Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem lát el az ügyelet. Most mit csináljak? fórum

Nem lát el az ügyelet. Most mit csináljak? (tudásbázis kérdés)

1 2
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Epresturmix)
2021. aug. 13. 16:57

Sajnálom.

2 hét után én is megyek dolgozni jövőhéten hétfőn.

Majdnem teljesen hibátlan, voltam röntgenen a farok csontnal 2 csigolya között szűkebb ezért van a baj, kopás 😞 hát lehetne rosszabb is.

Elkezdtem szedni cbd olajat is hátha segít, tegnap óta viszont megfáztam most azzal küzdök egész jól állok de menni kell dolgozni mert kirúgnak. Bízom benne nem lesz sokszor ilyen fájdalmam de azt mondta a doki sajnos bármikor lehet.

Te hogy vagy?

57. Epresturmix (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 2. 22:30
Köszi! Én elmentem dolgozni! De kár volt! Este veszek be egy Sirdalud-ot, hátha jobban leszek tőle!
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Epresturmix)
2021. aug. 2. 10:53
Kitartás neked is.
2021. aug. 2. 10:53

Köszönöm a sok kedves szavat.

Vasárnapra sikerült lábra állnom de persze fájt.

Most reggel lelkesen de azért fájdalommal gondoltam elmegyek doglozni de egyszercsak elkezdteme

zsibbadni a medence csontomnál alul azóta is zsibbad, így nem mentem dolgozni. Mindenhol fáj ott persze már nem ahol semmit se érzek.

Kaptam egy rahedli gyógyszert remélem segít,maradok itthon betétállományban nem tudom mit csinálni 😞

54. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 1. 09:46

Ismerős sajnos.


Pár évvel ezelőttig nekem is minden nyáron előjött, valamiért mindig kánikulában.

Se ülve, se fekve, se állva nem volt jó. Viszont a könnyű séta ringó csípővel (házon-kerten belül) nagyon sokat segített. Fáj elkezdeni, de segít hidd el.


Aztán pár éve már nem csak edzek, hanem youtube-ról kinézve gerinctornázok, gyógytornázok. Azóta nem jött elő.


Tudom hogy car, de ne csak feküdj, attól nem lesz jobb. Próbálj sétálni, ellazítani magad.

2021. aug. 1. 09:38

Kedves fórumindító! Akartam írni tegnap, hogy nekem is fáj, de úgy gondoltam nem segítek vele, ha megírom, hogy nekem is. 🙂


De mégiscsak megírom, hogy nekem is, mert azt hittem majd elmúlik a napok óta tartó fájdalom. Hát ma már én is ebbe az állapotba kerültem és én sem tudom mit csináljak. Egyelőre együttérzek veled.

52. Channa* (válaszként erre: 49. - Timmy0520)
2021. aug. 1. 09:31

Igen, valahogy így, azaz én is így voltam sokszor.

Nekem is a torna segített.


Nálam az ilyen epizódok volt, hogy 6 hétig is eltartottak.

51. aszparagusz (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2021. aug. 1. 08:36
Az, hogy mi van benne az ügyelet leírásában és mi a valóság, az az esetek jelentős részében nagyon távol esik egymástól.
50. Timmy0520 (válaszként erre: 49. - Timmy0520)
2021. júl. 31. 20:08
Ja és azt nem mondtam, hogy a háziorvosodhoz fordulj elsősorban.
2021. júl. 31. 20:06

Voltak hasonló tüneteim, csak esetemben a lumbális szakaszon, nem a farokcsontnál. Az afféle porckopás következtében létrejött idegbecsípődés volt (többször is volt már ilyen epizód).

Nagyon átérzem a helyzeted, mert olyankor én is sírva vagy éppen ordítva vonszoltam el magam a mellékhelyiségig. Volt, hogy injekciós kezelést kaptam, izomlazító és fájdalom csillapító gyógyszereket. Jártam később fizikoterápiára is, de ezek mind hatástalannak bizonyultak. Ami (hosszútávon működik) az a rendszeres gyógytorna és a séta. Persze nyilván nem akkor, amikor éppen aktív szakaszban van az állapot. Akkor a pihenés és az idő múlása segít elsősorban.

Esetemben az ilyen epizódok megközelítőleg két hét alatt jöttek rendbe annyira, hogy már képes voltam érdemben ellátni a munkámat/napi teendőimet.


Remélem mihamarabb rendbe jössz, jobbulást kívánok!

2021. júl. 31. 20:04
Értem.
2021. júl. 31. 19:40
Hát ő még csak most vizsgázik gyógymasszőrként szerintem nem baj ha nem nyúl hozzá nincs így tapasztalata. De mondta ha meg van konkrétan mi a baj akkor szóljak neki
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Intro74)
2021. júl. 31. 19:38

Kora délután mindenhohyan fájt talán háton fekve nem annyira. Most úgy néz ki hatnak a bogyók...nem fájdogál annyira ha fekszem de mozogni nem jó még most sem akkor érzem.

Na ha lábra állok az olyan szinten fáj lesugarzik a két combomba hogy sírni tudnék amíg elvonszolom magam még vissza. Alig bírok lefeküdni is anyázok úgy fáj

..de így hogy fekszem oldalt háton már sokkal jobb. A terhelés nem megy az iszonyat.

45. Intro74 (válaszként erre: 43. - Hajnallányka)
2021. júl. 31. 19:04
Hát igen, szerintem is megnézhetné azért.
44. hajnallányka (válaszként erre: 43. - Hajnallányka)
2021. júl. 31. 18:44
tapasztaltam
43. hajnallányka (válaszként erre: 41. - Intro74)
2021. júl. 31. 18:44
Így gondolom és rapasztaltam én is.Hogy meg sem nézi az azért fúra.Az enyém azt is megmondja ha nem tudja vállalni,de megnézi.
42. Guruljka (válaszként erre: 37. - Aszparagusz)
2021. júl. 31. 18:29

Én írtam a 25-öst és azért írtam, mert az ügyelet leírásában benne van.


"Az ügyeletnek van egy épülete, azon belül egy felszerelt rendelője, fel lehet őket keresni vagy ki lehet őket hívni lakásra. Utóbbit csak igazán indokolt esetben javasoljuk, akkor, ha a beteg járóképtelen, vagy a mozgása az állapotának romlásához vezethet. Hogy megtudjuk, melyik az ideális megoldás, bátran hívjuk fel az ügyletet, kérdezzük meg, mit javasolnak. A háziorvosi ügyeletek telefonos tanácsadói szolgáltatása amúgy is nagyon hasznos lehet, érdemes kéznél tartani."


Ha ennyire erős a fájdalom, akkor talán kijön, de azt biztosan tudom, hogy megkérdezik, van-e autó, nem tudna-e a beteg maga bejutni.

Nem a mentőkről beszéltem, az más eset.

41. Intro74 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 31. 18:11
Hát pedig a gyógymasszőr nem esik neki, csak finom mozdulatokkal kilazítja, kimasszírozza a becsípődött részt. Persze vannak olyan gyógymasszőrök, csontkovácsok, akik nem szívesen szokták ezt vállalni, de szerintem egy jobb szakember azért elég jó eredményt el tud érni egy ilyen óvatos kezeléssel.
40. Intro74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 31. 18:06
Amikor nem mozdulsz meg, akkor is fáj? Vagy csak bizonyos mozdulatokra, de akkor viszont olyan élesen, mintha kést szúrnának beléd? Mert ha így van, akkor valószínűleg ez idegbecsípődés lesz. Nekem kb. 2 hete volt ilyenem, hát valóban kegyetlen tud lenni. Az ágyból alig tudtam felkelni, borzalom tényleg. Nekem kb. 5 nap után kezdett csak lassan enyhülni a fájdalom, de mindenkinél más. Én fekvő helyzetben óvatosan "gyógytornáztattam" magam, és lóbalzsammal kentem a derekam. Nekem is volt korábban olyan, hogy a farokcsont résznél csípődött be, most kicsit feljebb a bal oldalon. Mentő szerintem nemigen tud vele mit kezdeni az injekción kívül, igazából egy jó csontkovács tudna csak viszonylag gyors eredményt elérni.
39. 8d00a82c06 (válaszként erre: 37. - Aszparagusz)
2021. júl. 31. 18:00
Semmi baj.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Aszparagusz)
2021. júl. 31. 17:59

Hát igen....nem is akarok mentőt, ok menjenek az életveszélyre .

Hát max taxi, szomszéd autóval ilyesmi....de egyenlőre várok,hátha hat hátha jobb lesz legalább annyira hogy hétfőn el tudjak menni a körzetihez

37. aszparagusz (válaszként erre: 35. - 8d00a82c06)
2021. júl. 31. 17:57
Bocsi, a 25. sz. hozzászólásra akartam reagálni.
2021. júl. 31. 17:57
Már beszéltem vele. Gyógymasszőr de azt mondta előbb doki mert ö csak tippelni tud de így nem mer nekilatni nehogy nagyobb baj legyen
35. 8d00a82c06 (válaszként erre: 34. - Aszparagusz)
2021. júl. 31. 17:54

Rögtön a 2. hozzászólásban írtam, hogy ezért nem jön ki a mentő.

Arra helyeseltem, hogy ki fogja vizsgálati a fájdalom okát..

34. aszparagusz (válaszként erre: 24. - 8d00a82c06)
2021. júl. 31. 17:51

Nem jön ki ezért.

Üljön taxiba és menjen el az ügyeletre, vagy a sürgősségire.

A mentő nem ingyenes taxiszolgáltatás. Nem érdekli, hogy van autó a családban vagy nincs.

2021. júl. 31. 17:51
Nincs esetleg masszőr ismerősöd? Megnézhetné,talán tudna segíteni,nekem már sokszor segített hasonló helyzetben.Csak egy ötlet.
32. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Channa*)
2021. júl. 31. 17:50
Mentő kb. akkor jön ki, ha életveszélyben vagy.
31. Regin_a (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 31. 17:41

Verd ki az ügyeletet, ha képes injekciót adni oda ahol fáj. Mert nem mindeki tudja

Ha nem, ne légy szégyenélős az SBO-val még ha sok idő is

2021. júl. 31. 17:12
Hát én inkább szülök még 5 gyereket de az a fajdalom amíg kiértem a slozira meg vissza....😭😭 Nagyon fáj....
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Regin_a)
2021. júl. 31. 16:43

Tudom sajnos, de nagyon kegyetlen. Igen az injekció is addig jó amíg hat aztán ugyanaz visszatér.

De ez nagyon fáj

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook