna, egyedül van jelenleg otthon , így senki nem lenne vele, ha esetleg rosszul lenne.
18. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 20:17

Biztos, hogy kimennek.

Lehet ez a szívnek súlyos ingerületvezetési zavara is.

Igazolni kell vizsgálatokkal (vérvétel, EKG, szív UH), vagy kizárni és más okot keresni.

2020. dec. 13. 19:13
Gondolom van családja, rokonság, ha tiltakozik, hogy kihívd az ügyeletet, akkor legalább azoknak telefonálj. Ha ezt sem akarja, akkor közöld vele, hogy te nem tudsz felelősséget vállalni érte, és magára hagyod. És igenis, állj fel, és hagyd ott! Vagy engedi, hogy felelős módon cselekedj! Különben bármi történik, a te felelősséged, ha nem időben kerül orvos kezébe.
2020. dec. 13. 19:03

Ertesz a pszichiátriához?

Az ismerősödnek régóta fennálló pszichés problémái vannak. Nincs családja? Eddig senki nem figyelt rá? Ez nem az ügyeletre tartozik.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Globus)
2020. dec. 13. 18:50
Köszönöm. Hát remélem, nem fog bekövetkezni, ugyanakkor tudom, hogy ha sokáig is bírta, meg tartja magát is a szervezet egyszer odateszi a stop táblát :(.
14. globus (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 18:47

Sürgősségire beküldhetik, kizárni súlyosabb betegséget.

Ne vedd magadra a döntés felelősségét. Ha rosszul van, hívj orvost.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Globus)
2020. dec. 13. 18:45

Hat ez az, én sem hiszem h a jelenlegi helyzetben kimenne az ügyelet, ugyanakkor nem tudom, ha rosszul lenne nem e lenne nagy baj ha nem látja akkor orvos. Idegösszeroppanas esetleg vagy nem tudom mit okozhat még bent a szervezetében alattomosan ez a hosszú ideje tartó komoly stressz. És látom egyre rosszabb :(

Labor beutalot akart kérni de kevés a laboros, állítólag a kórházakban vannak így nem adtak. Vérszegény jó ideje az biztos, gondolom most így hogy ennyit fogyott még inkább az :(

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Channa*)
2020. dec. 13. 18:41
Nem.en úgy tudom az anorexia az amikor valaki kövérnek látja magát miközben nem az, sőt már nagyon is vékony. Ő enni szeretne, mert látja hogy le van fogyva, csont és bőr már :( 52 kg az ő súlya normál esetben, ebben a súlyban érzi magát jól. De már olyan állapotban van hogy nincs étvágya, így alig eszik, alig vesz magához ételt. Pedig nem akar fogyni, sőt, olyan akar lenni mint régen, de nem megy már le étel a torkán ott tart idegileg, :(
11. globus (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 18:38
Na de lásd be, erre mit tudna tenni ügyelet? Kap egy injekciót, jót alszik, holnap bevonszolja magát dolgozni? Nagyon rossz idők járnak most kivizsgálás szempontjából covid miatt. Minimum egy általános laborvizsgálat háziorvosnál biztosan megoldható, nagyobb szervi károsodás kizárására. Vérszegény-e, pajzsmirigye rendben-e, ilyesmik.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 18:36

A súlya teljesen anorexiás és lehet, hogy azért nem tud enni, mert nem is akar.


De eszembe jutott egy másik betegség. Pajzsmirigy túlműködés. Ehhez egy vérvétel elég, ahol néznek TSH-t. Bár a pm. túlműködők sokat esznek és annak ellenére fogynak anorexiás súlyra. Ő meg nem eszik.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. dec. 13. 18:33
Nem. Sőt, nagyon nem szereti ha le van fogyva. De nem tud rendesen enni, nem tud koncentrálni már és sajnos az utóbbi időben nagyon rossz dolgok érik és van ami most amúgy is eléggé betette neki az ajtót. Én a pszichiátria gyógyszereket, m sokan erre ezt a megoldást gondoljak, nem tartom jó ötletnek. Igazából az érdekelt ha ne adj isten rosszul lesz bár tényleg erős és tartja magát (de ez örökké nem megy és hirtelen ömlik össze), van értelme ügyeletet hívni?
2020. dec. 13. 18:30
Anorexiás?
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 184481d874)
2020. dec. 13. 18:29
Sajnos az ilyenre sokszor a háziorvos azt mondja kB h ne stresszeljen, zárja ki a stresszt az életéből stb csak ha ez ilyen egyszerűen menne akkor sok ember nem jutna ilyen állapotba.
2020. dec. 13. 18:27
Nem rólam van szó. Egy ismerősöm van ilyen helyzetben. Nyilván ha hirtelen rosszul lesz, nem tud menni sehova, pláne legyengülve. Próbálja tartani magát, munkába is bevonszolja magát, de lehet ez nem megy tovább sokáig mert szerintem a szervezet egy idő után azt mondja elég.
5. 184481d874 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 18:26
Eddig nem volt háziorvosnál? Ez nem egyik pillanatról a másikra alakul ki.
2020. dec. 13. 18:24
Lelkileg nagyon rossz állapotban van,rengeteg stressz az élet minden területén jó ideje, félek lassan kicsit az idegösszeroppanas szélén de tartja magát. 30 x éves nő, 39kg-ra lefogyva (11-13 kg össz fogyás). Alig eszik, csak az idegeskedés, valószínű már nem kis vitamin és nyomelem hiánya van és a szervezete sem bírja.
2020. dec. 13. 18:22
Felhívod őket, kikérdeznek és a panaszaid alapján eldöntik. Te nem tudsz elmenni az ügyeletre?
2. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 13. 18:20
Nálunk aligha jönnének ki.Ki tudja,de feltétlenül fel kell hívni az ügyeletet.
2020. dec. 13. 18:19
Sziasztok! Ha valaki egész nap gyengének érzi magát, majd összeesik és rövid időre de elájul, ki lehet hívni az ügyeletet? Kijönnek egyáltalán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook