Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SZTK és szülés az ügyeletesnél fórum

SZTK és szülés az ügyeletesnél (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SZTK és szülés az ügyeletesnél

1 2 3 4
101. fancsalilany (válaszként erre: 100. - 25a27430dd)
2010. júl. 28. 21:18
Én is elég messze kerültem az otthonomtól (220 km),és én sen ismertem senkit. Mikor várandós lettem, kinéztem a Szt. Imre kórházat, fel is hívtam őket, de azt mondták, hogy Váchoz tartozom...így mentem sztk-ba. Magánorvosokat nem ismertem. A férjem főnökének a felesége kiderült, hogy a kiszemelt kórházban szült,és ő ajánlott bábát is. Ő volt az aki beajánlott hozzá.Így már minden simán ment. A szülés egy nagyon szép élmény volt.
2010. júl. 28. 11:25

Nekem fogadott orvosom volt. Végig hozzá jártam az sztk-ba, és adtam is pénzt neki (15 évvel ezelőtt havi 2ezret, az sztk-ban nem is rossz). Ettől függetlenül semmi előnyöm nem volt, ugyanúgy megvárakoztatott, előbb nem lettem behívva soha.


Előre megmondta, hogy a szülés "mennyibe kerül" nála. Illetve nem is mondta, üzente a védőnővel, és ha eldöntöttem akkor a védőn bélyegezze rá a rózsaszín kiskönyvem hátuljára az egyezményes jelet, hogy a kórházból őt hívják majd fel, ha szülök.

Így utólag belegondolva istentelenül undorító volt az egész.De hát akkor kerültem az otthonomtól 100 km-re (mármint férjhez mentem), senkit nem ismertem, nem jártam utána a dolgoknak, ez a doki volt az első, akit egy ismerős ajánlott.

Szülésre tényleg bejött, Érdről a Rókusban volt zivatarban 20 perc alatt. A szülés gyorsan ment, igaz, személytelenül és tárgyilagosan.


A kórházban töltött 5 nap alatt egyszer nézett rám, varratszedéskor megkapta a pénzét, a hathetes kontrollon pedig totál bunkó volt:((


Ha még egyszer visszamehetnék az időben, vagy sokkal körültekintőbben választanék, vagy pedig nem is lenne fogadott orvosom.

Akikkel egy szobában voltam, és az ügyeletes szülesztette őket, semmi hátrányban nem voltak velem szemben.Erről ennyit.

2010. júl. 27. 21:28
Én is SZTK-ba jártam gondozásra-Vácra, majd a Szt. Imrében szültem ügyeletes orvos mellet. A bábát választottam, de egyáltalán nem bántam meg. A következőnél is így csinálnám.
2010. júl. 27. 19:42

Sziasztok!


Szerintetek,ha Zuglóba vagyok bejelentve,de máshová járok dokihoz akkor is szülhetek mindenféle "kötelezettség" nélkül az Uzsokiban?

2010. júl. 27. 19:34

Azért ne abból induljunk ki, hogy ki mennyit "lopkod" állítólag(!) össze! Mesélni én is tudok. Biztos tudomásom van egy nem teljesen kezdő rendőrről, aki az idén márciusban kőkemény 80 ezer Ft-ot keresett.


Vagy a tisztek fizetésére gondolsz? Igen, ők többet keresnek. Dehát a diplomások minden területen többet keresnek általában.

96. 35491a860f (válaszként erre: 95. - Dyrba1970@t-online.hu)
2010. júl. 26. 10:24

Igen, a rendőrök nagyon jól keresnek. Lehet, hogy hivatalosan x ezer a fizujuk, de amennyit "összelopkodnak" maguknak, tisztelet a kivételnek, azzal már jelentős pénzeket tesznek le otthon az asztalra. Tudnék mesélni. Egyébként ne az egyszerű nemrég kezdte a pályáját rendőrből indulj ki...!


Amikor én szültem végig ugyanaz az egy ügyeletes doktornő volt, nem váltották egymást a dokik. Lehet, nekem szerencsém volt ebben is. Egyébként az ügyeletes dokik én úgy tudom 12 óráznak. Annyi idő alatt meg kell, hogy szüld a babát, hiszen nem kell rögtön az elején bemenni a kórházba, így ha valakinek például 20 óráig is eltart a vajúdás, nem kell mind a 20 órát kórházban tölteni. Elég már csak akkor bemenni, ha az első 6-8 óra letelt.

95. dyrba1970@t-online.hu (válaszként erre: 94. - 35491a860f)
2010. júl. 17. 12:29

Nagyjából egyetértek Veled. Bár sokan azt nem akarják, hogy mindig más "kurkássza", pláne a szülés alatt. Mert ugye jönnek-mennek az ügyeletesek egy elhúzódó szülésnél.


Na, de hogy a rendőrök jól keresnének?! Ebben nagyot tévedsz.

94. 35491a860f (válaszként erre: 93. - Vikibene)
2010. júl. 15. 08:10
Igazad van. És mivel vonják a TB járulékokat a fizuból, így ne akarják duplán megvágni az embereket.
2010. júl. 14. 22:09
Én is ügyeletes dokiknál szültem mind a kétszer és az Sztk-ba jártam és nem volt soha semmi gond! A szülésnél is nagyon rendes volt mindenki! Utána sem fizettem! Ilyenre nem szívesen költöttem volna, jobb helyre is mehet az a pár tízezres!
92. macs30
2010. júl. 14. 18:35
Sziasztok)a lányomat 9 éve "fogadott orvosnál szerettem volna megszülni" nem jött össze hiába hívtam este csak reggel ért be az utsó 15 percre és akkor sem volt vmi kedves...de a "hülye" exférjem persze fizetett neki...a fiam 3 hete született...sztk-ba jártam terhesgodozásra,"kötelező" vizsgálatokra mentem csak a kórházba pl genetikai UH,nst...ügyeletes dokinál szültem,ügyeletes szülésznővel...akiről úgy gondoltam hálával tartozom neki annak adtam de annyit amennyit,és azt amit én gondoltam nem amit és amennyit ők kértek volna el...
2010. febr. 8. 08:50

Szia!


Tőlem nem a fizetésből vonták, mivel magánoztam, minden hónapban fizettem csekken, igy még jobban megéreztem (havi 4000-10.000 Ft). Főleg, hogy az össz doki-látogatásom 3 évente fogorvos és a terhesgondozás volt. Szerintem én többet fizettem be, mint amennyit "elhasználtam".

2010. febr. 6. 15:15

üdv

Most kezdtem meg a 32. hetemet és nekem sincs fogadott orvosom, ügyeletesnél szeretnék szülni. A terhesgondozáson sztk. alapon tökéletesen ellátnak, határozottan odafigyel rám a doktornő. Ő kicsit b**szogatós, de igaza van:-)

Sosem jártam maszek dokihoz, s a barátnőim, akik elöttem szültek egyik sem ajánlotta a saját dokiját, azt mondták, ha újra csinálnák sztk alapon mennének terhesgondozásra és szülnének.

Én is határozottan hálapénz ellenes vagyok, pont azért, mert elég sok TB-t vonnak le tőlem, így ha ellátásra kerül a sor szerintem jár nekem ingyen, másrészt a fizetésem mellé és sem kérek/várok el ügyfelektől plusz pénzt ill. undorítónak is találnám, ha ezt tenném.

89. rekka85 (válaszként erre: 88. - Nyuszko83)
2010. jan. 30. 15:05
Ez nekem nagyon messze van! :-(
88. nyuszko83 (válaszként erre: 83. - Rekka85)
2010. jan. 29. 12:58
Békéscsabai kórház. Így is érdekel?
87. rekka85 (válaszként erre: 84. - Thani)
2010. jan. 29. 10:27
Köszi szépen!!!
86. globus (válaszként erre: 85. - 35491a860f)
2010. jan. 29. 09:21
Én inkább elmesélném fűnek-fának (úgy értem, hogy más betegeknek), hogy hová NE menjenek. Ez többet ér, mint egy ejnyebejnye "felülről" :)
85. 35491a860f (válaszként erre: 81. - Thani)
2010. jan. 29. 09:16
Én sose írok alá semmit, ha elégedetlen vagyok. Sőt, ki is hangsúlyozom olyankor, hogy mi az, amivel nem értek egyet. Egy a lényeg, megfélemlíteni és bármit aláíratni csak azokkal tudnak, akik hagyják magukat. Ha elég erős vagy lelkileg, bármit tehetnek, bárhogy terrorizálhatnak, nem muszáj aláírnod semmit. Sőt, ha totál bunkók, akkor egyszerűen csak felállsz és kijössz onnan. Nem vagy köteles elviselni senki megalázó viselkedését. Emberek vagyunk és minden embernek megvannak az alapvető jogai. Én nem hagytam volna annyiban a te helyedben, tuti, hogy az lett volna az első dolgom, hogy jól megcsesztessem őket egy felsőbb "hatalom" által.
84. Thani (válaszként erre: 82. - Rekka85)
2010. jan. 29. 09:09

Nagyon sajnálom :( ennél nincs szomorúbb.

A családban van két gyönyörű, egészséges babó, akiket ő segített világra.. én benne megbízom. 2 különböző orvostól jöttem ki az idegességtől sírva, tökéletesen kétségbe esve.. ez a doki árasztja magából a nyugalmat és a magabiztosságot egyszerre. Sajnos egy életet nem lehet "megvenni", de én így érzem Őt biztonságban.


Problémamentes, BOLDOG terhességet Neked :)

83. rekka85 (válaszként erre: 79. - Nyuszko83)
2010. jan. 28. 17:57
Érdekelne kinél szültél? Én is a megyei akarok szülni! Tudsz esetlen egy jó szülésznőt?
82. rekka85 (válaszként erre: 77. - Thani)
2010. jan. 28. 17:54
Az első gyereknél nekem is fogadott orvosom és még sem él a fiam!!!!! Azért nem fogadok/fogadtam most!
81. Thani (válaszként erre: 78. - 35491a860f)
2010. jan. 28. 15:56

Szeretném én is, ha helyére kerülnének ott a dolgok, de kismamaként, a nyugalom most mindennél többet ér. Nem szeretnék e miatt többet idegeskedni és a tehetetlenségtől sírógörcsöt kapni.. :(

Sajnos minden vizsgálatnál aláíratnak egy papírt, amiben az ember elismeri, hogy minden tájékoztatást megkapott.. van az a lelki állapot, amikor bármit aláír az ember.. sajnos ennek elérésében profik (minden területen - fogorvostól, nőgyógyászig, az érsebészen keresztül a laborig..)

80. 35491a860f (válaszként erre: 79. - Nyuszko83)
2010. jan. 28. 15:11
Igen, mert a szülésznő jobban megdolgozik a pénzéért, mint az orvos. Egyébként akikkel beszélgettem mind haragudnak az orvosokra, főleg a szülészekre, hogy mekkora nagy összegeket van pofájuk elkérni a szülésért. Ezért sokaktól hallom már legalább 3 éve, hogy inkább az ügyeletes dokinál szülnek, de nem adnak egy fillért sem, és sokan a szülésznőnek adnak 10-20 ezer forintokat, mert az végig ott van mellettük és végzi becsületesen a dolgát.
2010. jan. 28. 15:08

Sziasztok! Én a városban rendelő nődokihoz jártam (SZTK). Szülni a megyei kórházba mentem, és az addig soha nem látott ügyeletes doki jött be a szüléshez. Nem volt semmilyen komplikáció, meg voltam elégedve vele. Pénzt nem adtam.

Érdekes, hogy mostanában sokan szülésznőt választanak.

78. 35491a860f (válaszként erre: 77. - Thani)
2010. jan. 28. 15:07
Akkor miért nem zárják be a kispesti rendelőintézetet? Ha tényleg mészárszék, akkor gondolom többen is így vannak vele, mint Te, és ha a védőnő is Lőrincre küld mindenkit, akkor miért nem jelentik fel a védőnők az egész bagázst, akik ott a kp-i rendelőintézetben felelőtlen döntéseket hoznak??????? Ha több ember összefog, már lehetne tenni ellene valamit.
77. Thani
2010. jan. 28. 13:59

Sziasztok!


Mindenkinek szíve joga eldönteni, mit választ.

Részemről kénytelen voltam orvost fogadni. KISPESTI Rendelőintézetnek nevezett mészárszéket MINDENKI messziről kerülje el. Az "orvosok" üvöltenek a betegekkel, a kismamákkal, egész egyszerűen nem válaszolnak kérdésekre, hibás döntéseket hoznak, veszélyeztetik az ember és GYERMEKE életét stb. A védőnő (persze, ha eljut odáig a kismama és nem ölik meg felelőtlen orvosok a magzatot) mindenkit Lőrincre küld.

Kövezzetek meg, de én a gyermekem életét választottam és szívesen fizetek érte.


Szerettem volna én is bízni a magyar egészségügyben, ezért nagyon örülök az ellenpéldának, talán mégis van egy kis remény :)

76. rekka85 (válaszként erre: 75. - 35491a860f)
2010. jan. 27. 17:41
Ez így van sajnos!
2010. jan. 27. 16:26
Sziasztok! Örülök, hogy egyre többen egyetértenek. Ez lenne a normális, hogy hálapénz nélkül is maximális ellátást kapjon mindenki, hiszen mindenkitől vonják a TB járulékot, amiért vért izzadsz a munkahelyeden.
74. gyzsuzska (válaszként erre: 70. - 35491a860f)
2010. jan. 26. 22:54
Én is így gondolom!!
2010. jan. 26. 19:00
hahooooooo! Jelen van valaki?
72. fbab8271ce (válaszként erre: 70. - 35491a860f)
2010. jan. 26. 18:50

A második szülés előtt igazságtalannak éreztem, hogy miért szűntették meg...De aztán azt tapasztaltam, maximálisan odafigyeltke rám! Sokkal jobbann, mint amikor elsőnél éjjel bekerültem kórházba, látszott, h sok van még hátra, ezért nem szóltunk éjjel a dokimnak, csak délelőtt. Addig nem foglalkoztak velem, mondván, majd jön az én dokim...!!!

Most, h már nem volt ilyen, aki ügyeletben volt, az teljesen odafigyelt az emberre!

Ma is maximálisan meg voltam elégedve az sztk-val! Nem lehet panaszom!

MA elolvasom a fórumot, tegnap a fiúk mellett nem volt rá időm!:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook